Всім привіт!
Красива посмішка завжди радує око і створює хороше враження про саму людину. Не дарма кажуть: "Здорові зуби - запорука загального здоров'я". Вони і справді багато чого можуть розповісти про людину. Доглянуті рівні білі зуби недвозначно натякають на благополуччя, характеризують спосіб життя і звички. Вони додають привабливості зовнішньому вигляду і навіть допомагають у процесі спілкування з людьми, маючи в своєму розпорядженні ближче до себе. Всіх нас ще з раннього дитинства батьки привчають до чищення зубів класичним способом, тобто з використанням звичайної традиційної зубної щітки. Але прогрес не стоїть на місці, за порогом століття високих передових технологій. Зараз вже не рідкість побачити на прилавках магазинів крім звичайних щіток ще й електричні.
Лідерами в цій галузі звичайно є такі великі і знамениті бренди як Philips, Oral-B і Braun. Вони випускають гідні продукти, якими користуються дуже багато. Засмучує в них лише висока ціна. Але якщо сильно хочеться спробувати, можна взяти аналог від китайських виробників.
Для початку трохи теорії. Всього можна виділити три види електричних зубних щіток:
- механічні (звичайні),
- звукові,
- ультразвукові.
Механічна - звичайна зубна щітка яка видаляє зубний наліт шляхом простого тертя щетинок про зубну емаль і ясна. Її головка приводиться в рух безпосередньо електродвигуном через механічну зв'язок і може робити різні рухи - найчастіше це обертання, але більш просунуті моделі рухаються назад, вперед, в сторони.
Звукова - більш просунутий варіант ніж перший. У таких щітках двигун приводить в дію генератор високих частот, який виробляє звукові хвилі високої частоти і викликає вібрацію щетинок. Частота вібрації зазвичай становить від 20 000 до 40 000 Гц.
Ультразвукова - виробляє ультразвукові хвилі надвисокої частоти, що передаються, як в звуковий щітці, на щетинки. Генератором хвиль служить пьезокерамічская пластинка, що випускає хвилю частотою близько 1,7 МГц, а щетинки роблять при цьому від 80 до 100 мільйонів коливань в хвилину. Даний тип очищає зуби найкраще, але при цьому має і більше протипоказань. Наприклад їх не можна використовувати людям мають багато пломб, або штучних зубів, мостів і т.д.
Сьогодні на огляді буде представник з-під неба - варіант звуковий електричної щітки, з частотою до 40000 вібрацій. Ім'я цієї новинки - Alfawise RST2056 Sonic Electric Toothbrush.
Бренд Alfawise насправді не такий новий для Китаю і особливо для тих хто часто замовляє звідти. Під цим шильдиком випускається величезна маса різних пристроїв, таких як наприклад екшен-камер, фітнес-браслетів, блендерів, проекторів і т.д. Але ми сьогодні поговоримо звичайно не про них.
Електрична зубна щітка RST2056 у виробника не перша, на фото нижче можна порівняти основні характеристики новинки з минулими.
Упаковка і зовнішній вигляд
Поставляється вона в великій картонній коробці, на якій є і велике зображення самого пристрою, і вказівка на його основні функції, характеристики та переваги. Думаю ви вже звернули увагу в якому стані до мене дійшла посилка. Складається враження, що кур'єрська служба СДЕК, а саме вона і здійснювала доставка, грала з нею в футбол. Живого місця немає, пом'ята і побита вся.
А ось і до речі коротко про особливості героя огляду: Незважаючи на зовнішні пошкодження упаковки, вміст залишилося недоторканим. Пластиковий лоток мабуть пом'якшив наслідки.
У комплекті у нас йде наступне:
- три насадки, запаковані окремо,
- сам пристрій,
- зарядний пристрій у вигляді док-станції,
- інструкція англійською мовою.
Керівництво користувача хоч і англійською мовою, але тим не менше цілком зрозуміле. З нього наприклад я дізнався, як розбирається корпус, але докладніше про це розповім трохи пізніше.
Запасні насадки - щітки знімного типу, конструктивно всі однакові. Відмінність лише в кольорі нижнього кільця, на яке я не відразу звернув увагу. Спочатку здалося, що різний колір як би позначає різну ступінь жорсткості щетини, але це не так. Всі щітки мають середню жорсткість, а за кольорами їх розбили, мабуть, в разі, якщо зубною щіткою будуть користуватися кілька людей в сім'ї.
