На сьогоднішній день, рівень автоматизації настільки великий, що здається, ніби все навколо зроблено машинами, і роботи ручної роботи в ювелірному бізнесі цінуються все вище і вище. Але як визначити хто робив лежить перед Вами ланцюжок? Звичайно можна довіритися словами продавця, але краще самому знати, як виготовляються популярні плетіння ланцюжків.
Як ми вже розповідали раніше, існує величезна безліч видів плетінь ланцюжків і браслетів.
Всього існує 3 основних способи виготовлення ланцюжків:
- Ручний. Найскладніший, трудомісткий, тривалий і відповідно найдорожчий спосіб. Майстри створюють унікальні, незвичайний дизайн, що дивують своєю красою і міцністю, витримує великі навантаження. Більшість різновидів плетіння Бісмарк виготовляється тільки вручну.
- Машинний. Машинна в'язка дозволяє ювелірам виготовляти легкі витончені ланцюжки з дуже тонких ланок. Товщина дроту від 0,15 мм. За хвилину верстат створює до 600 ланок. Для того, щоб спаяти кінці, ланцюг прокаливают в печі при температурі до 815 ° С.
- Штампування. Найпростіший і швидкий спосіб, за допомогою якого створюють такі плетіння як, якірне і панцирні. Спочатку ланки виготовляють за допомогою вирубних штампів, а потім їх протягують один в одного (а не споюють). Вироби виходять недорогими.
Ювеліри використовують для плетінь жовте, біле, червоне, чорнене золото, а також родованим біле срібло, рідко зустрічаються ланцюжки з платини і паладію. Все це безсумнівно позначається на вартості виробу.
Додаткові методи обробки ланцюгів, такі наприклад, як алмазна шліфовка, підкреслюють красу дорогоцінного металу, надають ланкам легкість і грайливий блиск. Найчастіше використовується для плетінь Бісмарк і панцир.
За складні плетіння, виготовлені вручну, такі наприклад, як Бісмарк, в скупці золота «Euroskupka» Вам запропонують досить високу ціну як за виріб, у нас пріоритет також ланцюга відомих брендів. Прості плетіння, які найчастіше зроблені машинним способом, будуть оцінюватися як лом.
Але як визначити хто робив лежить перед Вами ланцюжок?