Одним з давньоєгипетських божеств, яке згадувалося в особливості в ранній міфології, був бог Онурис, який спочатку вважався покровителем полювання. Культ цього божества був найбільш поширений в області під назвою Абидос, також храми і жерці цього бога існували в місті Тініса.
Поклоніння Богу в Єгипті
Точних свідчень про те, що культ цього божества був широко поширений або хоча б просто був присутній в інших областях Стародавнього Єгипту, поки виявлено не було. Що стосується поклоніння богу Онуріс в Тініса, то він був одним з божеств-деміургів в космогонії тієї місцевості. Його жіночою сутністю, відповідно, дружиною, була богиня по імені Мьонх. Згідно цілої низки міфів, свою дружину бог привів з Нубії. Необхідно зауважити, що ім'я давньоєгипетського бога означає «той (єдиний), який призводить назад далеку».
Уособлення Онуріс у древніх єгиптян
Ще однією назвою цього єгипетського бога було «вражає (вбиває) ворогів». Деякі із зображень цього божества були знайдені. Цей бог завжди зображувався у вигляді бородатого чоловіка, одягненого в халат. Голову його прикрашав убір, зроблений з чотирьох пір'я. У руці він тримав короткий спис. Іноді це божество зображували також у вигляді людини з головою лева, що, мабуть, мало символізувати силу і міць. Цікавим фактом є те, що на ряді зображень даний бог халат, в який він був одягнений, набагато більше нагадував кілт. Будучи також богом війни, даний бог вважався покровителем єгипетської армії, крім того, він був своєрідною персоніфікацією воїнів фараона. Є відомості про те, що проводилися цілі свята на честь цього божества. Під час римської епохи на стінах єгипетських храмів з'явилися зображення імператора Тіберія, причому голову його прикрашав той же убір, з яким зображувався і бог, про який йде мова.
Крім цього, деякі міфи ототожнювали цього єгипетського бога з сонцем, тому він іноді розглядався в якості одного з головних помічників сонячного бога Ра. Крім того, це ім'я згадується і в міфах, які пов'язані з поверненням ока Тефнут. Інші ж міфи пов'язують це божество з вічними битвами Осіріса з Сетом. Тих міфів, які ототожнювали б цього бога з іншими аспектами або подіями, знайдено не було.