Як називається вуха у шотландських кошенят. Чим відрізняються британські кішки від шотландських за зовнішніми ознаками?

  1. Фізіологічні особливості та питання забарвлення
  2. Вухата причина, питання виставок і розведення
  3. Британська стриманість і шотландська завзятість
  4. Британці
  5. Відмінності в зовнішньому вигляді
  6. забарвлення британців
  7. шоколад
  8. Блакитний колір шерсті
  9. черепаховий
  10. Ван
  11. Чорний
  12. білий
  13. Відмінність забарвлення колор поінт
  14. Шотландці та їх відмінності
  15. Відмінності в звичках і поведінці
  16. Поведінка і товариськість
  17. Шотландська висловуха кішка (скотиш-фолд)
  18. Британська короткошерста
  19. Відмінності британської та шотландської вислоухой згідно зі світовими стандартами
  20. Відео по темі
  21. Короткий історичний екскурс
  22. Особливості в'язки і розведення
  23. Ключові відмінності британської та шотландської кішки
  24. Як грамотно підібрати кошеня

Британець і шотландець: чи не близнюки, але брати

Фізіологічні особливості та питання забарвлення

Кошенят британця і шотландця складно відрізнити НЕ непрофесійним поглядом. Далекий від котоводства людина може не побачити різниці навіть між дорослими особинами.

Кошатникам добре відомо, що британці є чистокровної породою , Шотландська ж генетично виведена. Різниця між виникненням порід майже 1 століття.

Очевидна відмінність - будова тіла. У британців масивний тулуб і лапи (короткі і кремезні). Хвіст об'ємний і короткий. Шия малопомітна.

Шотландці, в свою чергу, більш витончені по зовнішнім виглядом . Хвіст довший, ніж у родичів, а шия проглядається чіткіше.

Обидві породи можуть похвалитися однаково широким колірним набором, тому ця ознака не можна вважати відмінною рисою , Власне як і шерсть. Вона густа, а секрет такої об'ємності в щільному підшерсті. Тому тактильно розпізнати якої породи кіт неможливо.

Вухата причина, питання виставок і розведення


Британець і шотландець: чи не близнюки, але брати   Фізіологічні особливості та питання забарвлення   Кошенят британця і шотландця складно відрізнити НЕ непрофесійним поглядом

Але самим явним розходженням служить форма вух. У представників британської породи ніколи не буває висловухих котів . Тобто, британці завжди прямовухі. Мінімальна вартість кошеня британської короткошерстої породи на ринку 2 500-3 000 рублів.

А ось шотландці діляться на 2 підвиди. Перший - з прямими вушками (скоттиш-страйт), другий - з висячими (скоттиш-фолд). Стиснуті вушка надають кішці дуже кумедний і нешкідливий вид, тому такі кошенята користуються надзвичайним попитом.

Тим, хто бажає брати участь у виставках зі своїм вихованцем слід зробити вибір на користь британської породи, так як вони можуть претендувати на призи, нагороди та титули. Шотландці допускаються до участі, але не претендують на будь-які винагороди. Тому їх купують для душі. Вартість шотландського висловухого кошеня в середньому від 5 000 рублів. Початкова вартість скоттиш-страйта 3 000 рублів.


Початкова вартість скоттиш-страйта 3 000 рублів

Існує один нюанс з розведення кошенят. Для отримання чистокровного британського кота потрібно в'язати короткошерстих британців, тоді як для отримання здорових кошенят шотландця один батько повинен бути короткошерстим, а інший - висловухий. В'язка шотландських кішок з одним типом вух заборонена, так як кошенята народжуються з серйозними дефектами.

Британська стриманість і шотландська завзятість

Багатьом знаком характер британської кішки. Вона самостійна і спокійна, як справжня англійка. У компанії людей не потребує і добре переносить самотність. Так що там, іноді кіт втомлюється від людини і біжить в затишне місце. Таку поведінку можна пояснити тим, що первинною метою виведення цих кішок була боротьба з гризунами.

Шотландські кішки дуже прив'язані до людини, тому основну частину часу, коли хтось удома, намагаються провести біля людини. Якщо британці можуть жити без ласки, то шотландець без ніжності страждає.

