Британська довгошерста є варіацією британця. Сьогодні вона оформилася в повноцінну різновид стародавньої британської породи. Популярність даної кішки постійно зростає.
Відмінність від короткошерстного британця - це подовжена шерсть. Її текстура нагадує текстуру вовни звичайного короткошерстного британця.
зростання популярності
Британська довгошерста порода має багато красивих назв - Хайлендер, Британіка, Ловлендер. На професійному рівні багато розводять довгошерстих британців, але результати цієї діяльності поки не абсолютні. Ще належить зробити багато, а саме, до сих пір немає підтвердження визнання Хайлендера, як породи міжнародними федераціями. Але деякі позитивні моменти по визнанню представників британців з довгою шерстю на обличчя: вони отримали визнання у асоціацій Ассолюкс і ТIСА. Господарі чарівних Хайлендера при бажанні можуть брати участь у виставкових заходах, можуть набувати відмінні родоводи, після отримання титулів.
Чистий довгошерсте британець не має таких проблем як линька, скочування вовни або втрата її зовнішнього вигляду. Хутро у цих котів завжди відмінний
Як ми бачимо, після тривало відсутності уваги, представники даної породи поступово отримують заслужену порцію розчулення, і навіть захоплення. Вони беруть участь у виставках - під породою Хайлендер або Британська довгошерста кішка. Так як вік породи ще юний, то ще рано робити її оцінку. Британіка вимагає уважного дослідження професіоналами. А ось любителям Хайлендер до душі, і тому - невідворотно звертає на себе увагу чарівною голівкою з елегантною британської посмішкою, своїм прекрасним на дотик м'якої шерсткою.
Домашній британець - ідеальний друг для господаря. Довгошерста британська порода має спокійний врівноважений характер і міцні котячі нерви
Стандарт, який має тварина близький до норм короткошерстих британців (ті ж характерні породні ознаки, ті ж недоліки). Різниця тільки в довжині вовняного покриву. Тривала селекція, здійснювана, всупереч очевидному забороні, привела до виникнення багатого різноманіття типів цієї породи, що відповідають чинному стандарту. Через подібну різношерстості породи і послідовної втрати її характерного зовнішнього вигляду вже в наші дні з'явилася потреба в стандарті, що описує в деталях кожну частину зовнішності представників цієї породи.
Історія виникнення
Історія виникнення кішки Британська довгошерста досить проста. Британська довгошерста виникла в результаті схрещування перса і британської короткошерстої кішкою. Метою було удосконалення типу і отримання нових забарвлень. Крім цього, Хайлендера дістався ген успадкування довгу шерсть, який передається з покоління в покоління до тих пір, поки, внаслідок зумовленого генного поєднання не народиться чарівний довгошерстий малюк.
Цікава особливість зовнішності британської довгошерстою кішки - колір очей, який відповідає забарвленню шерстки. Самі очі у цієї породи великі і круглі, незвично красиві
Довгошерста британська кішка має інтелігентний характер. Цей вихованець не стане гойдатися на шторах, рити квіти і дряпати дорогі меблі
Цікаво, що брали участь в схрещуванні перси - предки, не потрапили в число прабатьків породи. Офіційно саме корінні британці записані в батьки з'явився на світ довгошерстого малюка. У обох батьків є в наявності ДШ ген. І саме тому поява кошеня довгошерстого від короткошерстих батьків, не є сюрпризом. В результаті дії цього гена з'явилася Британська довгошерста - первісток нового котячого вигляду.
опис породи
- Голова - бичача, з добре розвиненими щоками, широкі вилиці, що підкреслюють її круглу форму. Лоб - широкий. Ніс - укорочений, досить широкий. Підборіддя - сильний, прямий. Ніс з підборіддям складають 90 градусів.
- Вуха - маленькі, короткі, закруглені.
