- Ось і все, снасть балабайка або поставуши для лову коропа готова.
- Процес лову коропа на Балабайко з човна
Виготовлення снасті при наявності всіх компонентів і деякому досвіді займає не більше 15-ти хвилин. Якщо описати снасть в двох словах, то вона являє собою пінопластовий поплавок, оснащений фіксатором. До поплавця прив'язана волосінь, на кінці якої знаходиться свинцеве грузило і гачок на довгому повідку. Як наживка використовується варений горох. Нижче ми у всіх подробицях рас сам процес виготовлення, а також лову коропа на Балабайко.
Отже, нам знадобляться:
- Шматок пінопласту високої щільності розміром приблизно 20х15х5 сантиметрів.
- Волосінь товщиною 0.3-0.4мм. (Особисто я використовую білу).
- Свинцеве грузило вагою не менше 130-150 грам, має наскрізний отвір.
- Капронова нитка чорного або коричневого кольору.
- Гачок (дуже рекомендую Gamakatsu №2, але з гачками можна експериментувати).
- Сталеве кільце або карабін (необов'язково).
- Смужка пластмаси. Довжина повинна перевищувати довжину шматка пінопласту на 3-4 сантиметри, ширина - довільна, але не ширше поплавка.
- Ніж або невеликі ножиці.
- Моток ізоляційної стрічки.
Тепер докладніше:
Пінопласт
Як вже було сказано вище, матеріал повинен бути високої щільності - чим вона вища, тим довше прослужить поплавок. Розмір теж має велике значення - при клюванні поплавець повинен надати гарний опір для того, щоб риба добре засіклася. Наведені мною розміри мінімальні, можна зробити поплавець і більше.
волосінь
З волосінню все більш-менш зрозуміло, найчастіше досить товщини 0.3 мм. Але якщо розраховуєте зловити трофей більше 8-10 кг, то, звичайно, краще взяти нитку міцніше. Колір волосіні - справа суто особиста, залежить від багатьох чинників. Я, як уже зазначив вище, використовую білу, рідше - коричневу.
грузило
Ось тут є кілька цікавих моментів. Наприклад, вага. Оптимально - 150 грам. Якщо є сильна течія, стоїть високий рівень води після дощу або паводка, річка несе багато сміття, краще ставити 200 грам. В іншому випадку снасть може зносити вниз за течією від обраного місця. Форма - плоска. Ніяких куль і округлих конусів - вантаж повинен щільно лежати на грунті. Вага вантажу теж грає чималу роль при зарубки риби, так що менше 130 грам ставити не раджу. Я виготовляю вантажі вот такой вот форми самостійно.
капронова нитка
Після декількох експериментів я зупинив свій вибір на ось такий ось, звичайнісінькою дешевої капронке, яку використовують для ремонту взуття. Коштує копійки, м'яка і міцна. Хочеться відзначити, що нитка для повідця повинна бути дуже гнучка, щоб короп вільно втягнув гачок з насадкою. Це дуже важливий момент.
гачок
Чому тільки один? Причин тому кілька. По-перше, більшість рибалок-любителів, в тому числі і я, користуються надувними човнами. Виводячи опір, рибу, вільно бовтається гачком дуже легко пошкодити човен.
По-друге, після того, як короп засікся, він тягне за собою всю снасть. Іноді на досить велику відстань. При цьому вільні гачки будуть чіплятися за каміння, корчі, і.т.д.
Крім того, що гачки сильно тупляться, це загрожує ще й сходом риби. Гачки я використовую ось такі як на фото, і настійно рекомендую їх для даної снасті. Хоча, при бажанні, повторюся, можна поекспериментувати.
смужка пластмаси
Грає роль фіксатора для волосіні, щоб її запас не розмотувався, і для забезпечення достатнього опору поплавця при клюванні.
процес виготовлення
Беремо наш майбутній поплавок і кріпимо до нього фіксатор. Я використовую звичайну ізоляційну стрічку яскравого кольору - так поплавок краще видно на воді.
Далі відмотуємо волосінь необхідної довжини, наметовому на поплавок, залишаємо вільними кілька метрів.
Протягуємо волосінь через отвір в грузилі, на вільному кінці робимо таку ось петлю і кріпимо з її допомогою колечко або карабін.
