- Повсякденний догляд за лакованим взуттям:
- Особливості догляду за лаковим взуттям
- Народні методи по догляду за лакованої шкірою
- Відновлюємо блиск поверхні лакованого взуття
- Яєчний білок:
- скипидар
- молоко
- Чай або каву
- Чим почистити лакову взуття? спеціальні засоби
- Серія засобів для лакованої шкіри:
- Рекомендації по догляду за лакованим взуттям
- Заборонені дії, предмети та засоби по догляду за лакованим взуттям:
- Особливості зберігання взуття
- Відеоматеріал
Вироби з лакованої шкіри були і залишаються трендовим елементом одягу. Шикарний блиск і презентабельний зовнішній вигляд - це далеко не все характеристики, завдяки яким лакові черевики, туфлі і сандалі мають величезну популярність. Красива лаковане взуття знайдеться у взуттєвому шафі не тільки у жінок, але і у багатьох чоловіків. Відполірована до блиску взування надає стиль і робить образ завершеним. Але на превеликий жаль, через неправильного догляду на туфлях дуже швидко з'являються подряпини, потертості, покриття стає тьмяним. Багато з цієї причини відмовляються купувати таку вибагливу в догляді взуття, віддаючи перевагу звичайному шкіряному матеріалу. У нашій статті ми розповімо, як доглядати за лакованим взуттям в домашніх умовах, щоб надовго зберегти її презентабельний зовнішній вигляд. до змісту ↑
Повсякденний догляд за лакованим взуттям:
- В процесі носіння на взуття осідає пил, що робить поверхню тьмяною. Особливо це видно в сонячну погоду - тоді пил дуже виділяється на туфлях. Для усунення пилу протягом дня час від часу протирайте їх фланелевою або іншою м'якою тканиною.
- Кожен раз після повернення з вулиці протирайте черевики від пилу і бруду. Обробку проводите ватним тампоном, м'якою губкою або тканиною.
Важливо! Пил і бруд негативно діють на лакове покриття - в подальшому можлива поява тріщин і мікроподряпин.
- У разі якщо бруд висохла або затверділа на покритті з лаку, змочіть тканину або губку в теплій воді, розм'якшіть забруднення і тільки потім знімайте з поверхні.
Важливо! При видаленні бруду не слід докладати великих зусиль - дрібний пісок може залишити подряпини на туфлях.
- Внутрішню частину взуття набийте м'ятими газетами або вставте спеціальні колодки, щоб зберегти форму чобіт.
- Сушити лакові черевики та чоботи залишайте при кімнатній температурі в добре провітрюваному приміщенні.
Важливо! Сушити вологе лаковане взуття на батареї або використовувати електричні сушарки категорично заборонено. Згодом такий сушки на поверхні черевик можуть з'явитися тріщини, туфлі втрачають свою форму.
до змісту ↑
Особливості догляду за лаковим взуттям
Лаковане взуття довго зберігає свій блиск і зовнішній вигляд завдяки дбайливого шкарпетці і своєчасному правильному догляду. Більшою мірою стан зовнішнього вигляду ваших туфель залежить від погоди, в яку ви їх носите:
- Шкіра не переносить сильних морозів, тому взувати чоботи і черевики лаковані бажано при температурі не нижче -10 градусів Цельсія. При низькій температурі лакова поверхня ставати жорсткою, на місці вигинів з'являються тріщини.
Важливо! У холодну пору року надягайте черевики за 10-15 хвилин до виходу на вулицю, щоб матеріал нагрівся і на ньому не з'явилися тріщини на холоді. А коли температура опуститься нижче нуля, віддайте перевагу іншій взуття. Якщо саме в цьому сезоні ви плануєте покупку такої, пропонуємо вам почитати наступні наші статті:
- Дощова осіння погода також негативно впливає на поверхню туфель. Від надмірної вологи і вогкості взування втрачає свій блиск, деформується і виглядає неестетично.
- Жаркий літню спеку - знову-таки, невідповідна погода для дефіле в лакових туфлях. Носити лакові сандалі при температурі повітря вище 25 градусів не рекомендується.
Важливо! Шкіра - дуже еластичний матеріал, який під впливом температури деформується, а лакове покриття може оплавитися. Тому краще купити відповідну взування або скористайтеся нашими майстер-класами, щоб зробити босоніжки своїми руками .
- Лакова взуття, на відміну від звичайної шкіри, не пропускає достатньо повітря, тому при жаркій погоді потовиділення ніг посилюється. Якщо ви страждаєте підвищеним потовиділенням, не бажано носити вироби з такого матеріалу в літню пору року. В іншому випадку - ваша взуття може бути зіпсована.
