- Ворожіння різними способами Ворожіння має таку глибоку давнину, що вже численні види його зустрічаються...
- Ворожіння по снам
- Новорічне гадання зі свічками
- Святочное ворожіння по дзеркалу
- Різдвяне ворожіння по воску
- Ворожіння на Івана Купала по віденкам
- Ворожіння на судженого
- Новорічне гадання на кавовій гущі
- Новорічне гадання "Підслуховування"
- Ворожіння по тіням
- Ворожіння з півнем
- Ворожіння з човником.
- Кільце у воді
Ворожіння різними способами
Ворожіння має таку глибоку давнину, що вже численні види його зустрічаються серед різних пам'яток Стародавнього Єгипту, халдеї, Греції, Древнього Риму та в інших країнах. Серед слов'ян ворожіння було дуже поширене, і їм переважно займалися жерці, відуни, знахарі, ворожки, чарівники і чаклуни. Навіть в Біблії зустрічаються неодноразові згадки про ворожіння.
У Древній Русі ворожіння було особливо поширене в епоху теремного самітництва. В довгі зимові вечори сінешні дівчини, боярині і бояришні коротали час і намагалися проникнути в область таємничої долі і розгадати своє майбутнє.
Всі ворожіння, а також зміна личини, тобто маскарад, засуджувалися церквою свого часу і вважалися справою нечистою. Ось чому в народних звичаях час ворожіння обов'язково приурочувалось до півночі.
Найбільш вдалими днями для ворожіння вважаються Святки, ніч під Івана Купала, ніч під Новий рік і під Хрещення. Зазвичай в старовину гадати і ряджені день освячення води на Водохреща, незважаючи ні на який мороз, занурювалися в ополонку, змиваючи свої гріхи.
***
Різні народні гадання
Тисячі років дівчата ворожать різними способами і методами, які передавалися з покоління в покоління дітям, онукам, правнукам і дійшли до наших часів .... Спробуй і ти, відчуй дух стародавнього часу і таїнства гідний!
Ворожіння по снам
Ворожіння по снам про судженого найрізноманітніші. Кращі дні ворожіння - під Різдво (їх ще називають Різдвяні ворожіння) або під п'ятницю, коли наростаючий місяць або повний місяць. Спати потрібно на самоті, в приміщенні більше нікого не повинно бути. Після проголошення слів на судженого ні з ким не розмовляти і не відволікатися сторонніми справами. Чим менше розмов із сторонніми про передбачуване ворожінні, тим краще. Щоб побачити правдивий сон, треба лягти головою в інший бік (тобто покласти подушку туди, де раніше лягали ногами), подушку перевернути на зворотну сторону, простирадло також перестелити нижньою стороною вгору і сорочку надіти навиворіт.
Нижче наведені різноманітні варіанти ворожінь на сон. Можете вибрати будь-який, який найбільше сподобався. Альтернативою гідний по снам може також послужити поєднаний сонник або ж сонник Міллера .
Це ворожіння для дівчат з довгими косами. Лягаючи спати, протягнути в косу висячий замок, закрити його ключиком і проговорити: "Суджений-ряджений, прийди до мене ключ попросити". Ключ покласти під подушку. Уві сні з'явиться прийшов за ключем наречений.
Перед сном покласти під подушку гребінець, гребінець, проговорити: "Суджений-ряджений, приходь мене розчесати" (при цьому загадуванні лягати спати не розчісуючи).
Покласти під подушку дзеркало і гребінець зі словами: "Прийди, прийди. Причешіть, причеши. Мене подивися, себе покажи".
Поставити перед сном ближче до узголів'я ліжка глечик з водою і кухоль. Перед тим як лягти спати, сказати: "З шляхи-дороги втомишся, мій суджений, у мене є водиця, приходь, дам напитися". Перехреститися і лягати спати.
На ніч з'їсти наперсток солі, не запиваючи водою. "Хто мій суджений, хто мій ряджений, той мене напоїть". Замість наперстка солі можна з'їсти пересолену їжу.
