- Основні шляхи зараження
- Симптоми педикульозу і способи виявлення вошей
- Фото як виглядають воші і гниди в волоссі дитини
- методи лікування
- медикаментозний метод
- Народні засоби
- Механічна обробка
- профілактичні заходи
зараження педикульозом схильний до будь-хто. Соціальний статус, стан здоров'я, спосіб життя, сприяють зараженню, розмноженню, збільшують потрапляння в групу ризику. Найчастіше страждають діти. Підвищена контактність, відсутність пильності, мала стурбованість гігієною підвищують шанси підхопити паразитів. Головне завдання батьків: своєчасно виявити комах у дитини, негайно почати боротися з проблемою. Про те, де, як заражаються педикульозом, які існують способи виявлення вошей, варіанти лікування від паразитів піде мова далі.
Основні шляхи зараження
Всупереч розхожій думці, що поширення вошей відбувається серед асоціальних особистостей, існує спостереження, яке доводить зворотне. Регулярно «господарями» вошей стають діти. Саме серед них найбільш вдало реалізується контактний спосіб передачі паразитуючих комах.
Існує ряд факторів, що створюють сприятливе середовище для впровадження, подальшого розселення вошей. До них відноситься:
- володіння довгими, густими волоссям (комасі легше зачепитися, зручніше продовжувати свій життєвий цикл);
- зневага обов'язковими правилами особистої гігієни (брудні, всклоченние волосся, не прибрані в зачіску - ідеальне середовище для зараження, подальшого розмноження, маскування вошей);
- несприятливі умови життя (діти з неблагополучних сімей частіше стикаються з проблемою зараження педикульозом);
- знижена пильність батьків (увага до проблем, скаргами сина, регулярний огляд волосся на предмет наявності комах, шкіри допоможуть своєчасно виявити зараження паразитами, почати лікування, уникнути ускладнень).
Чи можуть завестися воші на нервовому грунті ? Відповідь на це питання ви знайдете на нашому сайті.
Благополуччя життя, ідеальне дотримання гігієни, регулярний огляд - необхідність з боку батьків, але вона не вбереже від випадковостей. Основним шляхом зараження комахами служить близький контакт з активним носієм паразитів. Воша здатна переповзати (стрибати, літати не вміє) з одних волосся на інші. Набуваючи нового простір для розселення, комаха продовжує життєдіяльність.
Для попередження зараження паразитами всілякі близькі контакти необхідно обмежити. У різних організованих колективах (таборах, дитячих садах, спортивних установах, школах) ризик зараження паразитують комахами зростає багаторазово. Нерідко діти, які відвідують масові заходи (в т. Ч. Ігри на дитячих майданчиках), стають «мішенню» вошей. Сприятливі умови скупченості виступають основою масового зараження комахами. З цієї причини «підчепити» паразитів можна в громадському транспорті (яскравий приклад сприятливих умов - «годину пік»).
Ще 1 шлях зараження дитиною паразитами: використання чужих речей. До них відносяться:
- предмети особистої гігієни, побутові речі (гребінця, рушники, постіль);
- біжутерія, головні убори (гумки, шпильки, шапки);
- одяг.
Необхідно пояснити малюкові, що використовувати будь-які речі сторонньої людини (навіть близького друга) неприпустимо. Часто діти, прагнучи хоч «на годинку» знайти вподобану річ, нехтують цією умовою.
Джерелом зараження вошами виступають публічні місця з загальними предметами користування. Традиційно проблема криється в перукарнях, які не дотримуються правила обов'язкової обробки інструментів. Рідше заражаються в басейні, лазні, медичних установах.
Рекомендуємо прочитати: звідки беруться воші, як ними можна заразитися .
Симптоми педикульозу і способи виявлення вошей
Для оперативного рятування від проблеми педикульозу важливо своєчасно зрозуміти чи є у дитини воші. Виявити настало зараження в перші дні, без пильного огляду волосся, складно. Головна воша - комаха невеликих габаритів (близько 3 мм).
Володіє непомітним забарвленням (сіро-бура гамма). Личинки вошей (гниди) білі, зовні нагадують частинки лупи. З огляду на природний «камуфляж», вошей і гнид в волоссі у дітей діагностують лише дуже уважні батьки, вихователі.
знати, як виглядають воші на голові у дитини корисно кожному. Детальний опис, фото, відео з ілюстрацією заражених паразитами спростять задачу.
