Скільки молока дає коза на добу: середні надої

  1. Зааненскіе кози
  2. нубійські кози
  3. Російські білі кози
  4. Початок і тривалість лактації
  5. Як доїти козу?
  6. Чим годувати козу?
  7. Висновки - від чого залежать хороші надої

Зміст статті

Таке захоплююче і корисне заняття, як розведення кіз, набуває все більшої популярності у власників великих і малих фермерських господарств. Коза - тварина невелика, і для утримання навіть невеликого стада не потрібно багато місця. Заводчики кіз насамперед розраховують на отримання високоякісних молочних продуктів: козяче молоко здавна славилося своїми цілющими властивостями і вважалося незамінним компонентом дієтичного харчування.

Як вибрати козу, яка давала б багато молока? Скільки літрів молока дає коза на добу? Скільки літрів молока дає коза за сезон? Ці та інші питання ми постараємося розглянути в цій статті.

Розраховуючи на пристойну кількість молока, перш за все, потрібно вибрати козу молочної породи. Хороша коза при належному догляді і умовах життя може дати до 400 літрів молока на рік.

Вибираючи молочну козу на ринку, варто звернути увагу на зовнішній вигляд тварини. Хороша коза, що обіцяє високі надої, повинна мати ясні і блискучі очі, чистий і рівномірний шерстяний покрив, рівну спину і бочкоподібний живіт. Вважають, що молока буде більше у безрогого кози - комолі кізоньки, як правило, більш ласкаві і слухняні. Вим'я у кози-молочниці округлої форми, нежирне і не дуже м'ясисте.

Кращими з молочних кіз по праву вважаються Зааненскаіе, нубийские і російські білі кози.

Зааненскіе кози

Ці тварини спустилися до нас зі швейцарських Альп Ці тварини спустилися до нас зі швейцарських Альп. Представниці цієї породи по праву вважаються рекордсменками по удоям. За рік одна тварина здатне давати до 1 тисячі кг молока з високим показником жирності (більше 4%).

Зааненскіе кози - одні з найбільших. У них міцний торс і кінцівки. Доросла самка досягає ваги 60 кг, самець може бути більше 100 кг. основна масть - біла, зустрічаються тварини з жовтуватим забарвленням шерсті і чорними цятками на вимені і голові.

Порода відрізняється плодовитістю: коза за один раз може привести до 4-х здорових малюків, кожен з яких важить понад 4 кг. Козенята стрімко ростуть і набирають вагу. Зааненскіе кози витривалі і невибагливі до догляду, легко і швидко пристосовуються і живуть в нових умовах.

нубійські кози

Однією з найдавніших м'ясомолочних порід вважають Нубійську породу Однією з найдавніших м'ясомолочних порід вважають Нубійську породу. Вперше ці кози з'явилися в пустелі Нубії, що в північній частині Судану. Над створенням породи довгі роки працювали селекціонери Англії і Франції, від чого породу часто називають Англо-Нубийской.

Нубійську козу легко дізнатися по великих звисає вухам, тонкому витягнутому тілу шиї. Вим'я має правильну і пропорційну форму. І коза, і козел рогаті. Шерстяний покрив нубійських кіз може бути самих різних відтінків, буває однотонним або плямистим, що вважається відмінною рисою тварин цієї породи. Тварини великі: дорослий самець досягає до 130 кг, коза - не набагато менше. При окоті коза призводить 2-3 малюка. Козенята швидко ростуть і набирають вагу.

Тварини безпосередні й уперті, але при правильному і терплячому вихованні стають слухняними.

Кози нубійської породи дають дивно смачне і поживне молоко. Жирність молока досягає 8,5%, кількість білків - майже 4%. За день коза може дати до 4 літрів цього цінного продукту.

Російські білі кози

Ця порода виведена в Росії і є результатом схрещування кращих племінних екземплярів з центральних і північно-західних районів країни Ця порода виведена в Росії і є результатом схрещування кращих племінних екземплярів з центральних і північно-західних районів країни. Порода має середні показники продуктивності. Кози дояться протягом 8 місяців після окоту і за весь цей час виробляють до 500 літрів молока з 5% -ної жирністю.

Російська біла коза невибаглива до кормів і до змісту, може жити в суворих кліматичних умовах.

Ці кози невисокі, але міцні. Ноги у них короткі і стійкі, вим'я круглої і пропорційної форми. Масть в основному біла, шерсть буває і короткою, і довгою.

За раз коза призводить 1-го або 2-х малюків, які швидко ростуть, 7-місячний козеня важить вже 30 кг. Дорослі кози невеликі, їх максимальна вага - 50 кг.

