Британець шиншила. Плюшева кішка - британська шиншила і її екстер'єр.

  1. Історія породи
  2. стандарт CFA
  3. забарвлення шиншил
  4. характер шиншили
  5. здоров'я
  6. чудова зовнішність
  7. характер
  8. турбота
  9. раціон
  10. здоров'я
  11. Породистий кошеня - вибираємо правильно
  12. фото
  13. Зовнішність британських аристократів
  14. Характер кішки британська шиншила
  15. Співжиття з пухнастим аристократом
  16. Догляд за кішкою шиншил
  17. Психологія кішки шиншили
  18. Догляд за вихованцем
  19. Харчування кішки шиншили
  20. Здоров'я кішки шиншили
  21. в'язка тварин

Одна з найбільш аристократичних порід - шиншила - вже понад сто років викликає захоплення любителів кішок. Це неймовірні пухнасті красуні з смарагдовими, мідними, золотими очима.

Історія породи

Історія Шиншили починається в 80-і роки 19 століття з кішки по імені Chinnie. Дослідники припускають, що вона була темніше, ніж сучасні представники цієї породи, і волосся у неї був пофарбований тільки на 1/3. Для неї знайшли кота, відповідного забарвлення, від в'язки з яким вдалося отримати два посліду сріблястих кошенят. За спогадами сучасників, особливо гарно виглядали 2 кота, які часто виставлялися, але потомства у них не було. Продовжила рід шиншил кішка Beauty. Її кошеня став першим представником породи Шиншила.


Ще в 20-х роках 20 століття ця порода була дуже нечисленною, і схрещування проводилося з іншими породистими кішками димчастого, блакитного забарвлення і сріблястими теббі. Тільки до середини 30-х з'явилася достатня кількість шиншил для продовження роботи над забарвленням. Таким чином, забарвлення Шиншила став першим забарвленням, який був свідомо створений і закріплений заводчиками.


стандарт CFA

Різноманіття видів цієї породи (британська, екзотична, перська) і їх забарвлень ускладнили стандартизацію, тому найчастіше визначаються параметри, властиві будь-яким різновидам шиншили:

  1. Всі лінії тіла і голови повинні бути м'якими і округлими
  2. Розмір, вага. Коти набагато більший і досягають 7 кг. Кішечки більш крихкі і витончені, їх вага коливається від 3, 5 до 4,5 кг.
  3. Голова округла, невелика, череп опуклий, добре виражені щелепи
  4. Вуха із закругленими кінчиками низько посаджені, широко розставлені один від одного
  5. Очі великі з темною окантовкою, широко посаджені. Їх колір повинен бути інтенсивним, яскравим в тон окрасу тваринного
  6. Ніс кирпатий, короткий. Мочка від блідо-рожевого до цегляно-червоною залежно від забарвлення, обведена облямівкою
  7. Тіло приосадкувате, компактне. Спина пряма. Груди висока і широка з шикарним жабо
  8. Лапи короткі, сильні. Подушечки темні, між ними є обов'язковими пучки вовни
  9. Хвіст прямий (без зламів), короткий. Шерсть на ньому повинна бути довше, ніж на інших ділянках тіла
  10. Шерсть густа, пухнаста, довга


Шерсть на ньому повинна бути довше, ніж на інших ділянках тіла   Шерсть густа, пухнаста, довга

забарвлення шиншил

Чорної групи: Шиншила (сріблястий), Шоколадна шиншила, Кориця шиншила Розбавлені чорні забарвлення: Шиншила, Шиншила Оленя, Кориця шиншила (не визнана стандартом)

На основі червоного: Червона шиншила і Кремова шиншила

Черепахові: Срібляста черепахова, Шоколадна черепахова, Кориця черепахова (не визнана стандартом)

Розбавлені черепахові: Голубо-кремова черепахова, Лілово-кремова черепахова, Кремовий оленятко черепахова (не визнана стандартом)


Розбавлені черепахові: Голубо-кремова черепахова, Лілово-кремова черепахова, Кремовий оленятко черепахова (не визнана стандартом)

До дефектів, що призводить до вибракування розведення, відносяться:

  • косоокість
  • асиметрія морди, голови в цілому
  • злами хвоста
  • білі плями на грудях, лапах, в паху


косоокість   асиметрія морди, голови в цілому   злами хвоста   білі плями на грудях, лапах, в паху

характер шиншили

В основному це спокійні, розумні, поступливі кішки. Вони допитливі і грайливі, не схильні до втеч і авантюр. Їх грайливість і бажання рухатися потрібно підтримувати, т. К. Інакше вони розледачіли і будуть млявими і апатичними. Дуже прив'язуються до господарів, люблять бути в центрі уваги. Терпляче ставляться до дітей, але не дозволяють їм занадто «вільне» поводження по відношенню до себе. З іншими тваринами ужитися можуть, але вважають за краще залишатися єдиним улюбленцем в сім'ї.


