Всесвітньо відомий модний дім «Gucci» популярний і любимо людьми різного соціального статусу і віку ось уже понад сто років. Однак шлях до вершини цього італійського бренду був тернистий, закручений і насичений різноманітними подіями, не гірше, ніж в кіно
Почалася історія «Gucci» завдяки італійцю Гуччо Гуччі, який народився у Флоренції в сім'ї ремісника. Відносини з батьком у молодої людини не складалися і тому постійно прагнув до незалежності і самостійності. Тому в 23 роки Гуччо зробив спробу відкрити власну справу, відкривши невелику майстерню, що спеціалізується на кінній упряжі. Однак, бізнес не пішов і тоді італієць залишає свою країну і їде за натхненням і новим оптом в Англію.
Хлопець не соромився будь-якої роботи і в результаті влаштувався працювати в Лондоні на посаду носія в великий готель. Здавалося б - не дуже перспективно, але заповзятливий, спостережливий і мудрий Гуччо і з цієї роботи зміг винести для себе користь. Стикаючись постійно в готелі з приїжджають / вирушають різними людьми, він зауважив, на скільки важливий для них їх багаж. При чому не тільки його вміст. Сумки або валізи оцінювалися по функціоналу, а також могли не мало сказати про свого господаря - про його смак, статус і фінансовий добробут. Саме тоді в ясній голові Гуччо зародилася ідея про те, що виробництво сумок - цікава і актуальна сфера.
Повернувшись через кілька років у Флоренцію, італієць одружився і зробив другу спробу створити успішний бізнес. Це була майстерня з виробництва виробів з першокласної і натуральної шкіри - аксесуари для кінних наїзників і одяг для кінного спорту, а також валізи і сумки. Товар набрав не малий попит, особливо у жокеїв, тому через рік вдалося відкрити фірмовий магазин і ім'я бренду стало відомо всій Європі.
У кращих італійських традиціях, сім'я Гуччі була великою - у нього було шестеро дітей. Згодом старші сини стали вникати в бізнес батька і надавати йому посильну допомогу. Так, первісток Гуччо - Альдо, розробив фірмову емблему бренду, що складається з двох переплетених заголовних букв «G», як символ імені батька - Guccio Gucci.
Уже сімейну справу «Gucci» розвивається і розростається. Тепер у компанії тобто не скромна майстерня, а фабрика, що дозволяє розширити асортиментний ряд. Бренд береться за виробництво рукавичок та жіночих сумок. А в 1938 році фірмовий бутик відкривається на одній з найстаріших і престижних вулиць Риму. У складний для всіх період Другої Світової виробництво «Gucci» не припиняється, але преміальну натуральну шкіру доводиться замінювати на коноплю, льон і джут. Зате в повоєнний час на світ з'являється культова модель сумки «Gucci» - «Bamboo Bag», яка викликала справжній фурор на модній арені. Дизайн сумки був натхненний все тим же кінним спортом - її форма виконана у вигляді сідла. Інша відмінна риса моделі - бамбукова ручка, яка була використана через дефіцит іншого матеріалу. Трохи пізніше з'явилися і інші речі, що стали «візитною карткою» бренду - шовкові хустки з візерунком з переплетених стрічок і мокасини із замші, декоровані металевими застібками. Також бренд почав випускати годинник, краватки і відкрив магазин в Нью-Йорку на 5-й Авеню.
У 1953 році засновник бренду пішов з життя і для компанії почалося непростий час. Справа в тому, що численні діти і родичі Гуччо довго не могли поділити капітал між собою. Хоча множинні судові розгляди, арешти, обвинувачення тривали ще довгий час. Але справа батька не можна було кидати. У «Gucci» з'явилися лінії жіночого одягу, парфумерія та вироби з хутра (до речі, з 2017 року керівництво компанії відмовилося від використання натурального хутра). Продовжують відкриватися нові магазини в різних країнах. Однак, в 70-і роки криза все-таки добрався до компанії, причиною якого, в першу чергу, була роз'єднаність в сім'ї.
У зв'язку з невірним комерційним рішенням, Мауріціо Гуччі дуже сильно вдарив по репутації «Gucci». Через неграмотно розробленої програми ліцензування права на використання фірмового логотипу компанії в своїх цілях отримало безліч невеликих фірм. Ринок заполонило нескінченну кількість низькоякісних підробок і таким чином фірмові елементи компанії «Gucci» стали асоціюватися з несмаком і задешево.
У 1987 році бренд «Gucci» перестав бути сімейним бізнесом, він перейшов в володіння великої компанії «Investcorp». Зате в 90-х роках на пост креативного директора прийшов талановитий американський дизайнер Том Форд, що ознаменувала нову главу в історії компанії і її відродження. Правильні призначення, запрошення найкращих профі, грамотно побудованим стратегія змогли повернути «Gucci» колишню славу. Модний будинок в 1999 році навіть потрапив до Книги рекордів Гіннеса в номінації «Найшвидший зліт Будинку моди».
Навесні 2004 року «Gucci Group» знову переходить в руки нових власників - компанії «Pinault Printemps Redoute». Том Форд покидає бренд і на його місце приходять його учениці. У компанії було ще не мало кадрових змін, але так чи інакше, вона все ще впевнено тримається на плаву і зберігає своє ім'я. У 2017 році посаду креативного директора зайняв Алессандро Мікеле, який ввів на показах бренду змішані колекції - коли відразу представляються і жіноча і чоловіча колекції в рівних пропорціях.
Кожен дизайнер вніс в розвиток бренду великий внесок і залишив свій слід на його фірмовому стилі. Колекції були найрізноманітніші: і еротичні, і яскраві, і елегантні, але завжди ефектні і запам'ятовуються. Бренд веде активну соціальну діяльність, бере участь в добродійності і виступає за екологічне виробництво. Продукцію марки вибирають багато знаменитих і публічні особи, а у Флоренції компанія має власний музей.