Як і чим вивести плями від кави з одягу, килима або меблів

  1. Кращі засоби для видалення кавових плям
  2. Як видалити плями від кави
  3. Як вивести пляму від кави з одягу
  4. Як відіпрати кави з шовкової або вовняної тканини
  5. Як вивести кавові плями зі льону та бавовни (джинс)
  6. Як відіпрати кави з білого
  7. Як вивести плями з синтетики
  8. Як вивести пляму від кави з килима і м'яких меблів (дивани)

Хто б міг подумати, що улюблений кави може неабияк забруднити нашу одяг або килим у вітальні, а дружні посиденьки можуть перерости в пошук рішення як видалити плями від кави. Сам кави є прекрасним барвником. При проливанні на тканину він одразу ж проникає в її структуру і міцно там закріплюється, фарбуючи пролите місце в світло-коричневий колір. Це доставляє масу незручностей, але перед тим, як позбавлятися від кавових розлучень, потрібно знати, чим їх можна вивести.

Кращі засоби для видалення кавових плям

Сьогодні існує безліч засобів, для видалення кавових розлучень. Нижче розглянемо найдієвіші і доступні:

  • мило;
  • нашатир;
  • скипидар;
  • гліцерин;
  • оцет;
  • порошок;
  • спирт;
  • Засоби для виведення плям;
  • Молочна кислота.

Кожне засіб вимагає певного поводження з собою. Нижче розглянемо, як виводити цими засобами плями на одязі або килимі.

Як видалити плями від кави

Насамперед після проливання кава необхідно перешкодити рідини вбратися або мінімізувати цю кількість. Для цього підійде губка, м'яка тканина або паперові серветки. Необхідно зверху пролитої кави покласти один з перерахованих вище предметів і почекати 5 - 10 хвилин.

Ні в якому разі не намагайтеся витерти кави, цим ви допоможете йому вбратися. До того ж збільшите діаметр пролитої кави і вам доведеться мати справу з більшою поверхнею забруднення.

Для розлучень, які в'їлися, можна використовувати засіб для виведення плям, але спочатку варто ознайомитися з його інструкцією. Як правило, такі засоби наносяться на поверхню на 5 - 7 хвилин і видаляються за допомогою вологої ганчірки або струменя води.

Якщо ви пролили каву недавно, спробуйте випрати одяг за допомогою порошку для виведення плям. Якщо ви пролили каву недавно, спробуйте випрати одяг за допомогою порошку для виведення плям Для більшого ефекту можна замочити тканину в холодній воді на 5 хвилин. Не рекомендується використовувати воду з температурою вище 65 градусів. Якщо цим знехтувати розлучення ще сильніше вбереться в структуру тканини.

Якщо ж ваш кави був розлитий на килим - зробіть наступні дії. Накрийте на 10 хвилин мокрою ганчіркою. Після закінчення часу видаліть залишки рідини і обробіть поверхню засобом для виведення плям на 5 - 7 хвилин, далі змийте мокрою губкою.

Якщо під рукою немає засобу для виведення плям, можна скористатися підручними засобами, наприклад, змішати пральний порошок, оцет і холодну воду до густої пасти. Нанесіть речовину на забруднену ділянку і залиште на 5 хвилин, після чого змийте водою і, при необхідності, повторіть процедуру.

Так само хорошим засобом, що б відіпрати кавове пляма - буде нашатирний спирт і скипидар. Змішуєте їх в пропорції 1 до 1 і наносите на забруднення. Залишаєте на 15 хвилин і застіривать за допомогою господарського мила.

Як вивести пляму від кави з одягу

Найчастіше «під приціл» кави потрапляє одяг і це не дивно. Коли ви підносите чашку кави до рота, то в будь-який момент можете кашлянути і пролити його на сорочку або штани. Якщо таке сталося - зніміть брудний одяг, промокніть пляма і засипте дрібною сіллю. Через 15 - 20 хвилин виперіть звичайним способом.

Якщо у вас під рукою не виявиться пральної машинки - велика ймовірність що, відіпрати кавові плями, з першого разу, повністю не вийде. Як повторної прання можете скористатися пральним милом. Намочіть його водою і намильте проблемну ділянку, залиште на 5 хвилин і змийте водою. При необхідності можете повторити процедуру.

Найкраще використовувати 72% господарське мило. Число - це процентний вміст жирних кислот. Таке мило швидше видалить дратівливі вас кавові забруднення.

Так само можна використовувати і інші засоби для виведення розлучень, але вони залежать від виду вашої тканини, нижче розглянемо їх докладніше.