Роблять з прутиків місток, кладуть під подушку, загадуючи: "Хто мій суджений, хто мій ряджений, той переведе мене через міст".
Перед сном надіти шкарпетки, потім зняти один і покласти його під подушку. Слова: "Суджений-ряджений, прийди мене роззути".
Перед сном витягнути з нової мітли прутик, покласти його під ліжко, а якусь річ від коня (підкову, вуздечку) покласти під подушку. Так як в наш час такі речі рідкісні, можна зробити малюнок коня або вирізати з картинки, також можна намалювати підкову. Після цього, лягаючи спати, проговорити: "Суджений, пане мій, йди до мене додому, підков коня, посади на нього мене, візьми прут, поганяй коня, поцілуй мене".
Читають на ніч тричі: "Понедельник з вівторком, середа з четвергом, п'ятниця з суботою. Воскресенье - удовиці, який мені сон присниться? Дай мені, Боже, того побачити, з ким мені вік вікувати".
Поставити біля узголів'я вазочку з варенням, перед сном вимовити: "Вся солодкість у мене!" Присниться наречений, і до того ж від женихів Чи не буде відбою. Варення зварити самої.
Щоб тещі приснився майбутній зять, поставити перед сном під ліжко сковорідку з млинцем. Мовлення: "Суджений-ряджений, приходь до тещі на млинці"
Якщо дівчина спить в гостях на новому місці, перед сном вимовити: "На новому місці приснись наречений нареченій".
Ворожіння на ромашці - один з найулюбленіших видів народних ворожінь. Для цього не потрібно ні довгої підготовки, ні особливої фантазії, ні дару провісника.
Дівчина або юнак, уявляючи собі свою другу половинку, обривали з квітки ромашки пелюстки, примовляючи: "Любить - не любить". З якою приказкою відірвуть останній пелюстка, така і відповідь.
Але гадати по ромашці можна не тільки на любов. Задайте будь-яке питання - від життєвого і особистого, до прогнозу результату тієї чи іншої гри. Головне, щоб відповідь можна було вибрати тільки з двох варіантів - "так" або "ні". Чим інтимніше ваше запитання, тим вірніше буде відповідь.
***
Новорічне гадання зі свічками
Це ворожіння зі свічками вдає із себе цілий ритуал, готується до якого слід за кілька днів. Час для нього краще вибрати зимовий, Новий рік або Святки.
У церкві купите три свічки, а в джерелі наберіть чистої води, яка повинна відстоятися в головах вашої ліжка три або чотири дні. Коли пройде цей термін, починайте гадати. Дочекайтеся півночі, звільніть стіл. Поставте на нього три свічки у формі трикутника, між ними, в центрі, встановіть графин з джерельною водою. За графином поставте дзеркало так, щоб одна зі свічок його висвітлювала. Через воду в графині ви повинні бачити дзеркало. Коли все приготуєте, розслабтеся і сконцентруйтеся на своєму питанні. Вдивляється в воду, поки не побачите якусь картинку, яка і стане відповіддю.
***
Святочное ворожіння по дзеркалу
Одне з найвідоміших і страшних російських святочних ворожінь на судженого. Коли саме гадати по дзеркалах, сказати важко - можна сидіти і за північ, можна і пізно ввечері. Але зазвичай починають гадати рівно опівночі.
Для ворожіння знадобляться дзеркало, свічка та рушник. Дзеркало поставте навпроти себе, поруч - свічку. Тільки вона повинна висвітлювати темну кімнату. Вимовте заклинання:
"Суджений-ряджений, прийди до мене вечеряти!", І вдивіться в дзеркало.
Поява нареченого передвістя легке коливання свічки і запотівше дзеркало. Як тільки це відбудеться, швидко протріть скло рушником.
Наречений підходить ззаду і дивиться в дзеркало. Розглянувши його обличчя, дівчина повинна сказати:
"Цур, цього місця".