Довжина їх 87мм. Вони легко знімаються і так же легко надягають назад. Довжина блоку з щетиною - 23мм, ширина - 7 мм, а висота коливається від 8 до 12мм. Після того як вони відпрацюють свій термін служби, їх необхідно буде замінити. Виробник говорить про якийсь синьому індикаторі, який «запалиться» як тільки щітка виробить свій ресурс, я правда не зрозумів де він знаходиться і як виглядає насправді. Ну да ладно, будемо по-старому відраховувати час. У Росії стоматологи радять робити заміну раз в три місяці. Благо проблем з покупкою нових у нас не виникне, вони продаються комплектом з трьох штук на тому ж гірбесте, за $ 2.99 за посиланням .
До речі, захисних ковпачків на щітки немає. Дрібниця звичайно, але чому б її не покласти в комплект ?!
Погляньмо тепер і на основну частину - блок з мотором і акумулятором. Корпус у нього виконаний з переважно матового білого пластику з глянсовою вставкою на лицьовій частині. Є напис бренду блідо-сірим кольором. На верхньому торці встановлений металевий штир зі спеціальними виступами. Завдяки їм насадка щільно входить і тримається в такому положенні впевнено. Те, що штир тут не пластиковий, а металевий, це, безсумнівно, вагомий плюс.
Управління здійснюється двома кнопками, які ми бачимо на лицьовій стороні. Вони зроблені у формі круга, з анатомічними западинами під пальці, так само з білого матового пластика. Софт-тач покриття не зустрічається взагалі. Перша кнопка, та що велика, служить для включення і виключення електричної щітки. Вона так і підписана як ON / OFF. Друга має трохи менший діаметр, але так само з виїмкою під палець. До речі ніяк не підписана. Виконує роль зміни режимів роботи, яких тут кілька.
Режимів чистки всього чотири, позначені як: «CLEAN», «SOFT», «WHITEN» і «MASSAGE». Поруч з кожному з них є білий світлодіод, за допомогою нього ми легко розуміємо, в якому саме положенні зараз знаходиться наша зубна щітка. Перемикання, як уже говорив вище, здійснюється другий кнопкою, процес йде по колу.
Режим «CLEAN» - має 31000 вібрацій в хвилину. Стандартна чистка з найкращим ефектом.
Режим «SOFT» - щадний режим для тих у кого чутливі зуби або хто ще тільки звикає,
Режим «WHITEN» - 40000 вібрацій в хвилину. Для відбілювання зубів.
Режим «MASSAGE» - режим масажу з чергуванням кількості вібрацій від слабкого до сильного.
Обраний нами режим збережуться в пам'яті і при наступному включенні починає працювати саме з нього. Було б дуже дивно і не практично зроби китайці по-іншому.
Трохи нижче бачимо напис «CHARGE» і зелений світлодіод. Поки він зелений можна користуватися щіткою і не думати про зарядку.
У зібраному вигляді довжина всього пристрою становить 250мм. І важить відносно не багато, всього - 118гр. Тримати в руках зручно, поки на корпус не потрапила вода він не вислизає. Дискомфорту від тяжкості так само немає.
Виробником заявлена захист за стандартом IPX7 (Захист від тимчасового занурення у воду.). Це означає, що щітку можна занурювати в воду на нетривалий час (до 30 хвилини) і на глибину до 1 метра. Вода всередину не потрапить, можна цього не побоюватися (перевіряв особисто).
Мало не забув показати нижню частину щітки, тобто підошву. Вона пофарбована в сірий колір, має плоску форму і глибоке круглий отвір. Плоска форма дозволяє безперешкодно ставити пристрій на будь-яку горизонтальну поверхню. Стійкість хороша. А отвір потрібно для підключення до зарядної станції.
Комплектується дана модель бездротовим зарядним пристроєм у вигляді док-станції. Воно фірмове і судячи з характеристик, може забезпечити вихідну потужність від 0.8 до 1.6Вт. На корпусі знову-таки бачимо вказівку на стандарт IPX7, що говорить про стійкість до занурення в воду. Мережевий кабель товстий з європейської виделкою і довжиною 1.3 метра.
При зарядці світлодіод на зубній щітці горить червоним кольором, до повного заряду. Після завершення процесу змінюється на зелений. Час першої зарядки, або після тривалого невикористання, зазначено як 24 години. Особисто завмер не справляв, так як зробити це не так просто. Ємність акумулятора заявлена як 650мАч і її повинно вистачити на наступні 15 днів. Розрахунок робиться за умови чищення зубів двічі на день. Визначити, що заряд добігає кінця не складно, світлодіод змінює свій колір з зеленого на червоний. Більш детально взаємозв'язок заряду і роботи світлодіода вказав нижче:
Заряд від 0 до 10% - блимає червоний діод,
Заряд від 10 до 30% - горить безперервно червоний діод,
Заряд від 30 до 100% - горить безперервно зелений діод.