Далі нам потрібно прив'язати гачок до повідця. Яким вузлом прив'язувати - в принципі не так важливо, головне, щоб міцно.
Довжина повідця, снасті поставуши для лову коропа, повинна бути близько 40 сантиметрів - за моїми спостереженнями, якщо зробити поводок меншої довжини - 20 або 10 сантиметрів, то клювань стає в рази менше.
З чим це пов'язано - точно сказати не можу, але факт залишається фактом. Я міряю довжину повідка від згину ліктя до кінчика пальців. На кінці повідця робимо таку ж петлю і кріпимо поводок до сталевого колечка.
Ось і все, снасть балабайка або поставуши для лову коропа готова.
Дана снасть не є браконьєрської, але рекомендую поцікавитися, скільки гачків сумарно можна використовувати одному рибалці. Я ставлю не більш п'яти балабаек -поставуш з одним гачком - дозволений в нашій місцевості ліміт на одну людину.
Процес лову коропа на Балабайко з човна
Мабуть, єдиний істотний недолік лову на дану снасть - необхідно досить велика кількість гороху. Рибу потрібно постійно годувати, привчати до місця. Як підгодовування використовується той же горох, що і для насадки .
Більшу частину підгодовування тут же підбере дрібна і більш спритна рибка: плотва, головень, невеликий карась. Так що гороху жаліти не потрібно - у мене за одну риболовлю йде близько половини десятилітрового відра, а іноді і більше.
Для початку визначаємося з місцем. Припустимо, ви впевнені, що в уподобаному вами місці короп є. Тоді необхідно хоча б поверхово вивчити рельєф дна, знайти ями, з'ясувати, де точно проходить русло.
Якщо ви щасливий володар ехолота - прекрасно. Шукайте ями, великі камені, вивчайте розташування русла. Є кам'яна гряда, глибина понад два метри, багато ям, та ще й річка в цьому місці робить крутий поворот - один з ідеальних варіантів. Спінінгом в таке мiсце не порибалиш - багато зачепів, а ми можемо поставити свою снасть там, де нам потрібно.
Отже, беремо в човен снасті, горох, підсак (рідко, але буває, що клювання слід буквально через п'ять хвилин). Горох повинен бути зварений так, щоб його з невеликим зусиллям можна було розмазати пальцями - непостійна, але і не дуже м'який.
На гачок одягаємо по дві горошини, жало (це дуже важливо) залишаємо оголеним, приблизно на 3-4 міліметра. Ставимо снасті на вибрані місця, не забуваємо зафіксувати ліску, на кожен поплавок сипем по дві-три повні жмені гороху в якості прикормки .
Я намагаюся кидати горох доріжкою, трохи вище і нижче за течією. Той, що кинутий вище, протягом зносить прямо на гачок, а той, що нижче, приманює рибу до гачка, де вона починає годуватися.
Поклевку на Балабайко не помітити важко - якщо риба засіклася, вона починає тягнути за собою снасть. Наздогнавши поплавок, не слід відразу ж намагатися витягти коропа в човен - відчувши опір, риба зробить потужний ривок. У цей час слід послабити жилку, можна просто кинути поплавок назад в воду.
Далі потрібно постаратися акуратно і поступово підтягувати рибу до поверхні, однією рукою притримуючи волосінь, а інший занурити підсак у воду і завести в нього рибу. Коли короп потрапляє в підсак, він, як правило, припиняє надавати будь-який опір. Однак не варто витягати рибу з підсака прямо в човні і намагатися звільнити гачок - беремо все як є і пливемо до берега.
І наостанок про те, як зберегти спійману рибу живою до від'їзду. Для цього найкраще використовувати звичайну мотузку довжиною 3-4 метра. Беремо один кінець мотузки, через рот виводимо його з зябрової кришки коропа, заводимо кінець через другу зяброву кришку і виводимо назад через рот.
У рота зав'язуємо вузол. Прив'язуємо мотузку до якого-небудь дереву, каменю або колу і випускаємо коропа у водойму. Прив'язаний таким чином, короп буде вільно плавати і не засне.
Автор Hunter9791 - Спеціально для саморобки ФИШ