Плетіння браслетів з шнурків, стрічок та бісеру дуже популярне ремесло. Багато умільці перетворили це хобі на прибутковий бізнес. Охочих придбати ці красиві і оригінальні прикраси велика кількість, хоча їх цілком реально виготовити самостійно. Досить дізнатися схеми плетіння з шнурів, підготувати необхідний матеріал і вивчити кілька майстер-класів.
види шнурів
Як матеріали для створення унікальних браслетів беруться звичайні шнурки, які можна придбати в будь-якому взуттєвому, тканинному або господарському магазині.
Умільці в основному використовують такі шнури:
- Вощений шнурок надано в різноманітній кольоровій палітрі, тому кожна майстриня зможе підібрати для себе ідеальний колір. Такі шнури досить міцні за рахунок бавовняного плетіння, яке додатково покриваються воском. Браслети, сплетені з вощених шнурків, відрізняються практичністю і щільністю.
- Замшевий шнур має красиву оксамитової поверхнею. Але, не дивлячись на витончену фактуру, такі прикраси виходять міцними. Замша також надана в широкій палітрі кольорів, серед якої можна знайти як класичні кольори, так і яскраві кислотні відтінки. Єдиний мінус такого матеріалу в тому, що він досить швидко затирається, утворюючи лисі ділянки, і прикраса втрачає свій привабливий вигляд.
- Нейлонові шнурки частіше використовуються для створення красивих вузлів для браслетів. Справа в тому, що кінчики таких шнурків можна легко підпалити, а значить, можна використовувати абсолютно будь-який візерунок і схему, не боятися, що плетіння розпуститься.
Існує безліч схем плетіння з шнурків. Браслети, виготовлені своїми руками, стануть відмінним подарунком для кращої подруги або коханого хлопця.
Спочатку варто навчитися плести прості вузли, а потім можна приступати до створення оригінального авторського прикраси з використанням більш складних схем і технік.
Популярні вузли
В плетінні фенечек з шнурів застосовуються різні техніки. Рукодільниця для створення унікального прикраси використовуються різні види вузлів, притому деякі з них майстрині придумують самі. Класичний тип плетіння - це коса, яка заплетена з чотирьох шнурів.
А також часто застосовується кругова обплетення і дівоче коса. Сучасним майстриням дуже подобається техніка подвійний і одинарної головоломки. Будь-який вид плетіння так чи інакше, заснований на класичній техніці.
Можна виділити кілька типів вузлів:
- Хірургічний. На самому початку необхідно зав'язати полуузел. Щоб це зробити, потрібно взяти один кінець шнурка і злегка притримати його. Другий кінець обплітають навколо першого кінчика. Потім повторюють маніпуляції і закріплюють плетіння. Для цього необхідно обвести п'ять разів перший полуузел і ще один раз другий вузлик. Після закінчення необхідно акуратно обрізати все зайве, залишивши кінчики довжиною не більше 1,5 см.
- Простий. Щоб зав'язати такий вузлик, необхідно взяти кінчик матеріалу і протягнути його через петельку, до того ж зробити це зі зворотного боку. Тепер потрібно трохи змістити вузлик від петлі і зав'язати обидва кінчика разом. Але такий вид вузлів застосовується вкрай рідко, він вважається дуже непрактичним.
Скользящий. Мабуть, один з найскладніших варіантів. Для того щоб створити прикраса на безперервній основі вузла, знадобиться багато часу і терпіння. Щоб зав'язати ковзний вузол, необхідно відміряти з двох сторін шнурка по 15 см, ця довжина залишиться про запас.
Потім необхідно з правого шнурка зробити петлю, причому таким чином, щоб його кінчик знаходився з зовнішнього краю. Тепер береться лівий шнур і вже їм необхідно обвести петлю, причому зробити відразу два оберти. В самому кінці обидва кінчика потрібно протягнути через петельку і затягнути конструкцію.
Потім слід повторити дії, щоб вийшов ще один ковзає вузлик, але він вже буде грати пасивну роль. Для цього на кінчику другого шнурка роблять петельку, а за допомогою вільного шнурка роблять навколо неї 5 оборотів, знову затягують вузол. В отриману петельку простягають вільний кінчик шнура. Скользящий вузлик вважається готовим.
Дуже ефектно і незвично виглядає прикраса, яке виконано в техніці «турецька голова». Саме плетіння відбувається навколо предмета циліндричної форми, який в довжині повинен бути дорівнює розміру зап'ястя. Такі аксесуари в залежності від матеріалу можуть бути чоловічими або жіночими.
схеми плетіння
Різноманітність моделей дозволяє виготовити неповторний браслет, а велика кількість різних технік допоможе створити цілу колекцію саморобних прикрас. Ручні аксесуари можуть бути прикрашені підвісками, які так популярні серед дівчат.
А можна вплести в браслет металеві гайки, ланцюжки або декоративне каміння. Але спочатку варто розглянути більш прості варіанти плетіння браслетів.
витончений браслет
Сучасне рукоділля представляє великий асортимент красивих і модних моделей. Прості схеми пропонують виготовити ручне прикраса з використанням одного шнурка. Для більш складних візерунків потрібно вже кілька штук, крім цього, передбачається додатково прикрашати такі браслети, наприклад, намистинами, бісером або стеклярусом. Такий декор додасть аксесуару шарм і чарівність, а його власниці романтичний вид.
