- Способи зав'язування краватки, вузли краватки:
- Як зав'язати Простий вузол? Вузол "Four-in-Hand" ( "Фор-ін-хенд")
- Як зав'язати Універсальний вузол? Вузол "Half Windsor" ( "половинний віндзор")
- Як зав'язати Елегантний вузол? Вузол "Windsor" ( "віндзор")
- Як зав'язувати Вузол "Christensen" ( "Крістенсен")?
- Як зав'язати "Вузол Пратт"?
- Вчимося зав'язувати краватку - "Східний вузол"
- Зав'язуємо Подвійний вузол (Double knot)
- І ще кілька правил:
- вузол Кавендіш
- вузол Вікторія
- діагональний вузол
- вузол Онассіс
- вузол Гранчестер
- вузол Кельвін
- Вузол Нью-Класик
- Вузол Сент-Ендрю
- Як доглядати за краваткою?
- Як і чим чистити краватку?
З питанням як зав'язувати краватку хоч би раз в житті стикається кожен чоловік, як втім і частина жінок. Одні все життя покладаються на допомогу близьких і друзів і зберігають краватки зав'язаними. Інші задовольняються простими для краваток вузлами. Але кожен поважаючий себе чоловік повинен знати декілька способів як зав'язати краватку. Адже гармонійне поєднання вузла краватки з певним типом комірця сорочки, правильний вибір кольору і матеріалу додасть найкращий ефект для вашої зовнішності.
Способи зав'язування краватки, вузли краватки:
По довжині в більшості випадків стандартний краватку зав'язується так, щоб він злегка перекривав пряжку ремені брюк. З краваткою можна носити спеціальний затиск або шпильку-шпильку, що фіксують кінці краватки і не дають їм розбовтуватися.
Як зав'язати Простий вузол? Вузол "Four-in-Hand" ( "Фор-ін-хенд")
Підходить для тих, хто тільки вчиться зав'язувати краватку.
«Four-in-hand», як його часто називають, переводиться як «чотири-в-руці». Ця назва пов'язана з однойменною лондонським чоловічим клубом 19 століття. Глави клубу активно використовували зав'язану в новому дусі довгий галстук, і незабаром, назва клубу стало застосовуватися для позначення цього вузла.
Як зав'язати Універсальний вузол? Вузол "Half Windsor" ( "половинний віндзор")
Один з найпопулярніших способів зав'язувати краватку. Підходить для шовкових краваток традиційної ширини, широких щільних і входять в моду вузьких краваток.
Цей вузол, незважаючи на свою назву, не має ніякого відношення до вузла Віндзор. Проте, за рахунок простоти і універсальності завоював величезну популярність. Що вже говорити, якщо сам Д.А. Медведєв зав'язує краватку вузлом Напіввіндзор. Цей спосіб підійде практично до будь-яких типів краваток, будь то прямий краватку з тонкої тканини, вовняний краватку або шовковий. Відмінною рисою Напіввіндзор є «фірмова» ямочка під вузлом і легка асиметричність форми.
Як зав'язати Елегантний вузол? Вузол "Windsor" ( "віндзор")
Цей елегантний вузол зав'язують також, як "Half Windsor", додаючи ще один виток з боку правого куточка коміра. Використовуючи краватки різної ширини або міняючи положення вузького і широкого кінців краватки, можна добитися необхідного розміру вузла.
Узел- «динозавр», авторство якого помилково приписується герцогу Віндзорському. Герцог не тільки не винаходив цей вузол, а й ніколи не носив його, вважаючи за краще простий вузол краватки.
«Віндзор» - класика серед краваток вузлів, об'ємний. Один з найпопулярніших, але досить складних у виконанні вузлів, який дає ефектні результати.
Як зав'язувати Вузол "Christensen" ( "Крістенсен")?
Ідеально підходить для високих, в 4 4,5 см, комірів сорочок. Він особливо хороший для "пухких" кашемірових або вовняних краваток із зимових колекцій.
