Британські коти забарвлення шиншила. На фото висловуха срібляста шиншила. Кішка шотландська срібляста шиншила.

  1. Історія породи
  2. стандарт CFA
  3. забарвлення шиншил
  4. характер шиншили
  5. здоров'я
  6. Історія походження породи
  7. Британська шиншила: опис породи
  8. Королівські манери британських аристократів
  9. У здоровому тілі здоровий дух
  10. огляд породи
  11. походження
  12. Опис зовнішнього вигляду
  13. характер породи
  14. Зміст британської шиншили в домашніх умовах
  15. харчування
  16. Історія походження
  17. Особливості характеру
  18. годування

Одна з найбільш аристократичних порід - шиншила - вже понад сто років викликає захоплення любителів кішок. Це неймовірні пухнасті красуні з смарагдовими, мідними, золотими очима.

Історія породи

Історія Шиншили починається в 80-і роки 19 століття з кішки по імені Chinnie. Дослідники припускають, що вона була темніше, ніж сучасні представники цієї породи, і волосся у неї був пофарбований тільки на 1/3. Для неї знайшли кота, відповідного забарвлення, від в'язки з яким вдалося отримати два посліду сріблястих кошенят. За спогадами сучасників, особливо гарно виглядали 2 кота, які часто виставлялися, але потомства у них не було. Продовжила рід шиншил кішка Beauty. Її кошеня став першим представником породи Шиншила.


Ще в 20-х роках 20 століття ця порода була дуже нечисленною, і схрещування проводилося з іншими породистими кішками димчастого, блакитного забарвлення і сріблястими теббі. Тільки до середини 30-х з'явилася достатня кількість шиншил для продовження роботи над забарвленням. Таким чином, забарвлення Шиншила став першим забарвленням, який був свідомо створений і закріплений заводчиками.


стандарт CFA

Різноманіття видів цієї породи (британська, екзотична, перська) і їх забарвлень ускладнили стандартизацію, тому найчастіше визначаються параметри, властиві будь-яким різновидам шиншили:

  1. Всі лінії тіла і голови повинні бути м'якими і округлими
  2. Розмір, вага. Коти набагато більший і досягають 7 кг. Кішечки більш крихкі і витончені, їх вага коливається від 3, 5 до 4,5 кг.
  3. Голова округла, невелика, череп опуклий, добре виражені щелепи
  4. Вуха із закругленими кінчиками низько посаджені, широко розставлені один від одного
  5. Очі великі з темною окантовкою, широко посаджені. Їх колір повинен бути інтенсивним, яскравим в тон окрасу тваринного
  6. Ніс кирпатий, короткий. Мочка від блідо-рожевого до цегляно-червоною залежно від забарвлення, обведена облямівкою
  7. Тіло приосадкувате, компактне. Спина пряма. Груди висока і широка з шикарним жабо
  8. Лапи короткі, сильні. Подушечки темні, між ними є обов'язковими пучки вовни
  9. Хвіст прямий (без зламів), короткий. Шерсть на ньому повинна бути довше, ніж на інших ділянках тіла
  10. Шерсть густа, пухнаста, довга


Шерсть на ньому повинна бути довше, ніж на інших ділянках тіла   Шерсть густа, пухнаста, довга

забарвлення шиншил

Чорної групи: Шиншила (сріблястий), Шоколадна шиншила, Кориця шиншила Розбавлені чорні забарвлення: Шиншила, Шиншила Оленя, Кориця шиншила (не визнана стандартом)

На основі червоного: Червона шиншила і Кремова шиншила

Черепахові: Срібляста черепахова, Шоколадна черепахова, Кориця черепахова (не визнана стандартом)

Розбавлені черепахові: Голубо-кремова черепахова, Лілово-кремова черепахова, Кремовий оленятко черепахова (не визнана стандартом)


Розбавлені черепахові: Голубо-кремова черепахова, Лілово-кремова черепахова, Кремовий оленятко черепахова (не визнана стандартом)

До дефектів, що призводить до вибракування розведення, відносяться:

  • косоокість
  • асиметрія морди, голови в цілому
  • злами хвоста
  • білі плями на грудях, лапах, в паху


косоокість   асиметрія морди, голови в цілому   злами хвоста   білі плями на грудях, лапах, в паху

характер шиншили

В основному це спокійні, розумні, поступливі кішки . Вони допитливі і грайливі, не схильні до втеч і авантюр. Їх грайливість і бажання рухатися потрібно підтримувати, т. К. Інакше вони розледачіли і будуть млявими і апатичними. Дуже прив'язуються до господарів, люблять бути в центрі уваги. Терпляче ставляться до дітей, але не дозволяють їм занадто «вільне» поводження по відношенню до себе. З іншими тваринами ужитися можуть, але вважають за краще залишатися єдиним улюбленцем в сім'ї.


