- Як видалити віск з одягу в домашніх умовах?
- 1. Натуральні тканини
- 2. Джинса
- 3. Синтетика: шовк, атлас, органза, шифон, шерсть
- Виводимо «примхливі» воскові плями з «примхливих» речей
- Хутро та замша
- Як видалити віск з замшевого взуття?
- Матеріали з нестійкою фарбою
- прибираємо залишки
Забруднили воском улюблений одяг? Зовсім не обов'язково її викидати або підраховувати, у скільки обходиться хімчистка. Наші прародительки знали, як прибрати віск з одягу за допомогою підручних засобів, і поділилися своїми секретами.
Ви провели романтичну вечерю з коханою людиною при свічках? А перед цим, природно, не обійшлося без воскової депіляції ... Незважаючи на незабутні моменти, неприємні наслідки неминучі.
Так само як і після Нового року, Великодня або Різдва, обов'язковим атрибутом яких є свічки. І цими «наслідками» найчастіше стають плями на вашому улюбленому ошатному платті, відіпрати які неможливо.
Як прибрати віск з одягу, не звертаючись в хімчистку? Існує кілька дієвих методів, які використовуються в залежності від виду матеріалу, на який потрапив віск. Але майже всіх їх об'єднує спільна риса - застосування високих або низьких температур.
Як видалити віск з одягу в домашніх умовах?
Досвідчені господині знають, що відіпрати сліди від воску неможливо - через специфічну структури продукт не розчиняється ні у воді, ні в миючих засобах.
1. Натуральні тканини
Льон, бавовна, бязь - натуральні матеріали, які піддаються очищенню найпростіше. Для цього достатньо взяти тонку бавовняну ткати, паперові серветки і розпечений до 50-70 ° С праска .
Під ділянку одягу, де знаходиться воскове пляма, слід покласти кілька серветок, а зверху на них - х / б тканину. Потім потрібно всього лише пропрасувати цю «конструкцію» праскою. Таким чином, віск розплавиться і вбереться в серветки і тканину. Процедуру допускається повторювати кілька разів, міняючи серветки і тканину на чисті.
Для виведення маленьких плям досить скористатися нагрітої в окропі ложкою.
Прибрати віск з невибагливих матеріалів можна й іншим способом. Слід закип'ятити воду у великій ємності і покласти туди тканину на кілька секунд. Коли на поверхні води з'являться жирні плями, вийняти річ і оглянути.
Якщо вона очистилася в повному обсязі, то необхідно повторити всі дії заново. Потім випрати виріб в мильній теплій воді і прополоскати спочатку в теплій, потім в холодній.
Ці способи можна використовувати, якщо на одязі пляму від фарбованого воску. Барвник під впливом температури ще більше вбереться і потім його вивести буде вже неможливо. У цій ситуації краще скористатися засобом для виведення плям.
2. Джинса
Плями від воску на джинсової тканини видаляються аналогічним способом - за допомогою праски. Але спочатку забруднений річ слід заморозити, залишивши на деякий час в морозильній камері .
Замерзлий віск легко кришиться, якщо виріб потерти, як при пранні. Потім залишиться тільки скористатися праскою і серветками, щоб видалити залишки.
3. Синтетика: шовк, атлас, органза, шифон, шерсть
Ці тканини чистити складніше, оскільки високу температуру вони практично не витримують. Важливо спочатку звернути увагу на ярлик від виробника і виставляти на прасці тільки допустиму температуру.
Однак є більш безпечний спосіб вивести віск з синтетики - замочити її в гарячій воді, після чого розм'яклий парафін акуратно промокнути ганчіркою або серветкою. Залишки жиру втечуть остаточно після звичайного прання.
Але є випадки, коли делікатні речі взагалі не можна піддавати термічній обробці. Це може бути легке плаття з органзи, на якому є маркування, що забороняє прасування.
У такій ситуації видалити віск можна за допомогою органічного розчинника: нанесіть речовина на ватний диск і потріть їм проблемну ділянку. Після цього досить випрати річ в теплій мильній воді і ретельно прополоскати.
