Крем для дітей може бути з вітамінами і екстрактами різних рослин
Раз вже мами ретельно вибирають їжу і воду для дитини, то чому б з такою ж прискіпливістю не застосовуватися до того, з чим дитяча шкіра стикається кожен день? Ми поговорили про дитячу косметику зі столичним косметологом Мариною Степанової.
Креми можна розділити на 4 види: універсальні, під підгузник, "погодні" і антизапальні. Остання група кремів і мазей - лікувальні, їх краще купувати після консультації лікаря, з "погодними" все зрозуміло, а ось про перших двох розповімо докладніше.
УНІВЕРСАЛЬНІ КРЕМИ. Найчастіше вони виконують зволожуючу функцію. На етикетці таких коштів написано просто "Крем для дітей". Він може бути з вітамінами, екстрактами різних рослин. Наносити такий крем треба після кожного купання. Він швидко вбирається і не залишає жирної плівки.
Під підгузник. Місія таких кремів - запобігти різні шкірні роздратування. У складі кошти обов'язково повинні бути Д-пантенол і оксид цинку: вони захищають від бактерій, мають загоює і протизапальну властивість і не заважають шкірі дихати.
Корисні речовини
Бджолиний віск - хороша вітамінна основа. Він захищає шкіру, покриваючи епідерміс тонкою плівкою, але при цьому дозволяючи шкірі дихати. Кокосове, оливкова і масло какао - також використовуються для основи. Антиоксиданти і джерела вітаміну Е. Але масло какао може бути алергеном. Норковий жир - відмінно зволожує шкіру, гіпоалергенні засіб. Ланолін - віск тваринного походження. За властивостями близький до шкірного сала человека.Вітаміни А, С, D і Е. Ці компоненти, як правило, присутні в зволожуючих кремах. Сорбат калію (іноді його позначають як Е 202) - це природний консервант, який збільшує термін придатності крему.
небезпечні речовини
Парабени - метил, етил, бутил, пропілпарабен. Це консерванти, викликають проблеми з кожей.Мінеральное і парафінова олія, як не дивно, це нафтопродукт. Небезпечний для дитячої шкіри через високу ймовірність закупорки пор.Кроме перерахованих вище небезпечних засобів небажані в дитячій косметиці також аромати і барвники. Запам'ятайте: чим яскравіше колір і різкіше запах, тим більше в продукті хімії.
секрети вибору
Вибираючи крем для своєї дитини, керуйтеся наступними нехитрими правилами:
- Не женіться за розкрученої іноземною маркою. Буває, що та чи інша речовина, що міститься в кремі, заборонено в західних країнах, а в Україні немає. Тому креми однієї і тієї ж марки у нас і за кордоном можуть відрізнятися. Так, наприклад, тальк, що входить до складу багатьох засобів по догляду за малюками, заборонений в дитячих засобах в Німеччині, а в Україні дозволений;
- Чим натуральніше компоненти в кремі, тим він дорожчий. Засіб за 7-15 гривень не може бути натуральним.
- Термін зберігання хороших природних кремів - до двох років;
- Читаючи склад, пам'ятайте, що кількість речовин написано у напрямку зниження. Тобто, якщо на кремі екстракт ромашки значиться в складі в самому кінці, значить, його там мізерно мало;
- Багато косметологи спостерігають таку тенденцію: новий продукт завжди якісний. Виробник, що випускає на ринок новинку, намагається, щоб вона завоювала довіру покупця. Тому не бійтеся нових марок, просто уважно читайте склад.
Поради
- Використовуйте по можливості натуральну косметику, аромамасла і морську сіль. На етикетці має бути якомога менше назв хімічних речовин.
- Чи не втирайте креми та інші косметичні засоби в шкіру за допомогою губок - тільки руками і акуратно.
- Можна використовувати народні методи - наприклад, змащувати шкіру дитини звичайним рослинним маслом: воно не тільки пом'якшує, але і виступає в якості сорбенту, вбираючи в себе будь-які речовини з поверхні шкіри.
- Замість мила або шампуню можна використовувати сирий жовток.
коментар
Володимир Верещака,
д. м. н., старший науковий співробітник КНУ ім. Т. Шевченко :
Багато хто думає, що дитяча косметика завжди натуральна, нешкідлива і гіпоалергенна. Але, на жаль, це не так. Більшість сучасних виробників наповнюють баночки дешевої і запашної хімією. Подумайте самі: хіба натуральні компоненти можуть мати такий запах і колір? Звичайно, дітям подобається крем або шампунь, який пахне як шоколадка, але варто задуматися про наслідки застосування такої косметики і запам'ятати, що алергія - не найстрашніше з них. Часом в складі таких коштів можна знайти найсильніші канцерогени, які здатні буквально отруювати організм і викликати ряд складних захворювань, аж до онкології. Наприклад, майже в кожному дитячому засобі є пальмова олія - дешевий продукт, а за сумісництвом - канцероген.
Будь-які речовини з незрозумілими вам назвами на етикетці - хімія . Задайте собі питання: "Чи впевнений я, що готовий використовувати цей засіб для своєї дитини?". Якщо відповідь негативна, то залиште таку косметику дітям інопланетян. Земним дитинчат краще утриматися від експериментів. Багато хто скаже: "Хімії там зовсім небагато". Повірте, якщо її вказали на етикетці, значить, її там настільки багато, що це неможливо приховати.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
джерело: сьогодні Подумайте самі: хіба натуральні компоненти можуть мати такий запах і колір?Задайте собі питання: "Чи впевнений я, що готовий використовувати цей засіб для своєї дитини?