Цей вузол з'явився в кінці XIX століття, завдяки шведці Аманді Крістенсен, яка придумала даний спосіб вузла. У той час в моді були краватки, з однаковою по всій довжині шириною. Саме для таких краваток був придуманий хрестовий вузол. Згодом популярність цих краваток стала в'янути, і тільки в другій половині XX століття отримала друге дихання. Хрестовий вузол добре підходить для «зимових» вовняних і кашемірових краваток. Так само гармонійно поєднується з високим комірцем. Серед інших назв даного вузла зустрічаються: квадратний, подвійний, італійський, Крістенсен.
Як зав'язати "Вузол Пратт"?
Легкий спосіб, підходить для сорочок з вузьким застебнутим коміром.
- Широкий кінець краватки лежить під вузьким.
- Підніміть широкий кінець вгору, до горловини вузла.
- Опустіть і виведіть з іншого боку ззаду вузла.
- Простягніть широкий кінець краватки лицьовою стороною вправо.
- Проведіть широкий кінець під вузлом.
- Пропустіть через лицьовій вузол вниз і затягніть.
Оригінал "Пратта" це виворітний вузол - від початку і до кінця ви зав'язуєте його швом назовні; в кінці комір сорочки приховує шов.
У Європі відомий також варіант "Пратта", який можна зав'язувати швом усередину: ви накидаєте краватку лицьовою стороною до шиї. У той час як ви фіксуєте вузький кінець, широкий поверніть на півоберта так, щоб шов був назовні. Потім продовжуйте зав'язувати класичний "Пратт".
Спробуйте спочатку зав'язати швом назовні (виворітний). Якщо вам незручно, що вузький кінець краватки повернуть виворітного стороною, яка не перевантажуйте себе, а краще спробуйте такий прийом: перш ніж міцно затягнути вузол, переверніть вузький кінець лицьовою стороною.
Вчимося зав'язувати краватку - "Східний вузол"
Східний вузол - найпростіший (в три прийоми) і самий непопулярний з вузлів. Також цей спосіб зав'язування краватки називають червоним або малим вузлом. Добре підходить для краваток, виготовлених з важких тканин, плетених і навіть вовняних краваток. Маленький елегантний вузол особливо йде високим і струнким чоловікам. У той же час найменша неточність в зав'язуванні призводить до негарному сайтом чи ризику розпаду вузла в самий невідповідний момент.
Основною перевагою цього вузла є невеликий розмір, що робить його затребуваним з краватками з важких матеріалів - вовняних, визнаних, плетених. Таке поєднання виглядає досить гармонійно. Так само східний вузол називають «Малим» або «Червоним».
Зав'язуємо Подвійний вузол (Double knot)
Близький родич вузла "Вікторія", свою компактну форму цей цікавий вузол набуває завдяки подвійному зав'язування. Навчитися зав'язувати його нескладно, і підходить він особливо для легких, без наповнювачів краваток, які однак не повинні бути занадто короткими.
Подвійний вузол набуває красиву і компактну форму завдяки подвійному зав'язування. Для даного вузла підходять довгі легкі краватки без наповнювачів. Подвійний вузол користується особливою популярністю у італійців. Інша назва вузла - «Принц Альберт».
І ще кілька правил:
- Довжина краватки в зав'язаному вигляді повинна бути такою, щоб краватка прикривав пряжку ременя.
- Ширина краватки, а також вибір способу його зав'язування повинна залежати не тільки від фасону піджака, а й від фактури самого краватки. Оптимальна ширина краватки - 7-9 см.
- Вузол краватки обов'язково потрібно робити тугим, зайві складки або неміцно закріплений вузол - неприпустимі явища.
- Найкраще робити зав'язувати краватку прямо на комірі, а не в руках, як це люблять робити деякі чоловіки. Інакше пропорції можуть бути порушені і вузол не вийде чітким і щільним.
- Зав'язувати краватку варто обережно, щоб не розтягнути тканину. Будь-вузол потрібно зав'язувати обережно, щоб не перетягнути тканину.
Яким чоловікам які способи зав'язати краватку підходять?
- Широкі вузли ідеально підходять великим чоловікам з широким обличчям і потужною шиєю (до, наприклад, віндзорській вузол);
- Невеликі акуратні вузли рекомендовані чоловікам худорлявої статури (простий або підлозі віндзорській вузли).
