Пошиття класичного чоловічого краватки з петлею слід довірити досвідченим кравцем, а ось зшити краватку на гумці не так складно, як здається. Та й у використанні він дуже простий. Краватка на гумці може бути у формі метелика, а може бути подобою класичного чоловічого аксесуара, його ще називають «оселедець». Краватка на гумці може прикрасити і наряд дитини, і наряд дорослого.
Готуємо матеріали для пошиття краватки
Щоб пошити краватку, нам буде потрібно:
- - невеликий відріз еластичності матеріалу: підійде костюмна, бавовняна або шовкова тканина, в залежності від придуманого образу;
- - відріз клейового флізеліну для ущільнення основної тканини аксесуара;
- - гострі ножиці, які дозволять зробити якісні зрізи;
- - нитки в тон тканини;
- - капелюшна гумка або гумка для бретелей;
- - лінійка;
- - спеціальний маркер або крейда для розмітки.
Якщо ви хочете пошити класичний галстук, то вам буде потрібно клапоть підкладкової тканини. Якщо обрана вами тканина досить щільна, то клейовий ущільнювач можна не використовувати.
Тепер необхідно побудувати викрійку, зробити це можна відразу на тканині. Викрійку для краватки класичної форми краще попередньо роздрукувати на папері.
Пошиття метелики на гумці
Щоб пошити дорослий краватку-метелика слід взяти смужку тканини розміром 24 на 13 см. До речі, щоб зшити бант, можна взяти шматок аналогічного розміру. Ще одну смужку, розміром 4 на 7 см, потрібно відрізати, щоб зшити сполучна кільце аксесуара. З флизелина виріжте шматочок такої ж форми, проутюжьте для фіксації.
Сколите заготовку шпильками і накладіть рядок на відстані 0,5 см від краю по довгій стороні.
Складіть заготовку так, щоб шов був посередині, пройдіться по шву праскою.
Складіть заготовку навпіл так, щоб довгий шов був зовні. Накладіть пряму строчку по короткій стороні, тим самим, стачайте елемент в кільце.
Виверніть заготівлю, отутюжьте шов.
Перемичку слід шити аналогічно, але по лицьовій стороні тканини, без вивороту з вивороту. Обидва шва повинні бути у вас всередині кільця. Виверніть заготівлю.
Протягуємо основну деталь в кільце, закладаємо складочки. Для фіксації по ним можна злегка пройтися струменем пара. Хоча і так, завдяки флізелін, вони будуть тримати форму.
Обміряємо шию і отстрігалі необхідну довжину гумки для завершення роботи над аксесуаром. Протягуємо гумку через кільце, сточуємо. Ховаємо шов в перемичку.
Шиємо строгий чоловічий галстук
Краватки на гумці можуть стати в нагоді і для тематичної вечірки, і для дитячого свята. Не забувайте, що крім основних матеріалів вам буде потрібно клапоть підкладкової тканини, щоб краватка не чіплявся за сорочку або блузку і красиво лежав.
Отже, форма. Найпростіше знайти готову викрійку на сайтах рукодільниць і роздрукувати. Так ви заощадите час і уникнете помилок у створенні аксесуара. Не забувайте, що слід зробити невеличкий відступ від краю викрійки для шва, близько 0,5 - 0,7 см.
- Виріжте деталі з основної та дублюючої тканини, проутюжьте.
- Для нижньої деталі краватки-оселедці розділіть викрійку поперек на 2 половини. Нижню частину виконайте з матеріалу підкладки. З'єднайте деталь в єдине ціле.
- Сколите заготовку лицьовою стороною всередину, накладіть пряму строчку трохи віддалік від краю. Виверніть, отутюжьте.
- Щоб сформувати у краватки вузол, зробіть просту викрійку:
- - смужка з основного матеріалу повинна бути дорівнює довжині верху вироби, помноженої надвоє. Не забудьте залишити трохи менше 1 см на припуск. Ширина вузла залежить від розміру краватки, в середньому 7-10 см. Обов'язково ущільните елемент флізеліном;
- - складіть деталь особою всередину;
- - зшийте елемент по довгій стороні і виверніть;
- - складіть навпіл, щоб шов був посередині;
- - злегка загострити кути прямокутника, щоб вийшла трапеція,
- - зафіксуйте заготовку зверху вироби, надішліть листа з гумку і виверніть готовий краватку через кільце, зверху вийде вузол.