Дитина в цивільному шлюбі: як бути, якщо чоловік не хоче одружуватися

  1. Шлюб: штамп в паспорті або індикатор стабільних відносин? Поява в родині дитини - це однозначно перехід...
  2. Чому чоловіки не хочуть одружуватися?
  3. Що робити, якщо чоловік не хоче одружуватися?
  4. Як прийти до згоди, якщо ви вагітні
  5. Коли не варто укладати офіційний шлюб?

Шлюб: штамп в паспорті або індикатор стабільних відносин?

Поява в родині дитини - це однозначно перехід сім'ї на новий рівень. Це не порівняти з плануванням відпустки або вибором автомобіля. І багато жінок в такій ситуації, щоб відчувати себе більш впевнено і спокійно, хотіли б офіційно оформити свої стосунки.

З точки зору психології не настільки важливо, чи є у подружжя штамп в паспорті, якщо обидва партнери задоволені своїм становищем і комфортно почувають себе в цивільному шлюбі. Головне, щоб сім'я була гармонійною. Для дитини в цивільному шлюбі головне - люблячі батьки, світ в родині, навіть під час його внутрішньоутробного розвитку. Якщо обидва в парі дійсно не хочуть «офіціозу», то краще залишити все як є. Правда, перед народженням дитини в цивільному шлюбі краще обговорити з чоловіком юридичні питання: прізвище дитини, куди його прописувати і т.д.

Однак якщо жінка раптом розуміє: хочу заміж, а чоловік одружуватися не хоче, перед парою з'являється непростий вибір.

Чому жінки хочуть заміж?

В першу чергу треба зрозуміти, чому жінка хоче заміж. Причин може бути декілька:

  1. Мрія про красивому святі. Для багатьох дівчат весілля - це доказ любові чоловіка. Нехай торжество буде скромним, але з білою сукнею, в оточенні близьких і друзів. І потім, приємно відчути себе прекрасною нареченою в центрі уваги.
  2. Виховання в сім'ї. Більшість жінок з дитинства вбирають думка, що діти повинні народжуватися в офіційному шлюбі. І навіть якщо вони живуть в цивільному союзі, в перспективі все одно очікують реєстрації шлюбу, особливо якщо вагітність вже трапилася.
  3. Права дитини в цивільному шлюбі. Багато жінок вважають, що права дитини в цивільному шлюбі ущемляються.
  4. Статус. У багатьох дівчат після весілля з'являється внутрішня гордість від усвідомлення факту: я заміжня! І це додає жінці «вага» в родині чоловіка. Наприклад, у випадку конфліктної ситуації з його ріднею ніхто не посміє сказати їй: «Та ти хто тут така?» Якщо шлюб оформлений офіційно, то вона відповість: «Я його дружина» І це аргумент! А фрази на кшталт «Я його цивільна дружина» породять відповіді: «Знаємо ми таких дружин, сьогодні одна, завтра інша».
  5. Зручність у соціальній сфері. Якщо у жінки дитина в цивільному шлюбі, вона часто відчуває дискомфорт, спілкуючись з адміністрацією в садах, школах, органах соціального захисту та інших офіційних інстанціях. У таких випадках постійно вимагають якісь додаткові довідки і підтвердження, на збір яких йде час і сили. Штамп в паспорті позбавляє від подібної бюрократичної тяганини.

Штамп в паспорті позбавляє від подібної бюрократичної тяганини

Жінці варто запам'ятати або записати ті аргументи з приводу офіційного шлюбу, які важливі саме їй. Вони стануть в нагоді їй при розмові з чоловіком.

Чому чоловіки не хочуть одружуватися?

Так чому чоловіки не хочуть одружуватися? Треба сказати, що є чоловіки, активно чинять опір тому, щоб зареєструвати шлюб, з об'єктивних причин. Як правило, це пов'язано з психологічними травмами.

Перша причина - невдалий шлюб батьків (розлучення або «життя в скандалах»). Дитина, що пережив подібну ситуацію в дитинстві, може для себе вирішити: не добре одружуватись, ніж існувати так, як батьки. І відтягує момент весілля якомога довше, ведений думкою, що після цього почнеться розлад в особистому житті, тобто він вважає, що так «рятує» свої відносини!

Друга причина - невдалий власний офіційний шлюб, що закінчився розлученням.