Крім пильності батьків, контроль стану волосся на наявність комах виробляють в дитячих установах. У садах, школах, інших організованих колективах передбачений обов'язковий огляд дітей з метою попередження проблеми. Виглядає це так: медпрацівник (вихователь) відокремлює тонку пасмо волосся, пильно розглядає її при хорошому освітленні на предмет присутності вошей, гнид. Також проводять візуальний контроль стану шкіри голови, обличчя, плечей з метою визначити присутність проблеми.
Інкубаційний період у захворювання Відсутнє. Потрапляючи на нову територію, комахи ведуть звичний спосіб життя. Видимий прояв симптомів залежить від чутливості організму дитини на чужорідне впровадження паразитів. Необхідно дивитися на всі можливі сигнали, що свідчать про присутність комах.
Паразитична діяльність вошей позначається інтенсивним свербінням шкірних покривів. Найбільш сильно неприємні відчуття помітні в волоссі за вухами, скроневої, потиличної частини. Для цих областей типово поява расчесов. Продукти життєдіяльності дорослих комах, існування гнид призводить до виникнення різних шкірних утворень (еритем, везикул, папул). Тому запідозрити наявність вошей вдасться станом шкіри. При тривалій відсутності лікування зрозуміти, що проблема присутня нескладно, діти:
- стають вередливими;
- активно чешуть голову, обличчя, шию;
- виявляють занепокоєння;
- погано сплять.
Якщо швидко вивести кровососів не вдається, проблему з різних причин запускають, то стан шкіри, загальне самопочуття погіршаться. Виявляється дерматит, часто який отримує хронічний перебіг. Через ранки на шкірних покривах (прокусив вошей) в кров потрапляють різні інфекції. Чим небезпечні воші, які захворювання вони переносять , Читайте у нас на сайті.
Важливо! Відсутність своєчасно виробленого лікування загрожує виникненням інфекційних уражень, всіляких запальних процесів, що суттєво посилює проблему педикульозу.
У домашніх умовах щоб виявити паразитуючих комах у дитини буде потрібно посадити його, попросити не рухатися. Волосся розділити по проділах.
Відокремлюючи по черзі пасма, придивитися до їх вмісту під яскравим світлом. У хлопчика з коротким волоссям досить розсунути шевелюру руками. Огляд дівчинки з довгим волоссям потребують застосування гребінця з частими зубами. повинні насторожити симптоми :
- наявність комах (живих або мертвих);
- ворушіння в волоссі;
- поява «висипу» (місця укусів);
- раптово виникла «лупа» (гниди), яку не вдається скинути.
Яйця вошей (гниди) закріплюються до волосся за рахунок клейкого секрету під кутом. Придавивши личинку нігтями, вийде почути характерний звук.
У професійному побуті розпізнати вошей у волоссі допомагає лампа Вуда. Її світло сприяє фарбуванню життєздатних гнид блакитним флюоресцентним кольором.
Фото як виглядають воші і гниди в волоссі дитини
Гниди в волоссі дитини
Гниди в волоссі дитини
Вшак в волоссі у дитини
методи лікування
При виявленні «непрошених гостей» братися за лікування слід невідкладно. Особливість захворювання така, що чим швидше виводити комах, тим менше наслідків буде для організму (в т. Ч. На нервовому грунті). Оперативно позбавити дитину від кровосисних необхідно щоб захистити:
- розвиток неприємних проявів;
- ускладнення;
- подальше поширення паразитів.
Відомі різні варіанти лікування педикульозу, в т. Ч. Підходящі дітям. підібрати препарати від вошей і гнид допоможе лікар. Часто методики доводиться комбінувати, проводити повторні обробки від паразитів. Лікувати педикульоз, при відсутності ускладнюють факторів, прийнято в домашніх умовах.
медикаментозний метод
Кращий засіб для ефективного позбавлення від паразитів - хімікат. Форма випуску сучасних продуктів зручна для застосування:
Принцип дії хімічних засобів для лікування ідентичний: препарат наносять на волосся, потім, злегка масажують, «втираючи» субстанцію в шевелюру. Після закінчення часу проводять змивання. Доповнюють сеанс лікування ретельно вичісуванням комах з волосся .
Рекомендуємо прочитати: огляд гребенів від вошей і гнид, який краще вибрати .
Важливо! Труїти вошей і гнид у дітей рекомендується з обережністю. Зловживання рекомендаціями виробника (дозування, технологія проведення лікування) здатні негативно позначитися на здоров'ї малолітнього пацієнта.