Як і більшість довгошерстих кішок, шиншила вимоглива до відходу, особливо за шерстю і очима. Сама вона не зможе належним чином доглядати за своєю шикарною «шубкою» через занадто короткого язичка.


  1. з рідкими зубами (щоб розправити волоски)
  2. з частими зубами (для вичісування підшерстя і відмерлої шерсті)

Починати розчісування треба по шерсті гребенем з рідкими зубами. Потім спочатку по шерсті, а потім проти її зростання проходять гребенем з частими зубами. Щоки і шию рекомендується вичісувати у напрямку до мордочці.

ВАЖЛИВО! Шиншили - одні з небагатьох кішок, які добре переносять вичісування, але все ж рекомендується привчати їх до цього з самого раннього віку.


Шиншили - одні з небагатьох кішок, які добре переносять вичісування, але все ж рекомендується привчати їх до цього з самого раннього віку

Якщо в шерсті утворилися ковтуни, їх необхідно акуратно вистригти.

При розчісуванні не можна забувати про пучках шерсті між подушечками лап. Скататися, вона буде завдавати їй незручність при ходьбі.


  • Обробка сухим шампунем


Обробка сухим шампунем

Взагалі, купатися вони дуже не люблять, так що потрібно бути готовим до всіляких неприємних сюрпризів.

Під час миття потрібно стежити, щоб вода і піна не потрапили в ніс, вуха або очі кішки.


  1. обробка вушних раковин 2 рази в місяць
  2. щоденна обробка очей спеціальними серветками
  3. обрізання кігтів у міру необхідності.
  • Профілактика.

для попередження різних захворювань їм потрібні щеплення за віком і дегельмінтизація 1 раз в 3-4 місяці.

  • Прогулянки для шиншили не є обов'язковими. Але якщо виводити її на вулицю, то краще використовувати шлею або випускати в критий вольєр.

Повинно бути збалансованим і здійснюватися 2-3 рази на день.

ВАЖЛИВО! При годуванні натуральною їжею необхідно додавати в раціон вихованця комплекс вітамінів і мікроелементів.

А при годуванні сухими кормами використовувати корми суперпреміум класу, враховуючи фізіологічні особливості кішки.


здоров'я

Вважається, що при хорошому догляді і правильному годуванні шиншили будуть довго радувати своїх власників.

Але! У цієї породи є генетична схильність до наступних захворювань:

  1. поликистозная хвороба нирок
  2. гіпертрофована кардіоміопатія
  3. атрофія сітківки
  4. ожиріння

Слід пам'ятати, що у них можуть виникнути проблеми з диханням (особливо в жарку і посушливу погоду) через специфічний будови носових пазух і очей (рясне сльозовиділення) через погано сформованих слізних каналів. Також досить часто виникають проблеми з зубами і шкірні захворювання.


ВАЖЛИВО! При виявленні у тварини симптомів будь-якого захворювання потрібно звертатися до ветеринара. Самолікування небезпечно для життя Вашого вихованця!

У світі повно красивих котів , Але однією з найбільш вишуканих порід є британська шиншила . Їх лагідний, але відкритий погляд і плюшева шерсть підкорюють моментально. Однак кішка вимагає не тільки любові, але також догляду. За змістом ця порода дуже примхлива. Які ще особливості та сюрпризи приховує в собі британська шиншила?

Історія походження породи

Історія британських кішок шиншил почалася в далекому 1882 році. В одному англійському розпліднику народилася чарівна кішечка Шінні. Однак сама кішка популярності не здобула - легендарним став її син. Він завойовував нагороди і прославляв породу багато років, за що його після смерті увічнили в лондонському музеї природознавства. Британець шиншила відрізнявся унікальною сріблястою шерстю, яка градієнтом переливалася від світлого до темного. Саме цей дивовижний забарвлення змусив фахівців виводити британських шиншил. В кінцевому підсумку кошенята з'являлися білими з легким забарвленням на кінчиках.

Велику популярність шиншилам подарувала принцеса Вікторія. Кішки стали фаворитами за свій чудовий характер і милу зовнішність, здобувши визнання і серед народу. Всі хотіли наслідувати сім'ї монархів, після чого британська шиншила перекочувала на інші континенти. У країнах СНД розплідників з такими котами всього кілька в кожній країні. Це обумовлено не тільки великою вартістю шиншили, але і її вимогливістю. Така кішка потребує хорошого догляду.

Британська шиншила: опис породи

Британська шиншила - світлий кошеня. У нього широко посаджені і завжди великі очі зеленого або блакитного кольору. Іноді зустрічаються жовтоокий чорні і темні димчасті особини. Навколо очей шиншили темний ободок. Голова кругла, трохи опукла. Шия товста. Ніс у шиншили короткий і широкий, досить кирпатий. Кішка відрізняється потужною щелепою і маленькими вушками, з закругленими кінчиками.

