Ремонт кухонних комбайнів

  1. Топ кращих моделей
  2. Ознаки та причини несправностей
  3. Порядок огляду комбайна
  4. схема розбирання
  5. поломка щітки
  6. заміна елемента
  7. Що ламається, крім щіток
  8. догляд
  9. висновок

Кухонний комбайн - це сучасне обладнання, що включає в себе подрібнювач, збивач, соковижималку і інші пристрої. Всі вони призначені для прискорення складних і трудомістких операцій, виконання нарізок , Помолов, приготування коктейлю або тесту. Найбільш популярними приладами вважаються кухонні комбайни bosch, поводження з якими вимагає певних навичок і підготовки.
Кухонний комбайн   - це сучасне обладнання, що включає в себе подрібнювач, збивач, соковижималку і інші пристрої

Універсальний кухонний комбайн в повній комплектації


Моделі комбайнів можуть бути різними. Сьогодні випускають кухонний комбайн без м'ясорубки, універсальний кухонний комбайн, ручний кухонний комбайн і т.д. Існують навіть кухонні комбайни з чашею для замішування тіста, оснащені насадкою у вигляді металевого гака або ножа з пластиковими лезами.

Топ кращих моделей

Який кухонний комбайн краще, сказати важко. При виборі варто звернути увагу на потужність, кількість швидкісних режимів, комплектацію, додаткові можливості. Кращі кухонні комбайни оснащені всіма необхідними функціями:

  • Кухонний комбайн з м'ясорубкою Bosch MUM 52131 Styline - кращий по потужності і функціональності;
  • VES 2070 - недорогий кухонний комбайн (вартість 8500 рублів), оснащений блендером, подрібнювачем, м'ясорубкою, соковижималкою для цитрусових;
  • Bosch MUM 4655 - ще один комбайн з м'ясорубкою, міксером , Подрібнювачем, блендером;
  • REDMOND RFR-3904 - міні комбайн для кухні, має 2 швидкісних режиму, блендер і значний перелік насадок;
  • Kitchen Aid - комбайн для тесту з двома швидкостями і обсягом чаші 3,1 л.

Техніка може виконувати різні операції, але головне, що робить кухонний комбайн - це полегшує роботу на кухні.

На жаль, навіть сучасні прилади рано чи пізно виходять з ладу і вимагають ремонту. Причинами поломок можуть стати порушення правил експлуатації, неакуратне використання, перепади електроенергії.

REDMOND RFR-3904 - міні комбайн для кухні

Ознаки та причини несправностей

Найчастіше ремонт обладнання полягає в заміні деформованих ручок, вилки, шнура, насадок, згорілих елементів, відновлення плат або мікросхем. Більшість цих робіт можна виконати самостійно. Допомога майстра необхідна при поломці трансформатора, комбайна, підшипників або проблеми з електричними системами.

Хороший кухонний комбайн оснащений безліччю деталей, тому визначити точну причину поломки досить складно.

Не можна самостійно розбирати обладнання з чинним терміном гарантії. Це порушить умови сервісного угоди і викличе подальші проблеми з ремонтом.

До основних ознак несправностей відносять:

  • Нерівномірну роботу, сторонні звуки, скрипи, стукіт, скрегіт;
  • Дим, іскри, незаплановане завершення роботи, неможливість включення;
  • Запах тліючих проводів, помітний перегрів корпусу.

Якщо термін гарантії ще не закінчився, то ремонтом повинні зайнятися працівники сервісного центру. Однак нерідко функції кухонного комбайна дають збій після завершення гарантійного терміну. В такому випадку можна діяти двома способами:

  • Звернутися за допомогою в ремонтну майстерню;
  • Усунути причину самостійно.

Надійний кухонний комбайн Bosch MUM 86R1 червоного кольору

Порядок огляду комбайна

Для з'ясування причини доведеться розібрати техніку і оглянути всі деталі. Поламані або згорілі елементи необхідно замінити на нові.

схема розбирання

Розібрати кухонний комбайн bosch можна в кілька етапів:

  1. Перевірити якість шнура. Для цього необхідно виміряти розмір напруги, що подається на колодку електричної плати.
  2. Розкрутити кріпильні боти, розташовані на верхній частині приладу під трьома пластиковими заглушками.
  3. Зняти верхню частину корпусу і дістати пластиковий стовп.
  4. Викрутити нижні кріпильні болти.
  5. Продзвонити конденсатор вхідного фільтра.
  6. Перевірити роботу тиристора: рівень напруги на вході-виході має дорівнювати 220 В.
  7. Оглянути редуктор, приводний вал і електропровід.
  8. Перевірити дію соковижималки, провідного диска і насадок міксера.
  9. Переглянути шестерінки, перемикачі, ємності, щітки.