внутрішня будова
Всім напевно цікаво і мені зокрема, що ж ховається всередині цієї нової зубної щітки від Alfawise. Якби не підказка в інструкції, я напевно так і не розкрив би корпус, думаючи що він не розбірний. Але на ділі, зробити це виявилося дуже легко. Досить було зняти захисну гумову накладку і викрутити гвинт в поглибленні нижнього торця. Процедуру цю виробник рекомендує проводити для зміни відпрацювало свій термін служби акумулятора.
Що ж, розглянемо внутрішню конструкцію детальніше. Вона тут цілком типова і складається з основної плати, модуля зарядки, двигуна і елементи живлення.
Фото лицьового боку:
Плата від RISUNTECH датована 25-м лютого поточного року. Маркування T2082 / T2056 -Handle_V0 нам недвозначно натякає, що крім новинки RST2056 можливо в майбутньому буде випущена ще й інша з індексом RST2082.
У задній частині встановлена зовсім невелика котушка для бездротової зарядки.
Фото задньої сторони:
Розгортаємо пристрій, щоб отримати візуальний доступ до задньої частини.
Спереду встановлений масивний двигун. Маркування на ньому немає, тому гадати якого він типу я не буду. Не сильно в цьому розбираюся, але схожий на мотор з ексцентричним важком на валу, якщо це так то поправте.
Акумулятор знаходиться в спеціальному відсіку, де тримається на скотчі. Ємність, як і заявлено 650 мАг, напруга 3.7В. Елемент живлення з платою захисту має незнайомий для мене формат - 14430. Зазвичай в електричних зубних щітках найчастіше зустрічаються трохи інші - 14500. Різниця між ними невелика, напруга однакове, форм-фактор теж, але довжина у другого на 7мм більше. Якщо раптом 14430 знайти не вдасться, можна встановити і 14500, місця під нього в принципі достатньо.
За акумулятором ховається основний контролер без маркування.
досвід використання
А тепер особисті враження про роботу і не тільки, електричної щітки Alfawise RST2056. Ну для початку хотілося б відзначити, що вона має приємний зовнішній вигляд і якісні матеріали корпусу. Претензій до збірки так само не є, все підігнано як годиться щільно і без зазорів.
Відноситься до типу звукових щіток, а не ультразвукових, так що підійде для будь-яких користувачів, незалежно від того - є у вас пломби і штучні зуби чи ні. Чотири режиму роботи дозволяють вибрати підходящий саме для вас. Вага гаджета немаленький, в порівнянні зі звичайною щіткою, однак при використанні це зовсім не напружує. Правда ось фізичні габарити можуть доставити незручність тим хто вирішив взяти її з собою в поїздки. Вона не комплектується ні захисним кейсом для перенесення, ні навіть простенькими ковпачками на самі насадки.
При першому використанні відчуття були дуже дивними і незвичайними. Щітка лоскотала мову і ясна, довелося перемикати в режим «SOFT». Його я рекомендую таким же як і я, людям вперше зважилися познайомиться з такими електричними щітками. Якщо при чищенні випадково торкнутися зубів з протилежного боку, то створюються вібрації і звук, як ніби хтось орудує бор - машинкою. Не зовсім приємно)). Після включення, працює рівно 2 хвилини, з полсекунднимі паузами кожні 30 секунд. Звичайно нічого страшного немає якщо ви не вклалися у відведений час, його можна продовжити простим натисканням на кнопку. Це як на мене, навпаки дисциплінує, не дає приділяти занадто багато часу на чистку однієї області. Адже в цьому немає ніякої необхідності. Ефективність, суб'єктивно краще ніж у звичайній. Вичищає краще, хоча рухів тіла при цьому виробляємо удвох менше. На корпусі немає прогумованих ділянок, тому після падання на нього води, тримати стає не зручно. Так і норовить вислизнути.
Електрична щітка - щітка для ледарів, назву її напевно так чи для тих хто зазвичай дуже поспішає вранці.
Зняв коротке відео, щоб ви могли оцінити рівень шуму.
А це відео - презентація від самого магазину.
Купити електричну зубну щітку Alfawise RST2056 Sonic Electric Toothbrush можна за посиланням за $ 19.99).
Купити комплект з трьох запасних насадок за посиланням за $ 2.99.
Дрібниця звичайно, але чому б її не покласти в комплект ?