шотландські кішки скоттиш-фолд з'явилися від британської кішки родом з Шотландії, у якій самі по собі «впали вушка». Така мутація зустрічається і у інших тварин, таких як собак і кроликів. Власник цієї першої вислоухой кішки вирішив зайнятися цілеспрямованої селекцією і розведенням, тим самим закріпити цю мутація в рамках окремої породи . Давайте розберемося разом в чому відмінність між британськими та шотландськими кішками, щоб не плутати ці дві породи.

Так, він схрестив висловуха кішка зі звичайними британськими котами. На виході в посліді він отримав як висловухі кошенята, так і кошенята з прямими вушками, відомі нам зараз скоттиш-фолд і скоттиш-страйт.

Шляхом багаторічної селективної роботи, шотландські кішки придбали той зовнішній вигляд, і ознаки породи, в якому ми їх знаємо. Фелінологічні клуби до сих пір не можуть прийти до одностайної думки на рахунок того, якої довжини має бути корпус, хвіст, і кінцівки у шотландських кішок.

Але все міжнародні стандарти чітко позначають один ознака: у скоттиш-фолдов вушка повинні щільно прилягати до голови, а кінчики повинні «дивитися» одночасно вниз і в перед, простіше кажучи, вушка повинні вписуватися в загальний контур голови.

Кішки скоттиш-страйт і скоттиш-фолд відрізняються тільки прямими вухами. У розведенні скоттиш-фолдов повинні чітко дотримуватися стандарти, тому скоттиш-страйт грає важливу роль, оскільки в'язки між двома представниками скоттиш-фолдов строго заборонені.


У скоттиш-страйтов відкрита мордочка з великими круглими очима, як у лемурів, яка за зовнішнім виглядом нагадує миловиде дитяче личко. Кішки скоттиш-страйт і скоттиш-фолд набагато легше в кістяку своїх близьких родичів британців.

Ці кішки не такі великі і корестание як британські кішки , Тіло більше витягнуто, а форма голови має більш округлі обриси. Для страйтов і фолдов не вітаються розвинені і круглі щоки, як у британців, які порушують круглу форму голови.


Для страйтов і фолдов не вітаються розвинені і круглі щоки, як у британців, які порушують круглу форму голови

Також у скоттиш-страйтов на відміну від британців величина і положення вух набагато менше, і вони не такі широкі біля основи, як у британських кішок. Як це не дивно, але товщина вушного хряща у скоттиш-страйтов на дотик тонше, ніж у британців, а самі вушка м'якші на дотик.


Як це не дивно, але товщина вушного хряща у скоттиш-страйтов на дотик тонше, ніж у британців, а самі вушка м'якші на дотик

Шотландські кішки бувають двох видів: короткошерсті (SFS) і довгошерсті (SFL - хайленд фолд).

Дуже часто заводчики, і господарі шотландських кішок задаються питанням: чи можна вважати британцем кошеня з прямими вушками, який народився від пари «скоттиш-фолд - британець» і в родоводі такого кошеня є предки британці?

У такому випадку, якщо кошеня народилося до 2004 року, тобто до того, як в нашій країні набула чинності заборона на в'язки британців і скоттиш-фолдов, і коли страйт проходили реєстрацію як британці.

Якщо у такого кошеня по родоводу лінії є більше 18-ти предків британці з тридцяти, то його умовно можна вважати британським кошеням . Зараз, кошеня з прямими вушками, який народився в результаті в'язки скоттиш-фолда і британця, в родоводі записують як скоттиш-страйт.

Дуже багато порід кішок схожі між собою. Деякі власники навіть не здогадуються, ким є ваш домашній улюбленець. Мало хто замислювався, чим відрізняється британська порода кішок від шотландської. Найчастіше власники шотландців називають своїх домашніх вихованців «британський висловухий кіт », І навіть не здогадуються, що такої породи не існує!

За «британських висловухих кішок» найчастіше видають звичайних шотландців, хоча форма вух - не єдина різниця між шотландськими і британськими кошенятами. В результаті виникає плутанина. Відмінностей, тим не менш, досить, і ми спробуємо розібратися, в чому вони полягають.

