- Історія породи британців
- опис породи
- Забарвлення британської кішки
- характер породи
- Здоров'я британської кішки
- зміст вихованця
- годування британок
- в'язка породи
- Плюси і мінуси породи
Британська кішка - домашній вихованець, який підкорив весь світ своїм розкішним зовнішнім виглядом, дивовижними звичками і найяскравішим характером. Цей маленький звір займає місце в серці любителів котячих, а армія його фанатів росте з кожним днем. Що ж таке дивовижне в цій породі, чому ця кішка обганяє всіх конкурентів, чи зможе тварина стати повноцінним членом сім'ї?
Історія породи британців
Існує легенда, що англійська кішка є прямим нащадком Чеширського кота - того самого, що зустріла Аліса в Країні чудес. Втім, на ділі походження тваринного зовсім казково: в 1 столітті до н.е. римські легіони були спрямовані імператором до Британії, щоб розширити свої кордони і зміцнити могутність держави. За дивним збігом обставин, висадилися вони не одні, а разом з чотириногими друзями, які були взяті на кораблі чи то через віру легіонерів в удачу, то чи через любов до кішок.
Поки римляни наполегливо воювали з кельтської нацією, їх вихованці підкорювали Англію чарівним видом і ласкавим характером. Так римське тварина і прижилося в дощовій країні.
Пройшли століття, перш ніж англійці захотіли мати свою породу кішок - національну гордість держави. У 19 столітті такими були оголошені британці - нащадки легіонерських котів, що відрізнялися потужним статурою і сильним характером. Уже в ті роки порода Британська кішка стала неймовірно популярною, а мати подібного кошеня бажали навіть аристократи і королі.
опис породи
Британську кішку нерідко плутають з її конкуренткою - шотландської, а деякі навіть вважають, що існують висловухі британці. Насправді шотландська і британська кішка - абсолютно різні породи. Британські кошенята не народжуються капловухими. Ця порода була виведена природним чином, без участі заводчиків, так що є чистою.
Різниться британська короткошерста кішка і довгошерста по головному ознакою - наявністю набивної шубки з коротким або довгим ворсом. У обох представників породи шерсть все одно буде неймовірно густий і досить м'якою.
Тварина має круглу голову з короткою і товстою шиєю, відмінно сформовані щоки, широкий і прямий ніс. У британців масивне тіло з прямою спиною і короткими лапами, хвіст товстий, закруглений на кінці. Для котиків характерні маленькі, низько посаджені вушка, а також сильний, добре розвинений підборіддя. Унікальними є їхні очі - часто традиційного рудого кольору, але зустрічаються і з небесно-блакитними, лавандовими, зеленими тонами.
Але окремої уваги заслуговує хутряний покрив, який є справжнім багатством. Щільна, блискуча шерсть має тонку текстуру, густий підшерсток, який і виділяє кішку серед інших домашніх вихованців. Вона не повинна бути занадто довгою або занадто м'якою, а щільне прилягання вовни до тіла є недоліком.
Британська кішка має великі габарити, її вага в середньому складає близько 4 кг, британський кіт важить 6 кг. Живуть представники породи від 10 до 15 років.
Забарвлення британської кішки
Спочатку заводчики давали таку характеристику в описі породи, як мишача або сіре забарвлення. Але лиловая забарвлення - далеко не єдина, яка властива британцям. Зустрічаються чорні, шоколадні, сріблясті, черепахові, мармурові, димчасті тони шерстки. Можливі й сіамська схема забарвлення, і поєднання основного кольору зі смужками. Та й сам блакитний колір може віддавати кремовим або більш темним відтінком в поєднанні з червоними і чорними лініями.
характер породи
На відміну від шотландців, британські кішки відрізняються своєю незалежністю. Ці тварини мають свій погляд на будь-яку річ, тому надходять часто всупереч господареві. Британський кіт спокійно переносить самотність, йому не потрібно постійну увагу і зайва опіка. Помічено, що вихованець, якого господарі не забороняють робити те, що він хоче, дають свободу і вибір, живе довше, ніж звичайно.
Кішки британці дуже не люблять теплі обійми, тісканье і постійну ласку. Вони не будуть підлещуватися біля ніг, вимагаючи турботи, не стануть проситися на руки, відмовляться від ночі з господарем в одному ліжку. Втім, людей вони люблять і сильно нудьгують, так що повернення їх з роботи завжди нетерпляче чекають. Господар просто зобов'язаний привітати кошеня, поспілкуватися з ним, розповісти про прожитий день, як справжньому одному - англійської лорду.
Британські кішки не агресивні, не дивлячись на волелюбний характер. Якщо ваші дії не сподобаються вихованцеві, то подряпин і укусів не буде. Кот просто почекає, поки ви закінчите, або відійде від вас, бажаючи позбутися від подразників. Ця тварина не любить сторонніх людей, намагається триматися від них на відстані, ніколи не дасть погладити себе незнайомцям.
Дивовижна порода відрізняється ласкавим характером, коли хоче, щоб її обійняли і приділили їй час. Кішка інтелігентна за походженням, рідко випускає кігті, охайна і неймовірно розумна. До стресів у звірка своє ставлення: він вважає за краще не нервувати, поводитися спокійно і стримано, не хвилюватися зайвий раз.
