Кулінарія. СУПИ! | Записи в рубриці Кулінарія. СУПИ! | Щоденник Любовь_Міхайловна: LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

ХЛІБНИЙ КВАС

ХЛІБНИЙ КВАС

Домашній квас - це і прекрасний напій, і основа для багатьох страв російської кухні. Приготувати його зовсім не складно. Спробуйте!
Домашній квас - це і прекрасний напій, і основа для багатьох страв російської кухні

Відео приготування квасу тут
Цей рецепт я не буду супроводжувати описом точних норм продуктів тому приготування квасу не вимагає точного дотримання норм, все дуже приблизно, на око.
Для квасу нам, в першу чергу, знадобиться хліб. Найкраще, звичайно ж, робити квас з житнього хліба, тому що, на мій погляд, такий квас виходить найбільш смачним і, що найголовніше, житній хліб дає насичений красивий колір, але ви цілком можете готувати квас і на сірому хлібі, і на білому хлібі, а можете взяти суміш шматочків різного хліба.
Перед початком приготування квасу хліб нарізається і підсушується. Особисто я віддаю перевагу нарізати хліб дрібно, але ви можете нарізати так, як подобається вам - крупно, дрібно - все допустимо і все правильно.
Відео приготування квасу   тут   Цей рецепт я не буду супроводжувати описом точних норм продуктів тому  приготування квасу не вимагає точного дотримання норм, все дуже приблизно, на око
Нарізаний хліб потрібно підсушити в духовці. Робиться це, в першу чергу, для того, щоб наситити квас кольором. Якщо ви хочете приготувати темний квас, то підсушуйте - підсмажуйте нарізаний хліб до інтенсивного кольору і навіть до легкої пригоріло, але стежте за тим, щоб підгорілого хліба було не дуже багато тому що в іншому випадку квас може гірчити.

Для того щоб почати квасне виробництво, вам спочатку потрібно буде приготувати квасну закваску. Для цього візьміть літрову банку і наповніть її приблизно до половини підсушеними сухариками, додайте 2 столові ложки цукру і приблизно півлітра окропу.

Залиште сухарі набухати. В кінцевому підсумку у вас повинна вийти не густа, але й не рідка хлібна кашка. Якщо суміш виходить густуватої, додайте ще трохи водички. Охолодіть хлібну суміш до теплого стану тому далі ми будемо додавати дріжджі і, якщо додати їх в гаряче, вони просто-напросто зваряться і втратять свою активність. Ми будемо додавати мінімальну кількість дріжджів. Краще, звичайно, додавати живі дріжджі, але можна взяти і сухі. Якщо ви будете додавати живі дріжджі, то покришите невеликий шматочок розміром приблизно з ніготь, а якщо будете брати сухі, то додайте дрібку.

Розмішайте, накрийте банку марлечкой або рушничком і залиште на 2 - 3 доби в теплому місці для бродіння. В процесі бродіння будуть виділятися бульбашки газу і з'явиться дуже приємний квасний запах.
Після того як закваска буде готова, можна приступати до приготування квасу. Для початку вам потрібно вирішити який саме - темний або світлий - квас ви хотіли б отримати. Якщо темний, то для нього вам знадобляться підсушити - обсмажені хлібний сухарі, а якщо світлий, то хліб можна або злегка підсушити, або НЕ підсушувати зовсім. Насипте в 3 - х літрову банку приблизно 3 повні жмені сухарів, додайте 4 столові ложки цукру і залийте по плічка банки воду. Якщо ви будете готувати темний квас, то заливайте крутий окріп, щоб витягнути з сухарів колір, а якщо світлий, то заливайте теплу воду.

Якщо ви заливали окріп, то дайте хлібної суміші охолонути до теплого стану. Додайте хлібну закваску.

Я додаю всю, хоча було б достатньо і половини. Далі залишаємо банку з майбутнім квасом в теплому місці на 1-2 дні для бродіння. Після того, як квас в процесі бродіння набере необхідну гостроту і кислоту, процідіть його через подвійний шар марлі, щоб по максимуму відокремити хлібні крихти.

В результаті у вас вийде близько 2 літрів майже квасу і приблизно літрова баночка хлібної кашки, яку ми надалі будемо використовувати як закваску. Зберігається вона в холодильнику. За існуючій думці, її можна зберігати близько 2 тижнів. Чесно кажучи, я сумніваюся щодо такого тривалого терміну, але 3 - 5 днів точно.
Після того, як квас буде відфільтрований, ви можете його спробувати і, при бажанні, додати за смаком цукор. Якщо вам захочеться зробити квас солодшим, розчиніть необхідну кількість цукру в невеликій кількості теплої води і додайте в банку з квасом.
У банку з квасний рідиною додайте жменю родзинок і поставте в тепле місце ще на добу.

Після цього перелийте квас в щільно закривається ємність, а краще пляшку і поставте на добу в холодильник. Квас готовий!
Якщо у вас буде бажання і далі продовжувати квасне справу, то в якості закваски використовуйте залишилася хлібну кашку. Весь процес слід почати таким чином: як і в перший раз, покладіть в банку приблизно 3 жмені хлібних сухарів, додайте цукор - воду, дайте охолонути, додайте приблизно половину всієї кашки (приблизно половину, а другу половину закваски використовуйте для іншої банки квасу або викиньте ), поставте бродити, профільтруйте, що залишилася кашку збережіть для закваски, додайте в квас родзинки, поставте в холодильник. Хочу зауважити, що справжній смак квасу ви зможете в повній мірі оцінити тільки з другої порції квасу тому при приготуванні першої порції використовувалися дріжджі, а вони роблять смак квасу різким.
Пару слів з приводу кольору квасу. Якщо вам захочеться зробити колір квасу більш насиченим і глибоким, то ви можете підфарбувати квас за допомогою паленки. Для цього нагрівайте в невеликій каструльці столову ложку цукру до тих пір, поки він не розплавиться і не придбає насичений темний колір. Дуже маленькими порціями додайте до паленого цукру приблизно половину склянки гарячої води і залиште до його повного розчинення. Хочу звернути вашу увагу на те, що воду потрібно додавати дійсно маленькими порціями і дуже акуратно тому палений цукор дуже гарячий і, якщо додати відразу багато води, вона може виплеснутися, що загрожує опіками. У готовий квас додайте розчин паленки до досягнення потрібного кольору.