Третя причина - невпевненість в собі, в своїй здатності забезпечити сім'ю (або залишитися цікавим для своєї вже законної дружини, стати хорошим батьком, страх перед змінами).

Причина четверта - на жаль, він не впевнений у своєму виборі.

Що робити, якщо чоловік не хоче одружуватися?

Тут багато що залежить від самої жінки, від її мудрості і такту. Перш за все, потрібно знати свого чоловіка, з'ясувати справжні мотиви його небажання йти в ЗАГС. І це непросте завдання, оскільки чоловіки часто самі цього не розуміють. Але якщо в парі довірчі відносини, є шанси відшукати потрібну інформацію з розповідей вашої другої половини про сім'ю, друзів, мріях і планах. Можливо, він погодиться піти до сімейного психолога, щоб разом розібратися в причинах незадоволеності своєї дружини і його прихильність до ідеї громадянського шлюбу. Головне тут - бути терплячою і уважною до партнера і його почуттям. Не варто влаштовувати допит. Коли стануть зрозумілими причини, за якими чоловік так тримається за свою «свободу», то можна уявити, як себе вести, щоб поліпшити ситуацію в родині.

Не так вже й рідкісні випадки, коли вагітність наступає до того моменту, як пара дійде до РАГСу. У такому випадку жінка часто сподівається, що очікування малюка підштовхне партнера до рішучого кроку. Але якщо цього не відбувається, а їй дуже хочеться отримати пропозицію руки і серця, то слід грамотно підготуватися до розмови.


Але якщо цього не відбувається, а їй дуже хочеться отримати пропозицію руки і серця, то слід грамотно підготуватися до розмови

Як прийти до згоди, якщо ви вагітні

Для початку треба заспокоїтися і налаштуватися на спокійну хвилю. Сказати собі: «Я чекаю дитину від коханої людини, і це саме по собі щастя. Мені поки невідомо, зробить він мені пропозицію чи ні, але я знаю точно, що хочу зберегти наші відносини. Я люблю його, і він мені дорогий. Тому не буду тиснути на нього і шантажувати вагітністю ». Якщо майбутній тато позитивно поставився до новини про поповнення, це вже позитивний фактор. Хороші, рівні стосунки з партнером, його підтримка - то, що необхідно кожній майбутній мамі. А тепер - приблизна схема розмови.

  1. Виберіть час і місце. Чоловік не повинен бути втомленим або зануреним в якісь турботи. Можна дочекатися «приводу», наприклад, репортажу про чиюсь весіллі по телевізору, але це зовсім не обов'язково. І не кажіть заздалегідь (наприклад, вдень по телефону), що ввечері ви хотіли б поговорити на важливу тему. Це змусить чоловіка чекати розмови з напругою.
  2. Заведіть розмову. Початок дуже важливо. Обміркуйте, що ви скажете, але обійдіть без довгого передмови. Наприклад, можна почати так: «Колись ми говорили про те, щоб узаконити наші стосунки. Я хотіла б повернутися до цієї теми ».
  3. Основа - ваші відносини. Під час цієї розмови найважливіше - говорити про те, що ви хотіли б бачити саме його своїм супутником в житті. Говоріть про почуття до нього, про довіру. Не треба робити акцент на майбутнє батьківство, це в даному випадку «слабкий» аргумент, адже бути повноцінним батьком він може бути і в ситуації неукладеного шлюбу. Дитина, що живе в цивільному шлюбі, отримує ту ж батьківську любов, що і в офіційному.
  4. Підготуйте аргументи заздалегідь. Чоловік, який не хоче одружуватися, неодмінно запитає, що саме змінює штамп в паспорті. Ви повинні будете розповісти, чому офіційне закріплення шлюбу так важливо для вас. Ось тут-то і знадобляться записи про те, чому вам важливий саме укладений шлюб.
  5. Чи не квапте! Закінчити розмову потрібно на позитивній ноті. Дайте чоловікові час на роздуми, підкресливши, що, хоча шлюб для вас дуже важливий, ви поважаєте будь-яке його рішення. І будьте готові почекати. Найкраще до того моменту, поки він сам не підніме цю тему знову.

Так чоловік, з яким ви живете в цивільному шлюбі, отримає імпульс, який змусить його переглянути свої погляди. Для деяких пар таким зарядом стає можливість спільного придбання житла, в інших - перспективи на роботі, відкриті тільки одруженим співробітникам, третім допомагають прийняти рішення батьки або друзі. Найважливіше - правильно підібрати «ключик».

