Урожай овочів, вже увядающие трави, останні квіточки на клумбі і ще теплі деньки - це все, що залишилося нам від літа. І скоро ми будемо про нього лише згадувати, відкриваючи ароматне варення і закушуючи маринованими огірочками. Чи ні? Адже ми можемо замість банальних заготовок на зиму приготувати привабливі і оригінальні предмети декору - такі і з'їсти шкода! Давайте поекспериментуємо і збережемо красу літа довше!
Декоруємо банки
Навіть звичайну консервацію можна зробити привабливою. Для цього вам знадобляться декоративні пляшки і банки незвичайної форми - з-під соків, спиртного і т.д. Ємність стерилізують, а потім заповнюють яскравими овочами або фруктами невеликого розміру. Добре буде виглядати перець, морква, огірки і помідори, квасоля, вишня, зелень та ін. - все, що пролізе через шийку пляшки.
Залишилося прикрасити баночки. Обвяжіте кришку текстилем або ажурним мереживом, підв'яжіть стрічками.
Така консервація стане відмінним декором зимового інтер'єру. Прикрасьте таким чином підвіконня або поличку. Можна підвісити пляшечку і на стіну, якщо використовувати спеціальне кріплення.
Консервуємо з фантазією
Консервовані овочі - важливий елемент і повсякденного, і святкового столу. І якщо в першому випадку із задоволенням з'їсть і звичайні помідори і огірки, то для торжества потрібна оригінальність. І для цього якнайкраще підійде мистецтво карвінгу, або художнього різьблення по фруктах і овочах. Причому, щоб прикрасити консервацію, і особливого художнього таланту не буде потрібно.
Варіант 1, складніше. Беремо кабачок (інший твердий овоч чи фрукт), відрізаємо смужку, а вже на ній тонким ножичком вирізаємо листочки. Кілька «мазків» по моркви, фігурно відрізані від перцю «попки» - і ось готові квіти.
Варіант 2. Робимо з чорного перцю очки і носик, вирізаємо з моркви ніс - і ось у нас вийшли смішні чоловічки.
Варіант 3. З карвінгом впоратися не вийшло? Не біда! Робимо ще простіше: проколюємо тверді помідори зубочисткою. Тонкою соломкою нарізаємо часник і вставляємо його в місця проколів. Ароматні помідори з часником стануть незвичайної закускою і зовні, і за смаком.
Багряний етюд
Ще один простий спосіб зацікавити вашої консервацією гостей - зробити незвичайним «фон». Спробуйте закрити помідори «Етюд у багряних тонах». Для цього в скляні банки покладіть спеції (перець горошком, кріп парасольками, лавровий лист), потім трохи сирого буряка, нарізаної соломкою. Заповніть банку помідорами і залийте маринадом. Всі, хто пробував так закривати томати, запевняють, що у них ніжний і незвичайний смак. «На ура» з'їдається і буряк.
Якщо не хочете, надкусив помідор, опинитися в томатному соку, помідори можна розрізати навпіл. Однак вони повинні бути міцними.
овочевий мікс
Ошатно виглядає змішана консервація: огірки з помідорами, цибулею, перцем або нарізаним кільцями цибулею.
При заповненні банок підбирайте оригінальні колірні поєднання. Завдяки цьому овочі або фрукти будуть виглядати ефектно.
Ще один варіант - маринувати шарами. Наприклад, можна зробити заготовку з перцю. Для багатьох він - улюблені ласощі взимку. Яскравий, соковитий, ароматний, цей овоч і сам по собі - добра закуска, і для будь-яких салатів підійде. Знадобиться також цибулю, моркву, спеції, зелень. Поріжте перець (якщо він невеликий, можна залишити цілим). Наріжте цибулю і моркву кільцями. Всі інгредієнти складіть шарами і залийте маринадом.
Схожим чином можна закрити помідори з виноградом. Ягоду можна використовувати в якості закуски, прикраси для зимових салатів або як елемент канапе і тарталеток. Така консервація закривається за принципом компоту.
Красиве частування - помідорчики в кабачках «а-ля Сатурн». Довгі вузькі кабачки, наприклад, сорту «Золотий гребінець», наріжте кільцями і вийміть з них серединку. Вставте в «кільце» невеликі помідори. Щоб томати не потріскалася, проткніть їх кілька разів зубочисткою в районі плодоніжки.
Насіння з кабачків добре виймаються спеціальним ножем для карвінгу.
незвичайна гірлянда
Запах будинку, де живе рідна бабуся, ні з чим не переплутаєш! Аромат свіжих булочок, змішаний із запахом старих речей і трав, які тут і там висять пучками, запам'ятовується на все життя. Якщо ваш будинок - в сільському стилі або ви просто хочете наповнити кімнату особливою атмосферою, задекоріруйте стіни зв'язками з трав, «косами» і віночками з часнику і цибулі, «гірляндами» з сухих грибів, перцю або баклажанів.
Такий декор не тільки прикрасить інтер'єр, але і буде постійно стимулювати апетит у домочадців.
