Продукт, який отримують із насіння соняшнику особливо популярний в кулінарії. Це одне з найбільш доступних, але одночасно корисних і володіють добрим смаком масел. Однак і в косметології йому знайшлося законне місце. Воно відмінно зволожує, робить шкіру м'якше, загоює невеликі ранки. А ще можна застосовувати олію для волосся.
Відразу ж варто обмовитися, що воно не має такої популярності, як багато інших масла, використовувані для цієї мети. І пояснюється це, швидше за все, тим, що масло з насіння соняшнику не дуже охоче змивається з шевелюри. Але результат його використання такий хороший, що багатьох цей факт не зупиняє. Тим більше що є деякі хитрощі, завдяки яким соняшникову олію для волосся можна використовувати без будь-яких проблем.
У цьому маслі великий запас антиоксидантів. Вони дуже важливі для краси локонів, адже їх основне завдання - перешкоджати окисленню, а простіше кажучи, старіння і відмирання клітин.
До того ж в ньому містяться різноманітні вітаміни. А особливо багато вітаміну E, який заслужено очолює групу вітамінів краси. Крім нього це вітаміни D і A.
Завдяки регулярному застосуванню цього звичного продукту як інгредієнт для масок і обгортань можна домогтися значного поліпшення стану шевелюри. Відбувається відновлення локонів після ушкоджень, кінчики стають здоровими, а передумови для появи лупи зникають через нормалізації діяльності сальних залоз.
Логічно також, що соняшникова олія для волосся сухого типу виявиться ще й корисним в якості зволожувача. Також воно створює на поверхні кожного волоска захисну плівку, оберігаючи тим самим шевелюру від ультрафіолету та інших негативних факторів середовища.
До того ж масло благотворно впливає на стан шкіри під волоссям. Воно прискорює загоєння мікротравм, усуває роздратування, в тому числі алергічного характеру. Але як раз таки алергікам з ним варто бути акуратніше, так як соняшник сам по собі нерідко викликає алергічну відповідь. Тому перед застосуванням його в перший раз краще не ігнорувати поради про проведення міні-тесту не невеликій ділянці шкіри.
Застосування соняшникової масло для волосся
- Застосовувати можна як рафінована олія, так і не рафінована. Хоча в маслі, отриманому в результаті холодного віджиму, корисних компонентів зберігається в рази більше.
- Для кращого впливу масло перед застосуванням краще трохи зігріти.
- Наносити масляні маски бажано за деякий час до миття локонів.
- Масло повноцінніше вбирається сухим волоссям.
- Після розподілу маски на шевелюрі, бажано надіти шапочку, щоб забезпечити додаткове тепло.
- Для того щоб масло легше віддалялося з прядок, потрібно спочатку прополоскати їх у трьох літрах води, з розмішаними в ній 2 стл. л. гірчичного порошку. А вже після ретельно промити, застосовуючи шампунь.
- Якщо проблема лише в посічених або сухих кінчиках, то можна наносити олію тільки на них, при цьому не змащувати їх занадто рясно.
- Маски з соняшниковою олією прекрасно підходять для волосся всіх типів. Однак при надмірно жирною шевелюрі варто спиратися на індивідуальні відчуття. Можливо, від застосування масла ситуація погіршиться. Втім, з такою ж вірогідністю трапляється і зворотний ефект.
- Частота процедур з використанням цього масла - максимально 8 за місяць.
Маски з маслом соняшнику для волосся
Саме елементарне - використовувати тільки масло без додавання будь-яких додаткових складових. Тепле масло залишається на 3 години під шапочкою. Після чого змивається.
П'ять столових ложок олії і пара столових ложок соку лимона. Така суміш ефективна для сухого волосся, які сильно електризуються. А також вона рекомендується при посічених кінцях. Тримати на волоссі близько півгодини.
Рецепт для зміцнення шевелюри. З'єднати по 1 чн. л. масла, меду і рідкого мила. Розбавити соком одного дрібної цибулини. Втерти в підстави волосся. Укрити поліетиленом. Почекати півтори години. Змити.
Для сухого волосся соняшникову олію відмінно поєднувати з жовтком курячого яйця. Один жовток збити, долити в нього 2 стол. л. масла. Залишити на волоссі 45 хвилин. Промити.
Соняшникова олія також непогано справляється з роллю базового. З ним можна змішувати різні ефірні масла, покращуючи тим самим його поживні та зміцнюють властивості.