Британська короткошерста кішка схожа швидше на симпатичного плюшевого ведмедика, побачивши якого відразу ж хочеться схопити його і притиснути до себе. Це миле створіння з котячого світу не тільки зовні, але і на дотик нагадує плюшеву іграшку. Про те, як з'явилися такі кішки, існує кілька легенд, по одній з них Британець - це нащадок Чеширського Кота. Інша легенда свідчить, що Британці потрапили в Англію з французькими моряками, ці кішки стояли на сторожі припасів своїх господарів. Як би там не було, але порода ця була відома вже в дев'ятнадцятому столітті і батьківщиною її по праву вважається Великобританія.
Виведена Британська короткошерста кішка штучним шляхом, її предками вважаються Перські кішки і Домашні англійські. Перші британці були далеко не такі красиві, як сучасні нащадки. Генетики пройшли довгий і важкий шлях, перш ніж змогли добитися таких приголомшливих результатів своєї роботи над удосконаленням породи. Пройшли роки, перш ніж перша короткошерста британка прийняла участь у виставці, сталося це в кінці 19 століття. У той час визнавався тільки блакитне забарвлення тварин, в наші дні різноманітність допустимих забарвлень Британця просто вражає своєю красою. Стандарт породи з'явився в 1982 році. Сьогодні Британська короткошерста кішка відома всьому світу, її популярність незаперечна, не закохатися в це плюшеве створення з першого погляду неможливо.
Зовнішній вигляд кішок породи Британська короткошерста
Британці відносяться до великих порід кішок, вони великі і трошки незграбні, але жирових відкладень під «шубкою» тварин немає, вони мають значні розміри і порядна вага завдяки м'язам і великому статурі. Вага дорослого кота 6-7кг., Кішка важить близько 4кг.
Тіло Британця приосадкувате з широкими грудьми, рівною спиною і потужними плечима. Лапи товсті короткі і потужні, подушечки лап щільні, міцні. Кішка зі своїм великим вагою впевнено може триматися на таких ногах. Тільки швидко бігати і високо підстрибувати їй не дано, вона такий собі плюшевий важкоатлет. Хвіст Британця широкий, має середню довжину, на кінчику він закруглений.
Кругла голова тримається на товстій коротенькій шиї. Маленькі вушка посаджені широко і низько. Підборіддя вольовий, потужний, вилиці видатні, ніс прямий. Великі круглі очі широко відкриті. Найпоширеніший колір очей - помаранчевий, він дуже насичений і яскравий. Також допускається колір очей, в залежності від забарвлення шерсті кішки, блакитний, смарагдово - зелений, лавандовий.
Шерсть Британця коротка щільна, до тіла не прилягає, дуже густа і блискуча. Має густий підшерсток. На дотик така «шубка», як плюш і виглядає приголомшливо.
На сьогоднішній день налічується 62 забарвлення шерсті Британської короткошерстої породи. Найпопулярнішими вважаються суцільні забарвлення: блакитний, шоколадний, чорний, ліловий. Найпоширенішим забарвленням короткошерстного британця протягом десятиліть залишається сіро - блакитний.
Характер кішок породи Британська короткошерста
Британська короткошерста кішка ідеально підходить для людей, які дуже зайняті на роботі і рідко бувають удома. На відміну від інших представників котячого світу Британець не страждатиме на самоті, він знайде собі заняття в будь-якому випадку. Цей кіт - справжній джентльмен, він спокійний і врівноважений, в дуже рідкісних випадках виявляє свої емоції. Більш незворушною кішки не знайти в усьому світі. Те, що котик легко розлучається з господарем, зовсім не означає, що він його не любить. Насправді Британці прив'язані до будинку і просто терпляче чекають повернення домочадців, радіючи, коли всі будинки.
Це миле створіння не буде ніколи нав'язливо приставати, випрошувати ласку і увагу. Також кішка із зовнішністю плюшевої іграшки не любить, коли її довго тримають на руках, притискаючи до себе. Британець ніколи не втрачає гідності і не висловлює невдоволення, він трошки почекає, дозволяючи себе «потискати», а потім з легкої наполегливістю вибереться з ваших обіймів. При цьому котик ніколи не стане дряпатися або кусатися.
До гостей будинку і до незнайомих людей британська кішка з англійської суворої стриманістю відноситься дуже холодно і з недовірою. Вона не дозволяє до себе навіть доторкнутися сторонній людині і зробить все, щоб бути від нього не ближче ніж метра на два.
З іншими домашніми вихованцями Британець тримається як король, він обов'язково візьме владу в свої «лапи» і буде ватажком домашньої різношерстої зграї. Плюшева кішка з легкістю уживається як в міській квартирі, так і в сільському будинку. У неї прекрасно розвинені інстинкти мисливця. При вигляді гризуна або пташки цей стриманий англієць вмить перетворюється в дикого хижака.