Британці

Ця аристократична порода кішок - одна з найдавніших. Виводити чистокровних британців почали ще в XIX столітті, а історія породи почалася ще за часів античності, в Давньоримської епосі.

По самому поширеній думці, ця порода сталася від сірих котів з довгими гострими іклами, які жили в Північній Африці і Південній Європі.

Цих кішок активно одомашнювали місцеві жителі, і разом з римськими легіонерами представники виду, який був предком британців, були завезені на Британські острови.

Ці тварини були дуже витривалі і швидко перейшли від жаркого клімату Середземномор'я до прохолодної погоди в Англії.

Офіційно творцем породи вважається Г. Вейер, що підібрав зовні схожих сірих, м'язистих котів для в'язки. Він же був першим організатором виставки цих тварин 1861 році.

Відмінності в зовнішньому вигляді

Розпізнати представників саме британської породи може будь-хто, навіть не фахівець в котячих породах. Основні зовнішні відмінності кішок цієї породи:

  • перша відмінність правильної круглої форми череп, який здається досить широким;
  • друга відмінність: у всіх британців є брили;
  • прямий, широкий, але приплюснутий носик з ямочками в районі перенісся;
  • невеликі, але обов'язково прямі вушка, розташовані на великій відстані один від одного і досить низько;
  • форма очей близька до ідеального кола;
  • найпопулярніший серед кішок породи колір очей - світло-коричневий, майже золотистий, вохристий;
  • у представників чистої породи немає блідого обідка навколо зіниці;
  • іноді зустрічаються блакитні очі;
  • відміну британця - сильна, м'язиста структура тіла, широка спина, потужні лапи, міцний торс;
  • хвіст конусоподібний, сильно звужується до кінчика;
  • вага - близько 5-6 кг, але деякі тварини досягають 7 і більше кг;
  • за типом шерсті діляться на дві гілки - довгошерсті і короткошерсті;
  • є кілька типів забарвлення.


перша відмінність правильної круглої форми череп, який здається досить широким;   друга відмінність: у всіх британців є брили;   прямий, широкий, але приплюснутий носик з ямочками в районі перенісся;   невеликі, але обов'язково прямі вушка, розташовані на великій відстані один від одного і досить низько;   форма очей близька до ідеального кола;   найпопулярніший серед кішок породи колір очей - світло-коричневий, майже золотистий, вохристий;   у представників чистої породи немає блідого обідка навколо зіниці;   іноді зустрічаються блакитні очі;   відміну британця - сильна, м'язиста структура тіла, широка спина, потужні лапи, міцний торс;   хвіст конусоподібний, сильно звужується до кінчика;   вага - близько 5-6 кг, але деякі тварини досягають 7 і більше кг;   за типом шерсті діляться на дві гілки - довгошерсті і короткошерсті;   є кілька типів забарвлення

забарвлення британців

Існує поширена помилка, що забарвлення британських кішок обов'язково повинен бути блакитним (сірим). Однак це не так. Специфічний забарвлення не є відмінністю породи від інших. Типів забарвлення у представників цієї породи досить багато, і кожен з них має свою особливість.

шоколад

Цей тип забарвлення вважається самим рідкісним. Його можна з легкістю відрізнити по однотонної вовни, має насичений коричневий колір.

Такі кошенята стоять тим дорожче, чим темніше коричневий колір їх вовни. Цей колір ще називають Гаванною або каштановим.


Цей колір ще називають Гаванною або каштановим

Блакитний колір шерсті

Такий відтінок є найпоширенішим серед кошенят цієї породи. Його відмінність - в чистій блакиті, без сірих і сріблястих відливів як стандарт. Для шотландців це теж популярний забарвлення, тому й виникає питання, як відрізнити британську кішку від шотландської. Кожному в цьому випадку слід запам'ятати, що відмінність однієї породи від іншої далеко не в кольорі вовни.

черепаховий

Таке забарвлення також характерна і для британців, і для шотландців. Відмінності британського від шотландського кота цього забарвлення в глибині кольору. У шотландців він кілька темніше і глибше.

Черепаховий забарвлення формується під час емоційного розвитку і в спадок не передається.

Більш того, самці такого кольору бувають дуже рідко і колір їх вовни є результатом генетичний помилки. Особи чоловічої статі що твій забарвленням не можуть давати потомство, так як по суті є мутантами.