Важливо! У британській шиншили дуже густа шерсть, за якою потрібно ретельно доглядати.

У таких котів завжди велике тіло з розвиненою мускулатурою. Короткі лапи роблять його приземистим. Шубка кота світла, але лапи і носик затемнення. Колір може варіюватися від чорного до лілового. Груди широкі, а спина рівна. Між пальців лап у британців зростає шерсть. Хвіст короткий і товстий.

Порода кішок британська шиншила різноманітна по окрасу:

  • класичне срібло;
  • золото;
  • крем;
  • тикинг;
  • таббі;
  • мармур;
  • біколор;
  • черепаха;
  • арлекін;
  • Фавн.

Спина шиншили, боки і хвіст, завжди темніше основного тону. Самці мають настільки виразними щоками, що їх можна відрізнити з першого погляду. Є британська короткошерста шиншила і довгошерста.

Королівські манери британських аристократів

Шиншилові кошенята дуже тактовні. Вони ніколи не будять господарів вранці, вважаючи за краще дочекатися їх пробудження. Навіть в маленьких кошенят вже помітно чисто англійської спокій.

Це цікаво! Британську шиншилу легко навчити розпорядку дня.

Дорослі особини дуже здібні. Вони всім своїм виглядом демонструють шляхетність породи. Британці шиншили дуже кмітливі. Ці коти мають гарний інтелектом, люблять «поговорити» з господарями. Їх словниковий запас короткий ( «мяу» та «мур»), але здатність робити інтонаційні наголоси вражає. Вони ніколи не дозволяють порушувати їх особистий простір: погладити себе вони дають, але потискати їх не вийде. Ці британці дуже вперті. Активності і цікавості у них завжди в міру.

Британська кішка шиншила прив'язується до одного господаря і віддано любить його. Однак навіть вмовляння улюбленого господаря не допоможуть, якщо кішка не бажає що-небудь робити. Такі кішки люблять розповідати господареві про свої справи. По тону голосу можна визначити в якому настрої вихованець - так майстерно у них виходить висловлювати свої емоції.

Важливо! Тільки ласкою можна добитися чогось від цих аристократичних британців.

З дітьми шиншили терплячі. Така кішка ніколи не відкриє ікла або кігті на дитину, тільки втече туди, де спокійніше. До гостей британська срібляста шиншила відноситься інтелігентно, але без інтересу. Чи не зазнає приниження своєї гідності.

Навіть кіт сріблястою шиншили дуже легко з іншими тваринами. Вони не бояться самотності, але не люблять, коли господарі будинку і не звертають на них уваги.

У здоровому тілі здоровий дух

У британських шиншил часто виникають проблеми з очима і зубами. Необхідно періодично їх чистити, щоб зберегти здоров'я свого улюбленця. Карієс у кота теж потрібно лікувати. Серед серйозних захворювань, до яких схильні шиншили, є патології нирок, печінки і серця.

Зверніть увагу! Британські шиншили відрізняються прекрасним здоров'ям.

Кошенята шиншили повинні бути щеплені від ринотрахеїту, каліцівіроза, чуми, сказу. Сьогодні досить однієї ін'єкції, щоб уберегти кота від багатьох проблем, адже вакцина комплексна. Через деякий час щеплення слід повторити. Це допомагає закріпити ефект. Регулярні профілактичні ін'єкції потрібно робити щороку. Більшість препаратів переноситься тваринами без наслідків. Бажано звертатися до одного ветеринара, щоб він знав анамнез саме вашого британця.


Чарівна і вихована кішечка прикрасить будь-який будинок. Незалежно від порядків сім'ї, британська шиншила зуміє пристосуватися, приносячи радість.

При згадці сріблястою шиншили багато хто уявляє собі пухнастого гризуна в клітці зоомагазину або шубку з натурального хутра на який-небудь столичної модниці. Але це зовсім не так - виявляється, срібляста шиншила - це порода кішок, що володіє унікальною шерстю і поступливим характером.

Особливості породи і характер сріблястою шиншили

Батьківщиною цієї породи вважають Англію, де в кінці 19 століття в одному котячому розпліднику з'явилася з сріблястим відтінком хутра. Небачені плавні переходи від світлих тонів до більш темним не могли залишитися непоміченими, і було вирішено цілеспрямовано виводити нові покоління кошенят саме з такою відмінною рисою в забарвленні. Опудало кота, сина тієї самої кішки, володаря багатьох міжнародних нагород, і зараз експонується в Лондонському музеї природознавства.

