Що зробити, щоб джинси не фарбувалися?

  1. види джинс
  2. Що треба зробити, щоб не фарбувалися джинси?
  3. Як прати линяють речі?
  4. Крок 1. Підготовка до прання
  5. Крок 3. Прання
  6. Крок 4. Полоскання
  7. Крок 5. Сушка
  8. Крок 6. Перевірка результату
  9. Як прати джинси з оцтом в пральній машині?
  10. Корисні поради:
  11. Відеоматеріал

Гардероб сучасної людини неможливо уявити без різних моделей джинсових штанів. Вже не один десяток років джинсовий одяг в моді, але, на жаль, улюблена всіма одяг доставляє не тільки задоволення, але іноді і дискомфорт у вигляді синього відтінку на тілі після шкарпетки. Відповідь на питання, що зробити, щоб джинси не фарбувалися при пранні і при носінні, ви знайдете в цій статті. до змісту ↑

види джинс

Слово "джинси" походить від назви міста Генуя, де вперше була винайдена щільна бавовняна парусина. Лише через деякий час в Англії стали виготовляти одяг з цього матеріалу. Слово "Денім" прийшло з Франції, де в 16 столітті стали використовувати тканину, вироблену в місті Нім. До складу цієї тканини входили шовк і вовна. У наш час джинсова тканина стала більш різноманітною, в ній присутні різні хімічні добавки.

Буде чи ні фарбуватися тканину з джинса, часто залежить від її різновиди:

  • денім - з вивороту це матеріал білого кольору, а в основі - пофарбована нитка;
  • джинс - тканину м'якше деніму, в основі - бавовна з переплетенням ниток зверху вниз;
  • джинса-бондинг - матеріал містить джинс разом із шаром трикотажу;
  • стрейч - в складі присутні еластан;
  • джинс-котон - присутній сатинова переплетення разом з пряжею;
  • джинса-шовк - це щільна, але легка тканина з блиском;
  • джинса лляна - складається з бавовни і льону 50/50;
  • дизайнерська джинса - складається з бавовни на 93% і еластану - 7%;
  • люкс - джинсовий матеріал з переплетенням зверху вниз, з блиском.

Важливо! Щоб не довелося шукати відповіді на запитання, що зробити, щоб джинси не фарбувалися, вибирайте моделі, в матеріалі яких присутня бавовна і льон. Всі інші різновиди досить часто линяють, як при пранні, так і при носінні.

до змісту ↑

Що треба зробити, щоб не фарбувалися джинси?

Фарбуються, як правило, нові джинси, у виробництві яких застосовувалися натуральні барвники. Якщо джинси саме такі і ще не закінчився термін гарантії, то спробуйте повернути їх в магазин, вказавши продавцеві на незадовільну якість.

Важливо! Якщо експертиза підтвердить обгрунтованість ваших претензій, то вам виплатять витрачені гроші. Значить, ви зможете піти і вибрати собі іншу модель і питання, що зробити, щоб джинси не фарбувалися, відпаде сам собою.

Якщо вам шкода розлучатися з відмінно сидить по фігурі обновкою, то вирішити проблему з надлишком фарби допоможе одна або кілька прань.

до змісту ↑

Як прати линяють речі?

Щоб вирішити проблему, як прати джинси, які фарбуються, обов'язково дотримуйтеся таких правил:

  1. Джинси прати можна тільки окремо від інших речей.
  2. До цього правила того, як прати речі, які фарбуються, додайте ще одне: не можна ні в якому разі прати річ в гарячій воді. Підійде тільки прохолодна або кімнатної температури.
  3. Щоб штани довгий час мали охайний вигляд, періть їх вручну, так як прати у пральній машині швидко зіпсує виріб.

Ми рекомендуємо процес прання розбити на кілька простих кроків. Процес відніме у вас якийсь час, зате ви будете повністю впевнені, що проблема, як зробити так, щоб джинси не фарбувалися, точно буде вирішена.

Крок 1. Підготовка до прання

  1. Виверніть брюки навиворіт.
  2. Перевірте наявність речей в кишенях.
  3. Застебніть блискавку і гудзики.

Крок 2. Замочування

  1. Наповніть таз водою.
  2. На 1 л холодної води додайте 1 ст. солі (сіль перешкоджає надмірному виходу фарби, сприяє видаленню бруду).
  3. Воду ретельно перемішайте.
  4. Залиште джинси в тазу на 30-40 хвилин (в сольовому розчині не тримайте одяг більш тривалий час, так як може постраждати якість тканини).
  5. Дістаньте з тазика джинси.
  6. Злегка відіжміть.
  7. Вилийте забарвлену воду.

Важливо! Якщо вода набула занадто блакитний відтінок, то це не свідчить про те, що ви купили неякісну річ. Просто, під час виготовлення, на виріб була нанесена зайва фарба, яка при замочуванні виходить назовні. Відбутися це могло з різних причин - застосування нової фарби, недотримання концентрації барвника співробітниками виробничого цеху, технічні збої в роботі обладнання. Але це не настільки важливо, адже все одно в результаті вам треба думати про те, що зробити, щоб джинси не фарбувалися.

