Кішки золотисті шиншили: зовнішні дані і забарвлення породи, характер і звички золотий шиншили

  1. Історія породи
  2. Галерея: кішка золотиста шиншила (25 фото)
  3. Золота шиншила: особливості породи
  4. Характер і звички кішок - шиншил
  5. Догляд та утримання
  6. годування
  7. здоров'я
  8. в'язка тварин

Зовсім недавно слово «шиншила» у любителів домашніх тварин асоціювалося з химерним гризуном, але завдяки старанням селекціонерів-заводчиків, була виведена порода кішок з такою назвою

Зовсім недавно слово «шиншила» у любителів домашніх тварин асоціювалося з химерним гризуном, але завдяки старанням селекціонерів-заводчиків, була виведена порода кішок з такою назвою.

Своєю царственої зовнішністю вони підкорюють серце.

Історія породи

Історія породи

Кішки шиншили вперше з'явилися в Британії в 80-х роках XIX століття. Почалася історія з кошеня, який народився у перської кішки. У нього був вражаючий, незвичайне забарвлення, який так захопив заводчиків, що вони вирішили зайнятися впритул виведенням нової породи. Срібляста дивовижна шерсть мала тонким переходом від світлого до темного.

Щоб вивести унікальний окрас, селекціонери схрещували димчасті британські і класичні породи з перської шиншил. В процесі не вдавалося отримати бажаного розквіту очей - зеленувато-жовтого. Тому для схрещування почали брати зеленооких таббі. Але забарвлення в результаті вийшов змащений. Це підстьобнуло проводити схрещування нащадків першого покоління і "вливати» перську кров.

З цієї ж системі проходив процес виведення британської золотистої шиншили З цієї ж системі проходив процес виведення британської золотистої шиншили. Базою, в цьому випадку, була усталена порода сріблястою шиншили. «Золотий» ген був успадкований від перських котів. Його треба було тільки підтримувати.

Сьогодні шиншила - це не тільки забарвлення персів, але і британських кішок і бірманців.

Галерея: кішка золотиста шиншила (25 фото)

зовнішні характеристики

На перший погляд, шиншили здаються досить габаритними, великими тваринами. Але це враження створює довга шерсть. Коротко, зовнішній вигляд кішки шиншили можна описати так: чарівні великі очі і маленький носик на круглій красивою мордочці.

До основних ознак породи відносяться: До основних ознак породи відносяться:

  • приосадкувате, велике статура з плавними, м'якими обрисами, прямий рівною спиною і широкою грудною кліткою;
  • товсті, короткі лапки з широкими подушечками округлої форми. На подушечках між пальцями пучки вовни;
  • однією з найбільш примітних особливостей породи кішок шиншил є їх хвіст. Короткий і товстий, він по всій довжині покритий розкішною довгою шерстю.
  • середня голова з коротким, м'яким підборіддям;
  • широкий, маленький, трохи приплюснутий ніс;
  • величезні, виразні, овальні, блискучі очі найчастіше яскраво-оранжевого кольору (зустрічаються з блакитним відтінком) відразу привертають увагу незвичайної своєю формою. Зовнішні куточки їх трохи приспущені вниз, що надає тварині зворушливий, трохи ображений вигляд.
  • шерсть густа і довга підшерстям;
  • шикарний «комір» на шиї.

За окрасу шиншил поділяють на три категорії:

  1. Золотиста шиншила відрізняється рідкісним забарвленням шерсті. У цієї породи обідки слизових не чорний, а насичено-коричневі. Шерстяний покрив ніжного абрикосового відтінку з темним підшерстям.
  2. У срібляста затушована шиншили шерсть може бути на одну третину пофарбованої в чорний колір. Вона виглядає більш контрастною, ніж у класичної сріблястою шиншили. Стандарт допускає жовто-карамельний відтінок очей.
  3. Срібляста шиншила. Таке забарвлення може не більше, ніж на восьму частину бути з чорним подсветом. Наявність будь-яких плям вважається недоліком. Цією кішці характерний зелений окрас райдужної оболонки очей з чорному облямівкою слизової оболонки і темні подушечки лап.

Золота шиншила: особливості породи

Золота шиншила від предків успадкувала не тільки чудові зовнішні дані, але і аристократичний характер, в якому чудово поєднуються кроткость з ніжністю Золота шиншила від предків успадкувала не тільки чудові зовнішні дані, але і аристократичний характер, в якому чудово поєднуються кроткость з ніжністю.

Відмітна риса золотий шиншили - звичайно, її шерсть. Якщо уважно придивитися, золотистий окрас по тілу кішки не такий вже одноманітний. Кожна шерстинка чистокровної шиншили плавно переходить від ніжно-персикового кольору на підставі до чорних кінчиків. Це надає легку затушеванность, особливо виражену на боках і спині кішки.