В ході багаторічної роботи селекціонерів у представників цієї породи закріпилася біле забарвлення шерсті з темно-сірими кінчиками. Хутро у них такий густий, що, мабуть, не поступається справжньою шиншил.

Бірюзово-смарагдові великі очі на тлі такого забарвлення виглядають просто приголомшливо. Довершують образ темні подушечки на лапах, що грають на контрасті з чудовим пухнастим хутром.


Довершують образ темні подушечки на лапах, що грають на контрасті з чудовим пухнастим хутром

Характер у вихованця з такими видатними даними відповідний. Це воістину аристократ серед домашніх. Спокій і поважність - ось, напевно, як коротко можна сформулювати головні риси в поведінці. Недарма сріблясті жили в апартаментах принцеси Вікторії, що почасти й послужило сплеску їх популярності у всьому світі.

Срібляста шиншила - кішка цілком самодостатня. Вона легко переносить довгі години самотності і ідеально підходить людям, які в силу зайнятості рідко бувають удома. Ненав'язливість, притаманну цій породі, оцінять багато любителів котячих.

Однак, увагу господаря, коли той перебуває вдома, для неї дуже важливо. Шиншила любить влаштуватися на колінах і помурликать, коли улюблені руки гладять її м'яку шубку.


Шиншила любить влаштуватися на колінах і помурликать, коли улюблені руки гладять її м'яку шубку

Дана порода відрізняється завидною мовчазністю, а також ангельським терпінням. ці абсолютно не конфліктні, тому можливо їх зміст разом з іншими кішками і собаками, а також в сім'ях, де є малолітні діти. При надмірній увазі з боку хазяйських нащадків шиншила чинить мудро, замість агресії, вона просто воліє піти.

Незалежність і впертість (в хорошому розумінні) - також невід'ємна риса породи. Кота сріблястою шиншили не може бути примушений що-небудь зробити, якщо йому це не подобається. Але, втім, це в характері будь-яких кішок. Як там у Кіплінга? «Я - кішка, гуляю сама по собі» - це закладено в їх натурі.

Досить болісно переносять обмеження волі або вторгнення в особистий простір. У кішки обов'язково повинен бути куточок, де вона може усамітнитися і відпочити.


У кішки обов'язково повинен бути куточок, де вона може усамітнитися і відпочити

Розум і інтелігентність шиншил іноді вражають навіть завзятих кошатніков. Наприклад, кішці цієї породи не прийде в голову будити господаря в вихідний день, лоскотати його п'яти, що стирчать з-під ковдри, або несамовито кричати, щоб її погодували.

Багато власників розуміють, про що йде мова. Шиншила сяде і буде терпляче чекати пробудження свого Людини. Вони легко навчаються і пам'ятають одного разу засвоєне протягом всього свого котячого життя.

Як і належить аристократичним особам, представники даної породи вкрай люблять позувати, барвисті фото сріблястою шиншили можна зустріти на сторінках багатьох відомих видань. Хоча фотографії, навіть найвдаліші, не можуть хоча б частково передати захоплення від особистого досвіду спілкування з цими пухнастими інтелігентами.


Хоча фотографії, навіть найвдаліші, не можуть хоча б частково передати захоплення від особистого досвіду спілкування з цими пухнастими інтелігентами

Опис породи срібляста шиншила (вимоги до стандарту)

Відповідно до прийнятого стандарту забарвлення сріблястою шиншили переважно білий. Шерсть може мати темний відтінок ближче до кінчиків, не перевищуючи 1/8 від її довжини. Саме через таку особливість в забарвленні, здається, що хутро шиншили відливає сріблом.

Очі зелено-блакитних тонів, також зустрічаються кішки з янтарно-зеленим кольором очей. Тіло міцне, з широкими грудьми, товстими короткими лапками і хвостом. Голова круглої форми з потужними вилицями і невеликими акуратними вушками. Ніс у шиншил широкий, плоский, злегка кирпатий, пофарбований, як правило, в рожево-цегляний колір.

Перська срібляста шиншила славиться довгою розкішною шерстю, дуже схожою на. Очі, підведені чорним, пофарбовані в глибокий смарагдовий колір. Губи і подушки лап - чорні, ніс - цегляно-червоний.


На фото кішка перська срібляста шиншила


Британські сріблясті шиншили відрізняються густим коротким хутром, м'язистим тілом з короткими потужними лапами. Як і у інших різновидів шиншил, окрас британців переважно білий з темним нальотом. Очі зелені, у розтушувати британської шиншили вони мають темний ободок.


На фото британська срібляста шиншила


Шотландська срібляста шиншила зовні дуже схожа з британською: той же білий підшерсток і темні кінчики шерстинок. , Що мають шотландські та британські коріння, відрізняються богатирським здоров'ям.


