Історія джинсів: детально і з картинками


Вітання! ми - Гетвеар , Шиємо джинси по дизайну і міркою. Сьогодні ми розповімо про те, чому денім називається саме так, як одяг ковбоїв стала модною серед хіпі, чому за джинсові штани могли вигнати з бару, про те, як з'явився кльош і яку роль в популярності американської одягу зіграв Марлон Брандо.
Ми розповімо історію джинсів - докладно і з картинками. Поїхали!


Багато хто вважає, то джинси - це винахід ковбоїв. Насправді, бавовняні штани з'явилися набагато раніше, коли про Америку знали тільки індіанці.

Джинси шиються з деніму - тканини саржевого плетіння. Таку тканину щосили виробляли на європейських ткацьких верстатах ще в XV столітті. Найкраща тканину робилася у французькому приморському місті НИМС, і називалася serge de Nîmes ( «Німская саржа»). Пізніше це слово трансформувалося в денім. А слово «джинси» походять від італійської Генуї, де така тканина особливо цінувалася.
Трохи про саржеві плетінні. У джинсової тканини є дві нитки: основа (вона фарбується в синій) і качок (який залишається непокрашенном). Дві нитки надають джинсам характерного кольору і фактуру.

ми в Гетвеаре використовуємо якісний індійський денім. Краще нього - тільки дуже дорогий японський.
Особливо денім любили моряки - вони були невибагливі хлопцями. Моряки використовували міцну, легку тканину по-максимуму: переховували їй вантажі, латали вітрила і шили собі просторі, широкі штани.

До речі, саме моряки придумали кльоші. Їм потрібні були штани, які легко закочувалися б для миття палуби. Перша згадка про джинсах кльош відноситься до початку XIX століття. Стівен Декатур так описує команду американського фрегата «Сполучені Штати Македонії»:

Ці браві хлопці носили полотняні капелюхи зі стрічками, сині куртки, а під ними - жилети. На ногах у них були сині бавовняні штани, які розширювалися донизу на зразок дзвони.



Були навіть мастаки загортати кльоші однією рукою за один рух. Ми можемо зшити кльоші будь-якої ширини, навіть піфагорові штани.
Моряки можуть занести нововведення куди завгодно - адже вони постійно подорожую і з задоволенням торгуються. Так на початку XIX століття джинси потрапили в США, де міцно влаштувалися. Молода Америка тільки починала досліджувати свої території. Суворі хлопці з кольтами на поясі потребували міцних штанях для роботи і їзди верхи.

Багато хто впевнений, що джинси придумав Леві Страусс, проте насправді їх винайшов Джейкоб Девіс (до речі, виходець з Російської Імперії). Девіс займався ремонтом одягу для гірників. Він зібрав воєдино всі ознаки класичних джинсів: синій денім, п'ять накладних кишень і заклепки на їх кутах, щоб не так швидко рвалися. Але у нього не було грошей на патент джинсів, і Девіс пішов за грошима до промисловцеві Леві Страуссу. Так дядечко Страусс сховав свою голову в золотий пісок.
У 1920 році Леві Страусс отримав листа від шахтаря Гомера Кемпбелла з Арізони:

До даному листу я додаю пару ваших джинсів, куплених в 1917 році. Я посилаю їх вам для того, щоб ви могли з'ясувати причину моєї проблеми. Я носив ці джинси три роки кожен день, крім неділі, але зараз вони більше схожа на лахміття. Останні 30 років я не носив інший одягу, крім джинсів від Леві Страусса, однак ця пара розчарувала мене. Розумію, що ви хочете шити кращі джинси, і буду радий допомогти вам в цьому, чим зможу.


Зараз важко уявити собі, що джинси можуть служити довго. Ми в Гетвеаре можемо зшити такі. Якщо вони вам не сподобаються - ми безкоштовно їх обміняємо, навіть якщо ви не шахтар.
Довгі десятиліття джинси служили робочими штанами для гірників, робітників і ковбоїв.

