Карниз: вибір і монтаж

  1. Штанга на кронштейнах
  2. монтаж карниза
  3. Шинний карниз
  4. Для нестандартних рішень
  5. Натягнутий як струна

Правильно підібраний карниз може не тільки підкреслити достоїнства фіранки, але і скоригувати простір кімнати. Як же правильно вибирати і встановлювати карнизи?

Як вибрати карниз

Карниз - це спеціальне кріплення для штор, розташоване над віконним або дверним прорізом. Цей елемент декору складається з горизонтальної направляючої і кріплень, за допомогою яких його монтують до поверхні.

Карнизи бувають дерев'яні, металеві та пластикові. Крім того, карнизи відрізняються по конструкції, функціям і способам кріплення. Щоб підібрати ідеальний варіант для своєї квартири, слід враховувати кілька критеріїв:

  • функціональне призначення кімнати (вітальня, спальня, кухня, дитяча);
  • стиль інтер'єру, колірне рішення стін, покриття для підлоги, меблів;
  • площа і особливості приміщення (стелі з гіпсокартону, ширина підвіконь, наявність аркових конструкцій і т. д.);
  • тип, кількість, вагу штор (тюль, ламбрекен, портьєри), а також можливості їх «руху» (чи будуть вони підніматися вгору або відкриватися в сторони).

Розрізняють декілька видів карнизів. Вони відрізняються по конструкції, монтажу та особливостям експлуатації.

Правильно підібраний карниз може не тільки підкреслити достоїнства фіранки, але і скоригувати простір кімнати Штанга на кронштейнах

Мабуть, це найпопулярніший вид карнизів.

Запорука його успіху в простий і універсальної конструкції, що складається з штанги (труби) і кронштейнів .

Виготовляють такі карнизи з різних матеріалів: дерево, метал (латунь, коване залізо), пластик.

Штангу, як правило, комплектують різними наконечниками, що створюють додатковий декоративний ефект.

Штори на карниз кріплять за допомогою кілець або люверсів.

Залежно від кольору і моделі, круглий карниз можна підібрати в будь-яку кімнату і в будь-якому стилі - від класики до модерну. На таких карнизах можна повісити багатошарові штори.

Для цього в кронштейні має бути передбачено отвір для додаткової направляючої.

При виборі круглого карниза важливо знати:

Діаметр штанги. Як правило, штанги мають стандартні розміри від 10 до 35 мм. Чим легше тканину для гардини, чим менше діаметр штанги. Врахуйте, що діаметр штанги повинен відповідати діаметру кілець, наконечників і роз'ємів кронштейна. Купуючи неукомплектовані карниз, стежте за цими параметрами при підборі додаткових елементів.

Кількість кронштейнів. Залежить від довжини штанги. Якщо вона в межах 1,5 м, досить двох власників. Для штанги довжиною 2,5 м знадобиться три кронштейна - з кожним метром додають по одному кріпленню. Однак враховуйте, що вільно пересувати фіранку можна тільки в межах двох кронштейнів (це недолік круглого карниза). Тому якщо довжина штанги більше 2 м, часто віддають перевагу іншим видам карнизів, необмежених за довжиною навешиваемой штори.

монтаж карниза

Перш ніж встановити карниз (як стельовий, так і на кронштейні), потрібно правильно розрахувати його довжину і місце кріплення. При цьому керуйтеся наступними правилами.

  • Довжина карниза = ширині вікна + 30-50 см.
  • Відстань між верхньою частиною вікна і карнизом - від 5 см, щоб вікно можна було вільно відкрити.
  • Оптимальна відстань між стіною і карнизом (довжина утримувача кронштейна) - 10-15 см.
  • Відмірюючи відстань для установки карниза, переконайтеся в тому, що висять на ньому штори не будуть зачіпати віконні ручки, підвіконня і радіатор.

Після цього робите монтаж карниза на кронштейнах.

1. За допомогою лінійки і рівня отметься горизонтальну лінію для кріплення карниза. 2. Потім на однаковій відстані від вікна позначте місця кріплення кронштейнів і встановіть їх.

3. Зафіксуйте карниз на кронштейнах. Слідкуйте, щоб він розташовувався симетрично вікна.

При установці карниза на стелю керуйтеся тим же алгоритмом, а при його монтажі між стінами місця розташування кронштейнів відміряйте від кута стіни і стелі.