Кішка шотландська срібляста шиншила


Окремо хочеться згадати висловухих сріблястих шиншил. По суті це шотландських і британських кровей, що володіють традиційним для шиншил забарвленням.


На фото висловуха срібляста шиншила


Догляд та утримання кішки сріблястою шиншили

Якщо не вичісувати шиншилу належним чином, при вилизуванні шерстинки потрапляють в травний тракт кішки, звалюються в грудку і можуть завдати помітної шкоди здоров'ю вихованця.

Купання срібляста шиншила переносить спокійно, вода не викликає у неї паніки. Крім вовни, необхідно стежити за зубами і станом вушних раковин. Для видалення нальоту на зубах в раціоні кішки повинна бути присутнім тверда їжа.

Як і будь-яка, срібляста шиншила повинна щорічно проходити процедуру вакцинації. Багато хто вважає, що це необов'язково, якщо вихованець не виходить за межі квартири, проте небезпечні для кішки віруси можна легко занести з вулиці разом з брудними черевиками.


Багато хто вважає, що це необов'язково, якщо вихованець не виходить за межі квартири, проте небезпечні для кішки віруси можна легко занести з вулиці разом з брудними черевиками

Ціна і відгуки власників

Купувати кошенят краще у великих розплідниках, власники яких в подальшому будуть консультувати по догляду і будь-яким можливим проблемам . Ціна сріблястою шиншили залежить від мети придбання.

Кошеня pet-класу, що купується тільки в якості домашнього улюбленця, буде коштувати близько 30 тисяч рублів. Такі кошенята в майбутньому не використовуються в розведенні і не претендують на виставкову кар'єру, оскільки мають незначні відхилення від стандарту.

Breed- і шоу-клас обійдеться дорожче - в 50-70 тисяч. Особливо цінуються кошенята зарубіжних виробників, але купуються вони в основному заводчиками з метою поліпшення породи.


На фото кошеня сріблястою шиншили


Люди, які вирішили одного разу купити сріблясту шиншилу, швидше за все, залишаться вірні цій породі все життя.

Витонченість і вроджена грація, чуйність і величний спокій, розум і краса - ось як відгукуються про сріблястих шиншил їх господарі. Такі - ідеальні компаньйони, що поєднують в собі кращі якості представників свого сімейства.

всім відома кішка породи британська шиншила заслужила за відносно невеликий проміжок часу загальну любов і популярність. Обґрунтованою причиною для цього є вишуканий вигляд тварини, а також граціозність і пластика даного істоти. Навряд чи знайдеться людина, яка зможе залишитися байдужий до дивовижну красу британської кішки. Власне кажучи, через таку популярності ми і хочемо сьогодні розглянути даний вид тварин. Обговоримо походження породи британська шиншила, її характер, а також поговоримо про особливості в змісті таких тварин.

На фото британська шиншила

огляд породи

Багато, коли чують назву «Британська шиншила», чомусь відразу згадують про американський дрібних гризунів, відомому на весь світ. І, це не випадково. Адже, звірята шиншили існують на землі досить давно, а ось кішки з аналогічною назвою породи не настільки довго радують світ своєю присутністю.

Порода британська шиншила з'явилася не так давно, але за такий короткий термін заслужила загальну любов. Ці тварини радують світ своїм вишуканим, аристократичним зовнішнім виглядом. Власне кажучи, через це британську кішку хочеться побачити на власні очі, а ще більше погладити її м'яку і шовковисту шубку. Фотографія нижче передає чарівну красу породи британської шиншили.

Відразу потрібно сказати, що з'явилися такі кішки в нашому світі не випадково. Над виведенням породи кішок британської шиншили працювали досвідчені селекціонери. І, варто зауважити, що задумка цих вчених вийшла на славу, адже дані тварини є улюбленцями в усьому світі. Їх навіть знімають для самих елітних журналів про тварин. Британські кішки по праву займають призові місця в різноманітних конкурсах для домашніх вихованцем світового рівня.


походження

Із самої назви породи зрозуміло, що британська кішка була виведена в Великобританії. Для отримання такого виду кращі селекціонери країни багаторазово проводили схрещування кращих тварин. В процесі відтворення були задіяні такі породи кішок, як перські і димчасті британські. Внаслідок чого і отримали новий вид. Британська шиншила успадкувала від своїх предків все тільки найкраще. Завдяки стародавнім корінням свого роду ці кішки мають відмінне здоров'я, умінням чудово адаптуватися до різноманітних кліматичних умов. І, природно, саме від своїх предків британець отримав унікальний окрас волосяного покриву, а також довжину і густоту вовни. На жаль, вчені залишилися не зовсім задоволені зовнішнім виглядом британської шиншили. Виникає логічне запитання: чому саме? Селекціонерам не сподобалися зеленого кольору з жовтим відтінком очі кішок. Вчені розраховували отримати забарвлення очей такий же, як у предків, бірюзово - зелений. Саме тому роботи над виведенням породи не припинялися. Правда, одного з вихідних порід була нова, тільки до неї додавали перських котів Таббі. Полеченной варіант вчені продемонстрували в кінці дев'ятнадцятого століття. І, тільки через століття, офіційно визнали існування даної породи, і зареєстрували її. Першим представником породи британська срібляста шиншила є кошеня з прізвищем Silver Lambkin. Не встигли люди звикнути до нього, як він став займати перші місця на всіх котячих виставках.