Як і більшість довгошерстих кішок, шиншила вимоглива до відходу, особливо за шерстю і очима. Сама вона не зможе належним чином доглядати за своєю шикарною «шубкою» через занадто короткого язичка.


  1. з рідкими зубами (щоб розправити волоски)
  2. з частими зубами (для вичісування підшерстя і відмерлої шерсті)

Починати розчісування треба по шерсті гребенем з рідкими зубами. Потім спочатку по шерсті, а потім проти її зростання проходять гребенем з частими зубами. Щоки і шию рекомендується вичісувати у напрямку до мордочці.

ВАЖЛИВО! Шиншили - одні з небагатьох кішок, які добре переносять вичісування, але все ж рекомендується привчати їх до цього з самого раннього віку.


Шиншили - одні з небагатьох кішок, які добре переносять вичісування, але все ж рекомендується привчати їх до цього з самого раннього віку

Якщо в шерсті утворилися ковтуни, їх необхідно акуратно вистригти.

При розчісуванні не можна забувати про пучках шерсті між подушечками лап. Скататися, вона буде завдавати їй незручність при ходьбі.


  • Обробка сухим шампунем


Обробка сухим шампунем

Взагалі, купатися вони дуже не люблять, так що потрібно бути готовим до всіляких неприємних сюрпризів.

Під час миття потрібно стежити, щоб вода і піна не потрапили в ніс, вуха або очі кішки.


  1. обробка вушних раковин 2 рази в місяць
  2. щоденна обробка очей спеціальними серветками
  3. обрізання кігтів у міру необхідності.
  • Профілактика.

Для попередження різних захворювань їм потрібні щеплення за віком і дегельмінтизація 1 раз в 3-4 місяці.

  • Прогулянки для шиншили не є обов'язковими. Але якщо виводити її на вулицю, то краще використовувати шлею або випускати в критий вольєр.

Повинно бути збалансованим і здійснюватися 2-3 рази на день.

ВАЖЛИВО! При годуванні натуральною їжею необхідно додавати в раціон вихованця комплекс вітамінів і мікроелементів.

А при годуванні сухими кормами використовувати корми суперпреміум класу, враховуючи фізіологічні особливості кішки.


здоров'я

Вважається, що при хорошому догляді і правильному годуванні шиншили будуть довго радувати своїх власників.

Але! У цієї породи є генетична схильність до наступних захворювань:

  1. поликистозная хвороба нирок
  2. гіпертрофована кардіоміопатія
  3. атрофія сітківки
  4. ожиріння

Слід пам'ятати, що у них можуть виникнути проблеми з диханням (особливо в жарку і посушливу погоду) через специфічний будови носових пазух і очей (рясне сльозовиділення) через погано сформованих слізних каналів. Також досить часто виникають проблеми з зубами і шкірні захворювання.


ВАЖЛИВО! При виявленні у тварини симптомів будь-якого захворювання потрібно звертатися до ветеринара. Самолікування небезпечно для життя Вашого вихованця!

Золотий відтінок шерстки, як дорогоцінна оболонка, в яку укладена порода кішок золота шиншила. Це незвичайна красуня, що викликає захват при першій зустрічі з нею.

Перше народження кішки шиншили сталося в 80-х рр. 19 століття в Америці. Проста димчата кішка і сріблястий таббі подарували світу красенів малюків з переливається сірої шерстю, яким і дали назву шиншилові.

Така самобутня забарвлення шерстки миттєво знайшла своїх шанувальників і в подальшому селекціонери натхненно працювали, щоб крім сріблястої шиншили народилася золотиста.

Копітка робота дала свої плоди і вже в 30-х рр. 20 століття кількість шиншил зросла, тим самим отриманий результат вдалося закріпити. При цьому порода кішок золота шиншила рідше з'являється на світ, тому і цінується на порядок вище.

