- Що прописано в ПДД
- Як працює знак «Зупинка заборонена»
- Винятки з правил
- Штрафи за недотримання правил
- приклади
Згідно правил дорожнього руху, в пункті 3.27 яких є позначка «Зупинка заборонена». Він зображений як синій коло, який знаходиться на червоному тлі, а також перекреслений двома лініями навхрест. Цей знак говорить, що не можна зупинятися під ним, незалежно від того, на якому транспорті їде водій .
Винятком може бути лише пасажирський маршрутний транспорт, що має можливість зробити зупинку для здійснення посадки або висадки пасажирів, при цьому дотримуючись маршруту. Також, в поле дії даного знаку може перебувати розмітка.
Це може бути жовта смуга, яка показує зону дії зазначеного знака. Бувають випадки, коли наносять розмітку, по якій видно який транспорт не може в даному місці зупинитися, і яким це дозволено. Таблички, що можна зустріти під знаком «Зупинка заборонена» прописані в пунктах 8.4.1-8.4.8, а також 8.18, 8.2.3 та 8.2.4 правил дорожнього руху .
Що прописано в ПДД
Знак «Зупинка заборонена»
Така стоянка може заборонятися на певний часовий проміжок (з 20.00 до 7.00). Однак дана інформація також видно в таблиці під знаком, а якщо її немає, значить, тимчасового обмеження немає. У табличці вказується і дозвіл службового транспорту там зупинятися.
Щоб не виникало плутанини необхідно чітко розрізняти два різних поняття - стоянка і тимчасова стоянка. Тимчасова стоянка говорить про те, що можна зупинитися не більше, ніж на 5 хвилин. Стоянкою же виступає більш тривала зупинка транспорту.
Існує і в даному випадку виключення: коли автомобіль зупинився на деякий час для здійснення навантаження або розвантаження продукції, або ж посадки, висадки пасажирів, а за часом це набагато більше 5 хвилин, то це все одно виявиться лише тимчасова стоянка. Зона роботи зазначеного обмеження діє і для стоянки в такому місці.
Як працює знак «Зупинка заборонена»
Територією, де діє такий знак, виступає зона, що знаходиться за ним. Тобто, автомобіль, який зупинений перед знайомий не порушує правила. Згідно ПДР «Зупинка заборонена» відноситься лише до того транспорту, що знаходиться по той бік руху автомобілів, де він і висить. А тому, якщо автомобіль розташований на іншій стороні дороги - він не порушує, за умови, що там такий знак не варто. Відстань дії даного знаку в різних ситуаціях різне:
- до першого найближчої повороту;
- до знака, який вказує на початок або кінець населеного пункту;
- до знака, що має назву «Кінець зони всіх обмежень».
В інших умовах радіус дії зазначеного знака може прописуватися в табличці під ним. Це говорить про те, що зупинка забороняється протягом даного відстані.
На табличках можуть зазначатися види транспорту, яким дозволено там зупинятися як виняток. Коли таке позначення відсутнє, то зупинитися можна лише маршрутним таксі.
Винятки з правил
Знак «Зупинка заборонена»: на дорозі
Найбільше виняток - це дозвіл здійснити зупинку по вимушеним обставинам для маршрутних автобусів. Це можуть бути або автобус, тролейбус або маршрутка. Таксі маю можливість зупинитися при відповідному позначенні, а також при вже працюючому лічильнику.
Транспорт, що здійснює розвантаження товару, що не порушує правила тоді, коли немає іншої можливості під'їхати до місця призначення. Транспорт, що належить пошті, водіїв-інвалідів, виступає в якості винятків з існуючих правил. У тому випадку, якщо існує табличка з дозволом для даного транспорту.
Табличка, де зображена людина в інвалідному візку, говорить про те, що тут може зупинити транспортний засіб водій, який є інвалідом 1 або 2 групи. Ще вона поширюється на автомобілі, що здійснюють перевезення інвалідів або дітей-інвалідів. Коли даний знак відсутній, то для даних осіб стоянка буде також заборонена.
Штрафи за недотримання правил
Покарання за здійснене порушення правила буває різним. В даному випадку розглядається, яке правило не було виконано і що воно за собою спричинило для інших осіб. Досить часто автомобілі, які порушують, транспортуються вже на евакуаторі, на штрафну стоянку. Але бувають випадки, коли штраф це єдине покарання.
- Штраф за порушення зазначеного правила зазвичай становить 1500 р., Згідно з нормою статті 12.16 пункту 4-5 КоАП.
- Коли автомобіль тимчасово встав, але при цьому перебуває тривалий час під знаком, то штраф становитиме 3 000 - 5 000р.
- Коли машина стоїть в тому місці, де позначено місце зупинки міського транспорту, то в такому випадку штраф буде дорівнює 1 000 рублям.
- Коли водій зупинив свою машину під таким знаком, і відразу ж з'явився затор на дорозі, то штраф буде дорівнювати 2 000 рублів.
приклади
Знак «Зупинка заборонена»: з табличками
Водієві різко стало погано, що виразилося або в різкій болю, або в нудоті або в іншому. Він змушений був зупинитися під таким знаком, при цьому включивши аварійну сигналізацію. Через деякий час водієві стало легше і він вирішив продовжити шлях, проте співробітники ДПС, які прибули на дане місце відразу виписали штраф в розмірі 1500 рублів.
Стає зрозумілим, що водій просто не врахував, що необхідно виставити до того ж і знак аварійної зупинки. При виїзді з житлового двору висить знак «Зупинка заборонена». За часту за ним зупиняються маршрутки, щоб висадити людей. В такому випадку, ті водії, які виїжджають з двору не бачать обстановку на дорозі, так як огляд закритий. Однак при ДТП вина за порушення правил ляже на водія, незалежно від того, добре він бачив дорогу чи ні.
Молода людина трудиться в офісі . Спорудження, в якому знаходиться його робоче місце загороджений парканом. Після нього знаходиться ділянка землі приблизно 5 метрів. А потім тільки тротуар шириною близько 2 м. На дорозі, не доїжджаючи до споруди 200 м висить такий знак. Він паркує автомобіль між парканом, а також тротуаром. У підсумку він отримує виписаний штраф в 3000 рублів.
Звичайно такий водій проти штрафу. Однак за правилами штраф законний. Оскільки, дія зазначеного знака поширюється на ту частину дороги, де стоїть автомобіль. Поняття дорога включає в себе також і саму проїжджу частину, тротуар, а також узбіччя.
Відео-урок для учнів автошкіл і всіх водіїв: