золотою ниткою

Блискавичне повернення дорогого, блискучого теплим спокійним вогнем металу стало для багатьох не тільки несподіванкою, але і шокуючим поворотом сюжету.

Золото увійшло в сучасний інтер'єр з чорного ходу, виставивши перед собою прихоплену патиною латунь - трендовий матеріал «а ля натюрель». Кілька сезонів дизайнери дряпали, м'яли і старили мідь, томпак і бронзу. Але мода стрімко змінюється, все частіше креатори звертають увагу на більш витончені і елегантні рішення в рамках екостилю. Ось він, зоряний час золота, яке розглядається сьогодні не як зразок пихатої розкоші, а як прекрасний самородок, подарований нам природою.

Справді, важко знайти більш аристократичний і породистий матеріал.

Коли безперечний законодавець моди в світі гаджетів, компанія Apple, представила оновлений iPhone 5s в золотому корпусі, знайшлося чимало єхидних коментаторів. Єдине, що рятувало реноме каліфорнійського бренду в очах травмованих фанатів, - це негласний статус позолоченою новинки: «для росіян, китайців і арабів».

Правда, ось несподіванка: за перші кілька місяців продажів золотий iPhone 5s став дефіцитом не тільки в Азії, але і в Сполучених Штатах, і в Європі. Дістати його офіційно було неможливо, а на тіньовому ринку покупка золотого гаджета обходилася в два рази дорожче, ніж чорного або білого. Більше інших сміливий експеримент «яблучної» компанії оцінили, звичайно, дівчата. Хочеться вірити, не тому, що жінкам властиво кидатися на все, що блищить - телефон зовсім не вийшов нерозумно-дівчачим або зухвало гламурним, - а тому, що жіноча аудиторія - споживач підготовлений.

У фешн-індустрії перестали боятися теплих металів ще три-чотири роки тому. З тих пір одяг, сумки та взуття, доповнені позолоченій фурнітурою, латунна, мідна біжутерія та прикраси «під золото» підкорили колекції наймасовіших і бюджетних брендів. Тотальний наступ.

Звичайно, золото, як і будь-який активний відтінок, багато до чого зобов'язує. Його має бути або в міру, або, навпаки, до абсурдного «занадто». Саме таке «ту мач» (too much - занадто багато) було в моді п'ятнадцять років тому. За кілька сезонів позолоченого божевілля «нахабний» метал настільки всім набрид, що про нього з радістю забули. Здавалося, назавжди. Однак прийшов час йому повернутися: оновленим, чистим, без натяку на вульгарність і надмірність.

Любов до «парадного» декору давно стала поширеним уявленням про російською смаку. Але, як не парадоксально, саме сучасна Росія сприйняла нову моду з найбільшим скепсисом. У той час як європейці покірно погодилися з ураженням стали і хрому перед більш шляхетним матеріалом, наша дизайн-громадськість зайняла вичікувальну позицію.

Важке естетичне спадщина 90-х мало для Росії серйозні наслідки. Частина працівників інтер'єрного цеху настільки близько до серця прийняла моду на золоті унітази, що до сих пір щиро з'єднує поняття «красиво» і «багато» в нерозривний логічну пару. Втілення цієї кітчевою естетики - палацова меблі в золоті, без натяку на самоіронію. Зрозуміло, прихильникам нестримної розкоші важко без підготовки взяти позолоту в її сучасному, стриманому вигляді.

Є й інша група небайдужих - ті, що нервово здригаються при слові «золото». Стереотип, ніби золото - ознака поганого смаку, сидить в російському культурному коді так само глибоко, як і любов до пишності (разом з табу на «леопард», «лейбли» і поруч зі спогадами про сусідських золотих зубах).

Справа честі мебляра як професіонала - розвіяти фобії і приборкати невгамовну пристрасть до «кітчухе». Меблева мода пропонує нові - інтелігентні - варіанти використання такого близького російської душі, такого доброзичливого металу. Та й як-ніяк на потенціал Росії, Китаю та арабських країн сподівається вся світова економіка.

God, save the Queen

«Богемська рапсодія» підтвердила багатомільйонні касові збори чотирма «Оскарами».

єдність протилежностей

У нових декорах колекції Kronodesign відображена концепція «Гармонія контрастів»

Lamarty: корпоративна етніка

Відома плитна марка однією з перших на російському ринку відповіла на повернення в дизайн-дискурс африканської теми.

ума палата

Технологічні зміни так глобальні, що за окремими деревами не завжди видно густий «цифровий» ліс.

Сто тисяч «я»

Як не кумедно, заперечення загальних стильових трендів на догоду персональним смакам клієнта саме по собі стає трендом.