Шинний карниз

Якщо ширина підвіконня або розмір радіатора не дозволяють встановити круглий карниз, фахівці рекомендують шинний (або рейковий) вид карниза.

Він підходить також і для монтажу на гіпсокартонні стіни і стеля - вони дуже тендітні, щоб витримати важку штангу, але легка пластикова конструкція навіть з важкими гардинами їм під силу.

Ще одна перевага такого карниза - естетичний зовнішній вигляд: фіранки як би спадають зі стелі і візуально збільшують висоту приміщення.

конструкція

Шинний карниз являє собою порожню конструкцію з ПВХ з одним, двома або трьома жолобками, в які вставляють тримачі для штор. Часто в комплект входять заглушки, що дозволяють фіксувати положення гачків і обмежувати тим самим ковзання штори уздовж карниза. Сам по собі такий карниз досить простий. Для того щоб надати йому естетичний вигляд, зовнішню частину шини можна оформити декоративним багетом.

монтаж

Пластикову шину збирають по типу дитячого конструктора, коли один елемент з'єднують з іншим в необхідній послідовності. Також в комплект входять закруглені боковини - вони дозволяють елегантно обрамити вікна.

Торці карниза можуть бути відкритими або закриватися спеціальною планкою. Кріплять карнизи як на стелю, так і на стіну за допомогою кронштейнів.

Для стельового монтажу потрібно зробити отвір в шині і стелі і зафіксувати конструкцію за допомогою дюбеля і самореза. Щоб карнизи були зручні в експлуатації, їх оснащують механічними або електронними розсувними механізмами.

Для нестандартних рішень

На відміну від інших видів профільні карнизи мають свої особливості:

- Ідеально підходять для оформлення вікон нестандартної форми (вікна-арки, еркерниє і т. Д.).

- Дозволяють створювати складні системи штор (наприклад, на один карниз можна навішувати до 5 рядів штор). Крім того, ці карнизи застосовують як основу для підйомних і розсувних механізмів римських штор, а також японських панелей.

- Припускають установку електронного управління за допомогою дистанційного пульта, що особливо зручно для квартир з вікнами, розташованими високо.

- Значна довжина одного профільного карниза (до 6 м) дає можливість оформити навіть найбільші вікна, при цьому без перешкоди вільному руху штор.

конструкція

Профільний карниз виготовляють з дюралюмінієвого сплаву, на який наносять спеціальне покриття, що додає йому певний колір. Зовні карниз являє собою одну або кілька напрямних. Завдяки такій конструкції, карниз можна згинати в горизонтальній і вертикальній площині, не обмежуючи фантазію дизайнера. Виготовляють такі карнизи під замовлення, згідно з індивідуальними параметрами конкретного інтер'єру.

монтаж

Кріплення профільних карнизів може бути різноманітним: на стелю, на стіну, в отвір і навіть на раму, за допомогою кронштейнів і без них. Але найчастіше віддають перевагу стельового монтажу.

Коли штори закриті, карниз майже не видно. Щоб зробити конструкцію невидимою при розставлених фіранках, використовуйте білий карниз, в тон зі стелею. Штори, як правило, підвішують на кріпленнях або липучках.

Натягнутий як струна

Особливість струнних карнизів полягає в тому, що вони можуть бути застосовані тільки для вікон стандартної форми і здатні утримувати легкі фіранки і тюль.

Недоліком цих карнизів вважають те, що з часом струни слабшають і фіранки провисають. Однак це легко виправити, заново натягнувши струни.

конструкція

Карниз складається з однієї або двох сталевих струн діаметром 8 мм, закріплених на двох металевих кронштейнах. Також в набір входять болти і два пластмасових блоку, що закривають місця кріплення струни.

монтаж

Спеціальні кронштейни можна закріпити як на стінах, так і на стелі. Стандартна довжина струни - 5 м, але для карниза від 3 м рекомендують встановлювати додатковий кронштейн по центру. Фіранки підвішують нема на кільця, а на спеціальні кріплення-гачки для струнного карниза.

Стельове розміщення карниза рекомендують для кімнат з низькими стелями (2,5 м) - віконний проріз буде здаватися більше, а кімната вище. Завдяки тому, що конструкція досить легка і не захаращує зону вікна, струнний карниз можна поєднувати з іншими видами карнизів, наприклад, оформляючи еркерниє вікно .

Як же правильно вибирати і встановлювати карнизи?