Ворожіння на святки: віск, вода, вогонь

  1. Ворожіння на воску
  2. Ворожіння на воді
  3. подблюдние ворожіння
  4. Ворожіння з човником
  5. Ворожіння на вогні (на тінях)

З давніх-давен на Русі з нетерпінням чекали святок, щоб поворожити і відкрити завісу майбутнього. Змінилися століття, наука відкрила фантастичні таємниці, але заглянути хоча б на день вперед ми до сих пір не в силах. Ось і чекаємо цих чарівних днів з 6-го по 19-е січня, коли часові межі минулого року і нового зливаються, відкриваючи можливість зазирнути «в прекрасне далеко». Погадаем?

Під час проведення обрядів важливо дотримуватися правилам святочних ворожінь - за повір'ями, вони захищають від потойбічного впливу і наділяють ритуал прогностичної сили.

Ворожіння на воску

Ворожіння на воску - одне з найстаріших, «Восколіт» згадуються серед інших «чарівників» ще в Потребника, датованому +1639 роком. Для обряду шматочки бджолиного воску (парафін не годиться) слід розтопити в гуртку чи в ложці, а потім вилити в посудину з холодною водою або пухким снігом.

В іншому варіанті обряду віск капають в воду прямо з палаючої воскової свічки, яку злегка нахиляють над стравою з водою. У такому випадку потрібно дати стекти воску кілька разів, щоб набралося достатньо крапель.

Також досить популярним є виливання розтопленого воску в блюдо з молоком, яке ставлять біля порога будинку. При цьому промовляють: «Домовой, господар мій, прийди на поріг молочка попити, воску поїсти».

У всіх випадках ворожіння полягає в тлумаченні застиглих воскових візерунків. Застиглий віск потрібно обережно викласти на блюдо і уважно розглянути фігурку, що вийшла зі зворотного боку, або тінь від неї на стіні в світлі свічки, що горить. Існує безліч довідників і варіантів тлумачення, але поставтеся до них трохи з гумором, відчуйте ваші особисті асоціації, які мимоволі виникають при першому погляді на застиглий віск.

Існують і найбільш відомі значення:

  • застиглий хрест - до хвороб;
  • якщо хрест тільки здався, то очікуються деякі неприємності з фінансами і в особистому житті;
  • зацвіте квіткою - до весілля або зустрічі з новим приємним партнером;
  • звір здасться - проявіть обережність, може з'явитися недруг;
  • віск застиг смужками - до доріг і переїздів;
  • зірочки - до успіхів на службі і в навчанні;
  • людська фігурка обіцяє нового друга;
  • будинок - нове господарство, для дівчини - заміжжя;
  • дерева можуть обіцяти як радість, якщо гілки спрямовані вгору, так і тугу, якщо гілки поникли;
  • кільце або свічка - однозначно до швидке весілля;
  • восковий млинець, що осів на дно - до довгого дівоцтву;
  • безліч маленьких круглих крапельок, застиглих поруч з великими фігурами - до грошей, чим більше, тим краще. Гірше, якщо немає великих фігур - немає важливих подій;
  • безформні руїни - неприємності в найближчому майбутньому (до речі, безглузді фігури можуть виникнути від виливання парафіну або якщо у ворожбитів тремтіла рука, тому будьте уважні і спокійні);
  • яма, печера або грот - найбільш небажаний образ, символізує важку хворобу або смерть.

Якщо фігурка вийшла несприятлива, її радять зарити в землю, а ось сприятливу слід зберігати весь рік.

Ворожіння на воді

За старих часів були популярні новорічні ворожіння на воді, в тому числі і на замерзлій. У ніч під Новий рік (Васильєв день) ложку води виносили на холод, а вранці дивилися: якщо вода застигла з поглибленням - до хвороб і нещасть, рівно або з горбком - на удачу. В іншому варіанті ворожіння кільце потрібно опустити в чарку води і виставити її на мороз. Скільки горбків замерзне вранці, стільки синів чекати в новому шлюбі, а за кількістю ямок вважали дочок.

подблюдние ворожіння

Цей обряд ворожіння на воді проводиться тільки в святки, після заходу сонця, частіше в переддень Нового року, і передбачає участь кількох людей. У велике блюдо з водою кожен ворожить повинен опустити одне своє невелике прикраса або невеликий предмет - наприклад, кільце, сережку або навіть гудзик. Потім все блюдо накривається рушником, хусткою або серветкою. На тканину зверху кладуть шматочок хліба, сіль і 3 вуглинки. Перед початком гадання між учасниками в старовину руками ділили хліб, шматочки якого випливало зберегти і покласти під подушку - на віщий сон.

Після цього починається ворожіння: співаються короткі (від однієї до десятка рядків) пісні, в кожній з яких згадується та чи інша доля (пісні готуються заздалегідь). У цей час одна людина тримає блюдо і під тканиною перемішує предмети, а в кінці пісні витягує один з них. Господарю прикраси пророкують долю, про яку тільки що співалося. Людині, який проробляє всі маніпуляції, які не ворожать. Власнику останнього з прикрас, пісню не співають, його, за переказами, очікує в новому році весілля.

Замість співу можна підготувати нарізку з сучасних пісень.

Ворожіння з човником

Для здійснення цього гадання на бортики таза, наполовину заповненого водою, кріплять записки з можливими подіями (весілля, пристрасна любов, вагітність, хвороба, успіхи на службі і т.д.). У половинці шкаралупи волоського горіха поміщають маленький недогарок свічки і підпалюють. «Човник» пускають на середину і чекають, поки вона подпливёт до однієї з записок і підпалить її. Подія, написане на палаючої папері, очікує ворожбитів в новому році. Якщо ж ні одна з папірців не зайнялася, значить, нічого зі згаданого не трапиться.

Ворожіння на вогні (на тінях)

Аркуш паперу бгають в руках, лягає на дно перевернутого страви і підпалюється в кімнаті, освітленій лише свічками. Події майбутнього року тлумачаться або по тіням від полум'я на стіні, або за силуетом залишків згорілої паперу - тарілку повертають по своїй осі до тих пір, поки не з'явиться тінь, яка дозволяє побачити хоча б якийсь силует. Таке ворожіння можуть проводити кілька людей, допомагаючи один одному вгадувати значення тіней.

Варто бути обережними: ворожіння на святки, особливо в Різдвяний і Водохресний святвечір, а також під Васильєв день, проведені за всіма правилами, можуть досить точно передбачати майбутнє. Тому подумайте гарненько заздалегідь - чи бажаєте ви про нього знати?

Дивіться ще методи святочних ворожінь на любов або пропонуйте в коментарях свої ритуали на Святки і Різдво!

матеріал підготовлений Поліною Романової

блог.

Погадаем?
Тому подумайте гарненько заздалегідь - чи бажаєте ви про нього знати?