Наречений відразу зникає. Якщо дівчина не вимовляє потрібної фрази, він сідає на стіл і виймає з кишені якусь річ. Якщо дівчина вигукне "чур", річ буде її.
Існує і кілька видозмінене ворожіння. Замість одного дзеркала беруть два, ставлять їх навпроти один одного, а між ними - свічки. З кімнати потрібно вигнати всіх, хто зможе перешкодити - домашніх тварин, близьких. Залишити можна тільки найближчих подруг, які сядуть в сторонці в очікуванні результату ворожіння. Дівчина, що ворожить сідає і починає вдивлятися в коридор, утворений двома дзеркалами, і чекати появи нареченого.
***
Різдвяне ворожіння по воску
Підпаліть свічку. Зачекайте, поки в ній не утвориться достатня кількість розтопленого воску.
Вилийте його в заздалегідь приготовлену тарілку з водою. Виливати віск можна кілька разів до освіти малюнків на дні тарілки. Ці малюнки і будуть тлумачитися.
Вийміть застиглий віск з води і почніть тлумачити.
Безліч маленьких окремих крапельок віщують багатство. Великі фігурки тлумачать по формі і асоціаціям, які вони викликають.
Ось кілька таких трактувань:
- Віяло означає труднощі на робочому місці. Можуть ліквідувати фірму, в якій ви працюєте. Можливі тертя в колективі.
- Виноград з воску означає удачу і щастя в особистому житті.
- Гриб символізує здоров'я і довге життя.
- Фігура дракона провіщає народження дитини, збулися мрії, досягнення мети.
- Дзвін завжди означає новина. Рівний з усіх боків дзвін віщує добрий, кривої - погане, а кілька дзвонів означають тривогу.
- Лист від дерева означає те, що вам заздрять, а за вашою спиною плетуть інтриги.
- Мавпочка з воску до зради, фальшивим друзям і брехні.
- Штани віщують швидкий вибір на життєвому шляху.
- Якщо з воску утворилася фігурка, нагадує яблуко, придивіться уважніше - чим рівніше вона буде, тим краще знак, якщо яблуко виявиться кривим, в майбутньому вас чекає спокуса, від якого слід відмовитися.
- Яйце - завжди символізувало нове життя. Може бути, це поява дитини, може бути, ви почнете жити заново. У будь-якому випадку, яйце - це майбутнє, покрите таємницею.
***
Ворожіння на Івана Купала по віденкам
Дівчата ворожили не тільки на Святки, але і в ніч на Івана Купала. У це таємниче час вони вважали за краще гадати біля річок і ставків. У найпопулярнішому ворожінні використовували вінки, сплетені з березових гілочок. Напередодні свята дівчата плели віночки, кожен з яких був по-своєму гарний і відрізнявся від іншого. Потім все йшли до річки і дружно запитували, вийти їм заміж в цьому році.
Дівчата кидали вінки у воду і уважно стежили, як поведе він себе. Якщо пристав до берега - судилося дівчині швидке заміжжя. Якщо поплив далі - не вийде вона заміж. А якщо потонув, важко доведеться дівчині - захворіє вона або помре.
Є й інші види ворожінь. Ось, наприклад, в традиції старообрядців також було ворожіння з квітковим вінком.
Перед тим, як вийти заміж, дівчина повинна цілий рік відпрацювати служницею в будинку у нареченого. Як минав термін, плели їй квітковий вінок і кидали в річку, запитуючи, чи вийде дівчина заміж в цьому році. Якщо вінок залишався на плаву, святкували весілля, якщо ж тонув - їй доводилося весь наступний рік прислужувати в будинку або з ганьбою йти до батьків. Деякі при такому ворожінні хитрили - вплітали у вінок важкі квіти, і він тонув.
Так робила або свекруха, якій не подобалася невістка, або сама дівчина, якщо вона не хотіла виходити заміж. Можна на вінках гадати і по-іншому. Сплетіть багато красивих віночків, покладіть на них листочки паперу з записаними бажаннями і киньте в воду. Пристане ваш вінок до берега - бажання збудеться, попливе далі - бажаного будете самі досягати, потоне - не бачити вам нічого, як би не старалися.