Для виготовлення чудового браслета необхідно заздалегідь підготувати матеріал: 3 шнура з атласної матеріалу, довжина кожного елемента не повинна бути коротше одного метра. Крім цього, необхідно підібрати під колір шнурків намистинки. А також знадобиться карабін, кільця для з'єднання, супер клей, два концевика і плоскогубці.
Якщо все підготовлено, то можна приступати безпосередньо до плетіння. Поетапно процес створення браслета виглядає наступним чином:
- Робота починається з підготовчого процесу, для цього потрібно взяти кінцевик і нанести на його внутрішню частину трохи клею. Після чого необхідно укласти на клей три шнура і затиснути конструкцію за допомогою плоскогубців.
- Наступним дією стане нанизування намистин, до того ж на всіх трьох елементах повинно бути рівна кількість намистин. Після цього потрібно зав'язати на шнурках вузлики, щоб закріпити плетіння.
- Тепер необхідно сплести з шнурків звичайну косичку, довжина якої повинна складати приблизно 5-7 см. Після косички необхідно зробити вузлики.
- Наступним етапом необхідно знову нанизати на шнурки намистини, причому їх кількість повинна збігатися з кількістю на попередніх шнурках.
- Після цього необхідно взяти другий кінцевик, знову обробити внутрішню частину клеєм, приклеїти кінчики шнурів, затиснути виріб.
- Далі потрібно розтиснути сполучна колечко і надіти на нього підготовлений карабін і кінцевик, після чого кільце можна замкнути.
- З другим коннектором роблять те ж саме діяння. Витончений браслет готовий до шкарпетці.
Модель з намистинами виглядає дуже жіночно і стильно. Можна поекспериментувати і нанизати намистинки різного кольору і розміру, тоді прикраса придбає креативності. При виготовленні такого аксесуара все залежить від фантазії і майстерності рукодільниці.
чоловічий аксесуар
Не варто дивуватися, але стильні молоді люди також носять браслети. Особливо приємно отримати таке саморобний прикраса від коханої дівчини. До того ж сам процес плетіння не дуже складний, а ось виготовлений виріб здивує своєю красою і оригінальністю.
Для початку необхідно подбати про матеріал і інструменті, які можуть знадобитися під час роботи, а саме:
- шнур синього кольору довжиною 60 см;
- шнур чорного кольору довжиною 1 м;
- запальничка або сірники.
При бажанні можна використовувати і іншу колірну палітру шнурків. Сам процес плетіння чоловічого аксесуара виглядає наступним чином:
- На самому початку необхідно скласти синій шнур навпіл.
- Потім необхідно зробити на обох шнурах по петельці і провести одну через іншу.
- Після цього необхідно підняти синій шнурок з одного боку, пропустити через нього чорний елемент і зав'язати акуратний вузлик.
- З другою стороною проробляється той же дію.
- Продовжують плетіння в тій же техніці.
- Після досягнення необхідної довжини потрібно затягнути міцний вузлик, обрізати зайве і обпалити краю чорного елемента.
Чоловічий аксесуар, зроблений своїми руками, відмінно поєднується як зі строгим костюмом, так і з повсякденним одягом. Оригінальна виріб може надати мужності і зробити образ більш молодим і грайливим.
Фенічка зі шкіри
Шкіряні прикраси відмінно поєднуються зі спортивним стилем одягу. Такі браслети універсальні і їх можуть носити як представники жіночої статі, так і чоловічого. Подібні аксесуари можна зробити із застібкою, а можна залишити вільні зав'язки.
Щоб сплести модний аксесуар, необхідно заздалегідь підготувати:
- тонкий шнурок зі шкіри;
- вощеная мотузка;
- нитки для вишивання;
- гострі ножиці;
- лінійка.
Для початку необхідно взяти вощений мотузку і відрізати від неї рівно 25 см. Потім на цьому відрізку робиться невелика петелька, до того ж вона повинна бути практично на кінчику шнурка. На цій петельці необхідно зав'язати акуратний вузлик. Після цього потрібно відміряти від утворився вузла 1 см і відрізати мотузку.
Тепер за допомогою шкіряного шнурка необхідно обгорнути вощену мотузку, до того ж робити це до тих пір, поки залишений відрізок повністю не сховається. Після цього потрібно зробити ще один оборот, протягнути кінчик шнурка в петельку і затягнути в вузол.
Тепер необхідно взяти нитки і прикласти їх одночасно і до шнура, і до мотузки, обернути обидва елементи по колу. Після цього слід закріпити нитку, для цього її протягують через петельку і затягують в вузол. Плетіння триває, притому потрібно чергувати обертання шнурка і нитки, а також не забувати зав'язувати вузлики після кожної секції.
Після того як виріб досягло потрібної довжини необхідно зробити вузлик, протягнути його через петельку і міцно затягнути. Все зайве відрізається, кінчики ховаються всередину плетіння.
За допомогою таких нескладних схем можна виготовити для себе і друзів гарні браслети. Притому такі аксесуари ніколи не виходять з моди і актуальні як на світському рауті, так і на молодіжній вечірці.
Навіть недосвідчені майстрині легко сплетуть подібні прикраси, досить строго слідувати інструкції і освоїти кілька майстер-класів.