- великий вибух
- огранювання
- колір
- Чистота
- Вага в каратах
- Російська система оцінки діамантів (ТУ)
- висновок
Кільце з діамантом, будь воно помолвочное або заручним - не тільки символ важливого рішення, за яким послідує спільне життя з дівчиною, якій готовий довірити все. Складність виготовлення кільця з діамантом залишається незмінно високою, все виробничі труднощі пов'язані саме з каменем, що прикрашає його. Кільце з діамантом може бути і стильним аксесуаром на кожен день, які не мають ніякого відношення до одруження.
Серед ювелірів існує думка, що одного разу, зробивши кільце для кого-то, з цими людьми побачишся ще не один раз, адже після весіль підуть річниці, а між ними і інші свята, на які так само можна подарувати кільце. А їх, як відомо, багато не буває.
Чи обов'язково йти до ювелірів і чекати виготовлення свого кільця довгі місяці? Зовсім ні. Відомі компанії хоча і залучені в серійне виробництво кілець з діамантами, але роблять це гідно. І зі смаком. Переконатися в цьому можна, перегорнувши наш каталог.
Знання про кільцях з діамантом у кожної людини можуть бути різні, як і уявлення про форму, зовнішній вигляд, стилістичні особливості і ціною кільця. Так давайте ж впорядкуємо їх за допомогою нашого керівництва з вибору кільця з діамантом.
великий вибух
Старт процесу появи діамантів дає сама природа. Саме вона більше мільярда років тому при високій температурі і тиску між ядром і корою землі створила алмаз. Тоді молекули вуглецю утворили найтвердіший з відомих людині мінерал, через деякий час люди навчилися видобувати і примітивно обробляти його. Так з'явився діамант.
До кінця 18 століття діаманти були доступні лише аристократам, але все змінилося з відкриттям родовищ в Південній Африці. Велика кількість місць видобутку ознаменувало небачений раніше приплив каменів на світовий ринок. Діаманти почали свій шлях до популярності.
На початку 1930-х років діаманти стали асоціюватися з обручками, але зарождавшаяся мода так і не змогла набрати обертів - в світі почалася кровопролитна війна в історії людства. Тільки до 1947 року справи пішли на лад і всесвітнє виробництво діамантів початок одужувати. У 50-ті роки двадцятого століття діаманти стали символом любові: на фотографіях в журналах блищали не тільки очі відомих жінок, а й діаманти на їх кільцях. Результат не змусив себе довго чекати - до 1965 року 80% (згідно з даними Американської асоціації ювелірів) виходять заміж дівчат у США з'являлися на церемонії одруження з кільцем з діамантом.
Процес становлення моди на діаманти був завершений. З тих пір вони стали кращими друзями дівчат і жінок. Тому найважливішим і складним при виборі кільця з діамантом стає усвідомлення системи оцінки діамантів. Все інше - на других ролях, адже золоті і срібні кільця служать основою і підкреслюють естетичність діаманта. Звичайно, при виборі кільця для дівчини потрібно належним чином підготуватися. Необхідно знати її смаки в одязі і прикрасах. І, звичайно, розмір пальця. Розмір відомий, але з приводу стилістичних переваг виникли сумніви? Покажіть фото своєї дівчини стиліста - потрібний діамант буде обраний спільними зусиллями!
Щорічний видобуток алмазів у світі оцінюється приблизно в 13 мільярдів доларів. З цієї значної суми близько 30% мінералів потрапляють до виробників ювелірних прикрас. Найголовніше для людей за стінами ювелірних майстерень - розуміти основні відмінності видів огранки діаманта, а так само знати необхідне про його чистоту, вазі в каратах і кольорі.
Деякі люди зовсім не замислюються над цим, хоча саме зазначені вище фактори впливають на підсумкову вартість діаманта. Замішання тільки посилюється при спостереженні за двома лежачими поруч камінням, опис яких в сертифікаті повністю схоже, а виглядають вони при цьому зовсім по-різному. Зовнішня привабливість часом не гарантує високої якості - остаточне рішення про покупку краще приймати відповідно до системи оцінки 4 «С» (Cut - огранювання, clarity - чистота, color - колір, carat weight - вага в каратах).
огранювання
При покупці кільця з діамантом ні в якому разі не можна економити на якості ограновування - краще почекати і додати решту суми. Хороша огранювання змушує сяяти навіть поганий камінь. На відстані витягнутої руки два добре огранованих діаманта будуть переливатися однаково прекрасно, один з них при цьому може бути близьким до досконалості за всіма показниками і коштувати дорого, а інший володіти деякими похибками. І відповідним цінником.
Огранювання буває різною. За відомостями співробітників Американського гемологічного інституту, 80% діамантів мають так звану «круглу» огранювання, визнану сьогодні класичної.
Інші види ограновування знаходять або втрачають популярність в залежності від моди: ограновування «Маркіз» або в формі серця, грушоподібна або овальна, або будь-яка інша - всі вони затребувані час від часу. Властивості огранки перетворюють діамант. Наприклад, «Маркіз» і овальна візуально збільшують камінь за рахунок подовженої осі. Огранювання у формі подушки, навпаки, візуально зменшує камінь в порівнянні з каменем круглого ограновування з однієї вагової категорії.
У 1950-х роках фахівці Американського гемологічного інституту вперше спробували створити єдину систему оцінки діамантів. У 2005 році ця організація розробила додаткову шкалу для визначення якості огранювання. У ній існують такі критерії: загальна кількість світла, відбите діамантом, здатність розсіювати світло, мерехтіння каменю в русі. Деякі діаманти навмисно не піддають майстерною і складної ограновування, адже з нею зменшується вага каменю в каратах, що веде до зниження ціни.