Вони коштували дешево, служили роками, але в пристойному суспільстві до них ставилися приблизно так само, як зараз дивляться на спортивки.
Показовим є випадок з Бінгом Кросбі, американським співаком в стилі джаз-кантрі. Як співак від народу, Кросбі намагався носити джинси всюди, де тільки можна. Проте одного разу він намагався пообідати з друзями в барі, звідки його буквально викинули за його «низькі» штани.
Після цього випадку Кросбі пошив собі джинсовий смокінг:

Джинси були робочим одягом, та так і б і залишилися їй, якби не дитячі табори на півдні, куди забезпечені жителі півночі відправляли своїх дітей. Ці табори називалися dude ranches (дитячі ранчо).
У них діти під наглядом дорослих ставали ковбоями в мініатюрі - ловили бичків за допомогою ласо, ходили в похід, і, звичайно ж, носили джинси. Після повернення додому, на північ, ковбойци хизувалися перед однолітками в крутих синіх штанях. Так народилася мода - спершу серед дітей, потім серед дорослих.
Моторного масла у вогонь підлив фільм «Дикун» з Марлоном Брандо в головній ролі - харизматичний «поганий хлопець», на мотоциклі і в джинсах. На наступний день після виходу фільму полки з джинсами в магазинах були порожні. Так актор зробив популярними американські штани, зшиті з французької тканини.

А як же джинсова мода прийшла в Європу і навіть в Японію? Ви здивуєтеся, але за межами США джинси стали популярні навіть раніше, ніж в самій Америці.
Денім-вірус був занесений в Європу і Японію з війною. Щоб хоч якось наблизитися до мирного життя, американські військові носили джинси - зазвичай в звільненні, а деякі навіть на службі.

Джинси подобалися французам, німцям, італійцям і японцям - вони із задоволенням вимінювали міцні штани з синього бавовни на їжу і сигарети. Незабаром американці пішли, а джинси залишилися, розвиваючись в формуючись в майбутню моду.
Про Японію і говорити нічого - після закінчення Другої Світової вони зі східного пунктуальністю відтворили у себе американські технології виробництва деніму, і сьогодні японська джинсова тканина вважається кращою в світі.
Шістдесяті стали для США часом випробувань. Покоління квітів вдарилося лобом об жорсткі військові каски, а в далекому В'єтнамі десятки тисяч американських солдатів гинули в джунглях в боротьбі за сумнівні ідеали.
У світі почалася епоха сексуальної революції і ... масових страйків.
Зазвичай хвилювання - це доля жебраків гаманцем, але багатих духом. Однак в США ідеї страйкуючої молоді та робочих поділяли багато представників середнього і вищого класів. І вони вибрали незвичайний, але ефективний спосіб продемонструвати свою солідарність - стали носити джинси. В університетах і офісах з'явилися десятки тисяч білих, забезпечених людей в джинсах. Для суспільства це було культурним шоком і символом майбутньої перемоги людей в боротьбі за свої права.

Іноді для виразах своїх ідеалів досить маленького, але виразного кроку.
Дивовижна штука - в усьому світі росли антиамериканські настрої, однак разом з ними росли і продажу джинсів. Річ, створена в Америці і уособлює її цінності, була популярна всюди - від Великобританії до Ефіопії.

А в цей час в країну нашого щасливого дитинства джинси стали просочуватися навіть крізь залізну завісу.

За пару справжньою американської джинси радянський підліток міг продати душу і комсомольський значок.

Зараз джинси - це найпопулярніша одяг у світі. У гардеробі середнього жителя Землі налічується мінімум дві пари джинсів (а у середнього американця - сім пар).
Джинси пройшли довгий шлях від одягу моряків і ковбоїв в зручну і модний повсякденний одяг. Прийшов час зробити ще одну маленьку джинсову революцію!

З Гетвеаром ви самі станете дизайнером своїх джинсів. Можна зробити собі штани моряка, ковбоя, страйкуючого студента або джинси, як у Брандо - результат обмежений тільки вашою фантазією.

Готові джинси можна зшити за міркою. При цьому ми в Гетвеаре гарантуємо, що джинси сподобаються і відмінно сядуть - в іншому випадку сошьyoм нові за свій рахунок.
Ми виробляємо джинси з кращого деніму, з японської та шведської фурнітурою. У нас немає конвеєра, і ми все ретельно перевіряємо. Почитайте про якість джинсів Гетвеар.
Історія джинсів не стоїть на місці. Стати її частиною - замовте свої кастомниє джинси в Гетвеар!


Розміщуйте свою рекламу в цьому блозі, вона того варта! Сотні тисяч відвідувачів зможуть побачити інформацію про вас, ваші товари і послуги - це ефективно і швидко окупає витрати. Адреса електронної пошти для зв'язку: [email protected] Запрошую до співпраці рекламні агентства.А як же джинсова мода прийшла в Європу і навіть в Японію?