Незважаючи на те, що сьогодні існує безліч сучасних типів дизайну інтер'єру - хай-тек, лофт, скандинавський стиль - класичний інтер'єр, популярніший, ніж будь-коли. Стиль Класицизм затребуваний і в наш час високих технологій. Елегантний і респектабельний класичний дизайн формує стабільний образ успіху і процвітання. Найчастіше цей стиль вибирають заможні люди з усталеними уподобаннями, які віддають перевагу вікові традиції, а не скороминущу моду. Сьогоднішня версія класицизму, яка в основному і застосовується в інтер'єрах сучасного житла, все ж відрізняється від традиційного. Це природно, адже спочатку цей стиль призначений для королівських палаців і особняків знаті. Нинішня версія класицизму вирішує більш утилітарні завдання, хоча і зберігає свою первісну ідею.
Щоб відтворити класику в інтер'єрі сучасного будинку або квартири, важливо пам'ятати про основні принципи цього архітектурного стилю:
Достовірно відтворити класичний дизайн інтер'єру в умовах сучасної типової забудови непросто, хоча певного ефекту можна домогтися навіть при обробці невеликого приміщення.
Декорування в класичному стилі
Поверхні стін повинні бути ідеально рівними і гладкими. Найчастіше для їх обробки вибирають декоративну штукатурку або обклеювання шпалерами. Якщо ви віддаєте перевагу структуровані поверхні, можна віддати перевагу фактурі дерева або тканини. У класичних інтер'єрах особливо доречна обробка декоративними панелями: тканими або дерев'яними. Незалежно від обраної обробки стін, її можна доповнити стриманою ліпниною і молдінгами.
Поверхні стель також необхідно зробити гладкими, рівними. Стеля найчастіше забарвлюють в нейтральний білий колір. Можливі нюансние відтінки кремового і бежевого. Обов'язковий елемент декору стелі - всіляка ліпнина: галтелі і розетки для люстр, але важливо пам'ятати про почуття міри. Сучасні матеріали і технології дозволяють облаштувати стелю в декількох рівнях зі світловими акцентами і підсвічуванням. Всі ці хитрощі допоможуть доповнити лаконічний образ класичного інтер'єру.
В обробці підлоги самим затребуваним і автентичним залишається натуральний паркет. Тут можливі варіанти - це може бути художній паркет зі складним геометричним орнаментом, штучний паркет або паркетна дошка. Полірований мармур і керамічна плитка, завдяки великій різноманітності дизайнів, дозволяє укладати чудові мозаїчні полотка, які не поступаються палацовим.
Меблі в класичному інтер'єрі
Ідеальним варіантом була б антикварні меблі, але вона не всім доступна. На щастя обставити свій будинок сучасними меблями в цьому стилі не складе труднощів, адже сьогодні класичні гарнітури пропонують багато європейських виробників. Звичайно, вона буде коштувати дорожче, ніж звичайна модульні меблі, яка захопила магазини і ринки. Але, обравши цей стиль, ви можете забути про перепланування не менше ніж на 10-15 років, а, можливо, і зовсім відмовитеся змінювати йому.
Класичні меблі відрізняється елегантною стриманістю, плавними вигинами і стриманим, але дорогим декором. Дерев'яні деталі виконані з масиву дерева або покриті шпоном дорогоцінних порід. Вона може бути натуральних дерев'яних відтінків, лакованої або забарвленої в кремові тони. Допустима патина і неяскрава позолота. Оббивка м'яких меблів може бути однотонною, або ж з непомітним геометричним або рослинним візерунком.
Архітектурні деталі, декор та аксесуари
Камін в класичному інтер'єрі може стати домінуючим елементом - як правило йому відводиться провідна роль в композиції приміщення. Портали камінів в цьому стилі традиційно виготовляються з мармуру. Кам'яні каміни декорують стриманим класичним ордером або ж непомітним традиційним орнаментом.
Дерев'яний портал так само може стати гідною прикрасою інтер'єру, але не підходить для даного дров'яного каміна. Втім, топки в англійському стилі, облицьовані плиткою або каменем, можуть бути обрамлені і деревом. Крім того в класичному інтер'єрі допустимо пристрій електричного або фальш каміна.