- симптоми гіпертонії
- причини гіпертонії
- Народні засоби
- Які пити соки при гіпертонії
- Домашні ванни при гіпертонії
- трав'яні збори
Гіпертонія є захворюванням, яке характеризується підвищеним артеріальним тиском, утрудненням кровообігу через зменшення просвіту судин. Як правило, на цю недугу страждають люди у віці від 40 років, але в XXI столітті він став проявлятися і серед молодих. Гіпертонічну хворобу дуже часто називають епідемією сучасного суспільства - час поганого харчування, екології та малорухомого способу життя. Небезпека гіпертонії криється в тому, що на початку вона не має ніяких зовнішніх проявів, тобто якщо не заміряти тиск про неї складно здогадатися.
Яким би серйозним захворюванням вона не була, вона цілком керована, головне грамотно підійти до її лікування.
1 стадія. Тиск тримається в межах 140-159 / 90-99 міліметрів ртутного стовпчика. Воно постійно змінюється, то повертаючись до норми, то піднімаючись.
2 стадія. Її називають прикордонної. Тиск дорівнює 160-179 / 100-109 міліметрів ртутного стовпчика. До нормального стану воно опускається вкрай рідко.
3 стадія. Артеріальний тиск перевищує показники 180/110 міліметрів ртутного стовпчика. Воно майже завжди залишається підвищеним, а його зниження вважається небезпечною ознакою і свідчить про серцевої слабкості.
симптоми гіпертонії
- пронизують болю в області грудей,
- головні болі,
- часте серцебиття,
- набряклість рук і ніг,
- почервоніння шкіри шиї та обличчя,
- задишка,
- шум у вухах,
- порушення зору,
- безсоння,
- підвищена стомлюваність,
- дратівливість,
- почуття неспокою і тривоги.
причини гіпертонії
- підвищений рівень шкідливого холестерину,
- зайва вага,
- цукровий діабет,
- захворювання щитовидної залози, нирок і печінки,
- вживання спиртних напоїв,
- куріння,
- неправильне харчування,
- надмірне вживання солі,
- стресові ситуації,
- недосипання,
- робота в нічний час,
- малорухливий спосіб життя.
Лікування гіпертонії народними засобами
Для уникнення цієї недуги змініть свої звички і свій щоденний режим так, щоб гіпертонія не закінчилася плачевним результатом.
Спочатку необхідно з'ясувати час підвищення власного тиску: протягом декількох днів з ранку до вечора вимірюйте тиск кожні 2-3 год і записуйте результати. Знаючи «годину пік», ви зможете більш розумно вибудувати свій режим дня: уникати навантажень в години максимального підвищення тиску, і, навпаки, працювати, коли здоров'ю ніщо не загрожує.
Гіпертонічна хвороба вимагає зміни і вашого харчового режиму. Варто відмовитися від солоної і надмірно гострої їжі, яка викликає спрагу, адже надлишок рідини в організмі навряд чи корисний гіпертонікові. Крім того, необхідно повністю відмовитися від білка тваринного походження. Як правило, страждають підвищеним тиском - люди з надмірною вагою.
Тому не зашкодить 1-2 рази в тиждень влаштовувати розвантажувальні дні (детокс). Рекомендується також включити в свій раціон якомога більше свіжої рослинної їжі.
Народні засоби
Відмовтеся від ліків. Вони викликають звикання, багато хто з них сечогінні, пам'ятайте, що вони вимивають з організму калій. Скористайтеся краще народними засобами.
- Яблучний оцет
Існує дуже простий спосіб зниження тиску: намочіть ганчірочку яблучним оцтом і прикладіть до п'ят на 5-10 хв. Не перестарайтеся, стежте, щоб тиск не впало занадто низько.
2. Гарбузовий відвар з медом
Для заспокоєння і позбавлення наслідки гіпертонічної хвороби - безсоння - пийте на ніч по чарці гарбузового відвару з медом: 200 г гарбуза, порізаної на шматочки, варіть на повільному вогні до м'якості, потім процідіть. Після остудіть і додайте мед в вийшла відвар.