Вважається, що найкраща огранювання діамантів грунтується на формулі, яка дозволяє додати каменю максимальний блиск. Отже, огранювання діамантів (по GIA - Гемологічний Інститут Америки) можна розділити на наступні категорії: Ідеальна (Ideal), Чудова (Premium), Дуже хороша (Very Good), Хороша (Good) і Доброякісна (Poor). Ідеальна ограновування має на меті надати алмазу максимальну яскравість і зазвичай у таких діамантів майданчик меншого розміру, що дає додаткову перевагу: у таких каменів велика здатність до розсіювання світла.
колір
При нормальному освітленні безбарвний діамант і камінь з ледь помітним жовтим відтінком виглядають однаково, проте ціна на безбарвний варіант набагато вище. Варто привернути обидва діаманта догори дном і покласти на білий конверт (або схожу по товщині білий папір) і посвітити на них, як різниця в кольорі стає очевидною.
Градація каменів за кольором починається з безбарвних діамантів, триває майже безбарвними камінням. Далі йдуть діаманти з ледь помітним, помірним, або яскраво вираженим жовтим відтінком. В кінці списку виявляються темні діаманти - майже коричневі.
Колір за системою GIA розділений на групи, кожну позначається буквою латинського алфавіту від D - безбарвні діаманти до Z - жовті діаманти. З цієї ж шкалою оцінюють колір каменів з коричневим відтінком, при цьому враховується насиченість коричневого кольору. жовтих і коричневих каменів з характеристикою кольору нижче Z вважається фантазійної.
Чистота
Під чистотою діаманта мається на увазі внутрішня структура каменю: в одному випадку молекули вуглецю розподілилися рівномірно, в іншому - не дуже. Уявіть собі два абсолютно різних по чистоті каменю. Всередині першого видно схожі на смітинки частинки і мікротріщини, іноді подібні плями можуть перебувати і на поверхні. Часто ці вади кидаються в очі, але часом подібні недосконалості важко побачити звичайним зором.
При 10-ти кратному збільшенні вони вже не залишаться непоміченими. З другим ж діамантом все зрозуміло - якщо всередині нього немає таких частинок, то він близький до бажаного досконалості.
Діамант може бути позбавлений внутрішніх плям і мікротріщин (велика рідкість), зустрічаються камені c вкрай малим, невеликим, або середнім вмістом спотворюють частинок. Про каміння з високим вмістом спотворюють частинок ювеліри згадують в останню чергу. У деяких країнах для покупців головним критерієм стає розмір діаманта, а в інших - його чистота.
В системі оцінки GIA розрізняють 11 груп чистоти: починаючи від «Внутрішньо бездоганного» - діаманта, що не має абсолютно ніяких дефектів і включень навіть при 10-кратному збільшенні і закінчуючи «Недосконалим» - діамантом, у якого присутні серйозні дефекти і включення, видимі навіть неозброєним поглядом.
Вага в каратах
Карат - міра ваги, що дорівнює 0.2 грама. Ціна діаманта вагою 0.98 карат і 0.99 карат приблизно однакова, вартість діаманта 0.99 карат і 1.00 карат вже помітно відрізняється. Кордонами різних цінових категорій прийнято вважати вагу в 0.5, 0.7, 0.9 карат, і далі.
Російська система оцінки діамантів (ТУ)
Чи існує в нашій країні система оцінки діамантів? Російська система класифікації діамантів (ТУ 117-4.2099-2002.) Була створена на основі існуючих за радянських часів ТУ 25-07.1319-77, які діяли з 1977-2002 року. У 2002 році були внесені поправки, які наближають російську систему до міжнародної.
Російська система передбачає різні підходи до оцінки кольору діамантів Кр-17, Кр-57 дрібних (не більше 0.29 карата) і інших Кр-57 (більш 0,30 карат).
Давайте більш детально і наочно розглянемо, як співвідноситься американська система і російська.
висновок
вибір кільця з діамантом може супроводжуватися справжньою битвою людського розуму і почуттів. Всупереч сезонним віянням моди, деякі молоді (і тим більше дорослі) люди віддають перевагу класичним кільцям, краса яких ніколи не згасне. Кільця з діамантом - таке ж зобов'язання перед собою і коханою дівчиною (і, звичайно, знак оточуючим), як і татуювання. Рішення про покупку кільця з діамантом необхідно приймати, добре подумавши - розум повинен взяти верх над почуттями, адже кільце може коштувати дуже недешево.
Більш впевнені покупці замовляють кільця (і інші прикраси) з діамантами в інтернет-магазинах, що дозволяють непогано заощадити. Завжди знайдуться скептики, які говорять про те, що вибір кільця по фотографії на екрані монітора або планшета неможливий, а нічого кращого перегляду «вживу» ще не придумали. У кожного своя правда - але точно знає розмір кільця своєї дівчини чоловік уважно вивчить кільце, доставлене до дверей. І з великою ймовірністю купить його. Така статистика!
Відвідування салонів і ювелірних бутиків окремих майстрів настійно рекомендується бажаючим отримати консультацію перед покупкою або познайомитися з ювеліром, до якого в майбутньому будете приходити ще не один раз.
Чи обов'язково йти до ювелірів і чекати виготовлення свого кільця довгі місяці?Розмір відомий, але з приводу стилістичних переваг виникли сумніви?