Як бачимо, схема кухонного комбайна зовсім не складна. Головне, бути уважним і діяти за інструкцією.

Головне, бути уважним і діяти за інструкцією

Схема розбирання і експлуатації кухонного комбайна

поломка щітки

Серйозна несправність мотора загрожує великими фінансовими витратами. Але якщо проблема не в обмотці або плати управління, а в звичайній щітці, то вона вирішувана. Про несправності цього елемента говорить прогірклий запах при запуску апарату. Справа в тому, що в процесі експлуатації щітка стирається і не може щільно прилягати до обмотці ротора, що викликає сильний перегрів пластмаси.

Щітка виходить з ладу досить часто. Це пояснюється тим, що для її виготовлення використовується графіт - м'який матеріал, що стирається при регулярній роботі обладнання.

заміна елемента

Для заміни щітки в кухонному комбайні, потрібно:

  1. Придбати нову деталь в майстерні, спеціалізованому магазині або в іншому місці. Якщо неможливо знайти «рідний» елемент, то його можна замінити недорогий щіткою від «Жигулів». Її конструкція складається з впрессована мідного струмопроводу, твердішим від графітового. Але розміри щітки доведеться підкоригувати надфілем.
  2. Вставити деталь в спеціальну прямокутну нішу і затиснути її металевою скобою.
  3. Зібрати прилад, перевірити якість роботи на малих і великих оборотах.

Мотор з редуктором від кухонного комбайна Bosch серії MUM4

Що ламається, крім щіток

Кухонний комбайн - це складне обладнання, в якому крім щіток може прийти в непридатність ще кілька деталей.

  • Зламалися насадки для кухонного комбайна або їх кріплення

Поломка елементів, що відповідають за кріплення насадок, - проблема, актуальна для 90% подібного обладнання. Вона може бути викликана частим натиранням твердого сиру, коли відбувається великий тиск на вісь, пластик деформується і йде на злам.

  • Перегорання лотків і опорів в електронній платі

Причинами поломок можуть стати перепади напруги або тривалий термін експлуатації. Справа в тому, що електролітичні конденсатори з часом висихають. Вирішити проблему допоможе випоювання роздутого конденсатора і установка нового, аналогічного за обсягом.

  • Передчасний знос елементів

Шестерні приладів розраховані на 4 роки використання. Але в результаті перевантаження устаткування, подрібнення твердих, заморожених продуктів деталі можуть вийти з ладу набагато раніше.

При поломці реостата починається збій в роботі швидкостей, коли зміна оборотів відбувається нестійке, ривками.

  • Затупліваніе ножів

Заточка ножів - досить непростий процес, до якого потрібно підходити з особливою обережністю. Для досягнення якісного результату можна віднести комбайн в найближчий сервіс, де зможуть швидко і недорого нагострити леза.

Для самостійної наточке можна використовувати абразивний брусок. Діяти потрібно акуратно, будь-яке необережне рух - і ніж стане ще тупіший, або від нього буде відламана шматочок. Нагострити лезо можна грубим наждачним папером. Але в цьому випадку для досягнення хорошого результату потрібно особливі вправність і вміння.

Ножі для кухонного комбайна потребують регулярної заточенню

догляд

Термін експлуатації комбайна залежить від догляду за технікою. Всі металеві, скляні, пластикові складові легко очищаються м'якою губкою і засобом для посуду. При митті не можна використовувати склади з абразивними частинками, здатні пошкодити поверхню деталей. Деякі прилади передбачають чистку елементів в посудомийних машинах. Дана умова має бути прописано в інструкції.

Мити і протирати насухо деталі потрібно після кожного використання. Це допоможе ножів довго не тупіться, а пластмасі і склу блищати як новим.

Додаткові проблеми може доставити кухонний комбайн з соковижималкою. Якщо елемент відрізняється універсальним напрямком, то в його конструкцію входить спеціальне ситечко, яке практично неможливо відмити простий губкою. Для очищення використовують щіточку, що входить в комплект обладнання, або звичайну зубну щітку.

Не рекомендується мити відсік, в якому розташований двигун. Для підтримки чистоти його обтирають сирої ганчіркою або вологою серветкою, не допускається попадання всередину рідини.

ПОДИВИТИСЬ ВІДЕО

По завершенні гарантійного терміну комбайн потрібно періодично розбирати, перевіряючи якість внутрішніх деталей. Своєчасне визначення слабких місць допоможе уникнути поломки інших деталей і устаткування в цілому.

висновок

Потрібен кухонний комбайн чи ні, вирішувати тільки вам. Але багато господинь давно оцінили користь цього приладу і не уявляють своє кухню без цього компактного помічника. На цьому ремонт кухонних комбайнів завершено.