чудова зовнішність


чудова зовнішність

Спочатку шиншиловий забарвлення застосовувався виключно до перським кішкам, але приблизно з кінця 1970 рр. його застосовують для найменувань британських і екзотичних мурлик. Незважаючи на приналежність до різних порід, шиншилові мурки володіють схожими зовнішніми ознаками:

  • Вага - кішка - до 5 кг, кіт - до 7 кг.
  • Тіло - має компактні розміри з прямою спиною і широкої піднятою грудьми. Загальні лінії і контури тіла красиві і м'які.
  • Голова - маленьких розмірів, череп трохи випирає, добре проглядаються щелепи. Відстань між закругленими вушками велика.
  • Ніс - кирпатий і короткий. Мочка може бути ніжно-рожевого або більш темного, цегляного кольору., По контуру проходить темна обведення.
  • Очі - розташовуються далеко один від одного і мають чималі розміри. Обов'язково присутній темна підводка, що оздоблює очей. Відтінок глибокий і насичений, відповідний за тону до вовни. Золотиста шиншила має зелений колір очей, в рідкісних випадках - мідний.
  • Лапки - потужні, закруглені і короткі. подушечки в темному кольорі і з наявністю пучків шерсті між пальців.
  • Хвіст - добре опушений і прямий, з довшою шерстю ніж на інших ділянках. Розмір короткий.
  • Шерсть - у персів - довга, пухнаста і густа; у британців буде коротший, але також густа і дуже щільна.
  • Золотий окрас - рідкісне поєднання двох відтінків. Золотисто-абрикосова шерстка комбінується з більш темним, -світло-шоколадним підшерстям, яке яскраво вирізняється на лапках, голові і хвості. Також, на відміну від сріблястих шіншіллок, золоті мають не чорну підводку очей, а темно-коричневу.

характер


характер

Порода кішок шиншила будь-якої колірної варіації шерстки має чудовий характер, але ось відмінності між варіантами по породі є.

Перська шиншила - незвичайна і чарівна мугикаючи, яка обожнює все досліджувати. Її грайливу вдачу полюбиться таким же енергійним і життєрадісним господарям, до яких вона досить сильно прив'язується і може годинами лежати у кого-то на колінах.

Дуже важливо дарувати вихованцеві частину свого вільного часу - різні ігри з паперовими бантиками, іграшковими мишками і кісточками піднімуть всім настрій і вбережуть воркіт від ожиріння.

У мордочці перської шиншили найменші домочадці знайдуть прекрасного партнера по грі. Але кішка не буде піддаватися всім примхам дитини і в потрібний момент просто піде. Ображати малюка мугикаючи не стане.

З іншими домашніми вихованцями шиншила перс рідко знаходить точки дотику - ось така примхлива аристократка.

порода кішки британська шиншила володіє іншим характером. Це вишукана леді ласкава, спокійна і дуже балакуча. Щасливе муркотіння і нявкання - це її метод спілкування з домочадцями.

Але при тому шиншили британки цінують свій особистий простір. Вони не будуть довгий час залежуватися на руках у господаря, дозволяючи себе тискати. Взагалі ця кішка не шанує надмірні ніжності.

Що стосується навчання, то британська шиншила легко освоює встановлені правила і при особливому підході може освоїти базові команди. Рівень інтелекту у неї вище середнього, головне, щоб у манірної вихованки було відповідний настрій.

Соціалізується золота британка дуже швидко і агресії в її поведінці не спостерігається. До незнайомців і дітям ставиться спокійно, але трохи демонструє обережність. В інших тварин бачить конкурента на її місце, тому просто ігнорує їх.

Один забарвлення, в кольорі золота, але відмінності британок від персіанок істотні.

турбота


турбота

Будь-яка Шиншилка потребує грамотному догляді:

  • Догляд за шерстю. Як персіанок, так і короткошерстих британок потрібно вичісувати два рази в тиждень, використовуючи фурмінатор. Спочатку проходяться по зростанню волосинок, а потім навпаки. Під час линьки вихованців прочісують щодня. Разом з тим персів потрібно оглядати на наявність колтунів, якщо вони з'явилися їх потрібно зістригти.
  • Догляд за мордочкою. Використовуйте вологу ганчірку, щоб очистити мордочку від забруднень. Очі протирають вологим ватним диском (в якості профілактики замість води тампон зволожують слабким розчином борної кислоти), а вушка регулярно оглядають і очищають за допомогою ватної палички, змоченої в вазеліновій олії.
  • Котячий манікюр. Кігтики зістригають 1-2 рази на місяць. Але також бажано, щоб у вихованця був свій відокремлений куточок з Когтеточку.
  • Водні процедури. Зазвичай шиншили не люблять купатися, тому найкращий вихід - це застосування відповідного сухого шампуню.
  • Прогулянки. Необов'язкове, але все ж приємне для кота захід. Кращий варіант - це раніше привчання вихованця до шлейки і використання нашийника від бліх і кліщів. Вигули з двома цими предметами убезпечить вихованця, а загальний процес і відчуття простору обов'язково порадують його.