Так ми розібрали значення слова «британська» в назві породи. А ось друге - «шиншила», ще немає. Цю частину кішки отримали в своїй назві від унікального подібності з пухнастим звіром з таким ім'ям. Хутро даної породи і звірків шиншил дуже схожий.

Також існує близький родич у сріблястій кішки. Це британська золота шиншила. Для виведення цієї породи вчені взяли за основу такий же метод, як і для вихідної. Правда, базовим видом були сріблясті кошенята.


Опис зовнішнього вигляду

Кішки породи британська шиншила можуть бути декількох забарвлень. Власне кажучи, через які і з'явилися такі підвиди:

  • золотиста шиншила;
  • британська срібляста;
  • тікірованная або затушована шиншила.
  • димчата.

Також забарвлення у британських кішок може бути кремовий і димчастий. Більш рідко можна зустріти цю породу з такими забарвленнями:

  • черепаховий;
  • біколор;
  • таббі;
  • мармуровий;
  • арлекін;
  • пойнт;
  • циннамон.

Вищеперелічений забарвлення зустрічається досить рідко, власне, через що тварини в даних кольорах цінуються ще вище. Хутро у справжнього породистого британця, найчастіше, однотонний, без будь-яких вкраплень. Допустимі поєднання світлих відтінків з більш темними в області лапок і носика.

Виняток становить британська кішка в золотистої шубці. Забарвлення у такої красуні далеко не однотонний. Спина, боки і хвіст набагато темніше, ніж живіт, шия і підборіддя.

На фото нижче, можна побачити красуню шиншилу в забарвленні пойнт.

Також потрібно відзначити, у кішок цієї породи, очі. Хоч селекціонери, і залишилися не задоволені отриманим кольором, але все ж він унікальний. Нагадують очі у кішок британської породи найчистіший смарагд в темній оправі. Адже у цих тварин навколо очей чорна облямівка, що робить їх більш виразними.

Представники цієї породи мають добре розвиненим статурою. У них досить-таки широка шия. Спина у британських кішок рівна, не надто довга. Грудка правильно складена. Лапки у британській шиншили дуже міцні і масивні. До того ж у представників цієї породи хвостик дуже великий і широкий, злегка закручений на кінці.

Також за зовнішніми даними розрізняють не тільки забарвлення, а й довжину шерсті. Виходячи з цього, поділяють всіх тварин даного виду такі підвиди:

  1. Британська довгошерста шиншила;
  2. Британська котроткошерстная.

Ще ці групи відрізняються між собою не тільки довжиною волосяних покривів, а й тим, що у другого виду колір шерсті набагато яскравіше і більш насиченим, ніж у першого.

Кішки цієї породи дуже гарні, в не залежності від забарвлення. Але, золотий колір хутра, надає цим тваринам справжній лиск і унікальність. Шерсть у такого підвиду переливається. Кожна волосина забарвлений в свій індивідуальний колір, що створює неповторну картину, намальовану природою.


Кожна волосина забарвлений в свій індивідуальний колір, що створює неповторну картину, намальовану природою

характер породи

Тварини, що представляють даний вид, мають аристократичними манерами. Вони досить спокійні і терплячі. Британські кішки не дряпають меблі, не нявкають голосно. Вони ведуть себе дуже тихо, чекаючи уваги від свого господаря. Саме цю породу рекомендують заводити в будинках з маленькими дітьми. Британська шиншила ніколи не зашкодить дитині.

Якщо образити таку тварину, то воно не стане мстити, а з гордістю піде, і не буде більше приділяти так багато уваги вам.

Не можна карати британських котів , Так як вони цього не люблять. Хоча, навряд чи, знайдеться причина для такого вчинку. Кішки шиншили дуже слухняні і не балував.

Якщо сказати чесно, то щоб завоювати справжню любов таких красенів, необхідно чимало попрацювати, застосувати любов і ласку по відношенню до вихованця.


Якщо сказати чесно, то щоб завоювати справжню любов таких красенів, необхідно чимало попрацювати, застосувати любов і ласку по відношенню до вихованця

Зміст британської шиншили в домашніх умовах

У цьому питанні не виникне якихось труднощів. Кішки цієї породи не вимогливі у догляді. Маленьких кошенят досить просто привчити до лотка, ще в ранньому дитинстві.