Роботи селекціонерів по покращенню якості породи ведуться по сьогоднішній день. Так що теперішні показники продуктивності породи і якості продуктів не є остаточними.

Початок і тривалість лактації

Коза, як і інші ссавці, вигодовує своїх дитинчат молоком Коза, як і інші ссавці, вигодовує своїх дитинчат молоком. Перед народженням козенят відбувається гормональна перебудова організму тварини - коза готується до лактації, її вим'я начитає розвиватися і заповняться цим цінним і поживним продуктом. В цей час вим'я обробляють гігієнічно - обтирають соски теплою водою.

Лактація кізоньки починається відразу після того, як вона окоту, і триває, як правило, в середньому близько 7 місяців (тривалість цього періоду багато в чому визначається породою тварини). Якщо козенята з'явилися навесні, що найчастіше і трапляється, то молоко коза буде давати до самої осені. Після періоду лактації козу запускають і готують до наступного появи малюків. Досвідчені заводчики молочних кіз домагаються того, що їх улюблениці здатні давати молоко до 9 місяців на рік, але до закінчення періоду лактації кількість молока зменшується.

Як доїти козу?

Відразу ж після народження козенят (особливо, якщо це перший окот), козу роздоюють і доять до 4-х разів на добу Відразу ж після народження козенят (особливо, якщо це перший окот), козу роздоюють і доять до 4-х разів на добу. Доїння і масаж вимені сприяє посиленому кровопостачанню, що позитивно впливає вироблення молока і істотно покращує його якість.

Доїти козу рекомендують два рази на добу: вранці і ввечері. Найбільша кількість молока, що коза дає за день, спостерігається протягом 4-5 місяців після окоту, потім надої знижуються. Коли молока багато, козу можна доїти тричі на день, додаткова доїння лише стимулює утворення молока.

Кількість молока залежить від того, скільки років козі. Козу, яка оката вперше, раздоя складно. Але з кожним наступним окотом надої повинні збільшуватися.

Чим годувати козу?

Для кози, що дає молоко, необхідно забезпечити повноцінний, і збалансований раціон харчування Для кози, що дає молоко, необхідно забезпечити повноцінний, і збалансований раціон харчування. В умовах домашнього господарства кізоньки-годувальниці можна запропонувати:

  • овочі - бульби і коренеплоди будь-яких городніх культур. Щоб кізоньки було зручніше, перед годуванням тварини їх потрібно помити і нарізати. Добре прибуває молоко, якщо коза їсть гарбуз і яблука.
  • тонкі пагони чагарників і дерев - в ніжній деревині міститися вітаміни і мінерали. Ранньою весною, коли свіжої зелені ще немає, віники з молодих гілочок (їх готують з літа), підвішують в сараї;
  • спеціальні коренеплоди, що стимулюють вироблення молока;
  • злакові культури, серед яких в обов'язковому порядку повинні бути ячмінь, пшениця і овес;
  • сіно, що містить ромашку, конюшина та інші бобові культури, скошені під час цвітіння. Така зелень вважається найбільш поживною.
  • добавки мінералів і вітамінів, щоб вчасно поповнювати втрати організму при утворенні молока.

У будь-який час, а в період лактації особливо, дбайливий господар зобов'язаний забезпечити своїм улюбленицям вільний доступ до води. Не залежно від пори року в поїлках для кіз повинно бути достатня кількість чистої і нехолодной води. Деякі господарі додають в воду відвари трав, лимонний сік або звичайний чай.

Надої знизяться, якщо коза не отримуватиме достатню кількість мінеральних речовин і вітамінів. Це може негативно позначитися на загальному стані здоров'я стада.

При годуванні дійної кози основну увагу приділяють збалансованості корму. Їжі має бути достатньо, а не в надлишку. Занадто велика кількість поживного корму призведе до того, що коза почне одужувати, і надої знизяться.

Висновки - від чого залежать хороші надої

На питання «Скільки молока дає коза?» Не відповісти відразу. Кількість і якість цього найціннішого продукту залежить від багатьох факторів.

Багато що залежить від породи - тут важливо не помилитися з вибором годувальниці.

Але всі подальші клопоти - в руках дбайливого господаря. Дотримуючись основні правила і принципи догляду, виростити і виховати хорошу козу-годувальницю під силу будь-якому - було б бажання.

Чим годувати козу?
Як вибрати козу, яка давала б багато молока?
Скільки літрів молока дає коза на добу?
Скільки літрів молока дає коза за сезон?
Як доїти козу?
Чим годувати козу?