Ван

А ось це забарвлення якраз допоможе відрізнити британську короткошерстну і шотландську короткошерстну кішку, адже він зустрічається тільки у британців. У шотландської породи також є схожий забарвлення, але він відрізняється більшою точністю ліній і глибиною сірої частини забарвлення.

Чорний

Чорне забарвлення - дуже рідкісний, а тому його власники дуже цінуються кошатніков. Важливо, щоб забарвлення було чистий, без білих волосків і плям - вони вважаються шлюбом. Чорними можуть бути як самці, так і самки.

Колір очей у таких тварин особливий - світло-блакитний. Це теж цінна особливість, так як за неї відповідає рецесивний ген.

білий

Дуже красивий і теж досить рідкісний - білий окрас . Ці вихованці виглядають дуже аристократично. Більш того, вони дещо відрізняються навіть від своїх родичів. Вони більш гнучкі і їх статусу тонше і граціозніше. Для них єдиних характерні світло-жовті, світло-зелені та сірі очі - це головна відмінність забарвлення.


Відмінність забарвлення колор поінт

Цей тип забарвлення дуже цікавий. Він зустрічається у сіамських котів , Але буває і у інших породистих тварин. Його особливість світлий окрас тіла і темні плями на мордочці, хвості і лапах. Колір очей у таких звірів особливий - світло-блакитний, майже сірий.

Є й інші забарвлення британських кішок, але по ним неможливо відрізнити британського кота від шотландського.

Шотландці та їх відмінності

Коти шотландської породи - улюбленці багатьох. Цю породи відрізняє розподіл на два напрямки:

  • скотишся-страйт;
  • скотишся-фолд.

За першого типу дійсно складно визначити, в чому різниця між британською кішкою і шотландської. Колір забарвлення у них багато в чому збігається, по більшій частині. Форма мордочки також подібна.


Скоттиш-фолд © shutterstock


Скоттиш-страйт © shutterstock

Відмінності шотландської кішки від британської в наступному:

  • у шотландців інша структура тіла: тварини цієї породи відрізняються більш витонченою структурою скелета, менш приосадкуваті і не такі кремезні і ширококості;
  • мордочка залишається плескатої, але довша, ніж у британців;
  • менше виражені брили;
  • немає ямочок на переніссі, в чому їх відмінність від британців;
  • шотландська порода кішок відрізняється більш тонким, довгим хвостом;
  • відміну британських кішок від шотландських є і в формі лапок: у перших вони коротше, товщі, масивніше, а в друге - стрункі;
  • відмінність є і в формі голови: у шотландців добре виражений підборіддя, а сама форма черепа нагадує свинячий;
  • відмінність є і в формі вушок (якщо мова йде про сконіш-фолд) - найцікавіше. Нагадаємо, що капловухими можуть бути тільки шотландці, а ось аристократи такою деталлю зовнішності похвалитися не можуть - їх вуха завжди загострені.


Нагадаємо, що капловухими можуть бути тільки шотландці, а ось аристократи такою деталлю зовнішності похвалитися не можуть - їх вуха завжди загострені

Скоттиш-фолд © shutterstock

Відмінності в звичках і поведінці

Відмінності у зовнішності - не єдине за чим можна розпізнати представників різних котячих порід, в нашому випадку - британців і шотландців. У поведінці вихованців також багато відмінностей. І у тих, і у інших є особливі звички, що відрізняють одну породу від іншої.

Багато кошатники навіть вибирають собі породу домашнього улюбленця не по зовнішніх відмінностей, і за характером. В процесі еволюції у тварин формувалися поведінкові звички.

Поведінка тварин багато в чому залежить саме від того, в яких умовах виросли його предки.

Поведінка і товариськість

Британці - справжні аристократи. В іграх вони вважають за краще, щоб їх носили на руках, а ось самі неохоче бігають за бантиком. Їх масивна структура тіла не пристосована до швидкого руху, а ось високо підстрибнути вони можуть.

Чим же відрізняються британська короткошерста та шотландська висловуха породи ? На що варто звертати увагу в першу чергу? Після прочитання цієї статті, ви будете знати все про цих котів.

