Як видалити масляну фарбу з одягу

  1. Видаляємо забруднення з одягу
  2. миття
  3. Частка
  4. традиційні розчинники
  5. Вершкове масло
  6. спеціальні розчинники
  7. Видалення олійної фарби з кисті
  8. Видалення олійної фарби з тіла та обличчя

Масляна фарба являє реальну загрозу для чистого одягу. Під час ремонту або оздоблювальних робіт не можна гарантувати, що на чистому одязі господарів або робітників не з'явиться масляних плям, які буде важко відіпрати. Багато хто вважає, що боротися з такими плямами марно, але вихід існує. Розглянемо, чим можна відмити масляну фарбу з тканин.

Розглянемо, чим можна відмити масляну фарбу з тканин

Видаляємо забруднення з одягу

За ступенем забруднення тканини плями діляться на два типи:

  • легковиводімие;
  • трудновиводімиє.

Якщо ви збираєтеся вивести масляні плями з речей, які пролежали після ремонту кілька місяців, це марно. Такий одяг відразу краще викинути.

Також не вийде відмити одяг без додаткових миючих засобів: фарба як би «вгризається» в структуру тканини, заповнюючи собою вільний простір.

В якості миючих або очищувальних засобів використовують:

  • господарське мило;
  • скипидар;
  • розчинники для певних видів покриттів;
  • спирт, ацетон або бензин;
  • народні засоби.

господарське мило;   скипидар;   розчинники для певних видів покриттів;   спирт, ацетон або бензин;   народні засоби

до змісту ↑

миття

Якщо ви посадили пляма буквально кілька хвилин тому, його потрібно вивести швидко. Зовсім свіже, ще сире пляму від масляної фарби легко відмити за допомогою господарського мила. Воно не є настільки токсичним, щоб зіпсувати тканину, але краще бути обережним: якщо ви стурбовані впливом їдкого мила на шкіру рук, краще убезпечити себе і надіти рукавички.

Можливо, ви помітите, що ваші спроби відмити пляму стають успішними прямо зараз. Воно буде тьмяніти, і одяг стане чистою. Але якщо цього не сталося, не впадайте у відчай. Відмити річ все ще можливо.

Якщо крапля ще не засохла, щоб очистити одяг, досить запрати пляма і прополоскати кілька разів в проточній воді. Після цього бажано випрати робочий одяг в пральній машинці, але це необов'язково, якщо початковій метою було тільки позбавлення від плями масляної фарби.

до змісту ↑

Частка

Якщо фарба засохла, наскрібши пляма ножем. Це допоможе зняти шар, не зіпсувавши при цьому річ. Якщо вийшло повністю позбутися плями, залишиться тільки випрати річ, щоб остаточно видалити бруд. Якщо ні - доведеться скористатися розчинниками або іншими хімічними речовинами.

Особливо добре це спрацьовує з джинсового тканиною . Вона сама по собі жорстка, і фарбі, навіть олійною, нема за що «зачепитися». Тому з джинсів і джинсових курток засохлі плями будуть добре віддалятися.

до змісту ↑

традиційні розчинники

Якщо ж після того як плями з'явилися на одязі, пройшло кілька днів, значить, настав час «важкої артилерії». Вивести плями з тканини допоможуть:

  • бензин;
  • гас;
  • скипидар.

бензин;   гас;   скипидар

Використовуючи їх, не варто втрачати пильність. Працюючи з такими речовинами, на руки потрібно надіти рукавички і триматися подалі від газу або вогню, якщо вони присутні поруч. Перш ніж приступити до видалення плями, перевірте, як реагує тканину на обробку бензином або скипидаром. Якщо агресивної реакції не послідувало, можна приступати до очищення.

Покладіть з виворітного боку навпроти забрудненого місця ганчірку або марлю, а іншу ганчірку намочіть в гасі або бензині і приступайте до виведення. Легкими, але різкими рухами намагайтеся як би «зняти» пляма, але не розтерти його ще більше. Швидше за все, залишаться розводи на тканині. Від них позбавляються, стираючи одяг або обробляючи її спиртом або засобом для миття посуду.

Подібної обробкою можна легко зіпсувати тканину. Тому, якщо ви випадково забруднили річ, виготовлену з делікатною тканини, наприклад, легку шовкову блузку або сукню, найкраще віднести її в хімчистку. Самостійно вам навряд чи вдасться вивести фарбу . Професіонали впораються з цим краще, і ви отримаєте назад чисту річ.

Якщо ж в хімчистці не зможуть відіпрати пляма олійної фарби, одяг точно можна вважати втраченою.