Хутро не потребує постійного розчісуванні. Він від природи дуже м'який і шовковистий, що не випадає і скочується в грудочки. У цьому питанні потрібно просто дотримуватися елементарних умов гігієни тварини. Своєчасно його купати, і розчісувати зрідка шерсть. Хоча б двічі на тиждень.

Бажано забезпечити британцеві в домашніх умовах своє місце, де він зможе поспати, відпочити і пограти. Ці тварини дуже волелюбні, і не люблять коли сторонні зазіхають на їх територію.

Найчастіше, кішок породи британська шиншила містять в домашніх умовах, з метою участі у всіляких виставках. Тому що ці тварини в даному питанні кращі. Правда, в період перед конкурсом варто особливу увагу приділити зовнішнім виглядом котів. Добре їх викуповувати, можливо, скористатися спеціальними засобами для догляду за шерстю цих тварин.

Також варто приділяти особливу увагу очам котів. Дуже часто орган зору у цієї породи може сльозитися, через різних факторів таких, як спекотна погода. У цей момент треба допомогти тварині. Можна промочувати очі ватним тампоном з розчином борної кислоти, тільки не сильним. При погіршенні треба негайно звернутися до ветеринара.


харчування

Кішки породи британська шиншила потребують правильне харчування . Потрібно стежити за раціоном домашнього вихованця . Їжа повинна бути різноманітною і корисною. Можна давати корм, приготований в домашніх умовах або придбаний в спеціальних магазинах. Бажано дотримуватися окремо харчування, щоб своєчасно помітити, якщо якийсь продукт не підходить тварині.

Шиншиловий кіт любить ласувати м'ясом, рибою, молочними продуктами, а також овочами такими, як морква і капуста.

Як бачите, британська кішка дуже красиве і добре тварина, яке може вам не тільки подарувати приємні емоції, але і принести не малий дохід. Особливо, якщо ви придбали тварину в забарвленні поінт або мармуровий. Ці забарвлення вважаються рідкісними і унікальним, а відповідно, і дорогими.

Шиншила без сумніву є однією з найкрасивіших кішок , І не дивно, що цих розкішних створінь називають королівськими британцями. Навіть на фото шиншила справляє незабутнє враження, і приголомшлива краса цих дивовижних кішок нікого не може залишити байдужим.

Історія походження

Вперше кішки шиншили з'явилися в Британії в вісімдесятих роках дев'ятнадцятого століття. А почалася історія цих тварин з кошеня, що володіє незвичайним кольором вовни, який народився у звичайній перської кішки. Маленьку назвали Шина, і вона настільки вразила заводчиків унікальним забарвленням, що вони вирішили впритул зайнятися виведенням нової породи.

В результате кропіткої роботи зі схрещування нащадків Шини з чистокровного Британський кішкамі , На світ з'явилася нова порода, з довгою, що переливається шерстю. Спочатку кошенята народжувалися з більш темними забарвленнями, що більше нагадують сіро - блакитних британців, але з часом заводчикам вдалося вивести кішок, з більш світлим, перлинно - сріблястим кольором вовни.

Детальний опис породи цих кішок, як і офіційне визнання «британських аристократів», відбулося через багато років після появи першого кошеня шиншили, тільки в кінці двадцятого століття.

Порода кішок шиншила по сьогоднішній день є причиною суперечок між багатьма фахівцями. Деякі не визнають цих розкішних красунь, як самостійну породу, і вважають їх особливим підвидом довгошерстих персів.


Опис зовнішнього вигляд

Хоча шиншили на перший погляд здаються великими і габаритними тваринами, таке враження створюється виключно за рахунок довгої шерсті:

  • Це кішки середніх розмірів, з вагою не більше семи кілограм. Самки, як і у більшості котячих, трохи менше, ніж самці, і важать не більше п'яти кілограм.
  • У шиншил велике і приосадкувате статура. У них тіло з м'якими плавними обрисами, широкою грудною кліткою і рівною прямою спиною.
  • Лапи у кішок короткі і товсті. Подушечки лап широкі, округлої форми. Між пальчиками на подушечках лап є пучки вовни.
  • Хвіст шиншил - це одна з відмінних рис цих кішок. Короткий і досить товстий хвіст по всій довжині покритий довгою і розкішної шерстю, що надає йому схожості з віялом.
  • Голова середніх розмірів, круглої форми, з м'яким і коротким підборіддям.
  • Ніс маленький і широкий, трохи приплюснутий.
  • Вушка невеликі, з округлими кінчиками. Внутрішня сторона вушок покрита густою шерстю, а у довгошерстих особин є на кінчиках вух пензлика.
  • Виразні, величезні і блискучі очі цих кішок відразу привертають увагу, в першу чергу, завдяки незвичайній формі. Очі шиншил мають овальну форму, а зовнішні куточки очей трохи приспущені вниз, що надає симпатичною круглої мордочці тварини трохи ображений і зворушливий вигляд. Колір очей зазвичай яскраво - зелений, але у деяких представників цієї породи очі мають сіро - блакитний відтінок.
  • Шерсть у кішок довга і густа, з товстим підшерстям. На шиї кішок є шикарний комір.
  • Окрасу кішок слід приділити окрему увагу. Хоча ці кішки і названі, як американські гризуни, нічого спільного зі справжніми шиншилами у цих тварин немає. Забарвлення кішок шиншила отримав свою назву через незвичайну структури відтінку вовни. Хутро у тварин ближче до тіла має світліше забарвлення, який поступово темніє до кінчиків шерсті. Завдяки такій особливості, шубка кішок здається мерехтливої ​​і переливчастої.


