Як німці готуються до Різдва

  1. Adventskalender
  2. Adventskranz
  3. Nikolaus
  4. Weihnachtsstern
  5. вікна
  6. Schwibbogen - підтримуюча дуга
  7. Двері й фасади
  8. Передріздвяні кулінарні шедеври
  9. Weihnachtskrippe
  10. Weihnachtsbaum

Різдво для німців - особливе свято. І вже на початку грудня вони починають прикрашати оселі.

Передріздвяний сезон в Німеччині - це час святкового освітлення і прикраси свого житла. У похмурі дні від таких декорацій і фарб на душі стає тепліше. Традиційно багато німців беруть в цю пору року відпустку, купують подарунки для рідних і близьких, прикрашають вікна, дахи та фасади будинків відповідним декором. Відкриваються різдвяні ринки і починається чарівна пора очікування свята.

Зазвичай житло прикрашають вже на початку грудня, до першого Advent (Четверту неділю до католицького Різдва). Кладуть на стіл красиву скатертину і Adventskranz, в вазу ставлять пару хвойних гілочок. На полицях розставляють фігурки і свічки. Прикрашають вікна, закріплюють гірлянди на балконах. А головна прикраса кожного будинку - різдвяну ялинку - ставлять пізніше, напередодні Різдва . Всі ці дійства складаються в певну традицію, яка очевидна німцям, але для іноземців може бути багато в чому незрозумілою.

Я хочу розповісти про те, як саме прикрашають своє житло бюргери перед Різдвом і без будь звичаїв вони не мислять цього світлого свята.

Adventskalender

Різдво для німців - особливе свято

Календар Адвенту - теж прикраса

Жоден німецький дитина не може уявити без нього період до настання Різдва! Adventskalender - це дитячий календар з 24 віконцями, які потрібно відкривати по одному кожен день з 1 до 24 грудня. Його можна зробити самостійно, поклавши в кожну віконце приємні серцю дрібнички і солодощі. Adventskalender також можна купити в магазині, в тому числі і онлайн. Різдвяний календар користується популярністю не тільки у дітей, але і у дорослих.

Adventskranz

Adventskranz - хвойний вінок

Предрождественнскій вінок, прикрашений хвоєю, шишками, шматочками висушеного апельсина, мішурою і ялиновими гілочками. Головна особливість вінка - це чотири свічки. У першу неділю Адвенту запалюють одну свічку. У другий тиждень повинні горіти вже дві, і так далі, до Різдва.

Nikolaus

Святий Ніколаус - не плутати з Вайнахтсманом!

6 грудня - der Nikolaus ist da! Свято, якого чекають німецькі дітлахи. Від імені святого Ніколауса діти в Німеччині отримують подарунки в день його шанування за церковним календарем. Тільки не треба плутати Ніколауса з Дідом Морозом, який по-німецьки буде Weihnachtsmann! Він приходить в Різдво. А 5 грудня біля каміна або просто біля дверей діти залишають Nikolausstiefel - начищений черевик, вишитий носок або гарний мішечок в надії, що святий Миколай покладе туди приємний сюрприз. Зазвичай в Nikolausstiefel кладуть шоколад, мандарини і маленькі презенти. Так з'являються перші предрождественнскіе подарунки.

Weihnachtsstern

Різдвяні кімнатні квіти - Weihnachtsstern

Різдвяна зірка має в Німеччині таке ж відношення до Різдва, як гірлянди і ялинкові іграшки. В даний час ці кімнатні квіти з червоними листками можна купити майже в будь-якому супермаркеті. Своїм незвичайним назвою ця рослина зобов'язана легендою: у бідної дівчини на ім'я Пепіта не було подарунка, щоб віднести його до церкви на Різдво Христове. Замість подарунка Пепіта принесла в церкву квітка, який розцвів і затьмарив своєю красою все решта підношення. Батьківщина рослини - Мексика і центральна Америка. Weihnachtsstern в Німеччині має ще кілька назв: Adventsstern, Christstern або Poinsettie; по-російськи воно називається пуансеттия або молочай прекрасний. У 2012 в Німеччині продали 35 мільйонів Weihnachtssterne.