Догляд за кішками породи Британська короткошерста
Щоб прекрасна плюшева «шубка» Британця була в порядку, її потрібно розчісувати один раз в тиждень. Восени і навесні представники англійської породи інтенсивно линяють, в такий період вичісувати шерсть свого улюбленця необхідно щодня. Під час линьки крім вичісування потрібно ще і грумінг. Купати кішку часто не рекомендується, крім того часу, коли вона линяє. Ці створіння дуже охайні, вони годинами можуть займатися своїм туалетом, вмиваючись і приводячи в порядок «шубку». Якщо тільки тварина забрудниться в фарбу або в мазут, то в цьому випадку ванна буде потрібно терміново, щоб котик не став своїм язичком вичищати шкідливі речовини на шерстці.
Крім догляду за шерстю вихованця господар повинен стежити за тим, щоб в вушках не накопичувалася сірка і щоб очі і зубки плюшевого улюбленця були чистими. Для цього використовуються ватяні палички і вологі серветки. Щоб у котика не було зубного нальоту, потрібно побільше згодовувати йому твердої їжі або купити спеціальну жуйку у ветеринарній аптеці.
Харчування кішок породи Британська короткошерста
Починаючи розмову про те, чим і як годувати британську короткошерстну кішку, відразу хочеться попередити, що це крупненький створення з незграбними рухами здатне дуже швидко набирати зайву вагу і в результаті свого «обжерливості» страждати потім від ожиріння. Власник Британця повинен з перших днів перебування котика в будинку
встановити жорсткі правила годування і, проконсультувавшись з ветеринаром, визначити допустимі норми і весь раціон в цілому.
Виходячи з досвіду власників Британських кішок, стає ясно, що не можна поєднувати штучний спосіб годування і натуральний. Зупинити вибір на чомусь одному потрібно раз і назавжди. При штучному годуванні необхідно якомога більше урізноманітнити меню свого улюбленця, не обмежуватися сухим кормом, використовувати консерви і паштети. Свіжа вода повинна бути в поїлки 24 години на добу.
Натуральні продукти для домашнього породистого вихованця повинні бути найкращі. Неприпустимо годувати кота залишками з хазяйського столу. Також виключається з раціону жирна їжа, цукор, сіль, приправи. Смажену їжу згодовувати котику теж не рекомендується. Овочі допускаються, тільки виключається картопля, каші вітаються. М'ясо рекомендується купувати яловиче, перед годуванням його краще відварити і нарізати невеликими шматочками. Не можна забувати про вітамінних добавках.
Здоров'я кішок породи Британська короткошерста
Британська короткошерста кішка при правильному змісті і якісне харчування здатна прожити до 15 років. Британці успадкували від своїх далеких загартованих предків відмінне здоров'я, особливих проблем у представників цієї найдавнішої породи немає, вони мають сильний імунітет проти захворювань. Погану спадковість у плюшевої кішки не спостерігається.
Власнику Британської красуні залишається рази два на рік показувати її ветеринара для профілактичних оглядів і робити вчасно всі необхідні щеплення. Поки кошеня не пройде вакцинацію, випускати гуляти його на вулицю не слід.
Відео породи Британська короткошерста
Країна походження породи Британська короткошерста
Стандарт породи Британська короткошерста
Корпус породи Нибелунг: присадкуватий, Коббі - типу, спина пряма, коротка. Груди широкі. Плечі широкі, масивні.
Голова породи Нибелунг: кругла і з добре розвиненими щоками, широка у вилицях, які підкреслюють її круглу форму.
- Шия, коротка, товста.
- Ніс, короткий, широкий, прямий. У профіль круглий лоб переходить в короткий, прямий ніс (перехід повинен бути не дуже явним, але помітним).
- Підборіддя, сильний, рівний. Ніс і підборіддя складають вертикаль.
- Вуха, маленькі, закруглені, низько і широко посаджені.
- Очі, великі, круглі, широко відкриті, широко посаджені. Зазвичай дуже яскравого оранжевого кольору. Поінтовие коти мають блакитні очі. Шиншили від блакитного, лавандового, до смарагдово зеленого.
Ноги і лапи породи Нибелунг: ноги короткі, товсті, лапи - круглі, сильні, щільні.
Хвіст породи Нибелунг: товстий, середньої довжини, закруглений на кінці, широкий в основі.
Шерсть породи Нибелунг: коротка, густа, блискуча, щільна, тонкої текстури, що не прилегла, з густим підшерстям. Занадто м'яка шерсть або занадто довга або щільно прилегла - недолік.
Плюси: Не вимагає багато уваги, може довго залишатися одна, відмінно підійде для людей, які багато часу проводять на роботі
Мінуси: Має власну думку з багатьох приводів - необхідно виховувати з раннього дитинства.