Як правильно зав'язати краватку - додаткове відео
В даному відео-ролик Ви побачите, як правильно зав'язувати краватку різними споб. Зібрано всі варіанти зав'язування краватки: вузол Кавендіш, діагональний, гранчестер, Вікторія, Онассіс, вузол Кельвін і інші. Якщо Ви не розібралися з картинками вузлів, то обов'язково подивіться потрібний ролик - і у Вас все вийде!
вузол Кавендіш
вузол Вікторія
діагональний вузол
вузол Онассіс
вузол Гранчестер
вузол Кельвін
Вузол Нью-Класик
Вузол Сент-Ендрю
Як доглядати за краваткою?
Для того щоб ваш краватку служив вам вірою і правдою, вам слід дотримуватися простих правил:
- Кожен раз, після того як ви знімаєте краватку, акуратно розв'язуйте вузол. В іншому випадку не дивуйтеся, чому на ньому так швидко утворюються зморшки.
- Зберігайте краватки в підвішеному стані. Якщо у вас в шафі немає спеціальної рейки для цієї мети, заведіть для краваток спеціальну дерев'яну гладко відполіровану вішалку.
- Якщо ви керуєте авто, намагайтеся не допускати зіткнення краватки з ременем безпеки - тертя не надає краватці привабливості.
- Якщо у вас є краватка з натурального шовку, його необов'язково носити кожен день. Дорогими краваток потрібен відпочинок.
- Не економте і не періть краватку самостійно. Краще розоритесь на спеціальну хімчистку або на нову краватку.
- Якщо ви купуєте дорогий шовковий галстук за кордоном, просите заодно і засоби догляду за ним.
- Якщо в магазині вам попадеться спеціальний мішок для зберігання краватки у валізі, не пошкодуйте грошей. Це дійсно потрібна річ.
Як і чим чистити краватку?
Якщо ви ненароком посадили пляму на краватку - не поспішайте його викидати. У разі, якщо нещастя трапилося з дорогим шовковим галстуком, віднесіть його в хімчистку. Якщо ж краватка коштує приблизно стільки ж, скільки його чистка, спробуйте використовувати наступні поради.
Плями від алкогольних напоїв на краватці повинні бути негайно присипані сіллю, після чого замиті водою. Цікаво, що знавці рекомендують нейтралізувати червоне вино білим.
Безалкогольні газовані напої досить легко видаляються з краваток за допомогою звичайної холодної води.
Якщо ваш краватку кроплена кров'ю з порізаного пальця, не здумайте відпирати його гарячою водою - вона лише закріплює плями крові на тканині. Для виведення цього виду плям рекомендується струмінь холодної води, а якщо це не допомагає, то накапати на пляму декілька крапель нашатирю.
Сліди шоколаду, а також чаю та кави без молока викорінюються за допомогою води і мила.
Самі противні плями на краватки ставлять не до місця минулі у внутрішній кишені піджака авторучки. У різних ручках абсолютно різні за складом чорнила, які і чистять по-різному. Однак спробуйте пом'якшити пляма холодною водою, універсальним засобом для виведення плям або лимонним соком.
Найчастіше плями на краватках залишає, поза сумнівами, губна помада. Боріться з нею за допомогою засобу для виведення плям, далі за допомогою води і мила. Перевагою цих плями лише тим, що винуватиця їх появи на вашому краватці не може не спокутувати свою провину.
Не забудьте про те, що краватка - річ ніжна, а значить, загальна прання з подальшим вижимання не для нього. Всі вищенаведені методи боротьби з плямами на краватці виробляються за допомогою двох постійно оновлюються шматочків вати - суха вата підкладається під пляму, а ваткою, змоченою очищує розчином, ви акуратно натискаєте на пляму зверху.
2012-02-23 всі статті Як зав'язати "Вузол Пратт"?
Як і чим чистити краватку?
Як зав'язати Простий вузол?
Як зав'язати Універсальний вузол?
Як зав'язати Елегантний вузол?
Як зав'язувати Вузол "Christensen" ( "Крістенсен")?
Як зав'язати "Вузол Пратт"?
Яким чоловікам які способи зав'язати краватку підходять?
Як і чим чистити краватку?