Перед придбанням домашнього улюбленця, багато хто задається питанням, чим відрізняються британські висловухі від шотландських висловухих кішок.
В першу чергу, потрібно відзначити, що породи «британська висловуха», «британський скотишся-фолд» не існує в природі. Кошенята капловухими можуть бути тільки скотишся і називаються вони «шотландськими капловухими» (скотиш-фолд). Британці ж існують тільки з прямими вушками. Обидва ці виду характеризуються:

  • Шерстю з хорошим підшерстям. Через це їх називають плюшевими (на дотик шерстка м'яка і приємна);
  • Круглої мордочкою з щічками;
  • Масивними лапками;
  • М'язистим тілом.

У цих двох видів є істотні відмінності в формі вух, тіла, голови, носа, хвоста і лапок.

Шотландська висловуха кішка (скотиш-фолд)

Кошенята мають блакитне забарвлення (попелястий) в більшості випадків. Однак, за світовими стандартами, колір їх вовни буває найрізноманітнішим: білим, чорним, смугастим, шоколадним. Зовні вони невеликі, на високих масивних лапках.
Ця порода відрізняється від інших вухами, притиснутими до голови. Вони повинні дивитися одночасно вниз і вперед, створюючи єдине ціле в обрисах головки. На вушках розташовані від однієї до двох складочок. Чим їх більше, тим сильніше вони притискаються до голови і набувають правильну форму.

Вага Від 4 до 7 кг Розмір Тіло середнє Не розтягнуте Характер Прив'язується до однієї людини в родині більше, але ніколи не буде нав'язлива в своїй поведінці. Швидше шотландець буде муркотіти поруч, ніж залізе на руки. Він легко уживеться з собаками, і вони стануть йому хорошою компанією, якщо господаря не буде вдома. Представники скотишся-фолд рідко показують кігтики і гарчать, але в потрібній ситуації можуть постояти за себе. Дуже люблять дітей. Грайливість Більше коти проводять в стані сну, але і пограти теж люблять. Стан гри не доходить до втоми. Вони ніби кажуть, трохи погравши: «Все, досить. Гарного потроху ». Але це не стосується кошенят. Догляд Шотландцям потрібно регулярно чистити вушка, так як в складці накопичується сірка, але не варто намагатися при цьому розтиснути складочку. Шерсть ж відходу не вибаглива. Розчісуйте її 1 - 2 рази на тиждень і цього буде достатньо. Линька Період зміни вовни - весна, осінь. Але життя в домашніх умовах, може все змінити. Линяють вони помірно.

Британська короткошерста

Коли говорять про цю породу, варто уточнювати, яку саме мають на увазі: довгошерсті або короткошерстну. Відмінності варто шукати між шотландської вислоухой і британської короткошерстої. Ці два види зовні дуже схожі. У британців бувають тільки рівні вушка. Висловухий - це вже не британець.
Забарвлення - блакитний, чорний, білий, колір шоколад і рудий. Рідко - сріблястий з смугастим малюнком. Варто також відрізняти блакитний і ліловий колір шерсті.
Порівняльна таблиця порід «британська короткошерста» і «шотландська висловуха»

Вага Самець важить 5 8 кг, самка 3 - 4 кг. Але вага кастрованих і стерилізованих особин іноді значно перевищує цю цифру. Через особливості обміну речовин в організмі, у самця вага доходить до 10-12 кг, у самки до 7 кг. Розмір Середнє дуже мускулисте тіло з коротким і товстим хвостом. Хвіст закруглений до кінця. Коти ростуть до 3 років, а кішки формуються до року або навіть до перших пологів. Характер Спокійна і не сильно активна. Вона не відчуває особливих розладів, якщо довго не бачить господаря, але завжди з радістю зустрічає його будинку. Добре ладить з собаками і дітьми. До речі, собака буває відмінною компанією за відсутності господаря будинку. Вони не будуть кусати і дряпати без потреби. Своє невдоволення швидше висловлять просто покинувши кімнату. Не дарма їх називають англійськими аристократами. Догляд Основний догляд за британцем - розчісування раз в тиждень і проживання в чистих умовах. Линька Линяють вони помірно два рази в рік, але якщо розчісувати регулярно, то і линька пройде непомітно.