вікна

У Німеччині вікна на Різдво стають вітринами

У німецьких магазинах продається безліч різноманітних декорацій, гірлянд, підвісок, статуеток і інших красивих штук для прикраси вікон. Найпростішими є різні аплікації, які тримаються самі собою і віддаляються з віконного скла без сліду. Такі прикраси можна зробити і самостійно, хто ж не знає, як вирізати сніжинки? У Німеччині до них часто додають янголят, зірки або дзвіночки.

Schwibbogen - підтримуюча дуга

Schwibbogen - арка з свічок на вікні

Своїм винаходом зобов'язаний німецьким шахтарям. Спочатку дуга зовсім не була символом Адвента і Різдва в Німеччині. Schwibbogen служили вогником надії для видобувачів руди, які йшли в шахти ще до сходу сонця і поверталися зі зміни додому також в темряві. Лампочки або свічки на дугах висловлювали тугу за сонячного світла, який робітники не бачили часом по кілька місяців поспіль. Раніше дуги були з металу і відображали картини з важкої життя цих робітників. Тепер же дуги виготовляють в основному з дерева або деревної кори з різноманітними мотивами. Напередодні Різдва Schwibbogen світять з підвіконь багатьох будинків в Німеччині.

Двері й фасади

Щоб підготуватися до наступу свят і гостей, бюргери прикрашають дахи будинків дертися нагору Санта-Клаусами і декоративними ліхтариками. На терасі часто розставляють світяться фігури сніговиків, оленів та іншої новорічної атрибутики. На вхідні двері кріплять вінок, схожий на Adventskranz.

Передріздвяні кулінарні шедеври

Адвент - час ходити і запрошувати до себе в гості. Випічка Адвента - Weihnachtsplätzchen - горіхове, фруктове, шоколадне печиво, пряники і пряникові будиночки (Lebkuchenhaus), печені яблука, запахи ванілі і кориці, а в холодні дні і в Різдво глінтвейн (Glühwein) і пунш повинні бути в кожному домі. Насолоджуйтесь передчуттям Різдва!

Weihnachtskrippe

Модель Ісусових ясел - німецька різдвяна традиція

Cкульптурно-декоративна композиція - відтворення сцени народження Христа з використанням об'ємних фігур, виконаних з різного матеріалу. В католицьких країнах Weihnachtskrippe набула найбільшого поширення. Під час Адвенту німці починають виставляти композицію після свята св. Миколи, часто додаючи в день по фігурці. Ясла, в яких народилося немовля Ісус і самого немовляти поміщають в останню чергу, ближче до святвечора. У німецьких оселях виставлення Weihnachtskrippe - такий же звичай, як і виставляння різдвяної ялинки.

Weihnachtsbaum

Ну і, звичайно ж, неможливо уявити собі Різдво в Німеччині без ялинки! Різдвяна ялинка - в деяких регіонах її ще називають Christbaum або Tannenbaum. Це традиційний атрибут святкування Різдва і Нового року в усьому світі. Виник він саме в Німеччині, а з XIX століття здобув популярність і в Росії. Прикрашені ялинки встановлюють під час проведення свят не тільки в німецьких будинках, але і на вулицях, площах, у торгових центрах, ресторанах і так далі. Дерево прикрашають всілякими ялинковими іграшками, свічками, гірляндами і лампочками. А вдома можна використовувати і їстівні прикраси: домашнє печиво, горіхи і шоколадні цукерки. Особливим задоволенням для всієї родини є грабіж такий "смачною" ялинки після свят.

Особливим задоволенням для всієї родини є грабіж такий смачною ялинки після свят

Для дітей головна прикраса різдвяних свят - подарунки!

Ще одна важлива складова Різдва в Німеччині - це подарунки. Тому в передсвятковій метушні не забудьте про маленькі знаки уваги для рідних і близьких. Традиційно Різдво - це сімейне свято. Я бажаю радості, надії і щастя всім читачам в це світле свято!

Оцініть статтю, всього оцінок 1

Поділіться статтею:

Такі прикраси можна зробити і самостійно, хто ж не знає, як вирізати сніжинки?