Важливо! Перед тим, як взути черевики, обробіть ваші стопи спеціальними засобами, які уповільнюють виділення поту. Якщо вам до цих пір не доводилося такі використовувати, клікайте по посиланню на статтю з оглядом кращих засобів від поту і запаху ніг і взуття .
до змісту ↑Народні методи по догляду за лакованої шкірою
Якщо ви придбали виріб з лакової шкіри, вам необхідно знати, як доглядати за лакованим взуттям в домашніх умовах. Щоб первісний блиск чобіт радував вас довгий час, слід постійно полірувати виріб, особливо якщо носити взуття в погану погоду. Такими діями можна підсилити стійкість покриття до негативних факторів.
Полірування взуття відбувається в кілька етапів:
- За допомогою м'якою фланелевою тканини очистіть поверхню черевик від бруду і пилу.
Важливо! Не застосовуйте особливих зусиль в процесі очищення, дрібні крупинки пилу можуть залишити глибокі подряпини на делікатній поверхні.
- Висушіть взуття всередині - для цього скрутіть з пом'ятою газети валик і помістіть в чобіт.
- Візьміть ватний диск або м'яку тканину, змочіть в оливковій олії і тонким шаром обробіть лакове покриття.
- Залиште взуття на 10-15 хвилин для кращого впливу масла.
- Через зазначений час приберіть зайве масло з шкіри.
- Візьміть чистий шматок фланелі або шерсті.
- Круговими рухами починайте полірувати поверхню.
Важливо! Полірувати черевики слід до повного зникнення масляних розлучень, акуратно натискаючи на тканину. Дбайливо поліруйте місця тріщин і подряпин.
- Якщо у вас в домашньому побуті не використовується оливкова олія, як альтернативу можна застосувати гліцерин, вазелін або касторове масло. Всі ці інгредієнти ви знайдете в аптеці.
Важливо! Лакова шкіра - досить специфічний матеріал, і черевики з неї також підійдуть далеко не до всієї одязі. Щоб у вас вийшло з легкістю створити гармонійний образ, перегляньте корисні поради, з чим носити лакове взуття .
до змісту ↑Відновлюємо блиск поверхні лакованого взуття
Як уже згадувалося, в процесі носіння взуття втрачає свій сліпучий блиск. На заміну йому поверхню набуває тьмяний і непрезентабельний вигляд. Існують прості методи, за допомогою яких ваша улюблена пара туфель засяє з новою силою.
Яєчний білок:
- У неглибоку ємність відокремте яєчний білок, додайте цукрової пудри, ретельно збийте.
Важливо! Застосовуйте саме цукрову пудру - вона швидше за все без залишку розчиниться в білку. Застосування цукру небажано, так як крупинки, які не розчинилися, можуть залишити подряпини на взуття.
- Отриманою рідиною обробіть поверхню черевик.
- Фланелевою або шерстяною тканиною ретельно відполіруйте виріб.
Важливо! Яєчний білок не тільки швидко відновить втрачений блиск, але також додатково створить водовідштовхувальну невидиму оболонку.
скипидар
Дієвим і ефективним методом, щоб відновити блиск глянсовою поверхні, є застосування скипидару:
- У невелику ємність покладіть 3 столові ложки скипидару, додайте в неї яєчний жовток і половину столової ложки касторки.
- Ретельно перемішайте всі компоненти до отримання однорідної маси.
- Обробіть отриманою сумішшю лакову поверхню.
- Залиште взуття на час, щоб засіб вбралося.
- На завершення відполіруйте черевики м'якою тканиною.
молоко
Молоко має речовинами, корисними не тільки для організму людини. Жири, які містяться в молоці, здатні відновити блиск глянсовою поверхні взуття.
Спосіб обробки:
- Розігрійте невелику кількість молока.
- Змочіть ватяний диск, обробіть поверхню чобіт.
Важливо! Молоко не повинно бути гарячим, кращого ефекту можна досягти саме теплим коров'ячим молоком.
- На завершення просушіть чоботи і відполіруйте.
Важливо! Процедуру слід повторювати кілька разів на тиждень.
Чай або каву
Для темної лакової взуття застосовуйте міцно заварений чай або каву. Обробка такими засобами сприяє довгому збереженню кольору і блиску темного глянцевого покриття.
Важливо! Чай і кава не підходять для обробки світлих відтінків шкіри, згодом - покриття потемніє.