Відомо, що найкраще цибулю зберігається в сухому приміщенні, в підвішеному стані. Головна умова для ефектного прикраси кухні цибульними косами - еластична, а тому лише злегка підсушена бадилля.
Цибулева коса - досить важке прикраса. Щоб бадилля витримала вагу цибулин, краще використовувати основу: шнур, стрічку, шпагат, тонку міцну мотузку. Підійде і медичний бинт.
Починайте плести з цибулини з найміцнішим і довгим «хвостиком». У його заснування зав'яжіть мотузку: у вас вийде три «стрічки» для плетіння коси. Плетіть косу, при кожному крайньому захопленні додаючи чергову цибулину.
Щоб цибулина не бовталася на бадиллі, захоплюйте її біля самої головки.
Для більшої краси в таку косу можна вплести злакові, сухоцвіти (волошки, чорнобривці, лободу, бессмертники). Коли до країв мотузки залишиться близько 15 см, завершуйте косу. Щільно обв'яжіть мотузку навколо бадилля і зробіть міцну петлю. За неї коса буде підвішуватися.
Барвистим доповненням білосніжною часниковою коси стане червоний гіркий перець.
бобовий декор
Як найкраще зберігати бобові та спеції? Звичайно ж, в банку! А ще краще - не просто зберігати, а перетворити з їх допомогою кухню. Ще одне оригінальне прикраса зробити нескладно. Візьміть спеції, зернові і боби і покладіть їх у банку шарами.
Зробити «розлучення» вам допоможе в'язальний спиця.
Найкраще виглядають в таких пляшках сухі боби, паприка, духмяний перець, велика морська сіль, шафран, куркума, м'ята, лавровий лист, барбарис. Звичайно ж, в їжу інгредієнти такого декору вже не використовуєш, хіба що якщо все це перемішати і залишити, наприклад, в супчик.
цілюще зілля
Літо - час збору цілющих трав. Найчастіше, з них роблять спиртові настоянки та засушують. Але є кращий спосіб зберегти їх лікувальні властивості - наполягати в рослинній олії (соняшниковій, оливковій, кукурудзяній, лляному). З користю для здоров'я і ваших кулінарних шедеврів можна «консервувати» не тільки дикі рослини, але і зелень, спеції. Спробуйте розмарин, м'яту, чебрець, чебрець, лаванду, обліпиху, корицю, чилі або чорний перець.
Для приготування масло нагрівають до 50 & . Спеції засипають в банку і заливають гарячою олією. Спочатку склад помутніє, але через кілька днів знову стане прозорим. Масло можна використовувати для ароматерапії, їм поливають грінки, заправляють салати і т.д.
Таке масло можна зберігати 2-3 місяці.
Красиво, апетитно, але неїстівне!
Деякі овочі та фрукти настільки красиві або незвичні, що так і хочеться зберегти їх «навічно». Неїстівний декор з їстівних інгредієнтів - ще одне цікаве рішення. Можна взяти нарізані кільцями цитрусові, цілі ягоди, чилі і навіть черрі або корнішони. Ці продукти кладуть в красиву баночку, яку майже доверху заливають оцтовою кислотою, спиртом, формаліном або спеціальними хімічними складами.
Спирт і оцет через півроку може призвести до вицвітання декор. Формалін згодом мутніє.
Пляшку щільно закручують пробкою і, для перестраховки, заливають воском або сургучем.
Такі «смакоту» тримайте подалі від дітей!
Консервуємо ... клумбу
Чого найбільше не вистачає жінкам взимку? Напевно, квітів! Ні, не тих, що можна і в холодну пору року купити в магазині. А ніжних, запашних квіточок - польових або з дачної клумби. Але ви ще встигнете зберегти красу улюблених рослин! Це можна зробити за допомогою гліцерину. У цьому складі рослини лише злегка змінюють колір, але залишаються гнучкими і красивими - майже як живі.
Для такого «консервування» не підходять молоді рослини. Квіти з більш тонкої листям зберігають первинний вигляд гірше, ніж з товстими стеблами і листям.
Рослини потрібно попередньо підготувати: стебло навскіс підрізають, видаляють нижнє листя, знімають кору, стебло розщеплюють, щоб розчин краще проник в квітка. Потім квіти складають у красиві баночки і заливають розчином. Його готують, змішавши гліцерин з окропом у пропорції 1: 3. Перед заливанням розчин охолоджують до кімнатної температури.
Якщо після заливки розчином вам не подобається, як розподілилися квіти, поправте їх за допомогою пінцета або палички.
Банку щільно закупорюють. Через деякий час розчин помутнел? Злийте його, квіти промийте і залийте новим розчином.
Як зробити красиву квіткову клумбу, яка буде вас радувати буйним цвітінням весь сезон, читайте тут . Красиво прикрасити кімнату можна і за допомогою однієї лише пляшки. За умови, що вона задекорована в техніці «декупаж» . З чого можна зробити незвичайні «наряди» для будинку розповідають форумчанка в цій темі .
Чи ні?3. З карвінгом впоратися не вийшло?
Через деякий час розчин помутнел?