Як доглядати за британським кошеням: виховання та утримання

  1. Як підготуватися до появи Переступивши поріг свого нового будинку, пухнастий член сім'ї практично...
  2. Виховання і дресирування
  3. Догляд за кошеням
  4. особливості харчування
  5. гігієна
  6. Хвороби і вакцинація
  7. Відео «Що потрібно для появи кошеня»

Як підготуватися до появи

Як підготуватися до появи

Переступивши поріг свого нового будинку, пухнастий член сім'ї практично відразу розгорне активну діяльність. Займатися організацією умов для утримання кошеня потрібно заздалегідь. Проводиться прибирання приміщення, ховаються дрібні гострі предмети та ліки, вікна обладнуються міцними антимоскітними сітками і по можливості закриваються. Повинні з'явитися нові придбання:

  • посуд для годування. Чи не здвоєна - окремо для різних видів їжі і води;
  • лоток і якісний наповнювач. У перші місяці життя вихованець може невпевнено пересуватися, тому краще вибрати горщик з низькими стінками. Для наповнення підходять деревна тирса, гранули, пісок. Переважно вибрати натуральну продукцію без ароматизаторів;
  • когтеточка. Необхідний елемент інтер'єру, який дозволить зберегти меблі і шпалери в цілісності;
  • кошеня - істота активне, товариська, з великим запасом енергії. Він потребує іграшках. Придбання повинні бути якісні, без різкого «токсичного» запаху і деталей, здатних потрапити в стравохід;
  • контейнер для транспортування. Буде корисний при походах до ветклініки і інших переміщеннях за межі будинку.

Про спальному місці можна подбати за фактом появи нового мешканця. Британець сам визначить, де йому буде комфортно.

адаптація кошеня

Залишаючи розплідник, малюки піддаються подвійному стресу. По-перше, рідкісний кіт спокійно переносить транспортування. По-друге, новий будинок рідним стає не відразу.

У нормі адаптація охоплює триденний період. Тварина може виглядати пригнічено, відмовлятися від їжі і навіть гарчати. Часто спостерігається тенденція ховатися. Найпопулярніше місце - під диваном. У цей час потрібно бути обережними, щоб ще більше не налякати малюка.

Чого робити не можна:

  • кричати і шуміти;
  • різко рухатися;
  • нав'язувати кошеняті свою увагу;
  • намагатися дістати вихованця з його тимчасового лігва.

Поступово страх поступиться місцем цікавості. Вихованець почне розширювати свій кругозір і проявляти ініціативу в спілкуванні. Важливо проявляти терпіння і не форсувати події. В іншому випадку приручити переляканого кошеня буде важко.

Виховання і дресирування

Представники британської породи відрізняються стриманим і поступливим характером. Вони розумні і люблять людей. Тому догляд і подальше виховання тварини не будуть проблемою.

Кошенят, взятих з розплідника, зазвичай не потрібно привчати до туалету - цим займаються заводчики. Якщо ж виникла така необхідність, досить показати малюкові, де знаходиться його лоток. Одного-двох разів досить, щоб вихованець почав ходити «на горщик» самостійно.

Одного-двох разів досить, щоб вихованець почав ходити «на горщик» самостійно

У процесі виховання не можна застосовувати насильство і кричати. Тварина не зрозуміє, чому його карають, і може образитися.

Значення слів кішки не розуміють, але чутливі до інтонацій і добре запам'ятовують послідовності звуків. Тому суворе «Не можна!», Підкріплене зоровим контактом, іноді може творити чудеса.

Місця, що вимагають захисту від уваги вихованця, можна обробити цитрусовими. Цікаво, що їх сильний запах приємний людині, при цьому відштовхує мурлик.

Тварини - це вічні діти. Виховувати їх потрібно строго, але обережно. Інакше можна запросто стати об'єктом помсти.

Догляд за кошеням

З перших днів співжиття догляд за незграбними британськими кошенятами є не тільки забезпечення їх безпеки. Важливими складовими повноцінного догляду є харчування і гігієна.

особливості харчування

Годування домашніх тварин буває трьох типів:

  1. Натуральне.
  2. Сухе.
  3. Комбіноване.

Незалежно від вибору, раціон тварини повинен бути повноцінним.

З сухих кормів переважно вибирати продукцію класу преміум і вище. Така їжа збагачена комплексами вітамінів, необхідних для нормального розвитку організму.

Шанувальники натурального типу харчування повинні виключити з раціону вершки і жирне м'ясо на кшталт свинини. У рідкісних випадках дають очищену від кісток морську рибу. Обов'язково давати молоко кошенятам, віком до 3-х місяців. Далі - індивідуально, так як у більшості при дорослішанні зменшується здатність нормально перетравлювати молочні продукти.

гігієна

Так як доглядати за британським кошеням клопітно, потрібно запастися терпінням. Тваринам не подобається, коли людина втручається в їх гігієнічні ритуали. Однак британець не може повноцінно за собою доглядати. Єдиний вихід - привчити терпіти. Короткий список нелюбимих котами маніпуляцій:

  • огляд, чищення вух і зубів;
  • стрижка пазурів;
  • купання.

Часті водні процедури вихованцеві не потрібні. Кішки - тварини охайні. Вони в змозі самі себе помити, але іноді потрібне втручання господаря. Своєчасне привчання тварини до води - запорука цілих рук, обличчя і нервової системи.

Зате з гребінцем багато хто починає дружити відразу і надовго. Підшерсток у британської кішки густий, що особливо помітно в період линьки. Якщо немає бажання стати свідком того, як килими, меблі і навіть кухня обростають шерстю, рекомендується придбати фурмінатор.

Якщо немає бажання стати свідком того, як килими, меблі і навіть кухня обростають шерстю, рекомендується придбати фурмінатор

Хвороби і вакцинація

Поширені хвороби, які вимагають обов'язкової вакцинації кошенят: ринотрахеит, кальцівіроз, панлейкопения, сказ. Вакцинація від перших трьох недуг проводиться не раніше 2,5-3 місяців. До цього маленький організм знаходиться під захистом материнського імунітету. Профілактику сказу проводять вже в піврічному віці.

Обов'язково за 10 днів перед щепленням провести дегельмінтизацію, так як паразити можуть послабити, а то і нейтралізувати дію вакцини.

Відео «Що потрібно для появи кошеня»

З цього відео ви дізнаєтеся про те, що необхідно придбати перед тим, як заводити будинку кошеняти.

Вихованці наших читачів