Щоб розібратися точніше у відмінностях цих двох видів, давайте розглянемо їх параметри в порівняльній таблиці.

Відмінності британської та шотландської вислоухой згідно зі світовими стандартами

Британська короткошерстаШотландський висловухий

Вушка Закруглені на кінчиках, біля основи широкі. Обов'язково короткі. Вушка маленькі, але опущені вниз і вперед. Разом з головою повинні утворити трикутник. Тулуб Можна сказати, що грудна клітка широка, як у гарній бійцівської собачки. Більш округле, також спортивне, але рівніше від плечей до хвоста. Лапки Потужні лапки на невеликому тілі, вони не довгі, тому тварина виглядає масивно. Середня довжина лап, які пропорційні тілу. Більш стрункі, ніж у британця. Голова Щічки виділяються на тлі голови круглої форми. Чимось нагадує сову. Добре розвинена нижня частина з підборіддям. Ніс Без вигину при переході з чола. Повинен бути з поглибленням у лоба. Об'ємний і короткий ніс з розширенням до основи. Хвіст Порівняно короткий і товстий, до кінця закруглюється. Середньої довжини і товщини, дуже рухливий, до кінчика загострений. Очі Круглі, як гудзики. Далеко стоять один від одного Вічно здивовані і сильно розкриті. Шерсть Плюшева, але по відчуттях більш пружна. М'яка також володіє хорошим підшерстям і характеристикою «плюшева», може бути довгою, чи не прилеглої.

Визнані в світі породи відразу знаходять стандарти, згідно з ними відбувається суддівство на виставках. Вибір кошеня також повинен проходити за цими критеріями. Відповідність їм говорить про чистокровності представника того чи іншого виду.

Нижче наведені стандарти по CFA для двох розглянутих видів.

БританецьСкотіш-фолд

Тіло Тіло спортсмена в котячому амплуа. Хвостик довгий і не дуже рухливий. Кінчик його повинен бути заокругленим. Короткі лапки. Округле і середнє, міцне. Лапки не короткий, які нагадують ніжки стрункою моделі. Хвіст - середній або довгий. Гнучкість хвоста- висока. На кінці обов'язково загострений. Голова Виділяється сильне підборіддя на голові круглої форми. Маленький носик. Добре виражені щоки. Добре округла з сильною нижньою частиною. Низько посаджена на шию. Добре виражені щоки, більше у хлопчиків. Допустимий невеликий стоп на носі. Вуха Середньої висоти, широкі до низу. Також повинні бути закругленими на кінчиках. Маленькі і зігнуті. Кінчики дивляться не тільки вниз, але і вперед відразу. Очі Великі, сильно відкриті, колір різний. Постійно здивований вираз обличчя. Допускаються різноокі коти, але тільки з білим або біколорним кольором. Шерсть Коротка з добре розвиненим підшерстям. Текстура НЕ шерстистий, а ворсиста. Густа, плюшева, довжина від короткої до трохи подовженою. М'яка. Текстура залежить від сезону, місця проживання і забарвлення. Забарвлення Будь забарвлення і з поїнтамі (плямами, смугами), крім білих вкраплень. Будь натуральні забарвлення (блакитний, білий, чорний, смугастий)

Дані стандарти також говорять про дефекти, через які можуть дискваліфікувати кота або кішку. А значить, стане неможливим їх професійне розведення. У британців це наявність стопа на переході з чола на ніс. Для висловухих скотишся-фолдов - видатні надбрівні дуги, короткий і негнучкий хвіст з гачком, розчепірені пальці, окрас ліловий, шоколадний або їх комбінація з білим.

Обидві ці породи - прекрасні друзі і адаптуються до будь-яких умов. Вони доброзичливі і невибагливі в догляді. Вибираючи кошеня, вирішите, чи хочете ви більш масивного і великого котика (британця) або плюшевого друга на більш високих лапках і з менш м'язистим тілом (шотландського висловухого).

Відео по темі

Професіонали, які займаються безпосередньо розведенням кішок, без утруднення дадуть, в чому полягає відмінність британської кішки від шотландської, тоді як любителю вони можуть здатися абсолютно однаковими.