Як відіпрати кави з шовкової або вовняної тканини

Шовк і шерсть можна спробувати відіпрати за допомогою мильного розчину і нашатирю. Для цього слід промокнути кавові надлишки. Після зробити мильну стружку, змішати її з водою і додати нашатир в пропорції 5 - 6 чайних ложок на літр води.

Візьміть отриманий розчин і, за допомогою губки, нанесіть його на проблемну ділянку. Візьміть отриманий розчин і, за допомогою губки, нанесіть його на проблемну ділянку Зачекайте 5 - 15 хвилин (в залежності від тривалості забруднення) і виперіть звичайним способом.

Якщо у вас одяг з шовку можна спробувати скористатися молочною кислотою. Візьміть 6 грам молочної кислоти і змішайте її з 30 мілілітрами чистої води, нанесіть на проблемне місце і залиште на 10 хвилин. З плином часу змийте губкою або струменем води.

Може трапитися, що плями від кави на шовку залишаться, але будуть не такими яскравими. Переживати не варто, є ще один перевірений засіб - бура. Візьміть її розчин 10% фортеці, обробіть забруднене місце і залиште. Через деякий час ви виявите, що плямка зникне. Далі, за традицією, промийте все водою.

Як вивести кавові плями зі льону та бавовни (джинс)

З льону та бавовни прибрати забруднення можна за допомогою нашатирю і скипидару. Змішайте обидва розчину в пропорції 1 до 1. Нанесіть на забруднення і залиште вбиратися. Після виперіть за допомогою господарського мила.

Якщо цей спосіб виявиться для вас неефективним - скористайтеся содою і гидросульфатом натрію. На 3,5 літра води візьміть по 1 столовій ложці соди і гідросульфату натрію. Розмішайте і покладіть річ на 1 - 1,2 години. Після промийте чистою водою.

Як відіпрати кави з білого

Білі речі страждають найбільше при проливанні кави. З кольоровими все простіше - зробили вищеописані речі і все готово, але що б прибрати кавове пляма зі світлою поверхні - потрібно провести додаткові дії.

Візьміть господарське мило, подрібніть і додайте білизни. Візьміть господарське мило, подрібніть і додайте білизни Замочіть білизна і залиште на 5 - 10 хвилин, після чого попестіть теплою водою. Як варіант, замість білизни можна використовувати відбілювач.

Якщо тканина у вас делікатна, наприклад, шовк - то відіпрати кави з білого можна за допомогою кальцинованої соди. Додайте соду в миску з водою, в співвідношенні столова ложка соди на літр води, залиште білизна на 10 хвилин і виперіть звичайним способом. Якщо сліди все ж залишилися, обробіть розлучення перекисом водню і змийте через 30 хвилин.

Плями будь-якого характеру краще виводяться, якщо попередньо замочити одяг у розчині кальцинованої соди. Вона зменшує жорсткість води і тим самим підсилює дію засоби для прання.

Як вивести плями з синтетики

Синтетичні тканини так само вимагають дбайливого догляду. Вивести плями кави з одягу з синтетики досить просто за допомогою етилового спирту. Наберіть в миску води і додайте спирт у співвідношенні 1,5 столові ложки на 1 літр води. Замочіть на 15 хвилин і виперіть в цій же воді.

При полосканні використовуйте теплу воду. Кількість її не шкодуйте, а то залишиться спиртової запах на вашому одязі.

Як вивести пляму від кави з килима і м'яких меблів (дивани)

Килими часто стають жертвами кавових плям. І це не дивно. Килим займає значну площу кімнати, тому стає «легкою мішенню» для кави.

При проливанні на килим слід вимкнути плямочка за допомогою ганчірки або губки. Далі приготувати мильний розчин і нанести на розлучення і через 5 - 10 хвилин (в залежності від забруднення) змити водою.

Бувають випадки, що плями від кави на килимі виводяться вищеописаним способом, для цього можете використовувати наступні способи:

Якщо у вас дорогий килим, наприклад, з вовни - використовуйте тільки сертифіковані миючі засоби. Більш правильним варіантом буде віднести килим в хімчистку. Там люди знають свою справу і зроблять все на вищому рівні.

Плями на диванах і різної м'яких меблів виводяться аналогічними способами. Можна лише розповісти, як вивести плями з шкіряної оббивки меблів. Якщо розлучення свіжий, протріть вологою губкою. Найкраще промаківать, а не розтирати. Якщо розлучення в'ївся - скористайтеся розчином шампуню або миючого засобу (наприклад, для посуду). Після чого протріть диван губкою, просоченою стеарином.

Як ви зрозуміли плями від кави на одязі, килимі або меблів - не вирок. Вони добре видаляються як спеціалізованими миючими засобами, так і народними. Візьміть нашу статтю на озброєння і в наступний раз ви будете знати, чим вивести плями від кави з будь-якої поверхні.