***
Ворожіння на судженого
Це ворожіння на судженого для дівчат з міцними нервами. Ворожать пізно ввечері, близько опівночі. За старих часів ворожили в лазні, за повір'ями лазня вважалася притулком темних сил. Крім лазні, можна гадати в будь-якому темному відокремленому приміщенні.
Постелити на стіл нову чисту скатертину, поставити два прилади. Ножі і вилки прибрати з приміщення подалі. Закрити щільно вікна і двері, сісти за стіл, розкласти в тарілки фрукти, ягоди або цукерки (в кімнаті нічого не повинно бути м'ясного, смаженого або вареного). Покласти руки на стіл і голосно вимовити:
"Суджений-ряджений, прийди до мене повечеряти!"
Після цього за вікнами зазвичай починається якийсь шум: різкі пориви вітру, свисти, стуки, іноді може почудиться сірчаний запах - все це ознаки наближення судженого. (За повір'ями образ судженого приймає нечистий дух.) Коли суджений увійде, треба мовчати і придивитися до його зовнішності, постаратися запам'ятати його обличчя, прикмети, одяг.
Коли він сяде за стіл, запитати:
"Як звати?"
Він називає ім'я і виймає з кишені якусь річ. У цей момент відразу сказати:
"Цур, мого місця! Цур, моєї загадки!"
Після цих слів образ судженого зникає, а його річ залишається на столі. Якщо дівчина забуде ці слова або не встигне "зачураться", то привид може напроказіть.
***
Новорічне гадання на кавовій гущі
Ранок Нового року - найбільш відповідний час для такого цікавого і загадкового заняття, як ворожіння по кавовій гущі. Ваша уява підкаже вам, як саме тлумачити малюнки, утворені на блюдце кавовою гущею.
Ритуал починається з ручного приготування кави.
Забудьте про кавоварку і розчинні сурогати, і зваріть його так, як це робили наші бабусі і прабабусі. Насипте в каструльку мелений кави, залийте кип'яченою водою і зваріть. Зачекайте, поки не утвориться гуща. Потім можете попити його і поговорити на ту тему, яку хочете прояснити при ворожінні. Приємна атмосфера дозволить вам розслабитися, а невимушена бесіда допоможе в подальшому тлумаченні малюнків на кавовій гущі. Коли в гуртках залишиться тільки гуща, переверніть їх на блюдця. Потрібно зробити так, щоб гуща залишилася ще рідкої і вільно стікала по краях.
Покладіть на блюдце кухоль вверх дном і почекайте хвилин десять.
Тільки після цього можна приступити до ворожіння.
Гущу на блюдце потрібно розділити на чотири рівних частини - вони будуть символізувати пори року, весну, літо, осінь і зиму відповідно.
Тлумачення знаків:
- Бульбашки в середині блюдця позначаю звістка або лист. Зверніть увагу на те, з якого боку від центру вони знаходяться, щоб точно дізнатися, коли саме воно прийде.
- Якщо будь-яка зі сторін блюдця не забруднити, тільки з однією крапелькою кави, то прийде звістка або відвідування здалеку, при цьому уважно подивіться, з якою саме сторони від гущі вона знаходиться - якщо зліва, то новина прийде із заходу, якщо справа - то зі сходу.
- Зірочки і точки пророкують посмішку Фортуни. Не виключено, що ви виграєте велику суму грошей.
- Хрести і кола же - знаки застереження. Якщо гуща утворює піднесення, це означає успіх в задуманих діях, але якщо поруч з ними є поглиблення і западини, на шляху до успіху можуть стати перешкоди, які можуть бути досить несподіваними (це підкажуть вам вузькі щілини, що проходять через піднесення).
- Якщо ж ви побачите розсипані по прямій лінії намистини, перешкоди ці ви легко подолаєте. Чорні лінії говорять про успішному результаті подій.