Короткий історичний екскурс

Відомості про британських кішок пов'язані з Римською Імперією, воїни якої завезли цих красенів на острови, хоча офіційний стандарт склався тільки до 1898 року, коли була привласнена перша родовід представнику цієї породи.

Шотландські нащадки кішки Сьюзі, що виявила нову ознаку у вигляді складених вперед вух, були визнані самостійною породою і зареєстровані тільки в 1966 році. Вони були відгалуженням британців, зазнали безліч розбіжностей, перш ніж довели свою спроможність як не менш цікава різновид домашніх кішок.

Особливості в'язки і розведення

Щоб розібратися, що представляють собою британські та шотландські кішки, необхідно проаналізувати деякі тонкощі і особливі правила розведення двох порід, які веліли заборона схрещувати їх, щоб не втратити порідну чистоту.

Представники британської еліти підбираються для в'язки не просто однієї породи, а й ідентичного забарвлення. Шотландські висловухі - скоттиш-фолд не можуть стати парою не тільки з британцями, але і з подібними капловухими особинами. Їм дозволено в'язка тільки з скоттиш-страйт - Прямоухий виробниками, причому серед нащадків у різних кошенят будуть проявлятися обидві ознаки.

Ключові відмінності британської та шотландської кішки

Ключові відмінності британської та шотландської кішки

Складність представляє ту обставину, що це дуже схожі зовні породи - британська і шотландська, відмінності яких найбільш яскраво виражені в конфігурації і розташування вух. Для шотландців з прямими вухами характерно більш вузьке їх підставу, ніж у британців зі стоячими трохи закругленими вушними раковинами.

Скоттиши, дорослішаючи, зберігають миловидність і дитячість мордочки, очі можуть бути різних відтінків. Хвіст у них досить гнучкий середньої товщини. У британців залишаються виразні щоки, домінує мідний, часто яскраво-оранжевий колір райдужки. Хвіст короткий з характерним заокругленим кінцем.

Хвіст короткий з характерним заокругленим кінцем

Порівнюючи більш детально, чим відрізняється британська від шотландської, доцільно звернути увагу на шерсть. У страйтов при тактильних відчуттях вона шовковиста, м'яка, дуже ніжна, не дивлячись на виключно щільну текстуру підшерстя, який трохи коротше ості. У британця підшерсток і остьові волосся рівні по довжині, що створює густу шкурку.

Відзначається, що за характером британські кішки врівноважені, статечні, трохи флегматичні. Вони дозволять гладити себе, але не дадуть тискати дітям, ігноруючи активні ігри. Йдучи від настирливого спілкування, люблять забратися вище, щоб з незворушністю ватажка оглядати околиці.

Шотландські вихованці більш товариські, грайливі, дружелюбні. Це чудові соратники для дітей, готові возитися з ними тривалий час без агресивних реакцій. Випрямляючи хребці, шотландські кішки легко встають «стовпчиком» або сидять, що не під силу іншим котячим. На відміну від британців побоюються висоти.

Як грамотно підібрати кошеня

Особливої ​​актуальності представляє проблема, як знайти відміну шотландських кошенят від британських, щоб зробити правильний вибір.

Необхідно пам'ятати, що до трьох тижнів у скоттишей вуха не виявляють характерних відмінностей. Тільки у старших кошенят можна виявити вислоухость, яка має три ступені:

  • складені навпіл підняті вуха з кінчиками, спрямованими в бік або вперед;
  • притиснуті досить щільно до голови вуха з подвійною складкою у вигляді плісировки по краю;
  • вуха з вираженою третьої складкою на самому кінчику.

Якщо доводиться підбирати кошеня шотландця з прямими вухами, потрібно прислухатися до порад фахівців, що допомагає відрізнити його від нащадка старовинного британської породи.

  • Британець зовні асоціюється з вгодованим щокатим плюшевим ведмежам на коротких лапах. Шотландець має більш витончене статура, витончені лапи, милу мордочку, прикрашену очима ідеально круглої форми.
  • шия у британского котенка практично візуально не виявляється, а у скоттишей вона добре видна.
  • У родоводі перевіряється особлива відмітка. Якщо стоїть SFS - це шотландська висловуха, SFS71 - шотландець прямоухий, BRI - британець.

На що варто звертати увагу в першу чергу?