Курячий бульйон готувати просто. Цей незамінний інгредієнт домашньої кулінарії використовується для готування практично кожен день. Рецепт простого курячого бульйону з стегенець з покроковими фотографіями допоможе початківцям кулінарам. Якщо ви не сидите на строгій дієті, то готуйте курку разом зі шкірою. Утворився при варінні жир можна зняти серветкою або остудити і зібрати ложкою. Для суворого дієтичного меню шкіру зазвичай знімають. За цим рецептом ви можете приготувати бульйон для хворого, наприклад, після операції. Перець в цьому випадку додавати не потрібно, а кількість солі зменшити, в порівнянні зі звичайним прийомом їжі.
Курячий бульйон з стегенець - наваристий і ароматний
- Час приготування: 1 година
- Кількість порцій: 3
Інгредієнти для курячого бульйону з стегенець
- 3 курячі стегенця;
- 1 пучок петрушки;
- 1 морква;
- 1 цибулина;
- 2 зубці часнику;
- 1 корінець петрушки;
- 3 лаврових листочка;
- чорний перець, сіль, вода.
Спосіб приготування курячого бульйону з стегенець
Кладемо стегенця в миску з холодною водою, ретельно миємо, обполіскувати. При необхідності, якщо є залишки пір'я, обпалюють над газом. Потім кладемо ніжки в супову каструлю відповідного розміру (місткістю 2-3 літри).
Стегенця моєму, кладемо в каструлю відповідного розміру
Пучок петрушки обполіскувати під краном, перев'язуємо кулінарної або звичайною ниткою щільно, відправляємо в каструлю. Із зелені, крім петрушки, добре підійде кріп і селера.
Петрушку і іншу зелень додаємо до стегенця
Морквину чистимо овочевим скребком, нарізаємо товстими брусками, кидаємо в каструлю.
додаємо моркву
Зубчики часнику прямо в лушпинні тиснемо ножем. Цибулину розрізаємо навпіл. До речі, цибулю чистити не потрібно, його лушпиння надає курячого бульйону з стегенець золотистий колір. Ще нам знадобиться сушений або свіжий корінець петрушки, разом зі свіжою зеленню ця приправа збагатить смак і аромат.
Отже, кидаємо в каструлю цибулю, часник і петрушки корінець!
Кидаємо в каструлю цибулю, часник і корінь петрушки
Далі кладемо лаврові листочки, насипаємо чайну ложку горошин перцю, наливаємо холодну фільтровану воду (приблизно 2 літри). Насипаємо кухонну сіль за смаком.
Додаємо спеції, сіль, заливаємо водою
Ставимо каструлю на плиту, на невеликому вогні доводимо до кипіння. Як тільки вода закипить, зменшуємо газ до мінімального значення. Шумівкою знімаємо піну, закриваємо каструлю кришкою, варимо курячий бульйон 50 хвилин.
Варимо курячий бульйон 50 хвилин
Дістаємо курку з каструлі, бульйон проціджуємо через сито - овочі і приправи можна викинути: все, що потрібно вони віддали при варінні.
Проціджуємо бульйон через сито
Щоб зробити бульйон прозорим, складаємо в чотири шари відріз марлі, кладемо на сито. Виливаємо бульончик - на тканині залишиться дрібна суспензія, а прозора рідина перетече в каструлю.
Бульйон для хворого або для дієтичного меню потрібно знежирити. Для цього слід поставити каструлю в холодильник, коли жир на поверхні застигне, акуратно зняти його столовою ложкою.
Проціджуємо бульйон через кілька шарів марлі для прозорості
На стіл курячий бульйон з стегенець подаємо гарячим або теплим, посипаємо зеленню, перчимо свіжо чорним перцем. Смачного!
Курячий бульйон з стегенець готовий!
Можна зварити велику каструлю бульйону, разить його в судки і заморозити в морозильній камері - вийде відмінний напівфабрикат, незамінний в домашньому господарстві для приготування супів, підлив і соусів.