Передбачати майбутнє по кавовій гущі можна в будь-який час, а не тільки в Новий рік. Це ворожіння допоможе в будь-яких питаннях особистого життя, побуту, роботи. Але пам'ятайте - кавова гуща, як і будь-які способи зазирнути в майбутнє - не дає точного прогнозу. Вона лише підказує, в якому напрямку нам іти.
***
Новорічне гадання "Підслуховування"
У Новий рік за старих часів дівчата і юнаки ворожили своєрідним способом. Вони виходили на вулицю і загадували бажання. Прислухаючись до слів, що доноситься з чужих вікон, вони здогадувалися, чи збудеться їх бажання, яким буде життя, майбутній чоловік або дружина. При цьому враховувався не тільки зміст розчути слів, а й сам голос: чи належить він чоловікові або жінці, старому або молодому. Тон вимовлених слів також мав значення. Ласкавий голос віщував мир і спокій в майбутнє сім'ї, лайка - відповідно, розлад.
В ряд подібних ворожінь входить і оклічка. На вулиці дівчина підходила до першого зустрічного чоловіка і запитувала, як його звуть. Почуте у відповідь і вважалося ім'ям майбутнього нареченого.
Також дівчата виходили на дорогу і примовляли: "залу, саме залу собаченька, завої, сіренький вовчок". З якого боку пролунає шум, туди і піде дівчина в нову, заміжню життя. Якщо джерело шуму виявиться близько, значить, не далеко і суженийнаходітся. Якщо ж шум ледве чутний, поїде дівчина далеко-далеко.
Підслуховували і вдома. Лягали спати, примовляючи:
"Суджений-ряджений, проїдь повз вікна". Якщо проїдуть за вікном, радіючи і кричачи, заміжня життя буде радісна і щаслива. Якщо тихо проїдуть, жити дівчині в бідності й убогості.
***
Ворожіння по тіням
Для цього гадання береться аркуш паперу чи найкраще газети. Цей аркуш паперу потрібно зім'яти руками, щоб він перетворився на безформну масу, грудку, уникаючи форми кулі. Коли папір готова, її кладуть на дно перекинутої тарілки і підпалюють. Згорілу папір, не ворушачи і не разруая форми попелу, підносять до освітленої стіні. Обережно повертають тарілку, поки не вималюється на стіні якась тінь. За її контурах судять про майбутнє.
***
Ворожіння з півнем
За статтю розсипають підраховані попередньо зерна і потім рівно о 12 годині ночі беруть півня з сідала (бажано чорного) і пускають його в кімнату.
По поведінці птиці оцінюють майбутнє. Якщо півень склював все зерно, то в цьому році буде удача, а той, хто годував, одружується або вийде заміж; якщо склювати тільки частина зерен, то можна визначити, через скільки часу відбудеться подія або яка з дівчат вийде заміж (припустимо, півень склював три зерна, значить третя дівчина вийде заміж); якщо півень не доторкнувся до зерна, це означає невдалий рік.
***
Ворожіння з човником.
Для цього гадання беруть таз з водою, наповнений не до країв. По краях цього тазу вішають паперові смужки з іменами тих, що ворожать або пишуть на них можливі події: весілля. хвороба, пристрасна любов, виграш, смерть і т.д. Потім беруть половинку шкаралупи горіха і встановлюють в неї недогарок ялинкової свічки. Човник пускають на середину таза і підпалюють свічку. Залежно від того, до якого краю підпливе кораблик і який папірець підпалить, судять про майбутнє.
***
Кільце у воді
Треба взяти звичайну склянку з гладким дном, без будь-яких малюнків, налити в нього три чверті води і обережно опустити на середину дна обручку, попередньо вичищене. Потім порівняно тривалий час треба дивитися через воду всередину опущеного кільця. Ті, хто має багату фантазію, запевняють, що так можна побачити обличчя майбутнього нареченого.
***
Воскресенье - удовиці, який мені сон присниться?