Обережно! Нерідко жінки починають ображатися, наполягати, влаштовувати скандали на тему «я вагітна, хочу заміж». І таким чином не тільки не домагаються своєї мети, але і втрачають партнера.

І таким чином не тільки не домагаються своєї мети, але і втрачають партнера

Єдиний шлях, по якому не слід йти жінці, як би сильні не були її бажання, - це маніпуляції, обман і примус. Звичайно, кожен випадок індивідуальний, але якщо жінка хоче щасливих, гармонійних відносин, їй буде потрібно вдумливе ставлення до потенційного законному чоловікові. Адже навіть якщо він категорично з якихось причин не хоче одружуватися офіційно, це не означає, що він вас не любить або буде поганим татом. Це зовсім не так, часто в цивільному шлюбі чоловік і жінка належать дуже відповідально до своїх відносин, і такий союз нічим не поступається зареєстрованому. Так що розберіться для початку в собі, вирішивши, так чи необхідний вам офіційний шлюб? Можливо, це просто усталена соціальна традиція, якій надається занадто багато уваги в нашому суспільстві, і можна бути щасливими і без горезвісних штампів в паспорті? А юридичні проблеми цілком реально вирішити і іншими способами (наприклад, оформивши частину спільно набутого майна на вас). Головне, щоб у вашій парі панували злагода, повага, довіра і, звичайно, любов один до одного!

Коли не варто укладати офіційний шлюб?

  • Коли є ситуація «або одружуємося, або розходимося». В цьому випадку, можливо, краще якраз другий варіант, так як в стосунках, швидше за все, накопичилося нерозуміння, а його весіллям не зітреш.
  • Коли у відносинах багато явних конфліктів, які потребують вирішення. Спочатку дозвольте конфлікти, а вже потім можна подумати про весілля.
  • Коли з моменту зустрічі і початку відносин пройшло менше півроку (а краще - рік). Термін, щоб дізнатися один одного, може бути недостатній.

Що пишуть на форумі 9months.ru

Sfrz Ср., 18 Квітня.

Ми з чоловіком розписалися за тиждень до відходу в декретну відпустку. Йому було 40, а мені 31, коли з ним познайомилися. Укладати шлюб особливих підстав не було. Але через півроку я завагітніла. Спочатку не хотіли нічого змінювати, але ближче до пологів вирішили - діти повинні народжуватися в законному шлюбі. Дуже важко буде пояснити підростаючому дитині, чому у нього в родині щось не так, як у інших. Але це наша думка. І потім, з точки зору закону права дитини і матері захищені тільки в разі законного шлюбу. Зараз в Cемейная кодексі відсутнє таке поняття, як громадянський шлюб.

В результаті вже були випадки, коли з цивільним чоловіком відбувався нещасний випадок (загинув), і дружина не могла навіть жити в квартирі, так як оформлена вона була на чоловіка, хоча і придбана під час спільного проживання. Не хочу нікого лякати, але про дітей треба думати відразу.

Мамба Вт., 11 дек.

Ми з чоловіком живемо у цивільному шлюбі ось уже 6 років, і нічого протиприродного я в цьому не бачу. Головне - щоб між вами була гармонія. А розмова про шлюб почав вставати тільки зараз, коли він дізнався, що буде таточком.

І якщо на це підемо, то тільки заради нашого малюка. А так, я вважаю, на все воля божа, ось тільки численні родичі замучили запитаннями. Я спочатку теж соромилася, а потім подумала - я нікому нічого не зобов'язана пояснювати, і якщо нам добре так, то так тому і бути.

Шлюб: штамп в паспорті або індикатор стабільних відносин?
Чому чоловіки не хочуть одружуватися?
Що робити, якщо чоловік не хоче одружуватися?
Шлюб: штамп в паспорті або індикатор стабільних відносин?
Чому жінки хочуть заміж?
Наприклад, у випадку конфліктної ситуації з його ріднею ніхто не посміє сказати їй: «Та ти хто тут така?
Чому чоловіки не хочуть одружуватися?
Так чому чоловіки не хочуть одружуватися?
Що робити, якщо чоловік не хоче одружуватися?
Так що розберіться для початку в собі, вирішивши, так чи необхідний вам офіційний шлюб?