3. Часник + оцет + мед
Підскочило кров'яний тиск можна нормалізувати шляхом регулярного прийому напою, приготованого з 2 чашок теплої води, 16 зубчиків часнику, 2 ст.л. яблучного оцту і 2 ст.л. меду. Проваріть на повільному вогні цю суміш протягом півгодини, остудіть і приймайте 3 рази в день по 2 ст.л. В Індії протягом кількох століть такі ліки використовують для зниження кров'яного тиску і для лікування супроводжуючих його болів у грудях і запаморочення.
4. Структурована вода
Деякі фахівці вважають, що можна знизити артеріальний тиск протягом 30 хв за допомогою структурованої води . Цей простий метод полягає в наступному: воду п'ють кожні 5 хв маленькими ковтками (по 1 ч.л.) і одночасно приймають душ (температура води - 33-35 ° C) по 2-3 хв.
5. Піхтова кора
Щоб позбутися від гіпертонічної хвороби, потрібно взяти 300 г пихтовой кори, залити 2 л води і кип'ятити протягом 20 хв. Остиглий відвар злити в скляний посуд і пити 2-3 рази на день по 0,5 склянки протягом 10 днів. Зробити 10 днів перерву і знову пити відвар 10 днів, тобто весь курс триває 1 місяць.
6. Чорна смородина
Пийте відвар сушених плодів чорної смородини: 2 ст.л. залити склянкою гарячої води, кип'ятити 10 хв на слабкому вогні, настояти 1 год, процідити. Приймати потрібно по 0,25 склянки відвару 4 рази на день протягом 2-3 тижнів.
7. Суцвіття конюшини
З лікувальною метою використовують цілісні суцвіття конюшини лугової. 1 ст.л. квіток заварити склянкою окропу, настояти 30 хв, процідити. Пити по 0,5 склянки 3 рази на день 2-3 тижні.
Які пити соки при гіпертонії
1. Березовий сік
Навесні кожен день рекомендується пити по 1 склянці березового соку, а влітку, восени і взимку - по 1 / 4-1 / 2 склянки свіжоприготованого (перед приготуванням його потрібно витримати 2 ч у відкритому посуді, а потім додати мед за смаком) картопляного або морквяного соку 2-3 рази на день за 30 хв до їди.
2. Сік хурми
Для зниження артеріального тиску рекомендується пити сік хурми по 2-3 склянки в день.
3. Брусничний сік
Відмінним засобом від гіпертонії на початковому етапі стане брусничний сік - 1 раз в день.
4. Суміш
При підвищеному тиску добре допомагає суміш, яку треба пити протягом 1,5 місяця: сік буряка, моркви, хрону (по 1 склянці), 1 лимона, 1 ст.л. меду. Все змішати, приймати по 1 склянці 2 рази на день за 1 год до їди. Протипоказано при захворюваннях травної системи.
Домашні ванни при гіпертонії
Увечері після душу за 1 год приймайте лікувальні ванни з травами по 15-20 хв 2-3 рази на тиждень. Вони допоможуть заспокоїтися, нормалізувати тиск і налаштуватися на сон.
Температура води від 28 ° C (прохолодна) до 39 ° C (приємно тепла), але не гаряча (така гіпертонікам протипоказана). Під час процедури верхня частина тулуба і область серця повинні залишатися над поверхнею води.
Рецепт трав'яного відвару: 100 г подрібненої сировини залийте 2 л окропу, протягом 1 год нагрівайте на водяній бані, процідіть і додайте у ванну. Можете чергувати збори (всі компоненти беріть порівну).
трав'яні збори
- трава сухоцвіту болотної, трава материнки, квіти липи, квіти ромашки, листя берези, супліддя хмелю;
- пагони сосни, пагони берези з листям, трава чебрецю, трава шавлії, трава м'яти перцевої, квіти календули;
- пагони сосни, квіти ромашки, трава материнки, трава м'яти перцевої, супліддя хмелю;
- пагони сосни, листя берези, трава буркуну, трава материнки;
- трава буркуну, трава материнки, трава шавлії, трава м'яти перцевої;
- трава материнки, трава лобазніка, квіти ромашки.
Отже, перераховані вище методи і засоби лікування гіпертонії показують, що гіпертонічна хвороба - цілком керований недуга, за умови ведення розумного і здорового способу життя.
Лікування гіпертонії: 7 простих способів, про які ніхто не знає
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.
Розкажіть друзям: