На сайті вже є кілька статей про фенечки, але в коментарях постійно проскакують фрази: «я нічого не розумію», «так як же плести фенечки з муліне». Тому ми вирішили написати докладну статтю про плетінні фенечек з муліне, різновидах вузлів і розповісти, що насправді все дуже просто.
Фенечки з муліне ще називають браслетами дружби, їх дарують друзям і подружкам. Після того, як ви подаруєте кілька фенечек подружкам, то бажаючі на такий подарунок вишикуються в чергу.
Для того щоб плести фенечки з муліне знадобляться самі нитки муліне різних кольорів, ножиці, лінійка і липка стрічка, з її допомогою кріпляться нитки, наприклад, до столу. Оскільки плетіння фенечки справа тривала, варто влаштуватися зручніше і в добре освітленому місці.
Що ж приступимо до розбору способів плетіння фенечек. Їх буде багато, і ми постараємося розписати все максимально докладно і ілюстроване.
1. Як плести кіску
Найпростіше плетіння, яке використовується в фенечки - це косичка. Так, звичайнісінька косичка. Вона плететься з трьох ниток. Часто кінці фенечек заплітається саме кіскою. В цьому випадку ниток звичайно більше трьох, але тоді просто все нитки розподіляються на три групи і плететься кіска. А в кінці косички зав'язується звичайний вузлик, щоб косичка не розпускати. Але є і більш цікаві і гарні варіанти як заплести нитки, якщо їх більше трьох, в косичку. Давайте їх розглянемо.
Схема плетіння косички з чотирьох ниток. За таким же принципом можна сплести з будь-якого парного числа ниток (шести, восьми, десяти, дванадцяти, чотирнадцяти та так далі). На кожному кроці ми беремо дві центральні нитки, ліву переносимо на правий край, а праву на лівий, і так плетемо.
Схема плетіння косички з п'яти ниток (шнур аксельбант). Знову ж за цією схемою плетіння можна сплести з будь-якого непарного кількості ниток (семи, дев'яти, одинадцяти, тринадцяти, п'ятнадцяти і т.д.). Суть цієї схеми в тому, що ми беремо ліву нитку і переміщаємо в центр, потім праву переміщаємо в центр і повторюємо потрібну кількість разів.
Другий спосіб плетіння косички з п'яти ниток.
Третій спосіб плетіння косички з п'яти ниток.
Схема плетіння косички з шести ниток.
Ще один спосіб плетіння косички з шести ниток.
2. Як плести фенечки косим плетінням
Це дуже популярне плетіння фенечек. Існує величезна кількість схем плетіння фенечек косим плетінням. На нашому сайті є стаття 50 схем плетіння фенечек і виділена окрема категорія схеми фенечек , Де схеми додаються кожен день (зазвичай по дві в день) і являють собою саму схему, а також фотографії сплетених фенечек за цією схемою. Зазвичай фото представлені різні, тобто схема одна, а колірні виконання різні. Заходьте на сторінку схеми фенечек і вибирайте те що подобається вам, а також слідкуйте за оновленнями.
В косому плетінні фенечек використовуються 4 різних вузла, вони по різному позначаються і по різному плетуться. Плести такі фенечки слід рядами зліва направо, або справа наліво, а не як то по-іншому, і не так як показують стрілки. Стрілки в цьому випадку показують лише, який вузол потрібно зав'язати. Навчитися плести фенечки косим плетінням можна на нашу майстер класу: Як плести фенечки косим плетінням і як розуміти схеми. Майстер клас (60 фото) .
3. Як плести фенечки прямим плетінням з двома кольорами (в тому числі фенечки з іменами)
На цю тему на нашому сайті вже є статті, які розповідають, як плетуться фенечки прямим плетінням. Це майстер клас Як плести фенечки з іменами і Генератор схем фенечек з іменами . На сторінці генератора можна створити свою індивідуальну схему фенечки з будь-яким ім'ям, або текстом.
4. Як плести фенечки прямим плетінням з великою кількістю квітів
Фенечки прямим плетінням з двома кольорами плетуться не так, як фенечки з великою кількістю квітів. У даній статті ми не будемо цю техніку описувати, їй варто приділити окрему увагу. Ми розібрали це плетіння в майстер класі Як плести фенечки прямим плетінням. Майстер клас (46 фото) . Ви можете самі створити схему фенечки завдяки нашому Генератора схем фенечек прямим плетінням .
5. Як плести фенечки з гострими стрілочками (тасьма)
Для плетіння цієї фенечки візьміть нитки муліне довжиною трохи більше метра. 6 кольорів, по 2 шматки кожного кольору. Розкладіть нитки симетрично, з'єднайте їх в пучок і зав'яжіть у вузол на відстані 7 сантиметрів від краю. Протягніть в вузлик шпильку і прикріпіть до подушки, або приклейте початок фенечки до столу за допомогою скотча. Розділіть нитки навпіл.
Почніть з лівого боку зовнішніх кольором, у нас це червоний. За допомогою цієї нитки зробіть фігуру у вигляді четвірки над другою ниткою, потім пропустіть першу нитку під нею і протягніть в отвір як показано на фото.
Затягніть вузлик, потягнувши за першу нитку вправо вгору. Повторіть цей вузлик ще раз, вийде подвійний вузлик, саме їм буде плестися вся фенечка. Таким чином перша нитка у нас перемістилася з лівого боку на одну позицію вправо і стала другою. Точно таким же вузликом зав'язуємо другу нитку навколо третьої і так далі, поки друга нитка не дійде до центру. Це одна половина фенечки.
Тепер візьміть нитку з іншого боку, у нас вона теж червона. Будемо робити вузли справа наліво. Для цього ми робимо все симетрично: червону нитку загинаємо над помаранчевої у вигляді дзеркальної четвірки. Потім також протягуємо всередину і затягуємо вліво вгору. Головне не забувайте, що цей вузлик потрібно робити двічі на кожній нитці.
Продовжуємо цієї ниткою в'язати вузли зліва направо, поки вона не дійде до середини. Зауважте вузол з двох середніх ниток однакового кольору для того, щоб зв'язати половинки між собою. Ось ми і закінчили перший рядок нашої фенечки. Решта рядків в'яжуться точно так же двома зовнішніми нитками однакового кольору.
Коли закінчите фенечку (це можна дізнатися просто примірявши по руці, враховуйте тільки трохи вільного простору, для того щоб зав'язати фенечку), зав'яжіть звичайний вузол з допомогою всіх ниток, а потім заплетене косичку.
Цю фенечку можна зробити і несиметричною, для цього спочатку розкладайте нитки без симетрії. Якщо ви не будете зупинятися на середині, то у вас вийде класична фенечка косим плетінням. Не забувайте, що вузлики потрібно зав'язувати двічі. І не пропустіть середені коли в'яжете.
6. Як зробити фенечку зі стразами
Є багато способів як плести фенечки, а ми розберемо ще як зробити будь-яку фенечку більш унікальною і блискучою.
Робимо фенечку зі стразами. Для цього нам знадобиться готова фенечка (ми візьмемо сплетену фенечку зі стрілками), ланцюжок зі стразами, нитка муліне, голка і ножиці.
Заправте нитку в голку і на кінці зав'яжіть вузол. Протягніть голкою фенечку від низу до верху на самому початку фенечки. Або, щоб краще заховати вузлик, можна протягнути нитку через вузол на самому початку фенечки. Прикладіть ланцюжок зі стразами по центру фенечки.
Зробіть стежку між першими двома стразами. Потім знову просмикніть голку знизу вгору, намагаючись на цей раз потрапити посередині між другим і третім каменем.
Продовжуйте так до кінця фенечки. Після останньої стежки зав'яжіть вузлик із зворотного боку. Або знову ж таки, протягніть крізь вузлик на кінці фенечки. Потім обріжте край нитки.
Наша фенечка зі стразами готова.
7. Як зробити фенечку з шипами
Для створення фенечки з шипами нам знадобиться: будь-яка фенечка, 5 хромованих шипів з кріпленнями, викрутка і ножиці.
