Кішка золота шиншила: опис породи, характер, догляд, фото, відео

  1. Трохи про появу дорогоцінної породи
  2. чудова зовнішність
  3. характер
  4. турбота
  5. раціон
  6. здоров'я
  7. Породистий кошеня - вибираємо правильно

Золотий відтінок шерстки, як дорогоцінна оболонка, в яку укладена порода кішок золота шиншила. Це незвичайна красуня, що викликає захват при першій зустрічі з нею.

Зміст статті

Трохи про появу дорогоцінної породи

Трохи про появу дорогоцінної породи

Перше народження кішки шиншили сталося в 80-х рр. 19 століття в Америці. Проста димчата кішка і сріблястий таббі подарували світу красенів малюків з переливається сірої шерстю, яким і дали назву шиншилові.

Така самобутня забарвлення шерстки миттєво знайшла своїх шанувальників і в подальшому селекціонери натхненно працювали, щоб крім сріблястої шиншили народилася золотиста.

Копітка робота дала свої плоди і вже в 30-х рр. 20 століття кількість шиншил зросла, тим самим отриманий результат вдалося закріпити. При цьому порода кішок золота шиншила рідше з'являється на світ, тому і цінується на порядок вище.

чудова зовнішність

чудова зовнішність

Спочатку шиншиловий забарвлення застосовувався виключно до перським кішкам, але приблизно з кінця 1970 рр. його застосовують для найменувань британських і екзотичних мурлик. Незважаючи на приналежність до різних порід, шиншилові мурки володіють схожими зовнішніми ознаками:

  • Вага - кішка - до 5 кг, кіт - до 7 кг.
  • Тіло - має компактні розміри з прямою спиною і широкої піднятою грудьми. Загальні лінії і контури тіла красиві і м'які.
  • Голова - маленьких розмірів, череп трохи випирає, добре проглядаються щелепи. Відстань між закругленими вушками велика.
  • Ніс - кирпатий і короткий. Мочка може бути ніжно-рожевого або більш темного, цегляного кольору., По контуру проходить темна обведення.
  • Очі - розташовуються далеко один від одного і мають чималі розміри. Обов'язково присутній темна підводка, що оздоблює очей. Відтінок глибокий і насичений, відповідний за тону до вовни. Золотиста шиншила має зелений колір очей, в рідкісних випадках - мідний.
  • Лапки - потужні, закруглені і короткі. Подушечки в темному кольорі і з наявністю пучків шерсті між пальців.
  • Хвіст - добре опушений і прямий, з довшою шерстю ніж на інших ділянках. Розмір короткий.
  • Шерсть - у персів - довга, пухнаста і густа; у британців буде коротший, але також густа і дуже щільна.
  • Золотий окрас - рідкісне поєднання двох відтінків. Золотисто-абрикосова шерстка комбінується з більш темним, -світло-шоколадним підшерстям, яке яскраво вирізняється на лапках, голові і хвості. Також, на відміну від сріблястих шіншіллок, золоті мають не чорну підводку очей, а темно-коричневу.

характер

характер

Порода кішок шиншила будь-якої колірної варіації шерстки має чудовий характер, але ось відмінності між варіантами по породі є.

перська шиншила - незвичайна і чарівна мугикаючи, яка обожнює все досліджувати. Її грайливу вдачу полюбиться таким же енергійним і життєрадісним господарям, до яких вона досить сильно прив'язується і може годинами лежати у кого-то на колінах.

Дуже важливо дарувати вихованцеві частину свого вільного часу - різні ігри з паперовими бантиками, іграшковими мишками і кісточками піднімуть всім настрій і вбережуть воркіт від ожиріння.

У мордочці перської шиншили найменші домочадці знайдуть прекрасного партнера по грі. Але кішка не буде піддаватися всім примхам дитини і в потрібний момент просто піде. Ображати малюка мугикаючи не стане.

З іншими домашніми вихованцями шиншила перс рідко знаходить точки дотику - ось така примхлива аристократка.

Порода кішки британська шиншила має іншим характером. Це вишукана леді ласкава, спокійна і дуже балакуча. Щасливе муркотіння і нявкання - це її метод спілкування з домочадцями.

Але при тому шиншили британки цінують свій особистий простір. Вони не будуть довгий час залежуватися на руках у господаря, дозволяючи себе тискати. Взагалі ця кішка не шанує надмірні ніжності.