Завдяки такій особливості, шубка кішок здається мерехтливої ​​і переливчастої

Шиншил по окрасу розділяють на три категорії:

  1. Срібляста.
  2. Срібляста затушована.
  3. Золотиста.

Особливості характеру

Кішка шиншила володіє доброзичливим і поступливим характером . Ця кішка дуже швидко прив'язується до власника і вимагає до своєї персони підвищеної уваги. Улюблене місце цих пухнастих створінь - це коліна улюбленого господаря, де кішки можуть годинами виливати до нього всю свою любов і ніжність в мелодійному муркотіння.

До гостей кішки відносяться з повною довірою, і з задоволенням дозволять себе погладити і взяти на руки. З іншими тваринами в будинку шиншила веде себе спокійно, але особливої ​​дружби з ними не заводить.

Кошенята цієї породи грайливі й цікаві, і з захопленням будуть грати з паперовим бантиком або плюшевою мишкою. Але з віком шиншила перетворюється в статечне і спокійна тварина, сповнене почуттям королівського гідності. Ці кішки завжди віддадуть перевагу поніжитися на м'якому кріслі або теплом підвіконні, а не бігати за іграшкою або кинутим господарем м'ячиком.


Як і за їх родичами, перськими кішками , За шиншилами потрібно грунтовний і ретельний догляд:

  • Довга і розкішна шерсть цих кішок з-за густого підшерстя часто сплутується, тому потребує постійного розчісуванні. Розчісувати вихованців слід не рідше, ніж раз в два дні, інакше потім доведеться обрізати ковтуни, що істотно зіпсує Зовнішній вигляд тварин. Розчісують кішок спочатку у напрямку росту шерсті, а потім проти шерсті.
  • Шиншила неохоче дозволяє себе купати, так як ці кішки бояться води. Непоганим виходом для власників цих «королівських осіб» може стати спеціальний сухий шампунь для кішок, який не треба змивати водою. Використовувати такий шампунь слід раз в два тижні.
  • Вушка в частому догляду не потребують, досить протерти їх ватним тампоном раз в тиждень.
  • А ось очі кішок схильні до підвищеного сльозотечі, тому рекомендується їх регулярно протирати за допомогою м'якої вологої серветки.


здоров'я

Кішки шиншили вважаються здоровими і витривалими тваринами. Але все ж є хвороби, які вони підпадають. В першу чергу - це гіпертрофічна кардіоміпатія і полікістоз нирок. Також у кішок можуть бути проблеми з зубами, тому їх слід регулярно чистити.

годування

Власників цих тварин також хвилює питання: чим годувати кішку шиншилу? Так як шиншили малорухливі тварини, вони схильні до ожиріння, тому корм для них повинен бути низькокалорійним і збалансованим. Найкраще підходять корми для пухнастих кішок , Які вже містять всі необхідні вітаміни і мікроелементи для краси їх вовни.

Якщо перевага віддається натуральним кормів , То слід уникати жирних сортів риби і м'яса. Найкраще годувати кішок м'ясом птиці, телятини і кролика, субпродуктами і кисломолочними продуктами.


придбання кошеня

Шанувальники цих дивовижних тварин часто запитують: скільки коштує кішка шиншила? Ціна на цих кішок варіюється від п'яти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Купити кішку шиншилу можна в розпліднику або у приватного заводчика, і її вартість буде залежати від історії родоводу, наявності документів і забарвлення.

Шиншила стане відмінним вихованцем для людей, які цінують тишу і спокій. Ці дивовижні і чарівні створіння стоять того, щоб їх оточити турботою і увагу, і вони обов'язково дадуть відповідь нескінченної відданістю і любов'ю.

Які ще особливості та сюрпризи приховує в собі британська шиншила?
Як там у Кіплінга?
Виникає логічне запитання: чому саме?