- Що можна купити в Стамбулі
- Кращі райони і вулиці для шопінгу
- Бешикташ
- Османбей
- Лалели
- Мертер
- Нішанташі
- Фатіх
- Галата
- Багдат Джадесі
- Розпродажі та сезонні знижки в Туреччині
Вигідне розташування робить Стамбул не тільки туристичним центром з багатою історичною спадщиною. Місто вже давно здобув славу одного з європейських столиць шопінгу. Для покупок тут відведені численні бутики, торгові центри, а також цілі райони.
У місті ви знайдете речі світових брендів і предмети гардероба турецького виробництва. Крім того, деякі відомі фірми відкривають фабрики саме на території Стамбула, що дає можливість придбати оригінальні речі за лояльними цінами.
Що можна купити в Стамбулі
Турецька одяг відрізняється високою якістю і експортується в багато європейських міст. Однак в Стамбулі є й інші товари, аналоги яких складно буде знайти в інших місцях. З них найбільшою популярністю користуються:
Килими. Вибір килима в Стамбулі - це не просто покупка, а ціла традиція. Не дивуйтеся, якщо господар магазину запропонує вам випити чай і розповість про історію килимового мистецтва. Асортимент килимів тут дійсно гідний. Крім турецьких виробів, на базарах є цікаві зразки з Індії та Китаю. А ціни продавці часто поступаються.
Антикваріат. У місті розташовуються цілі квартали з антикварними крамницями. У місцевих колекціонерів продаються старовинні видання книг, ювелірні вироби, предмети меблів, сервізи. Але врахуйте, що за межі Туреччини забороняється вивозити антикваріат, якому більше одного століття. Тому не варто купувати речі у сумнівних продавців.
Ювелірні вироби. Істинне багатство Стамбула - величезний вибір вишуканих прикрас. Купуючи вироби зі срібла або золота, завжди перевіряйте його автентичність за наявністю штампа.
Книги. Любителям старовинних видань точно буде цікаво пройтися по антикварних кварталах столиці Туреччини. Обов'язково загляньте на вулиці Чукурджума, Файк Паса Сокаку і Кукуркума Каддесі. А головним книжковим центром вважається базар Сахафлар, розташований в історичній частині міста.
Посуд. Туреччина завжди славилася якісної фаянсової посудом, яка проводиться тут ще з 16 століття. Кераміку в Стамбулі продають практично на кожному базарі. Ціни варіюються залежно від якості та складності виробу.
Серед вражаючого різноманіття турецьких товарів не так просто вибрати сувеніри. Колоритним пам'ятним подарунком стане «назар бонджук» або «синій очей». Цей талісман можна придбати у вигляді підвіски, брелока або браслета. Ще один популярний сувенір - ароматний турецьку каву. Завдяки секретним технікам помелу він відрізняється вишуканим смаком і запахом.
Кращі райони і вулиці для шопінгу
Бешикташ
Тут ви не знайдете красивих архітектурних ансамблів і мальовничих парків, зате зможете повністю оновити гардероб. Завдяки величезній кількості фабричних виробництв Бешикташ вважається промисловим районом. Він відрізняється великою довжиною, тому одного дня може не вистачити для того, щоб заглянути в усі великі магазини. Але в цілому, більшість бутиків мають схожий вибір товарів і однакові ціни. Тому відвідувати кожен магазин немає сенсу.
Що стосується асортименту, то тут краще купувати вироби зі шкіри та хутра. Дублянки, шуби, шкіряні куртки, сумки - в Бешикташ можна відмінно отоваритися для зимового і осіннього сезонів. Прогулюючись по його кварталах, рекомендуємо заглянути в один з найбільших аутлетов Стамбула. Це торговий центр «Олівіум», який володіє бутиками з одягом, косметикою і побутовою технікою. А любителі речей за індивідуальними фасонів в Бешикташ зможуть замовити пошиття будь-яких елементів гардероба на фабриці. Не турбуйтеся, довго чекати не доведеться. Зазвичай це займає не більше 3 днів, що ніяк не відбивається на якості пошиття.
Єдиним недоліком даного району вважається його незручне розташування. Вам доведеться витратити кілька годин, щоб дістатися сюди з центру на міському транспорті.
Османбей
Османбей лідирує в рейтингах кращих районів, де можна купити хороші речі за низькими цінами. Його простір нагадує величезний торговий центр, так як кожен квартал обладнаний лавками і бутиками. Тут представлений найрізноманітніший асортимент жіночого, чоловічого та дитячого одягу від іменитих дизайнерів до турецьких виробників. Крім одягу тут можна придбати прикраси, аксесуари, електроніку і сувеніри. Як і в Бешикташ, в Османбее вам пошиють будь-яку річ на замовлення.
Лалели
А це місце вважається улюбленим у російських туристів, так як тут можна побачити багато вивіски на рідній мові. А продавці нерідко дивують хорошим знанням російської. У місцевих бутиках ви знайдете одяг, нижню білизну та аксесуари. Тут також продається багато шкіряних та хутряних речей, шуб, пальто і суконь.
Врахуйте, що багато лавки в Лалели торгують тільки оптом. Не забувайте уточнити даний момент перед тим, як зайти в примірювальну.
