Курячий бульйон
Фото: GettyКурячий бульйон, незважаючи на його граничну простоту і мінімум інгредієнтів, залишається одним з кулінарних хітів. Але щоб він дійсно порадував смаком і бурштинової прозорістю, потрібно дотримати кілька правил його приготування.
1. Для бульйону краще використовувати м'ясо разом з кістками. Бульйон з чистого м'яса буде смачним і ароматним. Але поживні речовини, які організм використовує для міцності кісток і зв'язок, для відновлення сил, потрапляють в бульйон саме з кісток.
2. Через особливості утримання курей на сучасних фермах їх м'ясо в достатній мірі насичений жиром. Тому перед тим, як опускати м'ясо в воду, з нього потрібно видалити шкірку і весь жир, який знаходиться на поверхні. Якщо цього не зробити, бульйон буде буквально потопати під шаром розтопленого жиру і придбає від цього неприємного присмаку.
3. Воду для бульйону потрібно брати з розрахунку 2 л на 1 кг м'яса. При цьому класти м'ясо потрібно в холодну воду і до кипіння доводити на середньому, а не на сильному вогні.
Справа в тому, що при певній температурі в шматку м'яса згортаються білки. Якщо до цієї температури м'ясо доводити поступово, весь шматок буде прогріватися рівномірно, всі білки і корисні речовини максимально вийдуть в бульйон, і ви отримаєте насичений і поживний відвар.
Якщо ж вода скипить швидко, білки в верхньому шарі м'яса встигнуть згорнутися раніше, ніж воно прогріється повністю, і поживні речовини залишаться в м'ясі. Цей метод краще використовувати, коли важливий смак самого м'яса, а не бульйону.
4. Не накривайте бульйон кришкою. Під нею конденсується волога, яка потрапляє знову в каструлю і розбавляє смак, що для бульйону абсолютно зайве.
5. У суперечках, знімати чи не знімати піну під час варіння бульйону, поки перемагає перший варіант. Більш того, багато кулінарів рекомендують злити воду після першого закипання м'яса, щоб видалити синтетичні домішки, які потрапили в нього з кормів.
Важливо відстежити момент закипання, коли піна почне накопичуватися і підніматися догори. У міру того, як наближається цей момент, потрібно поступово зменшувати вогонь під каструлею, щоб бульйон ледь кипів. Тепер можна зняти піну і додати сіль і овочі.
6. За всіма правилами кулінарії, в бульйон з 1 кг м'яса потрібно класти 110 г овочів. Це приблизно одна середня цибулина, невелика морквина і стебло селери.
Також можна використовувати коріння петрушки, чорний перець горошком, лавровий лист. Але їх краще додавати в самому кінці варіння, так як зелень може злегка підфарбувати бульйон, а лавровий лист і перець можуть надати бульйону гіркоту.
7. Контролюйте, щоб бульйон кипів повільно і рівномірно. При цьому намагайтеся не розмішувати його, щоб залишки піни, яку не вдалося зняти на початку кипіння, не піднімалися з дна і не заплямовувався бульйон.
8. Готовий бульйон обережно процідіть через марлю або сито, щоб видалити овочі, осад і отримати прозору ароматну рідину.
Якщо бульйон, незважаючи на всі старання, вийшов занадто жирним, охолодіть його, щоб жир зібрався на поверхні і застиг. Так ви легко зможете його видалити.
Нагадаємо, раніше сайт "Сегодня" ділився рецептом курячих котлети з шинкою і сиром . Ми також розповідали, як приготувати салат з курки з кукурудзою .
Дивіться відео, як вибрати якісне куряче філе:
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
джерело: goodhouse.com.ua