Зробіть маркером позначки для рівномірного розміщення шипів. Використовуйте лінійку, або вирахувати по ниткам. В позначених місцях проткніть ножицями, так щоб проліз гвинт.
Протягніть гвинт в отвір і закрутіть його в шип за допомогою викрутки.
Повторіть з рештою шипами точно так же. От і все! Наша фенечка з шипами готова.
8. Як зробити фенечку з ланцюжком
Для того щоб зробити фенечку з ланцюжком нам знадобляться: будь-яка готова фенечка, ланцюжок невеликої довжини з великими ланками, нитка муліне, голка і ножиці.
Протягніть нитку муліне в голку. Потім розв'яжіть один вузлик в кінці фенечки і зав'яжіть його разом з кінцем нашої нитки. Зі зворотного боку протягніть голкою спочатку з самого краю фенечки.
Покладіть ланцюжок біля фенечки і протягніть голкою через перша ланка. Протягніть голкою знову зі зворотного боку фенечки, так щоб голка виявилася біля другої ланки нашої ланцюжка.
Продовжуйте так до кінця фенечки. Ланцюжок потрібно буде підігнати по довжині фенечки. Для цього розігніть ланка, яке виходить за довжину фенечки і зніміть решту ланцюжка. На останньому ланці зробіть два стібка. Після цього Розв'яжіть вузлик фенечки і зав'яжіть його разом з нашою ниткою.
Ображати залишки нитки. Ваша оновлена блискуча фенечка готова. Правда вона тепер виглядає яскравіше?
9. Як плести фенечки з гайками
З використанням звичайних шестигранних гайок можна сплести дуже оригінальну фенечку. Вона чимось нагадує хребет. Ця фенечка буде мати гарний вигляд на руці у хлопця. А гайки можна купити в будь-якому господарському магазині різних кольорів і розмірів.
Для цієї фенечки нам знадобиться моток мотузки з бавовни, шестигранні гайки (кількість залежить від вас) і ножиці.
Візьміть три мотузки, зав'яжіть їх у вузол, залишивши вільними кінці завдовжки 5-10 сантиметрів. Після вузла почніть плетіння звичайної кіскою 3-5 сантиметрів.
Далі, перед тим як робити пасмо лівою ниткою, надіньте на неї гайку, притисніть гайку щільно до кісці і зробіть пасмо лівою ниткою. Якщо у вас не дуже товста нитка, або мотузка, то можна зробити кільце всередину гайки (обернувши гайку ниткою), а потім плести далі. Таким чином, не дуже товста мотузка не зноситься дуже швидко.
Притримуйте ліву гайку пальцем. Перед тим як зробити пасмо тепер правою ниткою, надіньте на неї гайку і зробіть пасмо. Точно так же притримуйте гайку пальцем, щоб вона була щільно притиснута до кісці.
Потім зліва виявиться нова нитка, протягуємо гайку і в'яжемо фенечку точно так же. Намагаємося в'язати щільно, щоб гайки не бовталися, або НЕ розбовталися через пару днів шкарпетки.
Повторюємо кроки і плетемо фенечку. Необхідну довжину розраховуємо за своїм зап'ястя, враховуючи вільний простір до і після гайок.
Після того як закінчили заплітати гайки робимо знову 3-5 сантиметрів звичайної косички, зав'язуємо вузол і залишаємо ще 5-10 сантиметрів вільного кінця мотузок.
Фенечку обворачіваем рази 2-3 навколо зап'ястя і зав'язуємо. Наша фенечка з гайками готова!
10. Як плести фенечки обв'язані ланцюжка
Блискучі ланцюжка, обв'язані різнокольоровими нитками муліне, виглядають ефектно, правда? А робляться вони дуже просто. Давайте навчимося їх плести. Нам знадобляться: ланцюжок з великими ланками, нитки муліне різних кольорів, дві шпильки для волосся і ножиці.
Разрежем 2 комплекти по 15 ниток в кожному. Довжина однієї нитки повинна бути в 4 рази більше довжини нашого браслета. Зв'яжіть обидва комплекти ниток в один вузол, залишивши 5 сантиметрів вільними. На кожен комплект ниток надіньте по шпильці, вони допоможуть вам легко протягувати нитки в ланки ланцюжка і плести фенечки.