- Очі - великі, округлі, широко відкриті, глибоко посаджені. Колір очей взаємопов'язаний із забарвленням шерсті.
- Тіло - кремезне. Короткий тулуб, грудна мускулатура сильно розвинена. Плечі широкі. Розміри вище середнього.
- Хвіст - товстий, середньої довжини, на кінці з заокругленням, біля основи досить широкий.
- Шерсть: довжина вище середнього, з підшерстям, ніжніша, ніж у короткошерстих одноплемінників.
забарвлення
Забарвлення довгошерстих британців вкрай різноманітний і відповідає нормам короткошерстих одноплемінників. Розрізняють такі основні забарвлення: Суцільні (блакитний, чорний, кремовий, червоний, ліловий, білий, шоколадний), Черепахові, Димчасті, Мармурові, біколор і Сіамські.
Британські довгошерсті коти дуже красиві. Їх великі бездонні очі і акуратні вушка - справжня окраса пухнастою мордочки
здоров'я
Здоров'я - фізично міцне. Так як для вдосконалення виду порода не піддавалася значним змінам. Тривалість життя довгошерстого британця - близько 20 років. А деякі представники Хайлендера досягають значних розмірів. Важить Британська довгошерста кішка: 3-6 кг, Британського довгошерстого кота: 5-8 кг.
Кошенята Хайлендера - радість для будь-якого господаря. Вони легко звикають до нового будинку, лотку, і особистої ігровій зоні. В їжі довгошерсті британці не вибагливі і можуть їсти натуральні продукти
характер
Як і їх короткошерсті одноплемінники, британська довгошерста має прекрасний і невимушений характер. Часто, навіть більш миролюбний і добродушний, ніж у їх короткошерстих побратимів. У відсутності господаря британська довгошерста левову частку часу спить. З приходом господаря кішки зовсім не проти побігати, пограти, поозорнічать і попеститися. Спостерігати за представниками цієї породи надзвичайно хвилююче і зачаровує подія. Величезне задоволення доставляє погладжування їх за приємною м'якою вовни. Британська довгошерста відрізняється дружелюбністю і спокоєм, і, незважаючи на всі добродушність, має зовсім неподатливим характером.
Кошеня довгошерстого британця - справжній маленький дитина. Потребує він ласки й уваги, і дуже сумує, коли господарів немає вдома
Внаслідок цього необхідно прищеплювати кошенятам норми поведінки з дитинства, не дозволяти нікому її балувати і не всі їй вирішувати. До кількох років довгошерсті британці жваво і обожнюють погратися, але з віком воліють віддалятися від центру подій, спокійно спостерігати або може зовсім поспати.
Дуже гарні довгошерсті британці колорного схеми забарвлення. У таких кішок можуть бути затемнені вушка, лапи, хвіст, а на мордочці красуватися плямочка-маска
Британська довгошерста - це чудова кішка для будинку з поступливим характером і завзятим темпераментом. Ці особливості роблять її милим чарівним другом для веселого спільного проживання.
Поради по догляду за шерстю
Залицяння за шерстю Хайлендера не є складним. Це пояснюється відсутністю рясного підшерстя, який характерний перської породи. Цілі заводчиків в одержанні не довгою шерстки, а щільною і середньої довжини. Структура вовни, яку має британська довгошерста і структура вовни персів істотно різниться.
У Хайлендера відсутня проблема з Колтун, немає необхідності в постійному причісуванні їх. Єдине що потрібно робити, стежити, щоб бруд не прилипала до тіла. Іноді все-таки варто вичісувати шерсть, особливо в період линьки.
Незвично красиві кошенята димчастих довгошерстих британців. Ці малюки схожі на плюшеві живі іграшки. З дітьми у них особлива взаємна любов.
Не можна категорично вичісувати кішку цієї породи пуходеркой. Дозволені предмети для вичісування: гумова рукавиця, щіточки з кабанячої щетини і щітки з прогумованими закінченнями.