Мертер
Для тих, хто не бажає витрачати цілий день на пошуки роздрібних бутиків, рекомендуємо відправитися за покупками в Мертер. На відміну від попередніх районів, він не відрізняється таким широким асортиментом магазинів і брендів. Тут продають речі з місцевих фабрик. Однак вони вважаються кращими в Туреччині. Тому в високій якості куплених джинсів і платтів можете не сумніватися.
Вибір гардероба і взуття тут гідний. Це будь-які елементи дорослої і дитячої одягу, сумочки, білизна. Великою популярністю у туристів користуються бутики з вечірніми сукнями.
Націнки на речі в Мертер мінімальні. Багато товарів можна купити практично за заводськими цінами. А в роздріб тут набагато вигідніше купувати, ніж в Лалели. Недоліком Мертер вважається відсутність російськомовних продавців. Тому перед відвідуванням магазинів запасіться англійським розмовником.
Нішанташі
Ще одне місце, де можна надовго зупинитися в пошуку цікавих речей. Але тільки якщо у вас є достатньо коштів, так як Нішанташі вважається районом елітних товарів. Його нерідко називають турецьким Міланом, що повністю відповідає атмосфері цього місця. У Нішанташі одягаються багато політиків і знаменитостей Туреччини. У більшості крамниць ви знайдете брендові речі європейських виробників. Причому цінники тут бувають вище, ніж в Європі.
У цій частині міста часто можна зустріти любителів ювелірних прикрас і дорогої біжутерії. У його кварталах знаходиться серія магазинів з авторськими виробами із золота, срібла і коштовних каменів. Навіть якщо ви не готові позбутися великої суми заради сукні, можете просто влаштувати прогулянку по Нішанташі. Багатьом туристам подобається милуватися його красивими упорядкованими вулицями.
Фатіх
У Фатіха розташовується найвідоміший критий ринок в Стамбулі Хорхор. Він являє собою п'ятиповерхову будівлю, де знаходиться понад 200 торгових лавок. Щоб дістатися сюди, вам необхідно буде приїхати в район Фатіх. Хорхор розташовується поруч з трамвайною зупинкою Стамбул.
Магазини, які знаходяться на території ринку, мають у своєму розпорядженні найцікавішим асортиментом. Тут ви побачите велику кількість антикварних атрибутів: порцелянового посуду, статуеток, картин, годин. В окремих лавочках надають послуги реставратори, які швидко і якісно відновлюють раритетні меблі, срібні вироби або картини. Серед товарів на прилавках нерідко можна виявити російський антикваріат.
Працює ринок щодня. Але найкраще відправитися сюди за покупками в будні дні. З понеділка по суботу Хорхор відкритий з 10:00 до 18:00. А по неділях він приймає відвідувачів з 12:00 до 17:00.
Галата
Недалеко від району Галата і площі Таксим знаходиться квартал Істікляль, де можна недорого купити речі, взуття, аксесуари, косметику і солодощі. Протяжність цієї вулиці - 1,5 кілометра.
Будьте готові до гучної прогулянці по бутіках, так як Істікляль популярний серед туристів і місцевої молоді. Зате тут ви зможете не тільки оновити гардероб, а й приємно провести час. На вулиці працює безліч ресторанів, кафе і закусочних. З речей тут є вироби від місцевих виробників, а також популярні європейські бренди.
Багдат Джадесі
Ще одна вулиця, куди варто вирушити шанувальникам шопінгу. Вона розташовується в азіатській частині Стамбула, недалеко від набережної Бостанджи. Велика частина магазинів розрахована на забезпечених відвідувачів. Тут розташовуються бутики дорогих брендів, таких як Tommy Hilfiger, Nine West, Louis Vuitton, Zara. Серед них можна виявити і невеликі лавки з мас-магазинів. На особливу увагу заслуговує торговий центр Boyner, де продається одяг, взуття та косметика за прийнятними цінами.
У Стамбулі діє система Tax Free, що дозволяє повернути частину від суми на чеку. При купівлі речей вибирайте магазини, де є табличка з таким написом. Попросіть у продавця чек, який підтверджує Tax Free, і заповніть анкету. Їх ви покажете на митниці в аеропорту, щоб повернути частину коштів.
Розпродажі та сезонні знижки в Туреччині
У різні місяці вартість однакових виробів в Стамбулі може помітно відрізнятися. Найвигіднішими часом для покупок вважається осінньо-зимовий період. В кінці осені пік туристичного сезону закінчується, і продавці охоче знижують вартість товарів.
Що стосується фіксованих дат розпродажів, то в Стамбулі їх немає. Ви можете потрапити на хороші знижки протягом усього року, їх дати залежать виключно від бренду. В середньому розпродажі взимку починаються з кінця грудня або початку січня. Ближче до квітня знижки досягають до 70%. А ідеальним часом для шопінгу влітку вважається кінець липня.
Щороку в місті проводиться фестиваль шопінгу, на якому можна купити одяг і прикраси з великими знижками, відвідати модні покази і взяти участь в конкурсах. Захід охоплює всі торгові райони міста і триває від 14 до 40 днів. Застати фестиваль можна в останній місяць весни або на початку літа.
Якщо ви опинилися в місті вперше, вам точно не обійтися без російськомовного гіда на екскурсіях по Стамбулу .
Тим більше під час шопінгу - російськомовний екскурсовод проведе вас на популярні ринки і торгові квартали, а також розповість, де і як краще купувати сувеніри.