Покладіть нитки зліва від ланцюжка. Простягніть перший комплект ниток за допомогою шпильки в першу ланку ланцюжка, як показано на фото.
Покладіть другий комплект ниток поверх першого. Протягніть другим комплектом ниток в той же ланка ланцюжка від низу до верху.
Переходимо на другу ланку, знову кладемо перший колір поверх другого і протягуємо його в друге ланка від низу до верху. Точно так же повторюємо з другим кольором. У нас ланцюжок з досить великими ланками, тому в кожній ланці ми робимо косичку кожним комплектом ниток. Якщо у вас буде браслет з меншими ланками, то можна плести по одному проходу в кожну ланку.
Повторюйте кроки, поки не дійдете до кінця ланцюжка, потім зав'яжіть вузол і обріжте кінці. Ось і готова наша фенечка. Можна обв'язати ланцюжок з двох сторін, вийде теж цікаво. Для цього просто перевертаємо ланцюжок іншою стороною і плетемо по цій же інструкції.
11. Як плести намисто дружби
Давайте навчимося плести чудове намисто. Виглядає воно цікаве. Його також можна дарувати, як і браслет дружби. А плести їх досить легко.
Що ж, нам знадобляться: мотузка з бавовни, нитки муліне, гайки і шайби, котушки для мотка ниток і ножиці.
Для того, щоб зробити намисто двох кольорів, ми беремо два мотка ниток муліне і наметовому їх на котушки, щоб було зручно плести. Потім беремо мотузку необхідної довжини і пов'язуємо разом з нитками одним великим вузлом. Кінець кріпимо скотчем до столу, або шпилькою до дивану. Почнемо плести червоним кольором, значить фіолетовий колір тримаємо в лівій руці так, щоб він був в натяжку разом з мотузкою. Беремо в праву руку червоний колір, робимо ниткою над мотузкою петлю у вигляді четвірки, потім протягуємо котушку в петлю знизу вгору (дивіться фотографію) і затягуємо вузлик, потягнувши котушку вправо вгору. Повторюємо цей вузол багато разів, до тих пір, поки не вирішите поміняти колір.
Міняти колір дуже просто. Для цього просто перекладаємо червону котушку в ліву руку і натягуємо, а фіолетовою ниткою починаємо в'язати вузли, як розказано вище.
Міняти кольору можна як вам захочеться. В середині намиста дружби можна додати шайби, або гайки, а потім знову в'язати вузлики. Коли закінчите в'язати, щоб ходив перший вузол і зв'яжіть обидва кінці намиста в один вузол. Крім того намисто буде набагато цікавіше виглядати, якщо квітів буде більше. Плести великою кількістю кольорів ниток можна точно так само, просто в лівій руці тримайте внатяжку все невикористовувані в даний момент котушки з нитками. Виходить ось така краса!
12. Як плести фенечки обгорнуту ланцюжок зі стразами
Для цієї фенечки нам знадобиться: 110-140 сантиметрів шкіряного шнура товщиною півтора міліметра, 30-40 сантиметрів ланцюжка з повітряних кульок, або кристалів, 150-180 сантиметрів нитки, латунна гайка і ножиці. Довжина змінюється в залежності від розміру вашого зап'ястя. Вона розрахована, на те щоб обернути два рази навколо зап'ястя і зав'язати.
Складіть шкіряний шнур навпіл, так щоб вийшла петля. Розмір петлі потрібно підібрати таким чином, щоб в нього туго заходила гайка, яка буде виконувати роль застібки. Запустіть нитку вздовж шкіряного шнура довжиною в пару сантиметрів. Потім решті ниткою починаємо обмотувати навколо шнура в зворотному напрямку від петлі. Затягуйте нитку туго, щоб кінець не вискочив і не розпустився.
Додайте між двома половинками шкіряного шнура ланцюжок з кульками. Ниткою накручуйте туго між кожними окремими кульками.
Продовжуйте обмотувати ланцюжок, поки фенечка не досягне необхідної довжини.
Правда вона тепер виглядає яскравіше?