Порада! Перед тим як скористатися розчинником, краще попередньо перевірити його дію - обробіть їм непомітний ділянку одягу. Якщо це погано відбилося на структурі тканини або зіпсувало її колір, то без спеціального засобу для виведення плям не обійтися.
У деяких ситуаціях ефективним рішенням для видалення воску з вовняних і шовкових тканин стане звичайна рідина для посуду. Кілька крапель необхідно нанести на поверхню матеріалу, спінити і залишити на 5-6 годин. Залишиться тільки випрати.
Виводимо «примхливі» воскові плями з «примхливих» речей
кольоровий віск
Якщо на речі потрапив кольоровий парафін, то практично жоден з перерахованих методів не подіє. Ситуацію ускладнює наявність в такому воску барвників, які глибоко проникають всередину тканини при нагріванні. В результаті, плями фарби вивести буде складно.
Також не можна намагатися відтерти річ, оскільки існує ризик ще глибше загнати частки фарбованого воску в структуру матеріалу. Тому єдино можливий спосіб спробувати видалити кольоровий віск - заморозити його і акуратно зчистити.
Залишилося пляма від фарби слід обробити засобом для виведення плям, після чого випрати одяг в мильній воді.
Хутро та замша
Перше, що треба зробити при виявленні воску, - помістити хутро в морозильну камеру на 30 хвилин. Замерзлий парафін легко знімається з ворсинок пальцями. Дрібні крихти потрібно просто струсити або зняти, провівши пальцями по хутрі від низу до верху.
Для очищення замші потрібно накрити забруднене місце паперовою серветкою і акуратно притулити до праски на кілька секунд. Не допускається довго тримати розпечений праска на замшевої поверхні. В іншому випадку можуть з'явитися вм'ятини або лиск. Якщо це не допомогло, потрібно приготувати суміш з наступних компонентів:
- 35 мл нашатирного спирту;
- 10 мл винного спирту;
- 50 мл бензину.
Простіший склад: розвести 0,5 чайної ложки нашатирного спирту в 1 літрі води.
Необхідно змочити ватний диск в приготованому розчині і прикласти на хвилину до плям. Потім протерти замшу чистою вологою тканиною. Структуру замші після процедури легко відновити, потримавши її над парою.
Як видалити віск з замшевого взуття?
Потрібно просто потримати її над парою. Після того як взуття охолола, слід почистити плями жорсткою щіткою. При необхідності, повторювати процедуру до повного очищення. Особливо складні сліди від воску можна очистити за допомогою нашатирного спирту або бензину.
Матеріали з нестійкою фарбою
Ситуація практично та ж, що і з кольоровим воском. Слід заморозити віск, після чого розкришити його руками, ретельно потерши. Потім присипати забруднене місце тальком або крейдою і накрити паперовою серветкою. Зверху покласти щось важке і залишити на 2-3 години. Після цього очистити плями щіткою і випрати одяг в мильній воді, щоб змити залишки абсорбенту (тальку, крейди) з воском.
прибираємо залишки
Для видалення жирних плям, що залишилися після воску, підійдуть такі засоби:
- нашатирний спирт;
- гас;
- неетилований бензин;
- ацетон;
- скипидар;
- розчинник;
- синтетичні миючі засоби;
- засіб для миття посуду.
Після обробки матеріал повинен добре висохнути і тільки потім його можна випрати. Однак слід враховувати, що якщо віск не вивести відразу, видалити його через кілька днів буде практично неможливо.
Увага! Якщо складно визначити, який з методів очищення підійде для вашої речі, то краще не ризикувати, а скористатися послугами хімчистки (особливо якщо плями від воску помічені на дорогому одязі). По-перше, професіоналам з подібним завданням впоратися набагато простіше. По-друге, в разі невдачі, вони відшкодують збиток за зіпсовану річ.
Як видалити віск з одягу в домашніх умовах?Ви провели романтичну вечерю з коханою людиною при свічках?
Як прибрати віск з одягу, не звертаючись в хімчистку?
Як видалити віск з одягу в домашніх умовах?
Як видалити віск з замшевого взуття?