Британці неймовірно грайливі, люблять бігати по дому, спритно долати перешкоди, віртуозно перекидатися, не завдаючи меблів шкоди. З іншого боку, тварина не буде шкодити, рвати вам потайки одяг, висіти на шторах, звалювати горщики з квітами. Нявкати британський звір не любить, голос у нього тихий, але коли господар починає з ним розмовляти, то можливі і більш гучні звуки у відповідь.
Власники цієї породи не втомлюються розхвалювати звіра всім своїм знайомим. Але тільки друзям вони можуть розповісти, що кіт відрізняється своєрідним характером, не терпить наказів, відчуває себе в їхньому будинку немов англійський аристократ. Життя з таким вихованцем не завжди буває солодкою, тому що йти на поступки частіше доводиться людині.
Здоров'я британської кішки
Коти британці можуть похвалитися відмінним здоров'ям і відсутністю вроджених дефектів або мутацій. Міцний імунітет обумовлений природним походженням, проте вони схильні до застуді, варто лише їм озябнуть при протязі. Якщо господар буде піклуватися про малюка, вчасно робити щеплення і правильно годувати, то ніяких хвороб не буде.
Єдине, чим може в окремих випадках заразитися британець - це гінгівіт. Іноді звірі схильні до гемофілії і грибку кігтів.
зміст вихованця
Кішки британці не потребують особливого догляду, вони невибагливі, тому і користуються величезним успіхом. Щотижня вам доведеться вичісувати підшерсток, а під час линьки британський короткошерстий кіт потребує таких процедурах значно частіше, ніж довгошерстих - взагалі щодня. Безладні господарі можуть залишити шерсть, щоб кішка сама її вилизувала, і нічого не підозрюючи улюбленець так і буде робити, поки звалятися грудку не заб'є йому шлунок.
Обов'язково купите тварині когтеточку, а також регулярно проводите ревізію порожнини рота з чищенням. Кошеняті потрібні іграшки, тоді він буде розважатися самостійно, не докучаючи власнику через дрібниці.
годування британок
Англійська порода кішок схильна до ожиріння, тому харчування має бути правильним і помірним. Зайва вага веде до малорухливого способу життя і поганого самопочуття, не допускається, щоб тварина їло солодощі і випічку, просило їжу зі столу. У раціоні потрібні натуральні продукти, сухі і вологі корми. Варто враховувати і активність кішки, якщо вона постійно рухається, багато грає, веселиться, то їй потрібно більше вітамінів і мінералов.Существует цікава історія, що англійська кіт Мерлін вміє мурчать так голосно, що перебиває всі розмови навколо і шум пральної машини, причому особливо активно він видає звук при поїданні корму з тунцем.
Любов до риби зрозуміла, але ось користі не буде ніякої, тому давати рибні продукти не варто. Набагато корисніше будуть м'ясо, яйця, молоко. Перед приготуванням сире м'ясо рекомендується проморозити, не потрібно давати жирну свинину, краще віддайте перевагу яловичині.
Головне правило в годуванні - стежити за фігурою. Люди, які сидять на дієті, просто зобов'язані посадити на неї і кота, адже удвох контролювати поїдання булочок буде веселіше.
Кішки британської породи - не тільки миловидні плюшеві ведмедики, але і дивовижні тварини з особливим характером. Джерело: Flickr (Maksima_Mrvicova)
в'язка породи
Протягом довгого часу британську кішку в'язали з шотландськими котами, тому зустрічаються кошенята з помісей. Сьогодні заводчики дбають про чистоту цих ліній, а в деяких країнах змішання порід заборонено законом. Перша тічка починається у кішок на шостому місяці життя, але в'язка не повинна бути проведена, так як організм в цей час ще формується.
Партнера слід шукати завчасно, а в разі тічки - дзвонити його власникам на 3 день з моменту її початку.
До речі, рекомендується, щоб в гості приходила саме кішечка, так самець буде більш активним на своїй території, і процес пройде успішно. Перед в'язкою потрібно обрізати кігті, щоб уникнути травм. Якщо ви не хочете отримувати потомство від улюблениці, то вчасно стерилізують її. Давати протизаплідні препарати не можна, так як вони призводять до гормональних збоїв і важких захворювань.
Плюси і мінуси породи
Британська порода кішок має цілий перелік переваг:
- є прекрасним супутником і другом людини;
- легко піддається вихованню, якщо цим займатися з дитинства;
- у неї відсутні злопам'ятність і мстивість;
- може похвалитися відмінним здоров'ям;
- відрізняється веселою вдачею, почуттям власної гідності;
- неймовірно розумна;
- не потребує постійної опіки та піклування;
- розкішний зовнішній вигляд, що не вимагає складного догляду.
Мінусів порода не має, вся справа в правильному утриманні та вихованні. Однак деякі власники відзначають такі недоліки, як:
- яскраво виражена гордість, незалежність;
- низька товариськість;
- некерованість, бажання зробити по-своєму.
Кішки британської породи - не тільки миловидні плюшеві ведмедики, але і дивовижні тварини з особливим характером. Британки люблять своїх господарів, але можуть спокійно перебувати на самоті, відрізняються міцним здоров'ям і невибагливістю у догляді. Придбати сьогодні таких вихованців зовсім нескладно. Вони з'явилися в багатьох будинках, а ціна за одне кошеня починається від 3 тисяч рублів, що зовсім недорого для цього чарівного звіра.