раціон


раціон

Золотиста шиншила - це та порода кішок, яка потребує якісних кормах преміум. Є інший варіант, коли вихованку харчується натуральною їжею, але з додаванням вітамінів.

Таке природне харчування повинно включати наступні продукти:

  • Дієтичні м'ясні, курячі та субпродукти (обов'язково варені).
  • приварена морська риба (Кілька разів на місяць замінюйте їй м'ясне).
  • Яйця всмятку (давайте вихованці 2 рази в тиждень).
  • Знежирена кісломолочка.
  • Овочі, коренеплоди, зелень, каші і сухарі. (Змішуйте їх з білковою їжею).
  • Чиста вода

здоров'я


здоров'я

Як британські, так і перські породи шиншила вимагають уваги господарів. Грамотна турбота і продумане харчування в більшості випадків гарантують, що кішка проживе 12-15 років.

Дуже важливо регулярно водити вихованку на ветеринарні огляди, тому що існують деякі захворювання, властиві шиншилам. Це полікістоз нирок, хвороби серцево-судинної системи і атрофія сітківки.

Також необхідно стежити, щоб у кішок не з'явився карієс, для цього привчайте кішку до чищення зубів з раннього дитинства.

Породистий кошеня - вибираємо правильно


Породистий кошеня - вибираємо правильно

До придбання малюка в золотом шиншиловому забарвленні варто підходити відповідально. Ціна на пухнастиків show класу може доходить до 1000 доларів. Тому вибирайте перевірених заводчиків.

Рідкісний золотий окрас шиншили сильно нестабільний, тому подивіться на батьків маленького чуда. Ідеальний відтінок шерстки виходить від в'язки ідентичних особин.

Перед покупкою поспостерігайте за поведінкою кошеня. З раннього віку вони повинні бути активні, грайливі і допитливі. Очки і вушка у здорових малюків - чисті, а шерстка лискуча.

Батьки малюка теж повинні проявляти інтерес до того, що відбувається, а не лежати на одному боці. Також зверніть увагу на їх доглянутість.

Обов'язково поспілкуйтеся з заводчиком з приводу зроблених щеплень, раціоні і загальне здоров'я малюка. Перевірте наявність всіх документів і готуйтеся зробити нового члена сім'ї щасливим.

фото


фото








Якщо говорити просто, то британська срібляста шиншила дуже спокійне і інтелігентне тварина. Вони відмінно ладнають з дітьми та іншими тваринами. Всім своїм виглядом і поведінкою вони показують свою аристократичність.

Серед плюсів цих вихованців властиві розум, незалежність і віддана любов до своїх господарів. Загалом, про таких прекрасних кошенят можна говорити годинами, проте сьогодні ми детальніше розглянемо всі сторони характеру британських кошенят.

порода британських котів дуже спокійні вихованці, оскільки в них зовсім немає агресії. Якщо йому буде загрожувати небезпека або ж діти настирливо гратимуть з ним, то він ніколи не проявить ніяких поганих манер. Таке тварина, швидше за все, просто сховається від людей, але ніколи не почне їх дряпати, шипіти на них або ж мстити їм. Вони не стануть цього робити, якщо відчують, що їх гідність або ж свободу обмежують!

Як уже зазначалося, такі кішки досить розумні тварини. Напевно, в самому гені це закладено! Оскільки срібляста шиншила дуже легко навчається, та й сама по собі з дитинства є вихованою кішкою. Наприклад, коли її в малому віці привчають до лотка, то засвоївши цей урок, вона більше ніколи в житті не піде в туалет кудись, крім свого туалету.


Британські шиншили можуть проявляти свій характер в тому випадку, якщо їх змушують зробити щось насильно. Якщо вона цього не хоче робити, то не витрачайте свій час даремно. Для таких вихованців потрібно терпіння, любов, ласка і хитрість! Саме за допомогою таких якостей, ви зможете досягти якоїсь поставленої перед собою мети. В іншому випадки, кіт почне сприймати вас як ворога, від якого постійно буде ховатися (див. Істинний).

