Росія: подарунки на Новий рік

Росія: подарунки на Новий рік

Час диктує свою моду і на подарунки, більш того, подарунки завжди відображають певний період часу, епоху.

Тенденції такі:

1.Взгляд виробників подарунків звернувся до своєї країни і її історії. Це дуже помітно по тих пропозиціях, які існують на сучасному російському ринку. Наприклад, можна побачити карти з планом Росії або «Карта успішного рибалки». Зображення російських міст на тарілках і інших носіях. Хороший корпоративний подарунок в разі партнерства компаній з двох міст. «Колекційний альбом пам'ятних вартістю десять монет Банку Росії присвячений МІСТАХ ВІЙСЬКОВОЇ СЛАВИ та інших пам'ятних монет в Російській Федерації» - точні копії оригінальних монет та інші колекції.

2. Із задоволенням можна побачити також інтерес суспільства до культури, зокрема, літератури. Це виражається в тому, що розпочато випуск футболок із зображенням А.С. Пушкіна, М.Ю. Лермонтова, А. Блоку і інших чудових письменників і поетів нашої країни. Причому, автор виявилася свідком переговорів двох дам в Інтернеті, які посперечалися, кого краще «мати у серця» - Пушкіна або Блоку.

3. Патріотичні подарунки так само, як і в минулому сезоні, нарощують популярність. Так, звернувшись до власної історії і лідерам, корпоративне суспільство набуває в подарунок бюсти Петра I, Миколи II, А.С. Пушкіна. Тут треба проявляти певну акуратність у виборі, тому що погляди на ту чи особистість можуть відрізнятися. Футболки з особою Президента РФ купують по всій Росії.

4. Пам'ятні монети - копії, наприклад, вартістю десять монет Росії, копійок Криму та ін. Монети виготовляються зі сталі з латунним гальванічним покриттям, стоять тому недорого, при цьому дають уявлення про нумізматичної культурі того чи іншого періоду країни.

Треба сказати, що виробники подарунків давно взяли на озброєння нові технології, що дозволяють виконати виріб особливо оригінально.

Монети, знаки та ін. З корпоративною символікою в техніці «пруф» (гладка, відполірована поверхня монети і матований малюнок рельєфу, гальванічним покриттям, лазерною обробкою т ін. Виглядають дуже красиво. Для того, щоб на гладкій поверхні монети не з'явилося плями, їх упаковують в спеціальний футляр.

5. Дуже дорогі подарунки не в честі. Звичайно, певний сектор таких предметів зберігається, але покупці схиляються до більш скромним варіантами. І замість європейської статуетки за 20 т.р. куплять, умовно кажучи, оберіг за 1000 рублів.

6. Якщо у людини (швидше за все керівника, партнера) все є, то дуже добре подарувати щось з гумористичним ухилом. Але це залежить від того, наскільки у персони добре з почуттям гумору. Наприклад, оберіг від пробок «пішкарусом» (статуетка людини, що йде пішки), «винний термометр» і т.п

7. Зараз також, як і завжди, популярні солодкі набори. Як кажуть «подарочнікі», більш, ніж зазвичай. Але замість швейцарського шоколаду в новорічний пакетик можна покласти надзвичайно смачну Бєлевського пастилу, яка давно стала брендом, хороший ароматний мед і т.п. Чай і кава також вітається в зимові дні і свята. Зігріває.

8. Подарунки з типово сезонним і новорічним акцентом. Наприклад, календарі напередодні Нового року. Здавалося б, кого в наші дні може здивувати календар? Але виявляється, може. Якщо календар ... в'язаний. Такий календар, можливо, буде створювати ілюзію тепла в холодному офісі взимку. Симпатично виглядають в'язані манжети для кухлів. На таких предметах звичайне традиційне зображення оленів і орнаментів.

9. Милі дрібниці. Ручки на магнітах з дідом Морозом, у вигляді ялинки, брелоки, флеш-карти з самим впізнанним дідусем і сніговиком, у вигляді дошки для слалому і т.п.

10. Досить актуальні скарбнички. Так, новинка сезону - металева банка, як ніби загорнута купюрою в 100, 500 і 1000 рублів. Зображення дуже реалістично. Приємно разом з однойменною купюрою помістити в щілину для грошей побажання на Новий рік. Скарбнички із зображенням валюти, традиційні свинки залишилися, але погляд виробника звернувся і на вітчизняні грошові знаки.

11. Очевидно, що після десятиліть офісного рабства людей потягнуло «на природу». З'явилися живі листівки з насінням. З коробочки або листівки виростає травичка різного виду, рослини, в тубусі проросла міні-ялиця і т.п. Дуже приємно отримати в засніженому місті такий зелений сюрприз. Зрозуміло, варто підгадати так, щоб поросль з'явилася до самого Нового року.