Крок 3. Прання

  1. У чистій воді розчиніть порошок (в складі не повинно бути відбілюючих речовин). Якщо порошку під рукою не виявилося, підійде і звичайне господарське мило.
  2. Додайте в воду, як і при замочуванні, сіль. Це необхідно для закріплення фарби.
  3. Виперіть виріб в прохолодній воді вручну або за допомогою щітки.

Важливо! Якщо ви використовуєте щітку, то щетина не повинна бути жорсткою, інакше ви пошкодите тканину.

Крок 4. Полоскання

  1. Розкладіть джинси на дні ванни.
  2. Поливайте їх з душу великим напором води.
  3. В процесі полоскання стискайте і теребите штани руками. Це прискорить процес позбавлення від пофарбованої води.
  4. Після обробки одного боку вироби поверніть його іншим боком і повторіть процедуру.
  5. Виверніть брюки на лицьову сторону і повторіть процедуру з обох сторін, знизивши температуру.

Важливо! Для першого полоскання можна використовувати воду кімнатної температури, а потім знижувати поступово до холодної.

  1. Проведіть останній етап полоскання в тазику з прохолодною водою і додаванням звичайного оцту (приблизно 3 ст. Л.). Оцтовий розчин сприяє закріпленню фарбувальних пігментів. Опустіть джинси в воду з оцтом і потримайте їх в розчині кілька хвилин.
  2. Акуратно відіжміть виріб, не викручуючи.

Акуратно відіжміть виріб, не викручуючи

Крок 5. Сушка

Сушити джинси необхідно в тому ж положенні, в якому ви їх прали - вивернутими навиворіт. Повісьте їх на мотузку в повний зріст, закріпивши прищіпками в районі пояса. Перегинати, згинати, перекидати через мотузку штани не можна, так як після висихання на колошах залишаться помітні борозни, і вам доведеться докладати певних зусиль, розгладжуючи ці сліди.

При сушінні таким способом джинси придбають охайний вигляд і без праски. Обов'язково підставте під джинси ємність, в яку буде стікати вода, щоб позбавити себе від зайвих клопотів з очищення синюватих плям.

Крок 6. Перевірка результату

Якщо ви акуратно висушили виріб, то гладити його не потрібно. Якщо ви хочете трохи пом'якшити тканину, то можете пропрасувати джинси з вивороту не особливо гарячою праскою.

Щоб перевірити, фарбуються ваші джинси після прання, намочіть злегка невелику ділянку вироби і потріть шматочком білої тканини. Якщо матерія пофарбувалася, а залишилася білою, то ви успішно вирішили проблему. У разі, якщо з'явилися сині сліди на білій тканині, то під час наступного прання повторіть всі описані вище маніпуляції.

Важливо! Не турбуйтеся, якщо перша прання не дала очікуваного ефекту. Іноді, щоб позбутися від зайвої фарби, вам знадобиться кілька процедур. Але в підсумку, ви обов'язково досягнете бажаного ефекту і не будете боятися забарвити все навколо в синій або чорний колір.

до змісту ↑

Як прати джинси з оцтом в пральній машині?

Використання оцту допомагає підтримувати і зберігати колір джинсової тканини. Крім того, це засіб добре видаляє забруднення і неприємні запахи. Якщо хочете випрати джинсові вироби в машині, то рекомендуємо зробити це в такий спосіб:

  1. Виверніть одяг навиворіт.
  2. Помістіть джинси в пральну машину.
  3. Насипте м'який пральний порошок без відбілювача. Можна використовувати засіб для прання кольорових речей.
  4. Додайте в відсік для кондиціонера 1 ч. Л. столового оцту (НЕ есенції).
  5. Періть в холодній воді в режимі "делікатні речі".

Важливо! Не бійтеся, що одяг вбере запах оцту. При полосканні в холодній воді він зникне.

до змісту ↑

Корисні поради:

  • Линяють чи джинси, можна перевірити при покупці обновки в магазині: візьміть звичайний сірник, намочіть її і проведіть по поверхні джинсів. Якщо сірник пофарбується, значить штани будуть линяти.
  • Якщо на брюках є шкіряні нашивки, то при пранні спочатку обробіть їх гліцерином, щоб шкіра не зіпсувалася.
  • Не надягайте на себе не висохлі до кінця джинси, так як вони можуть втратити початкову форму.
до змісту ↑

Відеоматеріал

Навіть найдорожчі моделі, випущені модними легендарними компаніями не застраховані від проблеми линьки. Саме тому виробники рекомендують прати нові джинси перед тим, як вперше одягти їх. Сподіваємося, що наші поради та рекомендації допоможуть вам у виборі модного і зручного гардероба, і ваша обновка не завдасть вам незручності. А якщо все ж так сталося, ви тепер знаєте, як зробити так, щоб джинси не фарбувалися.

Як прати линяють речі?