Свій ласкавий і добру вдачу кошенята можуть проявляти в спілкуванні зі своїм господарем. Цим вони відрізняються від інших кішок. Наприклад, кішка може добрим і ніжним тоном муркотіти або нявкати своєму господареві, розповідаючи йому, як вона провела день, наскільки їй добре, коли він поруч з нею.

Або ж використовуючи інші інтонації, вихованець може обурюватися через вашого некомпетентного ставлення до нього або ж через нестачу уваги. Хоча британці досить добре переносять самотність, але бачачи, що господар будинку, і не звертає на нього свою увагу, він може почати обурюватися через таку несправедливість.


Багато людей не сказали б, що це сентиментальний кіт, однак він такий тільки на вигляд. Всередині це диво перейнято глибокою відданістю і любов'ю до своїх домочадців і в першу чергу до господаря.


Всю таку ніжність і любов можна помітити, коли прийшовши додому після робочого дня, ви візьмете свого пухнастиків на руки, подивіться в його очі, погладите йому спинку, і він замурчіт вам у відповідь. Тоді ви зможете зрозуміти наскільки він нудьгував за вами і як він відданий вам.

Як вже говорилося, такі британські кішки легко переносять самотність, тому відмінно підходять для людей, які рідко бувають удома. Але не слід забувати, що перебуваючи в одній квартирі з твариною, обов'язково слід приділити йому час.

Навіть, якщо в будинку хаос і багато жителів, такий кіт ніколи не стане на заваді, а навпаки, зможе внести в таку сім'ю свою родзинку.

А якщо ж ваша сім'я складається з однієї людини, то придбавши сріблясту шиншилу, ви придбаєте для себе справжнього друга і відданого товариша. Хто як не він вислухає вас після робочого дня? Хто буде гріти вас вночі? Хто пограє з вами і розвеселить, після того, як ви дізналися про деякі проблеми?

Не можна сказати, що ця тварина не допитливі або неактивний. Однак все це проявляється у них в міру.

При схрещуванні, такий британський кіт піддавався зміною, а тому по його генах передається досить міцний імунітет.

У кожній з порід кішок є набір всіх «котячих» якостей, і одне - обов'язково концентроване. У сиамов це незалежність, у сфінксів - прихильність, а у британської шиншили - гіпнотичний розчулення. Порода кішок шиншила, безсумнівно, створена для справжніх естетів.

Батьківщиною милою кішки шиншили вважається Великобританія. Саме там народився перший кошеня невідомого на той час забарвлення.

У 1882 році в одному з розплідників якась кішечка Шінні справила на світ потомство. Один з малюків мав незвичайний колір: на світлому тлі був плавний перехід в темні тони, що на той час вважалося справжньою рідкістю.

Кошеня миттєво здобув популярність і, подорослішавши, завоював безліч нагород і медалей на всіляких виставках. Саме цього кота прийнято вважати прабатьком породи кішок шиншила.

Пізніше селекціонери схрещували перських шиншил з представниками інших порід. Обов'язковою умовою була наявність у кішок однотонного забарвлення. Кращою парою для персів виявилися британські мурки димчастого забарвлення.

Так була створена різновид шиншил, що отримала назву Срібляста. Згодом, завдяки вже сталого генотипу, був створений новий вид - Золотиста шиншила.

Величезну популярність здобули ці вихованці завдяки шведській принцесі Вікторії. Кішки зайняли почесне місце в палаці, а серед народу поширилася своєрідна «мода» на породу, обожнену урядом. Так почалося всесвітнє обожнювання «плюшевих» котеек.

Зовнішність британських аристократів

Кішка британська шиншила завоювала всесвітню популярність завдяки зовнішності, більше нагадує плюшеву іграшку. Існує кілька різновидів породи:

  • срібляста,
  • золотиста,
  • срібляста затушована.

Всі три різновиди мають схожі риси:

  • Міцне тіло з сильною мускулатурою, спина і грудна клітина широкі.
  • Кінцівки пропорційні тілу, добре розвинені, лапки круглі. Між подушечками пальців присутні пучки вовни.
  • Хвіст товстий біля основи, короткий, на кінчику закруглений.
  • Голова кругла, з широким кирпатим носом і сильним підборіддям. Шия товстувата, доповнює її невеликий комір.
  • Вушка невеликі, закруглені на кінцях, посаджені широко.
  • Самці відрізняються розкішними щоками і «британської» посмішкою.
  • Очі у шиншил круглі, виразні. Колір може бути різним, але в більшій пошані знаходяться зеленоокі і блакитноокі. Зустрічаються і жовтоокий кішки. Навколо очей є характерний темний ободок.


