Британська кішка: опис і характеристика породи

  1. Опис і історія Батьківщиною породи є Великобританія, звідси і її назва. Основних відомостей про...
  2. Зовнішній вигляд
  3. зміст
  4. Здоров'я і тривалість життя
  5. Орієнтовна вартість і вибір
  6. Відео «Британська короткошерста кішка»

Опис і історія

Батьківщиною породи є Великобританія, звідси і її назва. Основних відомостей про походження породи відомо не так багато. Офіційна версія свідчить, що кішок «підкинули» на британські острови римляни в 43 році н. е.

До нових кліматичних умов тварина звикла швидко завдяки короткій і густий вовни, яка захищала від укусів комах і підвищеної вологості. Загальна характеристика, яку можна дати «британцеві»: масивна кішка. Стосується це в основному до котам, адже кішки за параметрами завжди поступаються.

Британська порода приземкувата, з добре розвиненою мускулатурою. Голова круглої форми, тулуб масивний. Характерною рисою британських котів є товсті щоки, акуратний носик і невеликі вушка. Вага самки становить приблизно 4 кг, а самця - 6 кг. Тварина має потужні лапи, здатні витримати таке навантаження тіла. Шерсть коротка і досить густа, має різноманітне забарвлення. Британська блакитна кішка вважається класичним представником породи.

характеристика

Характеристика породи і основні відомості британських кішок закріплені стандартами. Голова велика, округленої форми, з правильними плавними обрисами. Широка щелепу з добре розвиненими м'язами на щоках. Вуха розташовані далеко один від одного, між ними утворюється плоска рівний майданчик на тім'яної частини голови.

Шия коротка, але потужна, має чітко виражену шкірну складку. Британська кішка має вуха середнього розміру, з широкою основою і заокругленим кінчиком. На голові розташовані пропорційно, не спотворюючи її форму. В одному посліді можуть народитися прямовухі і висловухі кошенята.

Очі величезні, при повному розкритті мають круглу форму. Поставлені широко один від одного. Особливістю породи виступає яскраво-оранжевий колір очей. Кошеня при народженні має блакитний відтінок рогівки, в період дорослішання колір поступово змінюється. Зустрічаються дорослі особини з зеленими і блакитними очима, але це велика рідкість.

Тіло масивне, грудна клітка дуже широка, спина рівна. Лапи короткі, але з сильною мускулатурою. Хвіст середнього розміру, біля основи широкий, звужується ближче до кінчика.

Зовнішній вигляд

Британська короткошерста кішка виділяється вражаючою зовнішністю. Саме тому в 1871 році на виставці в Британії її відразу ж внесли в стандарти породи і визначили критерії оцінки. Зовнішній вигляд виділяє забарвлення шерсті. Він повинен бути рівномірним, суцільним, без домішок іншого кольору. Найчастіше можна зустріти сірий, блакитний і ліловий забарвлення, але припустимі ще близько 60 відтінків.

Короткий опис деяких з них:

  • димчастий забарвлення дуже контрастний, так як кінчики волосків мають чорний тон, а підшерсток - білий. Такі коти мають темні місця на спині, голові і лапках;
  • біколор - унікальне поєднання білого кольору з основним тоном. Особливістю такого забарвлення є наявність одного пофарбованого вуха. Допускаються плями на спині і лапах;
  • сіамський - тіло біле, а мордочка, лапи, вуха і хвіст пофарбовані в основний тон. Колір шерсті може змінюватися в залежності від температури навколишнього середовища;
  • таббі - окрас, що поєднує в собі смужки, кола, лінії і плями. На лобі чітко виражена буква «М».

зміст

Британська кішка невибагливі в догляді. У постійних гігієнічних процедурах вона не потребує. Дбати про свою вовни кішка здатна самостійно за допомогою вилизування. Щоб волосся не скупчувалися в великих кількостях в шлунку, варто додавати в їжу спеціальний корм, а також раз на тиждень вичісувати кішку. Купають тварина в міру забруднення або після обробки протипаразитні засобами.

Британців не варто довго залишати під прямими сонячними променями, інакше шерсть буде виглядати непривабливо.

Британців не варто довго залишати під прямими сонячними променями, інакше шерсть буде виглядати непривабливо

Невибагливі представники породи і в їжі. Їх можна годувати спеціальними кормами, які містять всі необхідні поживні речовини, а також звичайною їжею. Варто пам'ятати, що голова тварини має нестандартні розміри, тому вихованцеві потрібно вибрати широку миску. Доглядати за кігтями проблематично, так як вони мають особливу форму будови. Найкраще купити спеціальну когтеточку.

Здоров'я і тривалість життя

Британець-кіт відрізняється відмінним міцним здоров'ям. Якщо власник забезпечить вихованцеві правильне утримання, збалансований раціон, то проблем зі здоров'ям не виникне. Але деякі хвороби, які властиві всім представникам котячих, можуть виникнути і у них. Пародонтоз виникає з звичайного запалення одного зуба. Якщо вчасно не звернути уваги, то хвороба почне прогресувати.

Ще одна хвороба, яка проявляється в дорослому віці у котів, - кардіоміопатія. Її основні ознаки: апатія, схуднення, утруднене дихання, знижений серцебиття. На жаль, відомостей про можливі способи лікування немає. Грибок кігтів також трапляється у «британців». Тому важливо періодично оглядати кінцівки тварини. Важливо не забувати про обов'язкові щеплення. Саме вони дозволять звести нанівець більшу частину захворювань.

Саме вони дозволять звести нанівець більшу частину захворювань

Орієнтовна вартість і вибір

Придбати генетично здорового кошеня на ринку практично неможливо. Найкраще купувати кошеня в спеціалізованому розсаднику з хорошими відгуками. Ціна буде залежати від родоводу і наявності всіх необхідних документів - від 5 до 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тільки все найкраще можуть сказати про британських кішок їх власники. Ці миловидні кішки мають ще й дивним характером. Купити тварина на даний момент нескладно, тим більше що стартова ціна для такого чарівного тваринного невисока.

Відео «Британська короткошерста кішка»

У цьому відео ви почуєте цікаві факти про британських короткошерстих кішок.

Вихованці наших читачів