- Як доглядати за кошенятами новонародженими без кішки з народження в домашніх умовах
- Британські кошенята правильний догляд вдома
- Шотландські висловухі кошенята як доглядати, чим годувати вдома
- Як доглядати за маленькими кошенятами сфінксами по місяцях, в два і півтора місяці
- Догляд за кошеням після операції на кишечнику, кастрації
- Як доглядати за тижневим, місячним кошеням
- Догляд за кошеням екзотичної породи
- Як доглядати за перським кошеням в квартирі
- Догляд за кошеням очі, за шерстю
Стаття присвячена одному з поширених запитань про кошенят, в тому числі приділяється увага догляду за ними при відсутності мами кішки, адже така ситуація не рідкість і відразу варто до неї підготуватися.
Але не варто сприймати цей і подібні матеріали, як повне керівництво і заклик до дії, адже є багато нюансів, в тому числі в лікуванні і годуванні кошенят, дізнатися про які зможе допомогти лише досвідчений ветеринар, до якого потрібно віднести домашнього улюбленця на огляд для виявлення проблем зі здоров'ям і визначення стратегії правильного домашнього догляду.
Як доглядати за кошенятами новонародженими без кішки з народження в домашніх умовах
Замінити новонародженим кошенятам кішку-мати - справа не з легких. І не тільки тому, що для цього доведеться бігти в вет. аптеку за замінником котячого молока (молоко корови для кошенят шкідливо), а ще й тому, що годувати цим самим молоком сліпих малят доведеться кожні 2-3 години, незважаючи на час доби, і так протягом 2 тижнів.
Шестигодинний перерву на ніч можна буде зробити лише на 3 тижні життя підопічних.
Крім годування, новонароджені кошенята потребують тепла, і замінити кішку в цьому плані зможе звичайна грілка.
Ситому кошеняті необхідно допомогти іспражніться, для чого потрібно погладжувати його животик, як це робить своїм язичком кішка-мама, а потім протерти його попку тампоном, змоченим в теплій воді.
І це далеко не всі труднощі, які потрібно пройти, поки малюки зміцніють і стануть на ноги. Тому по можливості краще знайти іншу годує кішку і запропонувати їй усиновити і ваших малюків.
Британські кошенята правильний догляд вдома
Для правильного догляду за кошенятами потрібні не тільки мисочки для води і їжі, просторі туалетні лотки, а й засоби для обробки вух, очей і носа, шампуні і антистатики, масажні щітки і когтерезкі. Не зайвим буде придбати і ігровий комплекс, обладнаний Когтеточку.
Чим раніше привчите кошеняти терпляче ставитися до необхідних гігієнічних процедур і жити за певним розпорядком дня, тим легше буде, коли кошенята підростуть і стануть дорослими.
Шотландські висловухі кошенята як доглядати, чим годувати вдома
Ранок шотландського висловухого кошеня, як і у людини, має починатися з гігієнічних процедур. Якщо в куточках очей скупчилися коричневі виділення, то їх слід видалити за допомогою тампона, змоченого в кип'яченій воді. Також, у разі необхідності, проводиться чистка вух і зубів.
Сніданок шотландського висловухого залежить від способу годування, обраного його господарем. У будь-якому випадку це не має бути їжа «з панського столу», якщо тварина знаходиться на натуральному вигодовуванні, або суміш з натуральних і сухих кормів.
Як доглядати за маленькими кошенятами сфінксами по місяцях, в два і півтора місяці
У 1,5-2 місяці кошенят сфінкса можна починати привчати до купання, чищення вух і зубів, а також всього того, що вважаєте за потрібне. 2-х місячний кошеня стає самостійним і може бути відданий в «надійні, добрі руки».
Догляд за кошеням після операції на кишечнику, кастрації
Після перенесеної операції на кишечнику або кастрації тварина відчуває не тільки фізичний, а й моральний дискомфорт. Щоб полегшити його стан необхідно з особливою педантичністю виконувати всі рекомендації ветеринарів. Перші після операції дні кошеня слабкий і потребує тепла Його необхідно зігріти і постаратися обмежити в зайвих рухах і стрибках, так як від прийнятого наркозу у тварини може бути порушена координація рухів.
У наступні дні необхідно звертати увагу на те, як йде процес відновлення.
Приводом для занепокоєння може служити поява крові з рани або затримка стільця більше 4 днів поспіль.
Як доглядати за тижневим, місячним кошеням
Догляд за тижневим і навіть місячним кошеням повинна здійснювати мама кішка. З вашого боку буде потрібно лише забезпечити комфортні умови для котячого сімейства - помістити в тепло і не допускати протягів.
Кошеня старше 1 місяця можна починати перекладати на прикорм із сиру або яєчного жовтка, розведених молоком. Надалі в раціон вихованця поступово вводяться каші та супи, приготовлені на м'ясному бульйоні.
Місячного малюка можна починати привчати до гігієнічних процедур - чищення, в разі потреби, очей, вух і носика, купання і розчісування шерстки.
Догляд за кошеням екзотичної породи
Якщо в будинку з'явився кошеня екзотичної породи, то на вас звалиться ряд проблем щодо забезпечення його комфорту, адже тварина повинна мати миски для їжі та води, особистий туалет, місце для відпочинку і гри. Крім цього буде потрібно запастися всілякими гребінцями, Когтеточку і когтерезка, засобами для догляду за очима і шерстю малюка. Не зайве придбати і літературу за змістом екзотів, до якої можна буде звернутися в разі потреби.
Як доглядати за перським кошеням в квартирі
Здоров'я кошеня і його зовнішній вигляд в першу чергу залежать від того, наскільки правильно буде харчуватися тварина. Тому набуваючи нового вихованця, обговоріть це питання з ветеринаром або заводчиком, вивчіть рекомендації людей, що мають досвід утримання тварин цієї породи.
Коти перської породи мають слабкі місця - очі, схильні до слезотечению і шерсть, яка при нерегулярному вичісування скочується в ковтуни. Постарайтеся врахувати ці нюанси і привчити кошеня мужньо терпіти необхідні гігієнічні маніпуляції, інакше доросла тварина може не дозволити «наводити красу» і матиме неохайний вигляд.
Догляд за кошеням очі, за шерстю
Догляд за очима кошеня здійснюється лише в разі потреби, наприклад, коли в куточках скупчилися коричневі виділення. Для їх видалення використовують ватний тампон, змочений в настої ромашки або міцного чаю, а то і просто в теплій кип'яченій воді.
Для догляду за шерстю, особливо довгошерстих кошенят, потрібно придбати спеціальний шампунь, гребінці і колтунорез. Якщо раз в тиждень вичісувати відмерлі шерстинки, а раз на місяць купати свого вихованця, то останній може і не знадобитися.