Навколо очей є характерний темний ободок

Відмінною рисою породи є забарвлення шерсті, а саме тиккинга. Тиккинга - неоднорідне забарвлення волосків вовни. У шиншил є темний тиккинга на більш світлому тлі.

Спина, хвіст і боки кішки зазвичай мають більш темний відтінок. У золотистих шиншил ці ділянки пофарбовані золотистими тонами, а груди і живіт - абрикосового кольору.

Характер кішки британська шиншила

Британська шиншила - кішка самодостатня. Своїм істинним призначенням в будинку вона вважає ввічливе присутність поруч з людиною. Вихованка вважає за краще не втручатися в справи оточуючих. Проте, спостерігати за всім, що відбувається вважає своїм найсвятішим обов'язком.

Всі прояви емоцій в свою сторону витримує поблажливо і спокійно. А витерпівши примусові ніжності, вважає за краще з поважним виглядом піти у своїх справах. Шиншила ніколи не стане справжньою іграшкою для обнімашек, як би того не хотілося розчуленим господарям. У котячої крові присутній незмінна холоднокровність і стриманість, властива британським Мурка.


У котячої крові присутній незмінна холоднокровність і стриманість, властива британським Мурка

Дитячі пустощі шиншила сприймає як витрати життя поруч з людиною. Всі ігри вона рішуче терпить. І тільки аристократичні манери не дозволяють кішці застосовувати кігті в якості заспокійливого для дитини. При особливої ​​небезпеки котейка віддасть перевагу втекти, ніж боротися з подуріли людським чадом.

Ще одна яскрава риса шиншили - гордість. Застати кішку за жебрацтвом у власників навряд чи вийде. Ви, скоріше, побачите голодну, але незворушну мурку, ніж вихованку, яка просить шматочок зі столу.

Розмови - слабкість британських шиншил. Ця кішка твердо переконана: вона завела людини саме для того, щоб розмовляти з ним. Причому на найважливіші теми - муха на стелі, порошинка в промінці світла, горобчик за вікном. Причому, інтонацію мурки підбирають вміло. По емоційного окрасу голосу господар завжди знає, чи правильно чинить муха, сидячи у кішки на увазі.


По емоційного окрасу голосу господар завжди знає, чи правильно чинить муха, сидячи у кішки на увазі

Співжиття з пухнастим аристократом

Співжиття з шиншилової кішкою доставляє мінімум клопоту. Аристократичні вихованці занадто ввічливі, щоб гадити повз лотка або топтати вранці сплячих господарів. Навіть кошенята, маленькі і навіжені, поводяться вкрай тактовно.

Кішку даної породи можна легко привчити до режиму дня. Мурка з радістю буде харчуватися в конкретний час доби, знаючи і дотримуючись розпорядок. Однак, котейки ці вперті. Миску зі старою водою мурка може проігнорувати, а біля залишків їжі з учорашнього обіду, швидше за все, невдоволено вздернет задньою лапою.

Порода кішок шиншила підходить для людей, у яких в запасі є багато вільного часу. Адже такий вихованець любить не тільки якісне харчування , Але і потребує догляду за плюшевою шубкою.

Догляд за кішкою шиншил

Головна сторона догляду за шиншилової кішкою - підтримка розкішності вовни. Щоб шубка мала охайний вигляд і блищала здоров'ям, необхідно дотримуватися певних правил при розчісуванні кішки.

Догляд за зачіскою відбувається в два етапи. Спочатку шерсть вичісують уздовж зростання волосків. Потім - проти шерсті. Розчісування необхідно проводити два раз на тиждень. Щоб шерсть не злежується, необхідно використовувати спеціальну щітку, яку можна купити в зоомагазині.

Щоб шерсть мала здоровий вигляд, в харчування шиншили необхідно включити комплекси вітамінів і мінералів.


В іншому догляд за кішкою шиншилової породи не відрізняється від змісту інших мурок. Головні помічники здорового і життєрадісного вихованця:

Купувати породистого кошеняти найкраще в спеціалізованому розсаднику. Необхідно ознайомитися з документами і оглянути умови утримання. Потім переходити безпосередньо до вибору майбутнього вихованця.