до змісту ↑
Чим почистити лакову взуття? спеціальні засоби
У взуттєвих бутиках або магазинах побутової хімії ви також можете придбати засоби, спеціально призначені для догляду за глянсовою поверхнею взуття. Відомі бренди, що випускають продукцію для догляду за звичайною шкірою, створили особливий склад для делікатного лакованої шкіри. Підібрати підходящий засіб ви можете, прочитавши інструкцію із застосування, а спеціальне маркування на упаковці допоможе придбати засіб з урахуванням особливостей вашої обувки.
Серія засобів для лакованої шкіри:
- Salamander Lack Polish крем для взуття;
- Collonil Lack Polish крем для полірування;
- Collonil Lack Mousse спрей для відновлення блиску;
- Saphir поліроль;
- Solitaire відновлює масло для шкіри.
Важливо! Зверніть увагу на те, що деякі торговельні марки випускають певну серію засобів по догляду за глянсовою поверхнею з ефектом "металік" або "перламутр".
до змісту ↑
Рекомендації по догляду за лакованим взуттям
Не завжди туфлі, чоботи або черевики з лакованого матеріалу псуються від погодних умов або процесу шкарпетки. Трапляються ситуації, коли господар такої речі, через незнання правил обробки і догляду, з власної вини може зіпсувати дорогу річ. Щоб така ситуація не трапилася з вами, слід знати, чого не варто застосовувати на лакової шкірі.
Заборонені дії, предмети та засоби по догляду за лакованим взуттям:
- Щітки з різною по жорсткості щетиною не придатні для застосування на глянцевому поверхні туфель. В процесі обробки щетинки залишають мікроподряпини. Згодом вони можуть перетворитися в глибокі тріщини, які, на жаль, усунути не вдасться.
- Засоби для догляду за взуттям, до складу яких входить бензин, ацетон або уайт-спірит. Лак - дуже тонке і ніжне покриття, від обробки таким засобом він може полопатися або оплавитися.
- Відмовтеся від застосування губки з силіконовою пропиткою. Компоненти силікону руйнують структуру лакового покриття.
- Крем або спрей для нормальної шкіри також не підійде для застосування на лакової поверхні. В іншому випадку - можлива поява плям або втрати блиску.
- Сушити взуття з цього матеріалу категорично заборонено на батареях, радіаторах, кухонних плитах і інших джерелах тепла.
- При виникненні розриву лакової шкіри не слід самостійно клеїти його. У більшості випадків це безповоротно псує взуття.
до змісту ↑
Особливості зберігання взуття
Правильний догляд за лакованими чобітьми і туфлями не завжди полягає в дотриманні правил чищення і шкарпетки вироби. Важливим фактором збереження зовнішнього вигляду взуття є правильне її зберігання.
Як правильно зберігати такі речі? - Складних вимог немає, досить дотримуватися таких рекомендацій:
- Упаковувати на тривале зберігання лаковане взуття коштує в картонні коробки зі спеціальним отвором для вентиляції повітря. Папір створює оптимальний клімат для зберігання, завдяки чому взуття не деформується в упаковці тривалий час.
- Залишати коробки з туфлями бажано подалі від теплих батарей або місць з підвищеною вогкістю. Для зберігання не підійдуть нижні полиці шафи, антресолі або комори - в цих місцях найбільш підвищена волога.
- Коробку для зберігання вибирайте містку, щоб пара чобіт не стикалася між собою. В іншому випадку - лак може прилипнути або потьмяніти.
- Перед тим, як покласти в коробку, упакуйте кожну туфлю в окремий мішок для взуття, спеціальний папір, капронові панчохи або колготи.
Важливо! Не слід в цьому випадку застосовувати газету - текст з неї може відбитися на туфлі.
- Поліетиленові пакети - ще один предмет, від якого необхідно відмовитися. У закритому пакеті утворюється несприятливий клімат для чобіт.
- Металеві каблуки або набійки необхідно обгорнути м'якою тканиною, такі ж дії виконайте з декоративними елементами на взуття.
Важливо! Перед тим, як упакувати взуття в коробку для зберігання, очистіть її від бруду, обробіть спеціальними або саморобними засобами. А наші поради допоможуть вам практично і зручно організувати місце для зберігання взуття .
до змісту ↑
Відеоматеріал
Лакова шкіра завдяки своїм блиску надає виробу вишуканий і елегантний вигляд. Особливі технології нанесення лакового покриття роблять взуття з цього матеріалу вразливою до погодних умов. Дотримуючись правил і рекомендації по догляду за такий взуттям, ваша улюблена пара туфель, чобіт або сандаль ще довгий час буде радувати вас своїм сліпучим блиском і ідеальним станом.
Як правильно зберігати такі речі?