Золотисті британці для всіх членів сім'ї стають вірними друзями Золотисті британці для всіх членів сім'ї стають вірними друзями. Аристократична натура і «благородна кров» не дозволяє їм забуває про правила етикету. Кішки ходять в туалет строго на лоток, їдять на кухні, меблі не дряпають і не набридають гучним нявканням.

Якщо в сім'ї є маленькі діти, не варто боятися прояви агресії з боку кішки, навіть якщо дитина ще не розуміє, що смикати за хвіст і вуса кішку не можна. Володіючи гнучким розумом, представники цієї породи розуміють, що не можна агресивно ставитися до малюків.

Характер і звички кішок - шиншил

Кішки шиншили мають спокійний характер і тиху вдачу Кішки шиншили мають спокійний характер і тиху вдачу. Вони вважають за краще малоактивний спосіб життя і з задоволенням проводять дні, лежачи на дивані. Ці красуні вимагають уваги і постійної турботи. Вони ласкаві і сильно прив'язані до свого господаря.

Слід враховувати, що британські кішки шиншили і перські представники породи відрізняються за характером.

Перська шиншила - яскрава представниця породи Перська шиншила - яскрава представниця породи. Для неї характерні: допитливість і грайливий характер. З тваринам необхідно частіше грати. В іншому випадку, вона стає ледачою, що негативно відбивається на її даних. Кішки не відмовляються грати з дітьми, але не стануть потурати дитячим примхам.

З іншими котами перська шиншила дружити не вміє. Вона відчуває свою перевагу і відразу ставить противника на місце.

У британської кішки-шиншили характер дуже відрізняється. Вона уособлюють собою аристократизм і м'якість в звичках.

Головні риси характеру британських кішок-шиншил:

Незважаючи на поступливість, золота шиншила кішка відрізняється прагненням до незалежності. Тому в квартирі повинно бути обладнане місце, в якому вона себе буде вшановувати в спокої і безпеки. Таким місцем може бути придбаний в зоомагазині куточок з іграшками і Когтеточку.

До умов проживання кіт легко адаптується з раннього віку, його легко привчити до лотка.

Догляд та утримання

За шиншилами, як і за їх родичами, перськими кішками, потрібен ретельний і глибокий догляд:

годування

Коти шиншили - малорухливі тварини, схильні до ожиріння. Тому їм необхідний збалансований і низькокалорійний корм. Кращим варіантом буде корм для пухнастих кішок, що містить необхідні мікроелементи і вітаміни для краси вовняного покриву.

Якщо віддається перевага натуральним кормів, важливо уникати жирної їжі. Не варто годувати кішку жирним м'ясом або рибою, краще віддати перевагу м'ясу птиці, кролика, телятини і субпродуктів.

Слід періодично в раціон включати відварні нирки, серце і печінку. У раціоні допустимі кисломолочні продукти, але їх необхідно правильно дозувати. Також, в щоденному раціоні невелику частку повинні складатися масла, злаки і жири.

Годують кішок шиншил 2-3 рази на день. Для вовни корисно додавати в їжу необхідні вітамінні добавки. Однак, слід звертати увагу, щоб в них не було біотину, який впливає на довжину шерсті.

здоров'я

здоров'я

При правильному годуванні і хорошому догляді, вони будуть радувати господарів довгий час. Але ця порода має генетичну схильність до нижченаведених захворювань:

  • ожиріння;
  • поликистозная хвороба нирок;
  • гіпертрофована кардіоміопатія.
  • атрофія сітківки;

Можуть виникнути проблеми з диханням, особливо в посушливу і жарку погоду. Причиною цього є погано сформовані слізні канали та специфічну будову носових пазух і очей. Доволі частими є у кішок цієї породи шкірні захворювання і проблеми з зубами.

Кошенятам з раннього віку потрібно робити щеплення Кошенятам з раннього віку потрібно робити щеплення. У вісім тижнів їх прищеплюють від котячої чумки, ринотрахеїту, кальцівіроза. Повторне щеплення робиться через 10 тижнів. Вона закріплює захист від хвороб тварини.

Такі комплексні ін'єкції вихованцеві повторюють щороку. Але слід пам'ятати, що діяти вакцинації починають тільки на 10 день.

в'язка тварин

Власники кішок, як правило, займаються в'язанням тільки через розплідники і перевірених заводчиків Власники кішок, як правило, займаються в'язанням тільки через розплідники і перевірених заводчиків. Тому що бажаний забарвлення отримати дуже складно. Пару підбирають, орієнтуючись на приналежність до породи і на зовнішні якості.

Перед в'язкої свого вихованця необхідно: перевірити у ветеринара стан здоров'я котика і позбавити його від гельмінтів.

Британська шиншила

Cats & DogsTV - ДИВОВИЖНИЙ СВІТ КОШЕК - БРИТАНСЬКІ ЗОЛОТІ / GOLDEN BRITISH CATS

Британська золота шиншила UA * Leo San Oliver

Британська шиншила