Щоб упевнитися в приналежності кошеня до породи, необхідно познайомитися з батьками малюка. Також потрібно поцікавитися умовами утримання і раціоном майбутнього вихованця. При знайомстві з кошенятами слід уважно вивчити їх поведінку.


В першу чергу потрібно звернути увагу на реакцію кошеня на незнайому людину. Якщо малюк тремтить від страху і намагається втекти, з нього виросте вкрай незалежна особистість. Також варто віднести кошеня на деяку відстань від інших малюків і поспостерігати за його реакцією. Якщо кошеня вивчає незнайому територію, варто покликати його і поспостерігати за реакцією. Малюк, який намагається втекти або сховатися в майбутньому буде не дуже товариським котом.

Порода кішок британська шиншила поєднує в собі красу плюшевої іграшки і незалежність британського характеру . Такий вихованець відмінно підійде людям, які не тільки люблять мурок, але і поважають їх багатий внутрішній світ. Тільки в умовах рівноправності інтересів ця котейка буде відчувати себе затишно і впевнено.


Тільки в умовах рівноправності інтересів ця котейка буде відчувати себе затишно і впевнено

Першу кішку цього забарвлення звали Шінні і народилася вона в англійському розпліднику ще в 1882 році. Але в історію увійшов її син - це був легендарний кіт, який завоював величезну кількість нагород. Його опудало досі зберігається в музеї природознавства в Лондоні. Дивовижна срібляста шерсть, яка володіє тонкими переходами від світлого до темного, так здивувала фахівців, що вони стали цілеспрямовано виводити кошенят з таким забарвленням. Після закріплення оригінальної забарвлення вийшли кошенята з білою вовною і злегка пофарбованими кінчиками.

Популярними кішки шиншили стали завдяки принцесі Вікторії, їй сподобалися лагідний характер і красива шерсть тварини. Їй стали наслідувати багато шанувальників монаршої сім'ї і так кішка шиншила поширилася по світу. У Росії цю породу вирощують лише в декількох розплідниках. Вона не дуже затребувана, тому що на підтримку вовни в ідеальному стані потрібно багато зусиль.

Основні ознаки породи:

  1. Широко посаджені, великі очі з тоном забарвлення.
  2. Довга густа шерсть.
  3. Кругла голова з опуклим черепом.
  4. Товста шия.
  5. Широкий, короткий, кирпатий ніс.
  6. Потужні, широкі щелепи.
  7. Маленькі вушка, з круглими кінчиками.
  8. Велике тіло, приосадкувате, широкі груди, спина рівна.
  9. Короткі, товсті лапи з пучками шерсті між пальцями.
  10. Короткий, товстий хвіст.

Психологія кішки шиншили

перська і британська кішки шиншили за характером відрізняються:

  1. Персидська кішка шиншила вважається яскравим представником породи, для якої характерно:
  • грайливий характер і допитливість. Якщо у господаря такої ж непосидючий характер, то вони точно подружаться;
  • якщо з шиншил не грати постійно, то вона дуже швидко стає ледачою і це погано позначається на зовнішніх даних;
  • грати з дітьми коти не відмовляються, але якщо дитина почне їм докучати, то потурати дитячим примхам вони не стануть;
  • дружити з іншими котами вони не вміють. Вони не потерплять переваги над собою і відразу поставлять противника на місце.
  • Британська кішка шиншила дуже відрізняється характером від перса. Вона являє собою уособлення аристократії і володіє дуже м'яким характером:
    • британські шиншили спокійні й ласкаві;
    • у них високий інтелект і кмітливість;
    • вони великі любителі поговорити і хоча використовують всього два слова - «Мурр» і «мяу», приголомшливо грають з інтонаціями;
    • ці тварини не люблять, коли втручаються в їх особистий простір, погладити себе вони дадуть, а ось тискати і щипати вони себе не дозволять;
    • це кішки, які всім своїм виглядом виявляють високу гідність: якщо лежать, то вальяжно, якщо йдуть, то граціозно.

    Догляд за вихованцем

    Найскладніше в догляді за вихованцем, це розчісування його шерсті. Зазвичай у сріблястій шиншили дворівнева шерсть, а тому і розчісувати її потрібно правильно. Рекомендуємо спочатку пройтися по зростанню вовни, а потім зробити це проти росту волосків. Розчісувати потрібно приблизно 2 рази на тиждень. Така періодичність допоможе уникнути колтунів і шерсть буде блищати і виглядати здоровою.