до змісту ↑

Вершкове масло

Серед способів надання «першої допомоги» забрудненої одязі є один дивний спосіб. Щоб вивести масляна пляма, його змащують товстим шаром вершкового масла і залишають на годину-півтори. Потім масло видаляють змоченою в спирті губкою, а одяг перуть у теплій воді. Головне - дочекатися, поки фарба розм'якне, і її можна буде відмити. Для цього і потрібна година очікування.

Щоб підсилити ефект, вершкове масло змішують з пральним порошком або навіть кількома, а після наносять цю суміш на пляму. З цим методом варто теж бути обережними, тому що через вершкового масла на тканини можуть залишитися розводи. Якщо це трапиться, одяг доведеться кілька разів застіривать.

до змісту ↑

спеціальні розчинники

Щоб відмити фарбу, можна купити в будівельних магазинах розчинники, призначені спеціально для фарб певного типу. Коштують вони дешево, а вам можуть допомогти у видаленні масляних плям.

Як видно з опису способів очищення одягу, це відніме певні час і кошти, а може бути навіть небезпечним. Тому, якщо ви не відчуваєте необхідність чистити цей одяг, краще замінити її.

Якщо ви часто стикаєтеся з необхідністю працювати з олійними покриттями в зв'язку з ремонтом або оздоблювальними роботами, обзаведіться спеціальною робочою одягом, яку не шкода зіпсувати. Небажано перебувати поруч з фарбами або іншими речовинами, які можуть зіпсувати дорогу річ. Тому на ремонтних або будівельних роботах краще перебувати в робочому одязі. Тоді не доведеться видаляти плями, використовуючи небезпечні для здоров'я способи.

до змісту ↑

Видалення олійної фарби з кисті

Кисть потрібно для нанесення фарб на будь-які підстави. Навіть якщо ЛФМ наноситься валиком, пензлик все одно буде потрібна для підфарбовування важкодоступних ділянок. Після завершення робіт необов'язково викидати інструмент - його можна ретельно очистити і прибрати до наступного використання.

Для очищення допускається застосовувати різні засоби. Перед початком робіт важливо механічно прибрати надлишки фарби з ворсинок. Це досягається шляхом обтирання пензлика серветкою, ганчірочкою.

Це досягається шляхом обтирання пензлика серветкою, ганчірочкою

Потім можна вибрати одну з наступних методик:

  1. Господарське мило. Треба взяти шматочок мила, натерти на крупній тертці, розвести засіб теплою водою. «Втопити» в мильному розчині пензлик на півгодини, потім прополоскати її або повторити процедуру, якщо фарба залишилася.
  2. Пральний порошок. 50 г порошку (будь-якого) розчинити в літрі теплої води, замочити пензлик на 20 хвилин. Після виполоскати залишки фарби і порошку під водою.
  3. Засіб для миття посуду. Цей «препарат» застосовується аналогічним чином. На літр води додають стільки кошти, щоб утворилася міцна пінка.

Всі зазначені методи важливо застосовувати, поки фарба ще не застигла. В іншому випадку допоможуть тільки спеціальні розчинники, що підбираються під конкретний тип ЛФМ.

Якщо розчинника немає в наявності, стане в нагоді оцет. Потрібно взяти 9% столовий розчин, налити в вузьку ємність, занурити кисть на годину. При необхідності цей час продляют ще на годину. При відсутності ефекту оцет разом з пензлем кип'ятять на повільному вогні 5 хвилин, після промивають інструмент і розчісують щетинки непотрібної гребінцем. Щоб після проведених маніпуляцій кисть зберегла м'якість, можна ненадовго замочити її в кондиціонері для білизни.

до змісту ↑

Видалення олійної фарби з тіла та обличчя

Нерідко плями фарби з'являються на шкірі, що трапляється при недотриманні заходів індивідуального захисту під час малярних робіт. Фарба може потрапляти на руки через порвані рукавички, бризки часто є і на обличчі. Прибирати фарбу слід, не чекаючи її засихання.

На обличчі шкіра делікатна, дуже сильно терти її не варто. Зазвичай рекомендується застосовувати масляні засоби - косметичні рідини на основі масел, персикове масло (якщо їх немає, беруть звичайне харчове масло). Засобом можна змочити тампон і легко відтерти будь-який тип фарби. Після треба вмитися з гліцериновим милом або будь-яким засобом для вмивання.

Після треба вмитися з гліцериновим милом або будь-яким засобом для вмивання

Руки цілком можна відмити туалетним або господарським милом, яке відмінно справляється зі свіжими слідами фарби. Тими ж засобами відчищають шкіру на тілі, якщо туди потрапили краплі ЛФМ.

При засиханні фарби мило і масло часто не справляються - будуть потрібні більш агресивні методи. Добре допомагає ацетон або рідина для зняття лаку на ацетоновій основі. Важливо зробити відтирання швидко і відразу змити ацетон водою з милом, інакше є ризик появи опіків, алергії, подразнення.