Що стосується навчання, то британська шиншила легко освоює встановлені правила і при особливому підході може освоїти базові команди. Рівень інтелекту у неї вище середнього, головне, щоб у манірної вихованки було відповідний настрій.

Соціалізується золота британка дуже швидко і агресії в її поведінці не спостерігається. До незнайомців і дітям ставиться спокійно, але трохи демонструє обережність. В інших тварин бачить конкурента на її місце, тому просто ігнорує їх.

Один забарвлення, в кольорі золота, але відмінності британок від персіанок істотні.

турбота

турбота

Будь-яка Шиншилка потребує грамотному догляді:

  • Догляд за шерстю. Як персіанок, так і короткошерстих британок потрібно вичісувати два рази в тиждень, використовуючи фурмінатор. Спочатку проходяться по зростанню волосинок, а потім навпаки. Під час линьки вихованців прочісують щодня. Разом з тим персів потрібно оглядати на наявність колтунів, якщо вони з'явилися їх потрібно зістригти.
  • Догляд за мордочкою. Використовуйте вологу ганчірку, щоб очистити мордочку від забруднень. Очі протирають вологим ватним диском (в якості профілактики замість води тампон зволожують слабким розчином борної кислоти), а вушка регулярно оглядають і очищають за допомогою ватної палички, змоченої в вазеліновій олії.
  • Котячий манікюр. Кігтики зістригають 1-2 рази на місяць. Але також бажано, щоб у вихованця був свій відокремлений куточок з Когтеточку.
  • Водні процедури. Зазвичай шиншили не люблять купатися, тому найкращий вихід - це застосування відповідного сухого шампуню.
  • Прогулянки. Необов'язкове, але все ж приємне для кота захід. Кращий варіант - це раніше привчання вихованця до шлейки і використання нашийника від бліх і кліщів. Вигули з двома цими предметами убезпечить вихованця, а загальний процес і відчуття простору обов'язково порадують його.

раціон

раціон

Золотиста шиншила - це та порода кішок, яка потребує якісних кормах преміум. Є інший варіант, коли вихованку харчується натуральною їжею, але з додаванням вітамінів.

Таке природне харчування повинно включати наступні продукти:

  • Дієтичні м'ясні, курячі та субпродукти (обов'язково варені).
  • Приварена морська риба (кілька разів на місяць замінюйте їй м'ясне).
  • Яйця всмятку (давайте вихованці 2 рази в тиждень).
  • Знежирена кісломолочка.
  • Овочі, коренеплоди, зелень, каші і сухарі. (Змішуйте їх з білковою їжею).
  • Чиста вода

здоров'я

здоров'я

Як британські, так і перські породи шиншила вимагають уваги господарів. Грамотна турбота і продумане харчування в більшості випадків гарантують, що кішка проживе 12-15 років.

Дуже важливо регулярно водити вихованку на ветеринарні огляди, тому що існують деякі захворювання, властиві шиншилам. Це полікістоз нирок, хвороби серцево-судинної системи і атрофія сітківки.

Також необхідно стежити, щоб у кішок не з'явився карієс, для цього привчайте кішку до чищення зубів з раннього дитинства.

Породистий кошеня - вибираємо правильно

Породистий кошеня - вибираємо правильно

До придбання малюка в золотом шиншиловому забарвленні варто підходити відповідально. Ціна на пухнастиків show класу може доходить до 1000 доларів. Тому вибирайте перевірених заводчиків.

Рідкісний золотий окрас шиншили сильно нестабільний, тому подивіться на батьків маленького чуда. Ідеальний відтінок шерстки виходить від в'язки ідентичних особин.

Перед покупкою поспостерігайте за поведінкою кошеня. З раннього віку вони повинні бути активні, грайливі і допитливі. Очки і вушка у здорових малюків - чисті, а шерстка лискуча.

Батьки малюка теж повинні проявляти інтерес до того, що відбувається, а не лежати на одному боці. Також зверніть увагу на їх доглянутість.

Обов'язково поспілкуйтеся з заводчиком з приводу зроблених щеплень, раціоні і загальне здоров'я малюка. Перевірте наявність всіх документів і готуйтеся зробити нового члена сім'ї щасливим.

фото

Відео