Поява цуценя в будинку

  1. Корм для вихованця
  2. Миски для їжі та води
  3. лежанка
  4. іграшки
  5. Ласощі та погризушкі
  6. Одноразові пелюшки
  7. Засоби гігієни
  8. Лікувальні препарати
  9. Амуніція (нашийник, повідець або шлейки)
  10. Клітка для цуценя
  11. перенесення

Поява цуценя в будинку - це дуже важливий і відповідальний момент в житті кожного собаківника. І щоб пухнастий малюк не відчував дискомфорту, вам необхідно заздалегідь купити все найнеобхідніше.

Корм для вихованця

Це один з найважливіших, а вірніше навіть основних моментів. В першу чергу, ви повинні визначитися, чим будете годувати собаку: сухим або натуральним кормом.

Якщо ви віддасте перевагу натуральне харчування для свого улюбленця, то уважно вивчіть всі важливі моменти цього способу годування
Якщо ви віддасте перевагу натуральне харчування для свого улюбленця, то уважно вивчіть всі важливі моменти цього способу годування. Які продукти можна і потрібно давати чотириногому, а які категорично протипоказані. вивчіть, як правильно годувати цуценя , Адже весь ритм життя і правила годування малюків досить сильно відрізняються від усталеного життєвого укладу дорослого собаки.

Якщо ж виберіть годування сухими кормами, то порадьтеся з досвідченими собаківниками, який корм краще. Адже і сухі корми дуже сильно відрізняються за своїм складом і корисними якостями.

Обов'язково запитайте у заводчика, чим харчувався малюк. Їли сухим кормом, то попросіть або купіть у нього трохи цього корму. Згодом ви самі зможете перевести малюка на будь-який інший корм або натуральне харчування. Але робити це потрібно поступово, щоб у цуценяти не було проблем зі здоров'ям. Почитайте про те, як правильно перевести собаку на натуральний корм.

Якщо ж заводчик годував малюка натуралкою, то обов'язково з'ясуйте, всі особливості приготування, і чи немає у цуценяти алергії на якісь продукти.

Миски для їжі та води

Миски для їжі та води найкраще придбати з нержавійки. Пластикові та порцелянові миски небезпечні для чотириногого. В процесі експлуатації на них можуть утворюватися щербини і відколи, а це може привести до пошкодження пасти і шлунково-кишкового тракту тварини. Якщо собачка невелика, то миски можна просто поставити на прогумовану основу, щоб в процесі годування вони не «гуляли».

Якщо ж собачка середніх розмірів або велика, то і миски краще відразу брати на регульованою підставці. У міру зростання чотириногого ви будете піднімати кронштейн і фіксувати миски все вище і вище. Це потрібно ще й для того, щоб тулуб собаки було пропорційним, згідно з вимогами породи, і не було викривлення хребта.

Ось для таких шілопопіков як мій Джекушка (собак породи джек рассел тер'єр), якраз і рекомендують миски на регульованою підставці.

лежанка

Якщо ви завели цуценя, то взяли на себе велику відповідальність. Ви повинні ґрунтовно продумати, де облаштувати місце для свого ХВОСТАТИКИ. Почитайте, яка повинна бути лежанка, і як приготувати вихованцеві місце для проживання . Тільки лише хочу додати, що лежанку можна купувати відразу на виріст, під розмір дорослого собаки.

іграшки

Для нормального росту і розвитку, цуценяті необхідна достатня кількість різних іграшок. Почитайте, в які ігри ви можете пограти зі своєю собакою.

Поява цуценя в будинку повинно бути пов'язане з повною безпекою чотириногого. Не можна використовувати дитячі іграшки. Вони можуть бути небезпечні для хвостатого. Щеня може розгризти дитячу іграшку і з'їсти пискавку від неї, або наїстися вмістом м'якої іграшки.

Іграшки повинні бути спеціальні, вироблені безпосередньо для собак. Підбирайте розмір і матеріал іграшок, виходячи з особливостей породи, розміру та темпераменту тварини. Наприклад, таким породам собак, як джек рассел тер'єр, з їх шаленим темпераментом і міцними зубами, потрібні міцні іграшки для активних ігор. Це всілякі м'ячі (від тенісного до футбольного), кульки з міцного латексу, пуллер і літаючі тарілки з міцного і твердого латексу, мотузочки і іграшки для чищення зубів.

Чи не викладайте всі іграшки відразу. Чергуйте їх. Якщо цуценяті набридло грати з якоюсь ігруху, приберіть її на час. Так малюк скучити по ній і буде з радістю з нею грати.