Для любителів природи - годівниці для птахів в стилі хайтек. Хоча, очевидно, що пернатим буде комфортніше в звичних дерев'яних спорудах.

12. Упаковки, коробки та футляри можуть мати самостійне значення в новорічному даруванні. Наприклад, виконана у вигляді банківської картки коробочка Visa (туди можна вкласти флеш, купон на знижку, банківську картку ..)

13. Затишні предмети: футляри - плюшевий або в'язаний чохол на пляшку; плюшева мавпа, що сидить верхи на пляшці; мавпа, що тримає банан, набитий цукерками. 2016 рік за китайським календарем вважається роком Мавпи. Тому і поміщають цю пустунки повсюдно. Згадаймо, що дарувати маленьке зображення цієї тварини, купленого в кіоску, не дуже комільфо, тому, що ви можете отримати у відповідь подібний сувенір. Це подарунок без особливого натхнення і фантазії. Інша справа, посадити грайливу мавпочку на який-небудь предмет.

14. Офісному клерку іноді хочеться побешкетувати, як мавпочці, тому що він засидівся за комп'ютером. Коли ще зробити це, як не в святкові зимові дні! .. Снежколепи і снежкомети (нагадують великі кольорові ложки) святкові ліхтарики з неспаленої паперу - відмінні подарунок як для відділу, співробітника і його сім'ї, відділу.

15.Як завжди, книги з різним вмістом: зі звичайним текстом, спеціальна книга про Новий рік, книги-футляри з пляшкою оковитої всередині або з іншим вкладенням, з цитатою з твору.

16. Подарунки для релаксу: ялинка-м'яка іграшка, «голки» якої можна перебирати, іграшка «скульптор» - в прозорій коробочці голки на платформі, які при дотику руки або іншого предмета набувають ту ж саму форму. Дуже захоплююче під час обідньої перерви, щоб переключитися.

17. Листівки. Як згадані вище листівки зі зростаючою зеленню. 3D. Хороша тим, що її можна просто надіслати в конверті. Плоска листівка перетворюється в об'ємну.

18. Сертифікати на подарунки - в косметичні салону, на спа-процедури, на квест і ін. Зберігають своє місце і, схоже, вже з нього не підуть.

19. Забавні предмети, з легким гумором: автотапкі з підсвічуванням (в мороз добре! У темну пору року), подушка електро-тренажер.

20. На Різдво можна подарувати красиві дорогі ялинкові іграшки в авторському виконанні, ретро-тематика, ангели.

Як і раніше присутні подарунки, які неможливо рекомендувати на увазі їх неетичність.

1.Кружкі з ручкою револьвера і кастетом замість ручки. Кому їх дарувати? .. Представнику тіньового бізнесу?

2. Гуртки з кришками, що зображують відомі храми Росії. Не годиться пити з будівлі церкви. Краще туди просто сходити за святою водою на Хрещення.

3. На ринку з'явилося багато подарунків з військовою тематикою. Наприклад, вищезгадані гуртки з ручкою у вигляді пістолета, флешка «Бойовий товариш» у вигляді автомата Калашникова, блокнот «Вибухові ідеї» з тисненням у вигляді гранати на обкладинці, «Гострі думки» - зображення кинджала на палітурці. Настільний бар «Кулемет». Повстяні тапочки у вигляді легендарного танка Т-34, звичайно, брутально, але це не краще застосування способу знаменитої техніки. Все це не відповідає настрою новорічних днів і краще утриматися від подібних «гострих думок».

4. Папір туалетний з анекдотами або рожева клавіатура поступилися по право кричущою безтактності, неетичність місце жіночим капцям з назвою «Звернення Президента», на одній з яких зображений на телеекрані діючий Президент, на інший - екс-Президент.

А сучасний російський ринок наповнився предметами, артефактами, подарунками, виконаними вітчизняними виробниками. Традиційно на Русі фантазії було не позичати (досить згадати прекрасні російські промисли). У сучасному втіленні, з використанням високих технологій, вітчизняні виробники створюють чудові подарунки і сувеніри, здатні створити гідну нішу в індустрії дарування, а головне, порадувати як приватних осіб, так і представників корпоративного суспільства.

Хороших подарунків! З наступаючим Новим роком та Різдвом!

Ірина Денисова, експерт в області ділової культури, член Ради Гільдії маркетологів і НАСП

Стаття опублікована в журналі «Довідник секретаря та офіс-менеджера» № 11 2015 року. При передруці прохання посилатися на першоджерело та автора. Публікується в авторській редакції - І.Д.

Денисова Ірина Денисова Ірина

Здавалося б, кого в наші дні може здивувати календар?
Кому їх дарувати?
Представнику тіньового бізнесу?