Хімією вдається витравити комах на всіляких стадіях розвитку (зріла особина, гнида, личинка). Підбирати препарат для лікування бажано під керівництвом лікаря. Засоби знаходяться у вільному продажі, купити вдасться самостійно, без рецепта. Перед придбанням слід уважно вивчити інструкцію з метою знайти обмеження використання. Більшість медикаментів призначені для дорослих.
В основу хімікатів з інсектицидною дією входять наступні речовини:
Всі перераховані препарати вирішаться застосовувати для боротьби з вошами і гнидами у дітей до 3 років. Залежно від форми випуску препарату, віку пацієнта, клінічної картини доктор порадить конкретний варіант. Лаурі, Педекс дозволені з 2 міс, пара плюс , Паразідоз - з 2,5 років. З 3 років дозволено використовувати для лікування більшість «дорослих» препаратів.
Народні засоби
Деякі батьки з різних міркувань (ідеологічні погляди, відсутність коштів, медичні обмеження) схиляються до народної медицини.
Вилікувати педикульоз нетрадиційними методиками можна, але ефективність таких засобів нижче. Щоб знищити всіх паразитів знадобиться більше часу. Часто народні засоби неефективні щодо гнид.
З давніх-давен для позбавлення від вошей використовують пахучі трави, ефірні масла (Герань, аніс, базилік, розмарин, ялівець). Рослинні засоби мають легкий інсектицидною дією. Щоб позбутися від комах потрібно терпіння. Методика вважається неефективною без старанної механічної обробки. Для лікування дітей від паразитів ефіросодержащіе рослини використовують обережно т. К. Вони є високоалергенними.
Існує маса інших народних рецептів , Що сприяють позбавленню від вошей. Ось найпоширеніші:
- гас в поєднанні з соняшниковою олією або господарським милом (пропорція 1: 1);
- дуст (мило на основі речовини зручно в користуванні);
- дихлофос;
- оцтовий розчин або журавлинний сік (ефективні для відкріплення гнид).
Всі перераховані вище засоби характеризуються великою кількістю побічних дій. Застосовують для лікування малюків від вошей з великою обережністю. По можливості краще виключити їх з арсеналу.
Прийнятна тактика для крихіток - повне збривання волосся в якості лікування. Дорослі особини вошей, личинки, гниди не зможуть зачепитися. Процедура безболісна, легко переноситься малюками. Для тих, хто постарше метод не підходить - висока ймовірність психологічних травм.
Механічна обробка
Для маленьких носіїв паразитів безпечним і ефективним стане механічна обробка волосся . Ручне вичісування допоможе позбутися від гнид, дорослих особин. Видалення виробляють під яскравим світлом, уважно і ретельно прибираючи паразитів. Технологія лікування полягає в наступному:
- волосся миють, споліскують підкисленою водою (оцтовий розчин, лимонний, журавлинний сік);
- прочісують тонку пасмо волосся гребенем з частими зубами (Не забувають почистити прилад від вошей і гнид після використання);
- аналогічні дії проводять по всій голові (стежать, щоб комахи не переповзали на оброблені ділянки).
Процес передбачає тривалий, скрупульозний підхід. Обробку від паразитів виробляють 2-3 рази на добу до повного позбавлення від проблеми.
Великий огляд засобів для боротьби з вошами у дітей читайте в статті:
профілактичні заходи
Заразитися педикульозом може будь-хто. Абсолютна впевненість в неможливості захворіти - міф. профілактичні заходи , Спрямовані на протистояння зараження паразитами, зводяться до правильного виховання дітей в частині дотримання норм гігієни, взаємодії з оточуючими людьми:
- прищеплюється поняття предметів індивідуального використання (не можна брати чужі, передавати свої);
- пояснюється необхідність дотримання мінімальної дистанції (надто тісне спілкування: зіткнення, тертя неприпустимі).
З боку батьків потрібне уважне ставлення до дітей. Регулярний огляд волосся, шкіри допоможе своєчасно виявити загрозу, вжити відповідних заходів щодо лікування. Робити це треба регулярно, незважаючи на заперечення сина.
Довговолосих дітям корисно прищепити прагнення до охайності (уважне ставлення до шевелюрі, акуратна зачіска). Всі ці заходи не гарантують результат на 100 відсотків, але дотримання значно знизить ймовірність виникнення проблеми зараження паразитами.
«Підчепити» вошей здатний кожен. Гарантовано уберегтися від педикульозу неможливо. Ніяка захист від паразитів не допоможе. Одні з перших в групі ризику - діти. Вчасно звернути увагу на ознаки проблеми, оперативно вжити заходів по боротьбі з вошами - завдання батьків.
Більш докладно про прафілактіке вошей у дітей можна почитати в статті: