Я досить рідко (або визнаємо чесно - майже ніколи) пишу про Oriflame. Це не тому, що я нічим у них не користуюся - у мене була палетка для брів, я оцінила їх Wellness-серію, мені сподобалася палетка з Демі Мур, деякі помади, туші для вій. Просто все руки не доходять про щось написати. І тут якраз знайшовся привід: прес-тур в науково-дослідний центр марки в Ірландії, під Дубліном, в рамках якого нам планували розповісти про всі найближчих новинки і в макіяжі, і в догляді, і в засобах для волосся.
Я зовсім до цієї справи не готувалася, про Ірландію нічого прочитати не встигла, нарікаючи тільки, що туди треба окрему візу, а шенгену їм недостатньо. Прискакала з лекції в Пітері і майже тут же полетіла до Дубліна. Тому краса цієї країни виявилася надзвичайно приємне сюрпризом. Я чекала холодної сірої вогкою погоди, тому навіть не взяла з собою сонячні окуляри. І що ви думаєте зустріло нас рано вранці, коли ми вийшли з літака? Звичайно, яскраве сонце -) (довелося купити окуляри).
Науково-дослідний центр у Oriflame знаходиться не в самому Дубліні, а в містечку поряд, тому зупинилися ми в готелі Powerscourt в графстві Уїклоу. Готель сам по собі розкішний:
Навіть можна пограти в шахи прямо на природі:
А навколо - безкраї поля для гольфу. Дуже дуже гарно!
Але навіть не це все головні переваги цього місця. Тому що головне - це власне, садиба Powerscourt, навколо якої виріс і маленьке містечко, і все інше. Від готелю до садиби 10 хвилин пішки по дорозі під покровом дерев такої краси, що хочеться негайно все кинути і почати сільське життя в Ірландії:
Вхід в саму садибу - зараз це музей і сади на території в 19 гектар.
Ми гуляли удвох з Юлею Самошкин з журналу SNC і взагалі не пошкодували, що витратили 15 євро на вхідний квиток (нам ще й знижку зробили, сказавши «А, студентки!», Чим приємно підняли настрій в і без того прекрасний день -)).
Посередині є маленький ставок, до якого ведуть сходи від самого будинку (він був побудований ще в 13 столітті, потім оновлений в 18, згорів в 1974 році і був відновлений в 1996, але втім, все ж головне тут - це сади, а зовсім не хата -)).
Садами займалися майже 20 років в кінці 19 століття. Там є і італійські сади (на фото вище), і японський сад, і вежа, і озеро Тритон (той самий ставок посередині), і кладовище домашніх тварин. Ми навіть не знали, в який бік піти в першу чергу. Тому пішли прямо -)
озеро Тритон
Сходи від головного будинку до озера.
Мене весь час захоплювало, коли на тлі буйної зеленої рослинності (Ірландію називають Смарагдовим островом - там мало того, що немає справжньої зими і вегетація у рослин відбувається круглий рік завдяки теплому Гольфстріму, так ще і стільки відтінків зеленого! Художники налічували 40 -)) з'являлися раптом дерева або кущі з червоними листками.
А це вже дорога до японського садочку.
З місцями, спочатку швидше нагадують про «Хоббіті», ніж про Японію.
А ось і японські мотиви.
На цій крамниці з видом на японський сад ми трохи посиділи. Я балдела від щастя. Інших емоцій в такому місці бути не може.
Далі була вежа Рапунцель. Взагалі-то вона офіційно називається Tower Valley, але вже зовсім казкова -)
Оскільки я людина, якій треба всюди залізти, ми пішли на верхівку вежі. Ось такий вигляд на головний будинок звідти:
Потім ми вже майже бігом пішли до кладовища домашніх тварин. Сади закриваються о п'ятій і нам вже починали дзвонити в дзвіночок від входу, мовляв, закриваємося, вистачить вам там хитатися.
Кладовище виявилося милим і домашнім. Ось хтось поховав улюбленого чау-чау в 1915 році.
А далі нас-таки вигнали, але це вже зовсім інша історія -)
Наступний день був присвячений науково-дослідному центру Oriflame і програма була дуже насичена. Центр займає окреме офісне, цілком сучасна будівля в містечку неподалік. Там працює майже 200 чоловік, вчені з усього Євросоюзу. Ще один такий центр (інститут) є в Стокгольмі, де у Oriflame штаб-квартира. Хто пам'ятає, туди їздила Лера skromni_beauty пару років назад.
В дослідження і нові розробки в Oriflame вкладають стільки ж, скільки в консультантів. Для компанії прямих продажів з 3,7 мільйона консультантів це, як ви розумієте, сума величезна. Росія, до речі, займає перше місце по продажах в світі, хоча Oriflame є в 60 країнах. Марке вже 45 років - її історія почалася з двох шведських братів, що заснували компанію в 1967 році.
Центр в Ірландії відкрили в 1982 році, так що ті продукти, з якими компанія колись прийшла в Росію, були розроблені тут.
Усередині центру ми переміщалися групками від одного тематичного «острівця» до іншого. Нашою першою «станцією» була лабораторія Ori-derm, де є апарат Visia cr для вивчення шкіри і впливу на неї препаратів.
Це, власне, він. Для проведення досліджень на ньому важливий чорний фон в кімнаті, певна вологість і температура, які там підтримуються (зрозуміло, що ми їм її порушили -)). Зате можна наочно зафіксувати «до» і «після» в різних аспектах.
Тут нам представляли оновлену лінійку anti-age коштів Ecollagen з рослинними стовбуровими клітинами, яка вийде восени і про яку я розповім пізніше. В Oriflame скромно кажуть, що це їх кращий anti-age за всю історію -).
Ефектні Мауро і Дін, хіміки (Дін - головний науковий співробітник з тестування та комунікації), розповідали нам про те, як креми створюються і як тестуються їх властивості - в лабораторії і на споживачах (новий Ecollagen тестували на 300 жінках, які не знали, що це Oriflame).
Кучерявий Мауро навіть замішав нам якийсь найпростіший крем на водно-масляній основі.
У боксі під назвою Skin нас чекало більш глибоке занурення в тему рослинних стовбурових клітин.
Ось так виглядає рослина, з якого отримують стовбурові клітини:
Що це за рослина - нам не кажуть, це секрет Oriflame -)
А це вже шматочки зі стовбуровими клітинами рослини. Ми закидали вчених питаннями про те, скільки таких шматочків входить в одну баночку і взагалі скільки треба рослин, щоб отримати якусь кількість екстракту. Схоже, до нас ніхто таких питань не ставив, тому що експертів ми заінтригували і вони обіцяли відповісти пізніше -))
Нарешті ми дійшли і до зони Colour -)
Тут міжнародний візажист Oriflame Йонас Врамеля розповідав про найближчій новинці - помаді Colour Drop. Її не полінувалися підвісити до стелі в якості прикраси -)
Фішка помади - в її скошеному стрижні під форму краплі і він обіцяє зберігатися таким все використання. Завдяки цьому помадою зручно користуватися на ходу.
Пізніше, на іншій станції, нам показували, з чого помаду роблять.
В даному випадку - на прикладі якраз нової помади, склад якої трохи відрізняється від звичного. Зазвичай в помаді 20-25% восків, але так як Oriflame була потрібна чітка форма стрижня, кількість восків потрібно було скоротити. У помаду додали емоленти і інгредієнти для сяйва і блиску (помада дає вологе сяйво), низькомолекулярні масла для догляду за шкірою і легкої текстури, спеціальний Dew Drop Complex (масло жожоба, касторове, масло квітки помаранчевого дерева і ін.), Щоб зволожувати шкіру. І - пігменти.
А ось і самі пігменти. Як не дивно, для помад потрібні і синій, і чорний - відтінки виходять шляхом змішування). Пігменти бувають як натуральні, так і синтетичні. Щоб отримати певний відтінок, який хоче відділ маркетингу, фахівець поміщає папір з цим відтінком в спектрометр. Цей апарат робить аналіз і за його результатами - припущення щодо пігментів для цього відтінку. Далі починається colour matching -) Мені здається, у них там цікаво працювати! Для нової помади протестували 48 варіантів формули.
А тут у нас основа для помади з розчинених розігрітих масел і воску, в яку поступово заливаються пігменти:
Звичайно, вона потім не відразу потрапляє в тюбик. Як це відбувається - ми вирушили дивитися на «станцію» з технологами.
Ось такий апарат, який займає одну маленьку кімнату, робить помади для цілей науково-дослідного центру Oriflame. Він схожий за принципом з виробничими лініями, тільки сам по собі менше. Склад помади всередині розплавляється до 80 градусів і заливається в форму, в якій потім остигає. Ось ці отвори по колу - і є ці форми.
Ось тут якраз заливаються по два отвори за раз, потім все зсувається по колу. Форми змащені маслом, щоб стрижень потім можна було дістати.
І ось вони, майбутні помадки! (Все-таки як я люблю помадки! Саме на цій «станції» я відчула найбільшу «мимими» -)).
Стрижні охолоджуються знизу поки деякий час їдуть по колу - всередині апарату циркулює холодна вода. Дуже важливим є контроль охолодження. При цьому зверху помада нагрівається спеціальною лампою. Процес швидкий - скоро їх вже можна виймати і вставляти в футлярчики. Виймання чомусь саме на цьому апараті - дуже веселий процес, в рамках якого один з учених руками в рукавичках ловив вискакують стрижні. Щоб вони вийшли з стрижня, на них подають потім повітря - ось воно і вискакує -) Деякі, судячи по стелі, він зловити не встиг)))
І потім хитрим рухом все це засовується в футляр.
Потім нам рекомендували почекати добу до повного застигання - і можна користуватися. Одна така свежеприготовленная помада поїхала зі мною додому.
На такому апараті можна зробити 480 помад в годину; на фабриках робляться тисячі. Ясна річ, для кожного відтінку потрібно заливати склад і запускати апарат заново. Є відмінності у різних помад - наприклад, бувають помади з подвійним стрижнем (всередині бальзам, навколо нього пігменти) - такі робити складніше, але технологія та ж сама.
На ще одній «станції» нам розповідали про фарбах для волосся. Вони з'явилися у Oriflame не так давно. Зробили цікавий тест - доброволець спочатку на око намагався визначити свій відтінок волосся за запропонованою гамі. Потім його волосся аналізувалися спектрофотометром (це ось така штуковина з проводом на столі на фото) і порівнювався, наскільки доброволець вгадав свій відтінок. Цікава інформація - виявляється, червоний колір вимивається з волосся швидше за все.
Ще одна «станція», де з-за освітлення у мене фото не вийшли, була присвячена лінійці засобів догляду за волоссям HairX. Вона була запущена в 2009 році - і в цьому її чекає оновлення. Але про це вже швидше восени).
До останньої «станції», присвяченій здоров'ю волосся і шкіри голови, я вже, чесно кажучи, була ніяка. Стільки інформації за раз зі мною, по-моєму, навіть в інституті не траплялося -). Тим не менш, ми з цікавістю слухали про кутикулу волоса і назадавать експертам купу питань по догляду. На фото - апарат, який спеціально призначений для розчісування волосся -) Завдяки йому можна оцінити, скільки шкоди можна завдати волосу (до речі, саме щоденне розчісування - один з найбільш травмуючих процесів, нарівні з фарбуванням і хімією, так що робити його потрібно правильно і ніжно , в ідеалі - розчісувати їх ще в душі вологі з нанесеним кондиціонером) і заодно, чи можна нанести цього збитку менше, користуючись певними засобами для волосся. Бідну пасмо на фото розчесали, здається, 10 тисяч раз))).
Насправді, я була під враженням від спілкування з експертами по волоссю Oriflame - я потім ще брала у них невелике інтерв'ю, і вперше зацікавилася їх лініями догляду. Якби не мій спецуход за шкірою голови зараз, я б із задоволенням спробувала їх відновлює лінійку HairX (після чотирьох місяців на Head & Shoulders у мене взагалі весь снобізм пройшов в плані засобів догляду).
На цьому занурення в науку і розробки закінчилося, ми вирушили на обід в одне прекрасне місце, де я з'їла кращу качку в своєму житті ever. А потім пішла гуляти - і знайшла натурально галявину для Белли та Едварда!
Пізніше був ще Дублін, собори, пивоварня Гіннесса, місце, де виробляють віскі Jameson, і ін. Та ін., Але закінчити я хочу саме на цій фотографії. Ось такий - чудовою, зеленої і казкової - для мене залишиться Ірландія назавжди -).
І що ви думаєте зустріло нас рано вранці, коли ми вийшли з літака?