Так малюк скучити по ній і буде з радістю з нею грати

Ласощі та погризушкі

Для того щоб щеня не псував під час вашої відсутності речі і меблі, купіть йому ласощі і погризушкі. Це можуть бути сушені ковбаски, кісточки з жив, роги оленя.

Йдучи на роботу, обов'язково залишайте цуценяті ласощі і погризушкі. Так, по поверненню додому, ви виявите всі речі в цілості й схоронності.

Одноразові пелюшки

Як правило, собака з'являється в будинку ще в щенячестве. Поки що ні проставлені всі необхідні щеплення, щоб можна було спокійно гуляти на вулиці. Тому, пёске доводиться якийсь час робити всі свої справи в квартирі. Для цього не забудьте запастися одноразовими пелюшками. доведеться привчити цуценя до пелюшці .

Засоби гігієни

Щоб ваш маленький чотириногий друг жив довго і був здоровим, необхідно з самого раннього віку привчати його до гігієнічних профілактичним процедурам. До таких, як чищення вух, зубів, догляд за очками. Для цього потрібно купити всі необхідні засоби гігієни.

Це крапельки для очей, лосьйон для чищення вух, паста для чищення зубів, когтерезка і пилка для обробки кігтів. Виділіть цуценяті рушник для купання і миття лап. Придбайте спеціальний шампунь для миття собак.

Я, наприклад, замість шампуню, вже багато років мою Джека звичайним дігтярним милом. Вважаю це найкращим і перевіреним засобом. Дігтярне мило виготовлено на основі березового дьогтю (природного антисептика) і має протизапальну і противо дією. Пропоную почитати також про всі тонкощі процедури купання собаки.

Лікувальні препарати

Можливо, ви не фахівець в області ветеринарії. Але для надання першої медичної допомоги в вашому домі повинен бути мінімальний набір медичних препаратів: хлоргексидин, активоване вугілля, ентеросгель, великий шприц (без голки) для вливання ліки, клізма, вазелінове масло.

Амуніція (нашийник, повідець або шлейки)

Навіть якщо ви ще не поставили всі необхідні щеплення, і не плануєте виводити цуценя на вулицю, ви повинні заздалегідь подбати про необхідну амуніції.

Рулетку або поводок можна купити відразу, а ось нашийник повинен бути відповідним цуценяті. Ніколи не беріть нашийник «на виріст». Під час прогулянки з великого нашийника собачонок може просто «вислизнути».

Але як же бути, адже привчати малюка до нашийника потрібно заздалегідь? Для цього є спеціальні нашийники для підростаючих щенят. Вони брезентові або ганчіркові, з можливістю регулювання обхвату шиї. Саме в такому нашийнику і ходив наш Джекушка в дитинстві.

Клітка для цуценя

Щеня в будинку - це, звичайно ж, велика радість. Але іноді трапляється так, що це ще й додаткові витрати і збитки внаслідок того, що пробуючи все на зуб, малюк починає псувати речі і меблі. почитайте про плюси і мінуси змісту собаки в клітці .

Звичайно, клітина це не предмет першої необхідності, і зовсім не обов'язково купувати її відразу. Але якщо ви максимально хочете убезпечити своє майно від волохатого зубастика, то варто задуматися про придбання цього пристрою. Важливо тільки щоб клітка була правильно обладнана і відповідала всім вимогам комфортного утримання собаки.

Не варто сприймати клітку як щось жахливе. Розглядайте її як інструмент для тимчасового обмеження пересування чотириногого. Почитайте про те, що робити, якщо собака гризе меблі, стіни, взуття та інші предмети.

перенесення

Якщо ви багато подорожуєте, то напевно захочете ні на хвилину не розлучатися з вашим чотирилапим другом. Але так як є певні правила перевезення тварин на транспорті, вам знадобитися перенесення. Перенесення бувають різні: металеві, пластикові і тканинні.

Яку вибрати - залежить від того, який розмір і вага у вашого вихованця, а також від правил перевезення тварин тієї чи іншої транспортної компанії. Пропоную почитати про те, як ми подорожуємо з нашим Джекушкой, а також про правила перевезення собак в літаку.

Будьте готові до того, що з появою у вас цуценя, кардинально зміниться весь ваш життєвий уклад. І якщо у вас раніше ніколи не було собаки, не сумнівайтеся - буде нелегко. Доведеться зіткнутися з безліччю проблем і труднощів.

Однак, собака в будинку - це ще й море позитивних моментів, позитивних емоцій і радості від того, що хтось вас щиро любить і чекає. Пам'ятайте, що ми відповідаємо за тих, кого приручили.

Бережіть своїх вихованців!

Але як же бути, адже привчати малюка до нашийника потрібно заздалегідь?