    Мити кішку потрібно тільки сухим шампунем. Якщо купати її у воді, то шерсть може пожовтіти, і ви втратите всю красу кішки шиншили.

    У міру забруднення лапки і мордочку потрібно протирати вологою ганчірочкою. А щоб надати вовни білосніжність, заводчики рекомендують застосовувати спеціальні відбілюючі шампуні.

    Вигулювати тварину можна, але не обов'язково. У міських умовах робіть це тільки на шлеї, а в заміському будинку можна відпускати погуляти кота в сад, але потрібно стежити, щоб на території не було небезпечних для його життя предметів.


    У міських умовах робіть це тільки на шлеї, а в заміському будинку можна відпускати погуляти кота в сад, але потрібно стежити, щоб на території не було небезпечних для його життя предметів

    Харчування кішки шиншили

    Годувати кішку шиншилу можна двома способами: готовими кормами, які продаються в магазинах або натуральною їжею. Але вибравши один тип харчування, потрібно дотримуватися його протягом усього життя вихованця.

    Якщо ви вибираєте натуральні продукти, то віддайте перевагу курці, кролику, індички. М'ясо можна давати як в сирому вигляді, так і ошпарений окропом. І обов'язково дрібно нарізаним. Можна давати і субпродукти, але в невеликій кількості і тільки у вареному вигляді. Рибу можна давати два рази в тиждень, не частіше. І теж тільки у вареному вигляді. Риба повинна бути морська.

    Як і рибу, так і молочні продукти часто давати не рекомендується, два рази на тиждень достатньо. Це може бути йогурт, кефір і нежирний сир. Можна котам також давати моркву, капусту, гречану кашку, висівки.

    При виборі сухого корму потрібно враховувати фізіологічні особливості кішки, тобто зростання, вік, схильність до ожиріння. Зверніться з цим питанням до ветеринара і разом ви підберете ідеальний корм для вашого вихованця.

    Годують кішок шиншил 2-3 рази на день. Щоб шерсть була шовковистою, вихованцеві також необхідні вітамінні добавки. Але зверніть увагу, щоб в їх складі не було біотину, так як ця речовина впливає на довжину шерсті.

    Перед участю у виставках, вихованцеві 2 тижні дають корм для кошенят, в ньому багато вітаміну і білка, і шерсть виглядає після нього дивовижно.


    Здоров'я кішки шиншили

    Найчастіше кішки шиншили хворіють такими захворюваннями, як полікістоз нирок, гіпертрофована кардіоміопатія, атрофія сітківки. Для перських шиншил можуть стати слабким місцем і очі, у них часто буває підвищена сльозотеча. Обов'язково потрібно періодично чистити і зуби. А якщо ви помітите найменші ознаки карієсу, то негайно звертайтеся до ветеринара.

    З раннього віку потрібно робити кошенятам щеплення. У 8 тижнів їх прищеплюють від кальцівіроза, котячої чумки, сказу, ринотрахеїту. Вакцина комплексна і включає віруси всіх представлених інфекцій. Через 10 тижнів потрібно зробити повторне щеплення, яка закріплює захист тварини від хвороб.

    Ці комплексні ін'єкції вихованцеві потрібно повторювати щороку. ветеринар порадить хороший препарат . Підійде Нобівак, Трікат, Квадрікат - вони добре переносяться тваринами і ефективні. Але, пам'ятайте, що працювати препарати починають на 10 день після вакцинації.


    в'язка тварин

    Як правило, власники кішок займаються в'язанням тільки через перевірені розплідники і заводчиків. А все тому, що отримати бажаний забарвлення дуже складно. Пару потрібно підібрати, орієнтуючись на зовнішні якості і приналежність до породи. Можна звести шиншилу з твариною, у якого сріблястий забарвлення , Якщо ви не будете вихованця вивозити на виставки. Також в розведенні можуть брати участь золоті та сріблясті британці. Свого вихованця потрібно готувати до в'язки: позбутися від гельмінтів і відвідати ветеринара, які перевірить здоров'я тварини.

    Елегантна порода кішок шиншил часто стає королевою виставок, але, щоб зберегти природну красу тваринного, потрібно багато працювати. Вирішивши стати власником такого аристократа, потрібно грамотно розрахувати свої можливості.

    Хто як не він вислухає вас після робочого дня?
    Хто буде гріти вас вночі?
    Хто пограє з вами і розвеселить, після того, як ви дізналися про деякі проблеми?