Квіллінг - це новий вид прикладного мистецтва, який представляє собою бумагокручение, за допомогою якого створюються оригінальні художні композиції. Ця техніка в чомусь нагадує філігрань і тому її називають "паперовою філігранню".
Квіллінг зародився в середні століття, в Європі. Вперше цю техніку стали використовувати монашки. Термін "квіллінг" походить від слова «quill», яке перекладається з англійської як «перо». Черниці накручували тонко нарізані паперові смужки на перо, а потім з них створювали паперові композиції для прикраси ікон, книжкових обкладинок і ін. Їх майстерність досягла таких висот, що аж до 19-го століття квіллінг вважався видом мистецтва. Пізніше в епоху ампіру і неокласицизму їм стали захоплюватися дами з вищого світу, і тому квіллінг перестав вважатися мистецтвом, перетворившись в світське хобі. У 20 столітті цей вид прикладного мистецтва був відданий забуттю, проте років 20 назад воно знову набуло популярності, особливо в Західній Європі. Пізніше воно знайшло широке поширення і в країнах Сходу. До речі, деякі історики мистецтва вважають, що батьківщиною квілінгу є не Європа, а Єгипет і Близький Схід.
Сьогодні техніка східних майстрів багато в чому відрізняється від західних. Адже схід властива копіткість і терплячість. Їх роботи витончені і вражають довершеністю кожного, навіть самого дрібного візерунка. Часом навіть не можливо зрозуміти, з якого матеріалу зроблені ці композиції. Виглядають шедеври східних майстрів як справжня філігрань і, подібно до шедеврів ювелірного мистецтва, виконані з використанням цієї техніки, вони нагадують найтонше мереживо.
У західних майстрів роботи масштабніші, а візерунки їхні більші. В їх роботах більше фантастичності. Мереживом ці роботи точно не назвеш. Вони більше схожі на картини імпресіоністів. Під час презентації своїх робіт західні майстри також вдаються до нових технічних прийомів, наприклад, використовують ефект підсвічування, гру світла і тіні, яка надає роботам об'ємність.
Для квілінгу використовують папір особливої щільності і фарбування. Залежно від узору папір розрізається на смужки шириною 1-8 мм, довжина залежить від узору. До речі, деякі майстри склеюють смужки різних кольорів. Особливо цікаво виглядають композиції, які поєднують в собі візерунки з паперу різної текстури, наприклад, з подвійним тонуванням, золотисті та сріблясті, матові і блискучі, шовкові і перламутрові і ін. Деякі майстри спочатку роблять картини зі смужок білого паперу, а потім за допомогою акрилових фарб, надають їм остаточний вигляд.
Ті, хто одного разу побачив роботи, виконані за допомогою техніки квілінгу, "заражаються" їм і бажають самі взяти участь у створенні будь-якої-небудь маленької картини. До речі, зовсім не обов'язково купувати спеціальні інструменти і матеріали. Все можна зробити підручними засобами. Знадобляться звичайна кольорова або навіть білий папір, зубочистки для скручування, шило і пінцет. Для склеювання деталей і фіксування їх на основу знадобиться звичайний паперовий клей, можна ПВА. Однак якщо ви бажаєте працювати професійними інструментами, то запросто можете купити їх в магазинах товарів для творчості.
Перше, чого треба навчитися - скручування спіралі з паперових смужок і надання їм нових форм. Це можна зробити за допомогою зубочистки або шила. Після того, як спіралька буде зроблена, її кінчик треба буде зафіксувати клеєм, щоб спіраль НЕ розмоталася. Залежно від узору ви можете робити тугі або вільні спіралі. Після їх можна буде здавити з боків і надати форму краплі або листочка. Можна за допомогою шила і пінцета розділити витки один від одного. Все залежить від вашої фантазії. За допомогою квіллінг-елементів можна прикрашати різні речі - вази, крашанки, фотоальбоми, дамські капелюшки та ін. А якщо ще й додати інші прикраси, наприклад бісер або стрази, то у вас взагалі вийде предмет мистецтва. Всі ці прикраси коштують не дорого, продаються широко, а бісер оптом можна купити, так як дрібні намистинки часто губляться.
Любі жінки, якщо у вас до сих пір немає хобі, то чому б вам, подібно жінкам епохи ампіру, чи не зайнятися квілінгу. Досить сидіти перед екраном комп'ютера або телевізора. Розкрийте в собі талант художника, створюйте власні шедеври за допомогою паперових спіральок.